ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Delija » 21 сеп 2011, 10:54

Физически не виждам Джокович да е натрупал някаква мускулна маса, за разлика от едно момченце, което още на 19 беше с физиката на 30-годишен фитнес-маниак. Но чудно, този въпрос никога не сте го коментирали. Ако Джокович имаше подобна фигура, отдавна щяхте да сте го заклеймили, че зоба.

А психиката не е материя, на нея не можеш да повлияеш с никакви физически похвати. Да ми кажеш, че Джокович е влязал в някаква яйцевидна барокамера и е излязал оттам с нова психика и манталитет..... е, няма такъв виц. :qipag:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 21 сеп 2011, 11:12

Delija написа:Физически не виждам Джокович да е натрупал някаква мускулна маса, за разлика от едно момченце, което още на 19 беше с физиката на 30-годишен фитнес-маниак. Но чудно, този въпрос никога не сте го коментирали. Ако Джокович имаше подобна фигура, отдавна щяхте да сте го заклеймили, че зоба.

А психиката не е материя, на нея не можеш да повлияеш с никакви физически похвати. Да ми кажеш, че Джокович е влязал в някаква яйцевидна барокамера и е излязал оттам с нова психика и манталитет..... е, няма такъв виц. :qipag:

Никой не е споменал мускулна маса, доколкото виждам. Става дума за физическата издръжливост и изчезването на всички "болежки" изведнъж. За камерата писах само, че помага за издръжливостта и по-бързото възстановяване, другото са твои свободни съчинения. А за "момченцето" на 19г., ако имаш предвид Рафаел, той не е паднал от небето с тия мускули. Гледала съм му снимки и записи от 12-13 годишен насам и още тогава си личи конструкцията му и типа мускулатура, стига да разбираш малко от тия работи, де. Сега очаквам да ни обясните как още от пелени злият чичо Тони го е тъпкал с допинг, както е тръгнало. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 21 сеп 2011, 11:12

Оффффф, Александре, кво се правиш и ти сега, че не разбираш. Вдигаш десет пъти гирички и се задъхваш, понеже кислородът в кръвта ти намалява и трябва да дишаш повече, за да си го доставиш пак. И се уморяваш повече. Обаче, ако ти е наситена кръвта с повече кислород предварително, ти трябват много по-малко вдишвания и много по-малко усилия. А тогава вече можеш да си позволиш и двайсет вдигания. И няма нужда от мускулна маса.

Е, ако знам, че от утре ще ми трябват много по-малко усилия за едно и също нещо и се убедя в един два мача, че е така, как мислиш, дали няма да ми се промени самочувствието, а?

Значи, точно от една барокамера.

пп. "влязАл"? "излязАл"? :qipaq:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Delija » 21 сеп 2011, 11:21

Добре бе, толкова ли ви е трудно да признаете, че по някой път има и по-добри от Рафа ??! Защо всеки път трябва да омаловажавате, да търсите начини да обезцените нечий успех ?!?! Бог ли е този Надал, та е толкова невъзможно да го бият, без да са намесени вуду магии, зоб, барокамери, космически совалки ... ??!

И както е споменал Биби, тенисът не е колоездене. Не можеш да си подобриш форхенда, ретура, бекхенда и другите чисто технически елементи, с някакво си влАзане в яйцевидна барокамера. Не можеш и психиката да си подобриш.

Не знам дали феновете на Федерер така са омаловажавали успехите на Надал, когато преди няколко години го измести от върха. Дано не са, че е много грозно...

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Delija » 21 сеп 2011, 11:27

yarra777 написа: А за "момченцето" на 19г., ако имаш предвид Рафаел, той не е паднал от небето с тия мускули. Гледала съм му снимки и записи от 12-13 годишен насам и още тогава си личи конструкцията му и типа мускулатура, стига да разбираш малко от тия работи, де.


Аха, той от малък се е родил с яка мускулатура. Чичко му Тони не го е тъпкал с разни стимулатори за растеж на мускулите, всичко си е природна даденост. :qipag:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 21 сеп 2011, 11:28

Ничии успехи не омаловажавам. Мисля, че е нормално различни хора да взимат надмощие в даден момент и, както съм написала някъде по-напред, съм убедена, че пак нещата ще се завъртят към Надал, което ще ме радва, понеже нямам против към играта да добави и някой трофей.

Не съм и продумала дума досега по въпроса какво става с Джокович, но наистина ми беше странна тая промяна в много малък отрязък от време. Търсех някакво реално обяснение. Не е нищо лично, но няма да те убеждавам в това, мисли, каквото искаш да мислиш.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот PyyHu » 21 сеп 2011, 11:46

Джокович се е зобал, дори когато е бил в яйцевидната камера.Така е станал по-силен и по-издръжлив.Видял е, човека, че без инжекциики няма как да бие Рафа, та е посегнал към такива непозволени средства, които в колоезденето се считат за допинг :qipag:
Рафа пък от негова страна, блъска във фитнеса още откакто е бил 10-12 годишен.При него всичко е чисто натурално, без хапове и инжекции.Това е тенисист, достоен за уважение =D>

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Mike Bibby » 21 сеп 2011, 12:32

