ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот 8 » 09 мар 2010, 14:42

Мичо написа:87ма. :qipap:

И в същия период Левски е играл с 10 юноши докато в съблекалнята на ЦСКА е имало нужда от преводач, пълно със селяндури, довлечени по линията на армията....Последното е от жив очевидец, бивш футболист на ЦСКА./ :qipap:


Че кой го отрича!? Само дето не си наясно с терминологията. На тия, които наричаш селяндури им се вика българи, а на ония с юношите им се вика софиянци. Съответно нещата се връзват и с познатото ни статукво. ЦСКА е представител на България и българския народ, а Левски е силно фаворизиран в не малко квартали на София (повечето в покрайнините, тия работническите), но когато играе в ЕКТ някак не трепва много душата на българското население.

Ако не вярваш си направи справка и в сините митологии. Прочети главата за "защо едните отивали в сектор Б, а другите в Г, което зависело откъде идват", съответно едните от цяла палитра български градчета, докато другите са един твърд електорат от София и това е всичко.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Казуса » 09 мар 2010, 14:42

Мичо написа:87ма. :qipap:

И в същия период Левски е играл с 10 юноши

Това обяснява откъде тръгва традицията със съдиите и титлите 8)
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Мичо » 09 мар 2010, 14:43

:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот otto » 10 мар 2010, 16:24

НАВСЯКЪДЕ В ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ МРАЗЯТ 1914-ПОДУЯНЕ,ТОВА Е НЕЩО НА КОЕТО,АЗ,СЪМ ЖИВ ОЧЕВИДЕЦ :qipad:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот PyyHu » 10 мар 2010, 16:25

:qipaz:

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Мичо » 10 мар 2010, 16:29

otto написа:НАВСЯКЪДЕ В ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ МРАЗЯТ 1914-ПОДУЯНЕ,ТОВА Е НЕЩО НА КОЕТО,АЗ,СЪМ ЖИВ ОЧЕВИДЕЦ :qipad:

А Цеца педерастко знаме понеже е на почит... :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот 8 » 20 мар 2010, 11:55

http://tv.dir.bg/2010/03/19/news6054791.html

:qipbl:

Крайно време е да вкарате в действие нечестните приоми. Ринг е ваша телевизия и не вярвам да е особено трудно. Вече знаете и как се прави. Със също вашето БФС грабнахте лиценз та колко му е да пренастроите броячите на някакво преброяване, което о ужас, показва много последователи на Милко Балев и повече комунисти :qipbo:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Stinkata » 20 мар 2010, 12:14

Ти да не си им станал нещо рекламен агент??? Не ми го побира главата, как има балъци да пращат СМС-и.... Явно червените балъци са повече от сините...
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 20 мар 2010, 13:38

Преди десетина години пък сините балъци се скъсваха да пращат талончета про-Гунди и анти-Стоичков, за една още по-безумна анкета.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Stinkata » 20 мар 2010, 13:48

Значи сините имат напредък.. :lol: :lol:
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 20 мар 2010, 14:25

Или пък са обеднели и вече нямат пари за хвърляне на вятъра. :qipae: :qipap:

Потребителски аватар
Доктор Н
Мнения: 1029
Регистриран на: 28 яну 2009, 21:42
Местоположение: София

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Доктор Н » 20 мар 2010, 14:35

Или ги дават за билети вместо да копират ментета :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот 8 » 20 мар 2010, 17:43

Stinkata написа:Ти да не си им станал нещо рекламен агент??? Не ми го побира главата, как има балъци да пращат СМС-и.... Явно червените балъци са повече от сините...


Аз лично не пращам СМС, но не виждам какво й има на анкетата като тя представя нормално нещата.
Това съотношение 13:10 не означава, че сме 1.3 пъти (13 делено на 10) по-глупави както се опитваш да твърдиш.
Ако сме като цяло и толкова повече от вас нормално е да имаме 13:10 (да се чете "съотношение от 13 към 10") повече умници, 13:10 повече средна маса и 13:10 повече глупаци, за да имаме и в тотала пак 13:10. В случая (с СМС-ите) виждаме 13:10 от глупаците, което не означава, че сме по-глупави. Те отразяват и общото. Най-нормално е например и 13:10 да са повече циганите симпатизиращи за ЦСКА. Въобще всичко лошо, НО И ХУБАВО, е нормално да отразява тенденциите, които явно са 13:10. Около тая цифра, малко повече или по-малко, в отделните сегменти, включително и при групата на глупаците изпращащи СМС, трябва да е съотношението.

