ЕЛ КЛАСИКО

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот 8 » 04 мар 2013, 01:26

Е сега ти се правиш на ударен. Кой е казал, че това е постоянно явление за отличителната сила на двата испански отбора, че ми сравняваш 90-те с миналата година!? Аз говоря за последните години. Какви Тенерефита?

А и друго се сещам. Миналата година някъде около март Реал също поведе с двуцифрено число точки. После естествено се отпусна, но до 4, защото всичко беше спокойно. Е, щом сега за теб при 13 точки през февруари е решено защо миналата при 10, но и по-малко оставащи кръга през март да не е? И Барса сега да загуби 7-8 точки голям праз. Шампионът си е решен. Обаче миналата не бил. Ти разбираш ли и явлението "ако"? Разликата не е 1 точка, а "ако" стане такава. Значи Барса ако даде максимума и направи всичко което регламента позволява, в това число и биейки Реал, тогава ЕВЕНТУАЛНО може и да стане шампион ако Реал продължи и още да губи точки (не само направил една серия и то в рекорден откъм точки шампионат, ами след нея да загуби дербито и после да влезе в нова серия на загуба на точки-абсурд). Направо страшна мотивировка да се хвърлят в дербито в според теб нищо нерешения шампионат.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот 8 » 04 мар 2013, 01:41

Значи Интер не бил "нищо", когато Жозето отишъл, щото били 2 титли, но когато Моу отиде в Челси и направи 2 титли това вече е "нещо" :qipag: Страшно обективен поглед. Едно и също нещо погледнато по два различни начина, в зависимост от посоката на Жозе, дали е ин или аут.
Аз пък мисля обратното. Интер беше голяма работа при отиването на Жозето, 2 титли, а от друга страна Жозето не е направил нищо в Челси, отивайки постига някакви си 2 титли. Моят поглед пък така се криви.

Няма такова нещо като приятелство между баски и каталунци. Може и двете да ненавиждат кастилците, но то е все едно ние и кюрдите да сме приятели, щото двете не долюбваме турците. Или айде, за да е по-точен примера арменците, които изтърпяват нечуван геноцид преди 1 век, а ние 5 века сме систематично тормозени, все от турците. Може и да изпитваме симпатия към арменците и те към нас, но приятелство (от което се подразбира и някакви обединени действия, усилия или поне мисли, че сме едно цяло срещу турците) няма такова нещо. Та същото е и между каталунци и баски.

Симпатия в английския смисъл на думата (съпричастност, един вид "разбираме какво чувствате"), а не в българския смисъл, който може да означава и "другарство" (симпатизанти, другари). Симпъти не носи в себе си такъв елемент на френдшип.

И отделно не знам за кой бил най-радикалния баски тим. С какво Атлетик е по-баски от Реал Сосиедат? Ако не се лъжа даже при Реал по-трудно влизат да играят не баски футболисти.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот drvasko98 » 04 мар 2013, 04:05

8 написа:Значи Интер не бил "нищо", когато Жозето отишъл, щото били 2 титли, но когато Моу отиде в Челси и направи 2 титли това вече е "нещо" :qipag: Страшно обективен поглед. Едно и също нещо погледнато по два различни начина, в зависимост от посоката на Жозе, дали е ин или аут.
Аз пък мисля обратното. Интер беше голяма работа при отиването на Жозето, 2 титли, а от друга страна Жозето не е направил нищо в Челси, отивайки постига някакви си 2 титли. Моят поглед пък така се криви.

И отделно не знам за кой бил най-радикалния баски тим. С какво Атлетик е по-баски от Реал Сосиедат? Ако не се лъжа даже при Реал по-трудно влизат да играят не баски футболисти.


Интер преди Жозето - 2 или 3 титли < Интер с Жозето 2 или 3 титли и 1 ШЛ
Челси преди Жозето - ФА къп и КНК < Челси с Жозето - 2 титли и ФА къп
Порто без Жозето - титли и домашни купи < Порто с Жозето - титли, домашни купи, ШЛ И УЕФА
Реал преди Жозето - 2 или 3 години без титла, 6 години 1/8 финал в ШЛ<Реал с Жозето - трофей всеки сезон досега, само два 1/2 финала в ШЛ
Всички тези влакове се движат в една и съща посока :qipap:

Атлетик Билбао е единствения отбор, в който играят само играчи с баски корени. В Реал Сосиедат са играли достатъчно известни чужденци като Мехо Кодро, Валери Карпин, Дарко Ковачевич, Нихат Кахвечъ, тези ги помня само на първо четене щото са все офанзивни играчи.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот 8 » 04 мар 2013, 06:35

Е значи обратно било, не споря. Знам, че в единия от двата отбора беше бая трудно с не баските играчи.

Добре, Жозето е бог и всички тези отбори вървяха надолу, а той отиде и ги направи каквото трябва.
В тази връзка обаче е по-слаб от великия Пеп, щото той пък направи такава Барса каквото не е имало, а Жозето спрямо Челси може само да си мечтае за нивото на Ди Матео, че и на Авраам Грант. Първият с далеч по-слаба формация стана европейски шампион, а втория без усилия от първия ряз отиде на финал. От тази гледна точка Жозето си е провал. За сравнения с Пеп няма да говорим.
Това е като сте си наумили да набивате някакви факти извлечени от контекста.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот Delija » 04 мар 2013, 15:39

Добре, че Васко ти е обяснил защо Атлетик Билбао е отборът на радикално настроените баски, спести ми малко писане. :qipap: За контраст ти е дал и Реал Сосиедад, надявам се си схванал вече.

А Интер преди отиването на Жозе-то, не беше печелил КЕШ/ШЛ близо 50 години, така че не знам какъв толкова голям отбор са били, когато бил отишъл. Както ти твърдиш.