Рафаелис, ти какво мислиш, че като съм спортен журналист, трябва да разбирам от кърлинг, софтбол и лакрос ли? Демек от всичко? :qipap: Дори и Иван Чешанков едва ли разбира от подводен хокей (щото и такова чудо има). Макар че няма да се учудя, ако разбира. :qipab: Така че аз си признавам най-чистосърдечно, че не съм специалист в колоезденето и вероятно никога няма да бъда. :oops: :qipag:

Колкото за искренето ви фенство, доколкото си спомням, някои от вас нещо говореха за отказ да гледат тенис, защото какиното било допуснало да загуби от някой си Иван Додиг. Или заради поредната загуба от Джокович. Милото. :qipbj: Ще изгуби най-верните си фенки във вселената. :qipag:

Радвам се за мъжете със самочувстие и добра личностна реализация, които му симпатизарат. :qipab: Аз също му стискам палци всеки път, когато започне да дава интервю на английски. :qipap:

П.П. Не, Дели, Рафа не е Бог. Той е само полуБог, според някои от рафаелките тук. Има разлика, все пак. :qipap:

П.П.2. Освен това, съм сигурен, Рафаелис, че на теб и на Яра нямаше да ви е толкова интересна темата за допинга в колоезденето, тениса и спорта, ако Надалчо беше спечелил поне 30% от мачовете си с Джокович тази година. :qipag:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 21 сеп 2011, 12:47

Mike Bibby написа:П.П.2. Освен това, съм сигурен, Рафаелис, че на теб и на Яра нямаше да ви е толкова интересна темата за допинга в колоезденето, тениса и спорта, ако Надалчо беше спечелил поне 30% от мачовете си с Джокович тази година. :qipag:

[-X Нямаше да ми е толкова интересна, ако срещу Джокович имаше спечелени 30 процента от мачовете. От когото и да е.


че като съм спортен журналист, трябва да разбирам от кърлинг, софтбол и лакрос ли? Демек от всичко?


Ами опитай. Не е лошо човек да научава нещо ново, а и всеки спорт си има своите прелести
http://www.youtube.com/watch?v=paYEYKhIpmM 8) :qipag:

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Your new lover » 21 сеп 2011, 14:05

Изображение

Изображение
Последна промяна от Your new lover на 21 сеп 2011, 14:29, променено общо 3 пъти.
    Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 21 сеп 2011, 14:13

"Мили" ми Дели :qipad: ,работата е там,че Джоко няма психика.Гледам го от момента в който се появи на големите турнири. Винаги сме го каментирали този факт като пречка за победи над най-големите тогава .Имам предвид Рафа и Фед. Не му ли тръгнеше играта ,Джоко прекъсваше мачовете си без да има някакви признаци на травма.Не изпитваме никаква злоба към него,просто ни порази факта ,че той се появи като феникс.Бекхенди и ретури пише Майки ...ми като ти влизат всички топки при добрата концентрация какво ще ти е самочувствието?
Колкото до атлетизма на Рафа,той е плод на физически усилия.Чичо му беше казал колко километра бяга на ден и колко часа играе специални упражнения.Психиката Рафа си я има и това е едно от най-важните му качества
пп Страхотно фото!Не е на някакъв напомпан културист

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Delija » 21 сеп 2011, 15:55

Значи твърдиш, че Джоко е изградил тази психика на победител в яйцевидната барокамера, така ли ??? (демек влизаш там като лузър, излизаш като машина за победи :qipag: )

За другото - чичко му може всичко да казва. Дори и зоб да му е давал, нали не очакваш да си признае??! :qipag: :qipag: Естествено, че ще каже, че по естествен път е постигнато всичко. Факт е обаче, че Надал още в незряла възраст демонстрира физика, каквато не е характерна за подобни години. С колкото и добра структура да се е родил, личи си, че процесът е форсиран. Оттам нататък може да се гадае само как.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот PyyHu » 21 сеп 2011, 16:14

Всеки спортист взима някакви вещества.Не говоря за допинги и разни химии.
И аз тренирам, но гледам всичко да е натурално, заради това не мога да имам тяло като Надал примерно или пък полчки като на психясал бодибилдър.За да се постигне такова тяло се приемат разни вещества, за да си издръжлив пак пиеш нещо, за сила отново.Няма атлети, които да не пият някакви стимуланти.Друг е проблема вече, кой какво пие и до колко е позволено.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 21 сеп 2011, 17:35

Говорихме за Джоката и барокамерата, к`во мешате мускулите на Рафа в тая работа не ми е ясно!Готвят се и Шарапова да вкарват в нея,а какво ща излезе от там.....не се знае .Мен ако питате е ужасно това което са принудени да правят спортистите за да станат №1,да оправдават парите на спонсорите,да печелят милиони и прочия.Шарапова не спечелила УСО и сега не и позволяват да се омъжи и ще я тикат в камера.Лудост!!!
Рафа да си оправи мерника и първия сервис и тогава....дръж се Джоко с барокамерата барабар!
Колкото до психиката,нейната същност се проявява в големите битки,не когато си модифициран по някакъв начин,всичко ти върви и печелиш на поразия!Единственият мач ,който Джоко е обърнал е срещу Федерер,който да ме простите не е фактор в устойчивостта с неговите ревове

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Your new lover » 21 сеп 2011, 18:07

Абе момиче, ти чуваш ли се какво говориш? :qipan: Кой не позволява на Шарапова да се омъжи? Никой не може да я принуди да прави нещо насила! :qipad:
    Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта

cron