Броят на отборите в А група

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот 8 » 22 май 2012, 19:10

Битува широко разпространено мнение че отборът на ЦСКА е много несъстоятелен и доста слаб. Като привърженик признавам че ми се иска да е много по-стабилен и побеждаващ с лекота. Но вместо да се впускам в словесни анализи предпочитам да погледнем някои цифри от приключващия шампионат. Защото когато цифрите говорят дори адвокат Батков предпочита да мълчи.

Всички знаем актуалното класиране, но какво би било то ако се абстрахираме от последните 6 отбора ? Да предположим че групата е била от първите 10 отбора и са играли само по между си.

1. ЦСКА 35(17мача)
2. Лудогорец 31(17)
3. Локо Пд 28(17)
4. Левски 28(18)
5. Черноморец 28(18)
6. Литекс 27(17)
7. Славия 22(17)
8. Черно море 17(17)
9. Миньор 13(17)
10. Берое 8(17)

Доста прилича на класирането на 16-те. Забелязва се по-голямата разлика на ЦСКА на върха – 4т. Дори при наличието на разградския кръводарител Миньор Пк. Това класиране е интересно и с това че спокойно можем да се запитаме за какво играят последните 6 отбора в А група след като то и без тях има вида в който и те участват в сегашния формат. Този факт е сериозен аргумент в полза намаляването на групата на 12.

Да видим какво става с класирането ако са играли само първите 8 :

1. ЦСКА 26(13 мача)
2. Локо Пд 22(13)
3. Литекс 21(13)
4. Черноморец 20(14)
5. Лудогорец 19(13)
6. Левски 19(14)
7. Славия 14(13)
8. Черно море 8(13)

Какво стана тук с барцелонски играещия Лудогорец и еврогиганта Левски без кокошките носачки Миньор и Берое ? Каква е точковата разлика между сегашните претенденти за шампион ? Къде отиде красотата и ефективността ? Цифрите са безчувствени, те само отразяват количествени разлики.

Да минем по нататък. Класирането на първите 6 е:

1. ЦСКА 19(9мача)
2. Лудогорец 13(9)
3. Локо Пд 13(9)
4. Черноморец 13(10)
5. Левски 10(10)
6. Литекс 9(9)

Забелязваме че Лудогорец се завръща на 2/3/4то място с изчезването на “черните котки” Славия и Черно море. Но разликата с първия е 6т. ! За класирания сега на 3то място Левски какво да кажем, въпреки поредната червена реанимация (какво ли би станало без нея) ? Нека запазим чувството си за хумор за европодвизите им.

Тенденцията е с намаляването на отборите в тази хипотетична група разликата между ЦСКА и останалите да се увеличава. Парадоксално ли е ? Не знам, но едва ли е случайност и отразяването слабостта на ЦСКА в цифри е много по-близко до истината отколкото амазонските песни гастролиращи в поръчковите медии.

Дори ЦСКА да загуби последния мач в Разград, нанесете корекцията в горните класирания и пак се попитайте: Слаб отбор ли е ЦСКА ? Моят отговор е: да, слаб е, но е по-малко слаб в сравнение с останалите. Но това е друга тема за разговор.


Смъртоносна статия. Изцяло от факти.

Предполагам обаче ще се намери някой сектант на който да не са му удобни фактите и да ги изкриви с някакво оправдание.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот Мичо » 22 май 2012, 19:13

Броим ли уредените мачове на комунистическия урод от Бенгази?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот Христолов » 22 май 2012, 19:15

кухи червенотиквеничковчета. 4 от 5 мача са уредени, те тръгнали да смятат някакви точки на топ6 топ8 и топ100 :qipbj: ама щом цска става шампион всичко е честно, дори геройска победа срещу цялата държава + Путин :qipbj: жалки фурнаджийски лопати

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот 8 » 22 май 2012, 19:55

Много отнесени писания (да не си дрогиран?).

