Национален отбор - част 12

Потребителски аватар
Доктор Н
Мнения: 1029
Регистриран на: 28 яну 2009, 21:42
Местоположение: София

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Доктор Н » 04 сеп 2010, 23:19

Съгласих се. Цариградските 0 точки са повече от британските. :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Delija » 04 сеп 2010, 23:20

Не увъртай, там не идеше реч за точки, а за елиминации. Загуба с 1:2 като гост ти дава пълни шансове за реванша у дома.

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Казуса » 05 сеп 2010, 08:54

Боби призова: Дайте имена - кажете кои трябва да играят за България
Аз знам три имена, които не ни трябват: Станимир Стоилов, Наско Сираков и Борислав Михайлов.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Stinkata » 05 сеп 2010, 09:26

http://www.novsport.com/news111008_1003.html
Бившият селекционер Пламен Марков не спести критиките си към националния отбор и управниците след загубата от Англия. Ето какво каза той пред „Тема Спорт” вчера.


Стана това, което очаквах. Загубата ни е логична. Какво значение има резултатът. Дали е 2:0, или 4:0, разлика не виждам. И в двата случая не дават точки. Дано да ги вземем срещу Черна гора. Истината е, че това е потенциалът на този отбор, няма какво да се залъгваме. Преди година и половина сегашното ръководство на националния отбор ме обвини, че съм играл защитно. Едва ли не равенството срещу Италия се смяташе за провал. Ако си спомняте, треньорът обеща пo-атакуващ и разкрепостен стил на игра. Е, ето го резултата. Едно е да обещаваш, съвсем друго е да изпълняваш. Станимир Стоилов каза, когато стана селекционер, че манталитетът и отношението на футболистите трябва да се променят”.

„Мина вече една година, че и повече дори. Като поведение на терена не ми хареса националният отбор. Англия игра изключително мудно и бавно през първото полувреме, но ние и от това не се възползвахме. Не си даваха зор да правят скоростни атаки по фланговете. Вярно, че имахме някои положения, които ако бяхме ги реализирали, можеха да дадат съвсем друг развой на двубоя. При 1:0 Станислав Ангелов направи пропуск и веднага след това последва контраатака и 2:0 за Англия. Имаше и други пропуски на Ивелин, Валери, Димитър Рангелов. Не съм човекът, който трябва да казва дали Стоилов и Сираков трябва да си тръгнат. Вижте, в БФС отдавна съм на мнение, че управляващите трябва да си ходят”, сподели специалистът от Севлиево.


#-o #-o #-o #-o #-o
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Христолов » 05 сеп 2010, 09:32

тоя мишок много му знае устата като е далеч от лапачката, ако беше на мястото на мъри щеше да е по-нисък от тревата. че и за резултат говори, сякаш не се изложи тотално на евро 2004 като излезе да се надиграва със силнаша швеция а после катеначо срещу слабата дания :qipbj:

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Казуса » 05 сеп 2010, 10:22

Интересно, защо Вилката не взема отношение по темата? Нали му се сбъднаха мючтите? Всичко в националния отбор "посиня", мразеният от него Бербатов си тръгна и сега той трябва да е във възторг от националите.
Къде е той? Мисля, че точно в момента "треньор номер едно на двадесет и първи век" има най-остра нужда от възторжените си хунвейбини...
Нека Вилката се отчете с поне един вдъхновен химн за възродения национален отбор...
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот skorpinoks » 05 сеп 2010, 13:37

Mike Bibby написа:ОК, Дели, като е Англия, дай да се затворим, да играем антифутбол o


:qipan: :qipan: :qipan: :qipan:
Чудя се дали ти някога си играл футбол ,да речем организиран с тренер на игрище -макар че съм сигурен че -НЕ
Няма как иначе да напишеш горната глупост :qipbl: :qipbl: :qipbl:
Та Берое как играе срещу нас ,вас ,Литекс -надиграва ли се или играе -антифутбол :qipav:
Та Германия как игра срещу Англия ,Аржентина ,Испания -надиграва ли се или игра -антифутбол :qipav:

В футбола има тактика и стратегия и това е работа на тренера ,като тези две неща се правят основно на две бази:
1 . С какви футболисти разполагаш за дадения мач .
2-Футболистите ,тренера и игровата постройка на противника .