Изключение от горните разсъждения е ако симпатизанти на някой са някоя строго специфична група. За да не ви обиждам, че ние сме интелектуалци, а вие от преградията и бедната неграмотна класа, съм приел, че като цяло феновете на двата отбора са всеобхватни, от цялата страна, от различни слоеве, бедни, богати, българи и малцинства, умни и глупави. В такъв случай онова 13:10 при глупаците с СМС-и показва и общите тенденции.

Така поне аз тълкувам цифрите използвайки и опита си на професионален анализатор.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот 8 » 20 мар 2010, 18:03

Тази цифра СЕГА показва и генералното съотношение на фенската маса. Не тази след седмица, когато ще се играе двубоя и ще има агитации от ефира да гласуваме. Защо? Не защото осмака иска да се застрахова и да запази червената преднина, същото важи и ако другата седмица червената преднина се увеличи, също няма да е достоверно. Това е така, защото ще се включи изкривяващ заобикалящата среда фактор (който анализатори като мен вземат предвид и коригират резултатите до реалностите). В момента хората си гласуват спокойно, призовават ги от време на време от ефира и това е. Тогава обаче ще ги насъскват през няколко минути, при това по време на самото дерби и нищо чудно някой червен или син побъркан отявлен сектант да реши да се доказва, което обаче въобще не означава, че на въпросния отбор феновете му се вдигат. Ще означава просто, че някой се е активизирал. Ако нещата са нормални и няма сектанти тогава би трябвало да се запази същото съотношение от 1.3. Примерно ако ние увеличим с 6500 гласовете (половината на 13 000) нормално е и сините гласове да нараснат за това време с 5 000 (също половината от 10 000). По-голяма синя или червена активност вече озаначава, че имаме хора като синята религия от форума, които изпълняват повели на религиозни водачи.

И така. Въпреки, че според мен червеното предимство е малко по-голямо, приемам за достоверен този резултат, а той (13 към 10) показва, че 57% са червените и 43% сините* като условно приемаме (за да обясним защо сбора е 100%, а го правим чисто и просто за да изглежда представително), че или делим България на червена и синя (без други отбори) или ако изключим феновете на другите отбори приемеме останалото (от ЦСКА плюс Левски) за едно цяло (което не е такова).

* Аз лично откакто пиша във форума защитавам тезата, че ЦСКА има около 60%, а Левски около 40% и съм бил много близо до истната макар и мъничко да съм надценил червените. Това е обаче, 57 срещу 43 процента. В София обаче е крайно различно. Там е близо до 2/3 синьо и малко над 1/3 червено или това е около 60-65 проценвта сини и около 35-40 процента червени. Сините обаче са минимум поне 60%, да не говорим, че според мен са по-скоро и към горната посочена граница от 65% сини. Друг интересен факт е, че тия сините само от София вп голямата си част си нямат понятие, че в страната е точно обратното, предполагам си мислят за най-нормално каквото е при тях такова да е и в другите градове, но разликата е зашеметяваща, защото в другите градове един път се компенсира огромното синьо софийско надмощие и после още толкова отгоре се слага, за да се получи в национален мащаб същото, но червено надмощие.

Знам, че сега ще има спорове, но аз си казвам мнението без страсти, въпреки че съм страна в случая, която изказва мнение в полза на любимия отбор.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Stinkata » 20 мар 2010, 18:39

А според мен, в цяла БЪлгария има около 13 000 цесекари и 10 000 левскари. Просто няма как да е иначе. Като за София, цесекарите са 4 000, а Левскарите са 5 + 15 от близките на София квартали (села)....
ИзображениеИзображение


Върни се в “Вечното дерби (Левски-ЦСКА)”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта

cron