Първо кои са четирите купени мача, щото говориш така сякаш трябва да са известни на всички и второ защо "от 5 мача"? Не разбирам бройката откъде я вземаш. Защо не от 3,4,7 или 8 или колкото там на всеки му скимнат мача?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот Al » 22 май 2012, 20:00

Искаше да каже, че 80% от мачовете ви са купени. :mrgreen:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот 8 » 22 май 2012, 20:15

Ако това иска да каже може да го напише като теб, защото аз не съм гадател. Той може да напише и 240 от 300 за същата идея ама аз не съм длъжен да го разбера.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот Stinkata » 22 май 2012, 20:20

А пък аз продължавам да си блъскам главата над горната статя и не мога да я разбера.... Явно съм много тъпо парче.... :oops: :oops: :oops:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот Христолов » 22 май 2012, 20:28

Al написа:Искаше да каже, че 80% от мачовете ви са купени. :mrgreen:

не от техните, а изобщо от всички мачове между отборите в челото на А група. някои купуват победи, други губят точки в лесни мачове за да не объркат нечии чужди сметки и така....

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот Stinkata » 29 май 2012, 10:32

http://www.novsport.com/news192638_1003.html
Тоди: ЦСКА и Литекс се сливат, това е добре за българския футбол


Само на мен ли така ми се струва, или това наистина е доста тъпо изказване?!
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот Мичо » 29 май 2012, 10:37

Зависи. Литекс София ми звучи тъпо, докато ЦСКА Ловеч-доста приятно. :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот Stinkata » 29 май 2012, 13:35

Каквото и да си говорим, извън фенщината, изтриването от картата на един от водещите отбори си е кофти новина. Пък бил той и ЦСКА...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот Al » 29 май 2012, 14:13

:qipag: :qipag: :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот drvasko98 » 31 май 2012, 17:57

8 написа:
Битува широко разпространено мнение че отборът на ЦСКА е много несъстоятелен и доста слаб. Като привърженик признавам че ми се иска да е много по-стабилен и побеждаващ с лекота. Но вместо да се впускам в словесни анализи предпочитам да погледнем някои цифри от приключващия шампионат. Защото когато цифрите говорят дори адвокат Батков предпочита да мълчи.

Всички знаем актуалното класиране, но какво би било то ако се абстрахираме от последните 6 отбора ? Да предположим че групата е била от първите 10 отбора и са играли само по между си.

1. ЦСКА 35(17мача)
2. Лудогорец 31(17)
3. Локо Пд 28(17)
4. Левски 28(18)
5. Черноморец 28(18)
6. Литекс 27(17)
7. Славия 22(17)
8. Черно море 17(17)
9. Миньор 13(17)
10. Берое 8(17)

Доста прилича на класирането на 16-те. Забелязва се по-голямата разлика на ЦСКА на върха – 4т. Дори при наличието на разградския кръводарител Миньор Пк. Това класиране е интересно и с това че спокойно можем да се запитаме за какво играят последните 6 отбора в А група след като то и без тях има вида в който и те участват в сегашния формат. Този факт е сериозен аргумент в полза намаляването на групата на 12.

Да видим какво става с класирането ако са играли само първите 8 :

1. ЦСКА 26(13 мача)
2. Локо Пд 22(13)
3. Литекс 21(13)
4. Черноморец 20(14)
5. Лудогорец 19(13)
6. Левски 19(14)
7. Славия 14(13)
8. Черно море 8(13)

Какво стана тук с барцелонски играещия Лудогорец и еврогиганта Левски без кокошките носачки Миньор и Берое ? Каква е точковата разлика между сегашните претенденти за шампион ? Къде отиде красотата и ефективността ? Цифрите са безчувствени, те само отразяват количествени разлики.

