ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот Delija » 09 апр 2011, 20:24

Ето и трофеите от купата на Панаирните градове:

Испания със 6 купи - Барселона 3, Валенсия 2 и Сарагоса 1.
Англия с 4 купи - 2 на Лийдс, Нюкасъл и Арсенал по 1.
Италия 1 купа - Рома.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот 8 » 09 апр 2011, 20:35

Тъй и като ги прибавя към цифрите на Васко, където италианците водят общо с 3-4 купи се получава почти абсолютно равенство между трите. Даже не зна ако точно се броят кой точно е първи, втори или трети, защото знам, че става дума за най-минимални разлики от 1-2 купи за целия период на турнирите (половин век), което е нищо. Или връщам се на думите си:

Има приблизителен паритет между Испания, Англия и Италия, които са ТОП 3 и пред другите, както и трудно можем да им направим конкретна подредба на първи, втори и трети, тъй като често си сменят местата. Това като говорим за цялата история на футбола, не за настоящето.


Дори и някой да дръпне през следващите години не бих правил промяна на оценката си от "приблизителен паритет", докато не видя тенденции. Това е така, защото всеки може да дръпне с 4-5 купи ама ако после друга нация стане силната се въртим в една въртележка и без ясна тенденция. Един път едни повели, други ги настигнали, друг път обратно. Тенденция няма. Трите са ТОП 3 без ясно изразена подредба като първи, втори и трети.

Хубаво е тези мисли (за цялото) Васко да ги попие като прави оценка само за настоящето и да не прекъсва тенденции от над десетилетие с една година (2008) и да ми говори за някакви фалшиви доминации. Все едно да кажа (при подходящи примерни резултати) "ЦСКА доминира пролетта, защото между 17 и 23 кръг (конкретика като 2008) има повече точки от всички други".....но ЦСКА не е нито шампион, нито носител на купата, имал си там някакъв момент през март и април с повечко поредни победи. И за кво го обявяваш? В края на крайщата в него момент (година, сезон) друг е силния. Така и в настоящето Испания е номер 1, а че не във всяка една година по-отделно е успявала да бъде най-силна и имало английска година като 2008 е също толкова "голям" пропуск както във въпросния пример за шампиона, че през пролетта имало там някакъв си период в който някакъв си друг отбор бил направил повече точки.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот bogdan34 » 09 апр 2011, 20:56

Що не добавите и суперкупата на Европа за да се затвърди господството на Испания и Италия.Кво толкова има да се дъвче темата за доминацията на някой си.През последните 10 години Испания има най-много успехи.Т'ва е!Понеже това е успешен период за Испания аз умишлено ви извадих преди месец че все пак в мачовете на елиминация Англия е с малко предимство срещу иберийците.Но никъде не казвам че Англия е по успешна през новия век.Що се отнася да общия брой купи за всички времена англичаните са в малко по неизгодна позиция понеже 5 години бяха извън турнирите.Но това е минало и много-много не важи за феновете които гледат футбол от 10-15 години.Те си гледат настоящето и не признават това което се е случило преди тях.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот Delija » 09 апр 2011, 21:11

Богдане, не знам какво се правиш на ударен, купата на панаирните градове си е официален турнир, прекръстен после на УЕФА, която на свой ред после е преименувана на Лига Европа. Но реално това си е един и същи турнир. Разбирам стремежа ви да гледаме само ШЛ, и само последните 5 години, и само 1/2-финалистите, и само ........ ама ... :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот 8 » 09 апр 2011, 21:23

bogdan34 написа:Що не добавите и суперкупата на Европа за да се затвърди господството на Испания и Италия.Кво толкова има да се дъвче темата за доминацията на някой си.


Мисля, че дадох достатъчно коректна оценка за цялото и първо не съм пропуснал Англия и второ не съм поставил Италия или Испания над тях и да съм откроил някой. Нещо което не мога да кажа, че се прави от английските фенове (безпристрастни оценки).

Темата се дъвче, защото е форум и дискутираме. За какво предлагаш да говорим? За Наско Курдов ли?
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот Delija » 09 апр 2011, 21:27

Целият проблем за това, че УЕФА не признава официално Купата на панаирните градове е, че просто до началото на `70-те този турнир не е под нейно ръководство. На практика обаче, това си е абсолютно същия турнир, просто тогава УЕФА взима ръководната роля по организирането му и прекръства го на Купа на УЕФА. Но подчертавам пак - състезанието реално е едно и също, то не се променя.