пп-трябва да си завършен идиот за да се надиграваш с Барса и Англия :qipbl:
ако в момента ония папурковци от БФС -то вземат който и да е тренер от вора Бундеслига да речем и 50 мача да играем срещу Англия на Уембли -дори и в един мач няма да се оакаме така ,това е разликата ,а за футбол не пиши много ,отдавна съм ти писал да се пренасочиш върху -Баскетбола -виж аз там ,влизам,чета и си трая :qipaz:
ЦСКА

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Христолов » 05 сеп 2010, 14:58

Изображение

Как ще е свършило,шоуто тепърва започва :qipbj:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Mike Bibby » 05 сеп 2010, 15:18

Плачковци, аз пак да си задам простичкото, елементарно въпросче: Как трябва да играе нац. отбор при негативен резултат през второто полувреме? С 10 човека отзад и да пази резултата ли? :qipag: И още едно въпносче: да не би да сте очаквали да бием с 3:0 на "Уембли", че така ревете и опявате???

П.П. Скорпи, я чакай и аз да те питам нещо, като си толкова ербап - ти научи ли правилото за засадата? Макар, че съм сигурен, че не. :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот skorpinoks » 05 сеп 2010, 15:35

Биби -
има си тактика и стратегия а не "каунски измислици " какъвто и да е резълтата ако се впуснеш да се надиграваш на ек-ек с отбори като Англия и Барса резултата е 0-4 , и 0-5 това са реалностите другото е пъпешка неграмотност ...
пп - че в Баскетбола има ли засада :qipbl: не съм чувал :qipav: незнам :qipbl:
а за футбол на мен не ми обеснявай ,просто защото си много далече и ще си говорим на чужди езици :qipaz:
ЦСКА

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Stinkata » 05 сеп 2010, 15:36

Аз лично очаквах да играем доста по атакуващо и успешно срещу осакатения състав на Англия. Повод ми даваха летящият старт на Божинов в Италия, Добрите игри на Марто Петров за новия му отбор. Стабилността на Стенли. Стабилността на Манолев. Сухата врежа на Михайлов, не срещу Монтана, а в Холандия. Та дори и фактът, че Домовчийски играе добре в Германия.Също и очаквах Веско Минев да започне отляво, вместо да продължават там да мъчат Живко... Нормално беше този отбор да окаже някаква съпротива. А то - подаряваме им топката за да открият резултата, после си позволяваме да пропускаме две - три страхотни положения...
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Delija » 05 сеп 2010, 16:54

Биби, стигаш невероятни нива на тъпотия, в непрестанните си опити да почистиш задника на оакалия се сериозно национален селекционер.

И малките деца знаят, че когато насреща си имаш играчи като Уейн Рууни, Джърмейн Дефоу и Стивън Джерард, а ти си с Ивелин Попов, Чавдар Янков и Живко Миланов, е самоубийство да тръгнеш да се надиграваш. В такива мачове опитните треньори търсят да надхитрят противника, защото само така имат някакъв шанс.
Какво като изоставаме с гол??! Успокояваш темпото и противника, действаш предпазливо и гледаш да се възползваш максимално от всяка възможност напред. Това не е опълчение. Опълчение е когато наредиш целият отбор в своята половина и само чистиш напред.

Е, ти доволен ли си като Мъри пак тръгна да мачка, този път Англия на Уембли, и ни разпориха дупетата?? Както стана и на "Камп Ноу"....

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Stinkata » 05 сеп 2010, 18:00

Само не разбирам, как решихте, че е тръгнал да се надиграва......
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот skorpinoks » 05 сеп 2010, 18:12

Mike Bibby написа:Е, чакай сега, Дели, то или трябва да се надиграваш, т.е. да играеш по-открито или трябва да се затвориш, т.е. опълчение. :qipap: Аз, между другото, винаги съм искал националният отбор на България да показва креативен футбол.



Ето Стинка ,
прочети творението на Бибито :qipbl: имало два вида тактика само :qipan: ама казвам му да си коментира баскетбола там поне малко е в час но не мъчи се момчето и с футбола .. :qipav:
ЦСКА

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Национален отбор - част 12

Мнениеот Казуса » 05 сеп 2010, 18:19

Stinkata написа:...Повод ми даваха летящият старт на Божинов в Италия, Добрите игри на Марто Петров за новия му отбор. Стабилността на Стенли. Стабилността на Манолев. Сухата врежа на Михайлов, не срещу Монтана, а в Холандия. Та дори и фактът, че Домовчийски играе добре в Германия...

Ъ!Това пък как ти е давало надежда за успешна игра?..
Най-важното е не индивидуалната форма на един или друг играч, а отборната игра. Вижте Франция например - ние ако имаме такива играчи, никаква Англия няма да ни плаши. Но къде са французите? В момента в деветия кръг на ада.
Защо?
Ами много просто - нямат отбор.
Както и ние.
А основната задача за изграждането на един отбор има треньорът: като психолог, като тактик, като демагог, като мотиватор, като водач, като личност.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 120 госта