Пъчиш ми Рафа Бенитес, че бил взел с Ливърпул ШЛ ...... ами, че Жозе с Порто я взе. Все си мисля, че е уникално постижение, но сигурно и те са били вече голям отбор, когато е отишъл в Порто, и той наготово е обрал успехите. :qipag: :qipag:

А Челси от 10 години са въшливи с пари, но извън двете титли със Жозе, имат едва едничка такава. Явно не е толкова лесно, и не става само и единствено с много пари, трябва и още нещо.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот Delija » 04 мар 2013, 15:50

8 написа:
Няма такова нещо като приятелство между баски и каталунци. Може и двете да ненавиждат кастилците, но то е все едно ние и кюрдите да сме приятели, щото двете не долюбваме турците.


Естествено, че са приятелски настроени радикалните баски и каталунците, и то заради общия им враг.

По същия начин са и отношенията между косовските шиптъри и хърватите (заради общия им обект на омраза).

А примерът ти за кюрдите и нас е много неточен. Ние отдавна не живеем под турска власт, за разлика от тях.
Хървати и косовари дълго време живяха в рамките на Югославия, доминирана от сърбите, по същия начин и баски и каталунци живеят в една и съща държава - Испания. Испания, доминирана от кастилците. Техният общ враг.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот 8 » 04 мар 2013, 19:32

Нямам такива впечатления за отношенията между баските и каталунците. При това съм контактувал с баск.

Сега ти се правиш на ударен. Какво ми обясняваш, че трудни били титлите на Челси преди или след Моуриньо, но не и при него? Става дума за ШЛ, доста по-представителна извадка за сила. След Моу и с по-слаби формации печеленето й или отиването на финал не бяха толкова трудни. За Жозето обаче с по-силни формации се оказаха непостижими.

Да, Порто хубаво спечели, но и срещу великия Монако. Жалкия Ливърпул се справи обаче с Милан. И то след 3 гола пасив. Все си мисля, че Бенитес по може да се справи в ситуацията на Порто отколкото Жозето в тази на Ливърпул.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот Delija » 04 мар 2013, 21:16

8 написа:Нямам такива впечатления за отношенията между баските и каталунците. При това съм контактувал с баск.


Триста пъти ти написах, че говоря за радикално настроените баски. Каквито несъмнено са болшинството фенове на Билбао. То и в самата Каталуня има про-испанско настроени, не всички са за отделяне от Испания.

То аз познавам и сърбин и хърватка, които са женени, това не значи, че като цяло сръбският и хърватският народ се обичат.

Контактувал си с някакъв баск и веднага си решил, че той е представителна извадка за всички баски. #-o #-o Нали много четеш (както сам обичаш да се хвалиш), е, аз ли да ти обяснявам такива всеизвестни неща ??!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот Delija » 04 мар 2013, 21:21

8 написа:
Сега ти се правиш на ударен. Какво ми обясняваш, че трудни били титлите на Челси преди или след Моуриньо, но не и при него? Става дума за ШЛ, доста по-представителна извадка за сила.


Ама като говорим за Интер, ШЛ все я избягваш и ни обясняваш, че голяма работа като спечелил 2 титли на Италия ??! :qipbj: :qipbj: :qipbj:

8 написа:Да, Порто хубаво спечели, но и срещу великия Монако.


А ЦСКА стигна полуфинал за КНК, елиминирайки още по-великия Рода Керкраде. Но го считаш за голям успех.

8 написа: Все си мисля, че Бенитес по може да се справи в ситуацията на Порто отколкото Жозето в тази на Ливърпул.


Рафа понеже е толкова оправен, та напоследък отвсякъде позорно му бият шута - Ливърпул, Интер, Челси .... всички пропищяха от "оправния" Бенитес.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот blazev1992 » 24 мар 2014, 07:29

Пълен цирк. Направо гнус ме хвана от вчера. Левски и ЦСКА дори не сътвориха такива простотии преди 15 дни. #-o А защитите на двата отбора....нямам думи. С подобно игра и двата отбора ще изядат голям пердах в ШЛ.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот Al » 24 мар 2014, 13:38

blazev1992 написа:С подобно игра и двата отбора ще изядат голям пердах в ШЛ.


A дано.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот drvasko98 » 24 мар 2014, 14:24

Шампионската лига е друг турнир със съвсем различна настройка и игра от повечето отбори и съвсем различни съдии :qipap: , които често свирят каквото трябва да виждат.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот Delija » 24 мар 2014, 16:48

Проблемът е, че и в ШЛ съдиите пак свирят смехории в полза на Уефалона. Няма по-гнусен и подпиран отбор от тия палячовци.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот VILIO » 22 окт 2014, 04:43

В Англия бесни, изпускат 15 мин. от Ел Класико

Феновете на футбола в Англия са бесни – заради закон от 60-те години на миналия век, те няма да могат да гледат отначало дългоочакваното дерби между Реал (Мадрид) и Барселона.

Причината е, че мачът на 25 октомври започва от 17:00 ч. английско време, а според разпоредбите никоя телевизия няма право да излъчва пряко футбол между 14:45 ч. и 17:15 ч. Това е направено с цел стадионите да бъдат пълни за мачовете от 15:00 ч.

Това означава, че на Острова ще пропуснат първите 15 минути на бившия играч на Ливърпул Луис Суарес с екипа на Барселона. Точно по същата схема в Англия не видяха и първите 15 минути на Гарет Бейл от Реал в голямото дерби на Испания преди година.
Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: ЕЛ КЛАСИКО

Мнениеот tridant » 25 окт 2014, 22:33

Хубав Ел Класико стана .
Тия Реал са неудържими . =D>
Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта