Олимпийски игри 2012

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 30 авг 2012, 07:59

8,точно заради това се провали соца.Този строй се опита да направи хората еднакви,а те не са.Разбира се става дума за обикновените хора не за "червената аристокрация",която си живееше царски като във феодализъм/не в капитализъм ,щото там за да живееш добре трябва да бачкаш и то много/.Частната собственост,свободната инциатива,СВОБОДАТА,това са движещите неща в развитието на обществото.Така е устроен човекът,че да милее за своето,а не за общото.Има една поговорка -общото и кучетата не го ядат.Хората не са еднакви,щото едни са умни и работливи ,а другите не.Соца ги нареди на един кантар.
Липсата на пари казваш.Ми защо ,нали всички трудови хора са работили за соца?Липсата на нови технологии го провали също.И ти си имал руска прахосмукачка Ракета на която и падаха тръбите непрекъснато.У нас се чудеха как им хвърчат истинските ракети! :qipap:
Защо са ни забранявали да четем и слушаме ,да гледаме ,да пътуваме свободно?За да не научим.Да живеем като овце в кошара. :qipbl:За престъпността:тогава е имало също ,но затова не се пишело никъде ,сакън!Знам какво говоря, защото баща ми беше адвокат с много наказателни дела .Истина е ,че сега е повече,но ние си разбираме по принцип зле свободата.За копторите в Б19 ти писах като пример как за много бедни хора соца не е променил нищо!
Лошото е друго:у нас нещата не тръгнаха много както трябва и то защото пак ония станаха капиталисти.Появиха се и разни боклуци и хората започнаха да стават нехилисти/ тотален песимизъм и радикален скептицизъм/!Това вече не е на добре!
пп 8,как можа Барса да изтърве суперкупата!?! :qipac:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 30 авг 2012, 11:46

8 написа:Дели, аз споря само за две неща. Без нюанси, ясно и категорично, България беше по-богата при соца, а не сега. Второто е, че сега много повече хора бягат на Запад (при капитализма) отколкото тогава.


Не ми отговори, защо чехите, унгарците и поляците вдигнаха бунтове срещу "хубавия" соц-живот ??? И защо сега не вдигнат бунтове срещу "лошата" демокрация ?? Нещо не се връзва, нали ?!

8 написа:Щом държиш на твоите хиляди с берлинската стена, ОК, тогава пък напусналите при демокрацията са милиони. Втори елемент е, че берлинската стена я атакуваха не гладни, а хора търсещи развитие. Сега няма стени, но емигрантите са най-вече от гладни.


Милиони са, защото никой не те спира сега. В онези години беше забранено, малцина се осмелиха да рискуват. Не е коректно да сравняваш двете ситуации, защото са коренно различни.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 03 сеп 2012, 07:59

http://www.sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2738401
Лазаров се оттеглял от оперативна работа и се средоточавал в/у европейските си ангажименти! :shock: Това к`во значи? :qipad: Погнаха го за пари и веднага намери начин да се скатае.Той ще ни представлява в Европа явно!Смях ,пауза и пак смях!!!! :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 18 сеп 2012, 22:09

http://volleyball.sportal.bg/news.php?news=386190

В каква държава живеем бе, това не може да е истина просто ??! :qipan: :qipan:
Злоупотреби за милиони, вместо затвор за Лазаров, Любо Кита и сие, някаква смешна глоба, която БФВ ще плати на държавата с ...... държавни пари.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот rafaelis » 20 сеп 2012, 08:41

Е, ама чакай малко - това са глоби по нарушения, открити при проведения одит.
А е в ход прокурорска проверка, а там, ако има резултат, наказанията са доста по-различни от сегашните административни. Ще има въпроси за безстопанствеността в БФВ, за присвояване и други такива прегрешенийца.

Лошото е, което отдавна си го мисля де, като го махнат тоя, кой ще дойде? Понеже започва да се спряга името на Ивайло Константинов, пък ми се струва, че това ще е толкова лош избор, колкото и Данчо Лазаров.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 21 сеп 2012, 14:28

Ама тия глоби са безумни бе, щом 80% от бюджета на БФВ е от държавата, то реално кой крал, крал, да си ги харчи със здраве, а държавата ще си самоплати на себе си глоба, затова, че ония са крали. Не схващаш ли каква идиотия се получава ??!
Тези актове, всичките, трябва да бъдат на името не на БФВ, а на боклуците Данчо Лазаров, Любо Ганев и т.н.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 28 сеп 2012, 21:27

http://www.sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2740049
Най-много ми хареса това как искали да дадат втори шанс на Матей и Жеков.За какво?Да се примирят с Данчо Лазаров ли ,що ли?!Слушах интервю с един фактор във волейбола който каза ,че чиновникът така си е направил устава ,че не могат да се отърват от него.


Върни се в “Волейбол”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта