СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Al » 05 юли 2010, 08:26

Всеки има право на мнение 8. Преди световното за мен основен фаворит бе Испания. И не се чувствам спокоен преди полуфинала. Ама да ми правиш такива сравнения на фона на показоното дотук е просто нереално. Ти ни заплаши и с Аржентина, чертаеше финали и т.н. Аз искам финал Германия-Уругвай.

ПП: http://worldcup2010.gol.bg/2010/07/03/d ... uler.81417

:qipag: :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 08:39

За Аржентина твърдях, че е най-силния отбор, но не и най-големия фаворит за титлата. Пропуските им се виждаха през цялото време. Надявах се просто все така да продължат да вкарват по 3-4 гола.

Аз никого в нищо не убеждавам. Въпреки това за мен световното се движи нормално. Съвсем точно в детайлите може и да бъркам (то ако ги знам щях да пусна колонка с 64 мача на еврофутбол). Ето ти факти:
1. Германия, Италия и Бразилия няма да са шампиони. Доста смела прогноза при положение, че са взели 12 от общо 18 първенства. Остана само Германия. Естествено при тях влизане в карето (полуфинал или финал) е нещо нормално, което го споменах. Сега конкретно аз си мислех, че на 1/4 финала Аржентина ще ги бие ама точно така не стана. Ако си останат обаче полуфиналист или финалист наистина нищо не ме изненадва.
2. Холандия я обявих за фаворит още след първия им мач, което предизвика смях. Ами ето, вече останаха само 4 отбора. Най-силните и те са още тук.
3. Испания след загубата им в първия мач предрекох полуфинал или финал. Малък шанс за титла. Това също е вече факт.
4. "Не познах" класирането на Уругвай слагайки побутващия фактор домакин за Гана. Радвам се и че не познах ама иначе далеч ли беше това предвид случилото се в 120-тата минута? Общо взето нормалното беше да позная (да влезе дузпата), а шанса да не позная (да не влезе).

Иначе аз предвиждах полуфинали Аржентина-Испания и Холандия-Гана. Ако става дума за попълване на фишове доста далеч от станалото, но иначе горе-долу нещата са си в крак с очакванията ми. Дори връщайки много назад, в самото начало на турнира, нещо подобно предвиждах с единственото изключение, че не съм си и мислил, че Уругвай ще стигнат толкова надалеч. Допусках при някакво свръх щастие и шанс 1/4 финал, но иначе по-скоро 1/8 финал, а те се оказаха една от силите на мондиала и достигнаха фаза която не очаквах. Останалото е абсолютно ясно. Холандия, Испания и вместо Аржентина Германия. Така го виждах. С една малка козметична промяна заради която сега тук имаме немците развитието въобще не ме учудва и ще си остане така ако немците не са шампиони.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 08:43

Държа да подчертая, че никъде не подценявам немския отбор. Ако Германия стане световен шампион си е най-нормално нещо на световните първенства. Просто се различавам в мнението, че били много силни. Според мен не са.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 08:59

Между другото качественото ЕВРО 2008 и че европейските отбори направиха преди 2 години голяма стъпка напред беше потвърдено. Не, защото са 3 от 4 отбора сега (само този факт не е гаранция-може не европейците да са силни, а другите слаби, а и отделно по принцип Европа класирва 3 отбора във финалното каре), а заради друго. При трите останали европейски отбора на световното имаме европейския шампион Испания, европейския вицешампион Германия и най-силния отбор от групите на европейското, който буквално размазваше в тия първи мачове Холандия.
Ако си цесекар бъди докрай!

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот G8 » 05 юли 2010, 09:31


Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Al » 05 юли 2010, 09:56

8 написа:Държа да подчертая, че никъде не подценявам немския отбор. Ако Германия стане световен шампион си е най-нормално нещо на световните първенства. Просто се различавам в мнението, че били много силни. Според мен не са.