Да минем по нататък. Класирането на първите 6 е:

1. ЦСКА 19(9мача)
2. Лудогорец 13(9)
3. Локо Пд 13(9)
4. Черноморец 13(10)
5. Левски 10(10)
6. Литекс 9(9)

Забелязваме че Лудогорец се завръща на 2/3/4то място с изчезването на “черните котки” Славия и Черно море. Но разликата с първия е 6т. ! За класирания сега на 3то място Левски какво да кажем, въпреки поредната червена реанимация (какво ли би станало без нея) ? Нека запазим чувството си за хумор за европодвизите им.

Тенденцията е с намаляването на отборите в тази хипотетична група разликата между ЦСКА и останалите да се увеличава. Парадоксално ли е ? Не знам, но едва ли е случайност и отразяването слабостта на ЦСКА в цифри е много по-близко до истината отколкото амазонските песни гастролиращи в поръчковите медии.

Дори ЦСКА да загуби последния мач в Разград, нанесете корекцията в горните класирания и пак се попитайте: Слаб отбор ли е ЦСКА ? Моят отговор е: да, слаб е, но е по-малко слаб в сравнение с останалите. Но това е друга тема за разговор.


Смъртоносна статия. Изцяло от факти.

Предполагам обаче ще се намери някой сектант на който да не са му удобни фактите и да ги изкриви с някакво оправдание.


А как е срещу първите 4? Има ли такива факти? :qipbj: :qipbj: :qipbj:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот blazev1992 » 05 юни 2012, 13:10

Бойко Борисов: А група трябва да остане с 10 отбора
Елитната група в българския футбол не трябва да бъде с повече от 10 отбора, заяви премиерът Бойко Борисов пред ТВ7 в ролята си на "запалянко и действащ футболист".

Нападателят на "Витоша" (Бистрица) се включи в предаването "Пред банята", за да коментира събитията около края на шампионата в А група и предстоящото европейско първенство в Полша и Украйна.

"Ако трябва да отговоря като запалянко и действащ футболист, в А група не трябва да участват повече от 10 отбора. По този начин ще има по-голям брой интересни мачове, посетени от повече публика", коментира той.

Той се изказа положително за новия национален селекционер Любослав Пенев, с когото от дълги години се засичат по тенис турнирите за аматьори. Борисов определи бившия нападател на националния тим като "рядко интелигентен мъж, който много добре разбира и познава футбола".

"От всички хора, които познавам, аз не съм виждал такъв педант, толкова отдаден на детайла човек като Любо Пенев. Той е далеч над Матеус и всички други", заяви Борисов.

Помолен да коментира скандалите с черно тото в Италия и подобни практики в България, Борисов отговори, че много трудно може да се направи паралел заради разликата в мащабите. Според него в другите държави зрителската маса е много голяма и оборотите са много по-лесни за проследяване.

"Тук имам няколко неща, които знам, че правят колегите, и мисля, че ще стигнат до резултат. Важното е доказателствата да са безспорни", каза той.

Борисов посочи Испания като фаворит на европейското първенство. "За мен Испания е фаворит, но на европейски винаги може да има изненади", заяви Борисов.

Той добави, че Германия също никога не трябва да се отписва, а тимът на Португалия може да победи всеки, ако играта му върви. Бойко Борисов даде прогнози за два от двубоите в началото на шампионата. Според него Испания ще победи Италия, а Португалия ще се наложи над Германия.

Извън футбола Бойко Борисов коментира ситуацията около националния отбор по волейбол. Той заяви, че не желае повече да се меси в спора между селекционера Радостин Стойчев и федерацията.

"Ангажимента на държавата сме го изпълнили прекрасно. Ако имат акъл, нека да го използват. Имаме отбор, имаме треньор, имаме зала, платихме, за да организираме квалификацията в България", коментира той.

На всяка манджа мерудия. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Броят на отборите в А група

Мнениеот itsoVIII » 06 юни 2012, 16:03

брей, ся чета - пак 16 отбора :qipbj: тия от БФС са за разстрел :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта

cron