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот bogdan34 » 09 апр 2011, 21:27

Това го знам много добре.Никога не съм твърдял че Купата на Панаирните градове е нещо самостоятелно.Дори в последните 3 издания на турнира се включват и отбори от градове в които не се провеждат дори и най проста изложба камо ли панаир на каквото и да е било.Лично аз не гледам това което се случи само и единствено през последните 5 години.Незнам дали се правиш на идиот или просто се заяждаш но темата за 1/2 финалите я експлоатираш постоянно.Във въпросната статистика извадих достиженията до тази фаза само за да изглежда по пространна.Естествено че само победителя е важен.Другото е ПОДРОБНОСТИ.Никъде не твърдя че за момента Англия доминира е турнирите.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот Delija » 09 апр 2011, 21:29

bogdan34 написа:Незнам дали се правиш на идиот или просто се заяждаш но темата за 1/2 финалите я експлоатираш постоянно.


А може би ти се правиш на идиот, незабелязвайки кой постоянно натъртва за тези 1/2-финали в ШЛ?!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот drvasko98 » 10 апр 2011, 12:48

8 написа:Васко, не съм ти правил сериозен разчет на статистиката за европейските отличия от предната страница, но някак си се хванах с най-лесното, Барселона, която е отбора с най-много европейски купи и хубаво разпределени във всички турнири. Няма ги в УЕФА цифрите ти, а май 3 бяха там (или 4). Да не би да са им откраднали купите от музея :cry: и да имаш някаква информация и затова да не им броиш отличията в този турнир?

ПП: Реал най-силния като качество европейски отбор спрямо отличията. В количествено отношение (прост сбор от КЕШ, КНК и УЕФА) Барса е лидера........обаче Англия винаги е на върха :qipbo:

Европейските купи е ясно. Има приблизителен паритет между Испания, Англия и Италия, които са ТОП 3 и пред другите, както и трудно можем да им направим конкретна подредба на първи, втори и трети, тъй като често си сменят местата. Това като говорим за цялата история на футбола, не за настоящето.


Барселона няма купа на УЕФА, има купа/и на панаирните градове, които така или иначе не влизат във всички статистики

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот 8 » 11 апр 2011, 12:07

Открай време си влизат тези купи като УЕФА. Обратното ми звучи като шокова новина, днес да науча, че всъщност Барса все още никога не е печелила УЕФА. Един от отборите с най-много такива купи. Все едно някой да ми пошушне, че Реал още не са печелили КЕШ, не някой друг, а точно те.

ПП: Само според едни хора е възможно да се изключват купите на Барса.........левскарите. Не е смешно, но в опита за простотии трябва много неща да се нагласят и едно от тях е тези купи на Барса да не ги признаем. Това заради идеята "ШЛ е нещо много много различно от КЕШ"(УЕФА от панаирните градове или ЛЕ) и съответно "почетния гол на циганина в ранна есен е далеч над полуфиналите на най-добрия български отбор".
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот drvasko98 » 11 апр 2011, 12:24

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/history/index.html

Официален сайт на левскарите, тоест на УЕФА, в дясната колонка са победителите. Не знам защо са ги дали до 1971/1972, сигурно защото са гадни левскари. В текстът има и обяснение за участниците от панаирните градове, сборни отбори от тези градове като ФК Лондон и т.н. Иначе преди Панаирните градове е имало и средноевропейска купа и т.н., ако искаш и тях можем да ги причислим къв Евротурнирите

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот 8 » 11 апр 2011, 13:01

Купата на панаирните градове е предшественик на УЕФА, така както и ЛЕ е наследник на УЕФА. Тези три имена описват един и същи турнир. При това е и официално потвърдено, че е така (от самата УЕФА), а не да се правят догадки като левскарите окичили се набързо с безброй купи на България смятайки тези на съветската армия за такива, а двата турнира нямат нищо общо.

Средноевропейската купа не е УЕФА. Доста добро представяне на силни отбори от Европа, но все пак не обхваща цяла Европа.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот Delija » 11 апр 2011, 19:43

Купата на панаирните градове и Купата на УЕФА са един и същи турнир, това е факт. Дори и УЕФА не го отрича. Просто до началото на `70-те този турнир не е ръководен от УЕФА, затова е и тази формалност.

Та стига глупости, всички много добре знаем, че Купата на УЕФА не е някакъв новосформиран турнир, ами си е точно Купата на панаирните градове, но с ново име. Така както и КЕШ от сезон 1992/93 се наричаше вече Шампионска лига. Но състезанието си бе същото.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот blazev1992 » 14 апр 2011, 20:32

Порто са ебаси машините, тоя сезон само Литекс може да им съперничи по мачове без загуба. :shock: :lol: :lol:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ЛИГА ЕВРОПА 2010-2011

Мнениеот vill_1 » 14 апр 2011, 22:58

Получи се най-безинтересният вариант-3 португалски отбора на полуфинал.И тук интригата умря,Порто взема купата!Аман,да идват мачовете от родната А група,да си гледам нашето първенство,а не това на Португалия примерно!
п.п.очаквайте мач за суперкупата Реал М-Порто!
Последна промяна от vill_1 на 14 апр 2011, 23:00, променено общо 1 път.
Изображение


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта

cron