Затова казах, че всеки има право на мнение.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот drvasko98 » 05 юли 2010, 10:31

Аз съм съгласен с Осмака но отношение на Герлмания. Отбор, който не сме видяли дали може да обърне голям мач на може да бъде абсолтен фаворит, независимо, че този немски отбор играе най-красивия и резултатен футбол, който съм виждал от немци. Говоря за настоящия немски отбор, а не по принцип. Същото важи и за Испания. С цялостното си представяне досега Холандия е фаворит за титлата според мен. Бразилия не всеки може да ги обърне, дори този славнително куц отбор на Бразилия

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Al » 05 юли 2010, 10:46

Дай да дават на враго да повежда, та да видим дали могат да обърнат.

:qipan: :qipan:

И не ги броя за фаворити, казвам, че засега са най-впечатляващи като игра.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот drvasko98 » 05 юли 2010, 10:49

Al написа:Дай да дават на враго да повежда, та да видим дали могат да обърнат.

:qipan: :qipan:



Ми те сърбите поведоха и не успяха. А това може да се случи

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Al » 05 юли 2010, 11:17

И тъй като от полуфиналистите само Холандия е обръщала мач (след автогол и червен картон), тя е фаворит... :roll:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 11:25


Един от седемте смъртни гряха е гордостта. Извършиш ли го, божието наказание винаги те застига. Рано или късно.
След това трябва да последва разкаяние... да видим Марадона, дали умее да види по-далеч от тщеславието си.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот drvasko98 » 05 юли 2010, 11:34

Al написа:И тъй като от полуфиналистите само Холандия е обръщала мач (след автогол и червен картон), тя е фаворит... :roll:


Да, така си мисля. Много е важно да можеш да го правиш, щото не можеш винаги да водиш от рано в мача /и това се случва, но в едно дълго състезание е по-скоро изключение/. Тоест важно е да можеш да контролираш мача, когато резултатът е равен дълго време или губиш и да не му изпуснеш края. При 2-0 всеки може да играе. Тоест за мен дали един отбор ще бие с 5-0 или 1-0 е все едно. 5-0 не е белег за по-висока класа от 1-0. Красиво е, но няма нищо общо със силата. Това значи, че си имал слаб съперник в съответния ден.
Не казвам, че този немски отбор не може да обърне мач, да не си помислиш нещо такова /той немеца по правило си обръща мачовеге/, но преди да го видим, не мога да ги сложа за най-голям фаворит.

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 11:37

И това ли е единственият критерий за най-голям фаворит?
Че то Германия може да си стане шампион, без да и се налага да обръща дори един мач в елиминации...
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот VILIO » 05 юли 2010, 11:40

Според мен ГЕрмания няма да спечелят титлата,защото футбола н несправедлива игра.Залагам на отбор който до сега не е ставал Шампион.Надявам се това да е Холандия. :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
Pepi Petrov
Мнения: 2648
Регистриран на: 08 яну 2007, 17:14
Местоположение: София
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Pepi Petrov » 05 юли 2010, 11:57

8 написа:Като малък бях като всички останали по пристрастия. Около мен всичко английско ама ми се видя просташки тъпо да бъда за скучното. :qipbj: :qipbj: Следствие, станах немец :qipay: :qipbj: :qipbj: Това е до евро 96 включително . Изключение евро 88. Сега ще кажеш "мяташ се според успеха" ама не е така. На евро 88 от втория мач и хетрика на Бастен бях за холандците. Ама 90-та на световното си бях за немците. Тръгнаха страшно мощно с 4:1 срещу сърбите и ме грабнаха. Абе за немците си бях като цяло, но и холандците харесвах (по-определено 88).

Брои си ме обаче немец (другото е малко).

След това харесвам този който играе така че да го харесвам. Откъде накъде ще държа за нещо скучно, което може да е било красиво преди време, а сега не е? Това не е ЦСКА или България, че да съм му верен. Гледам вече футбол и искам красота. От тук 2004 чехите бяха симпатяги, 2008 турци и испанци, сега 2010 уругвайци. Тоест въртя се. Който ми грабне окото

На клубно ниво Барса ми хваща в момента окот, но и като цяло от времето на СТоичков испанския клубен футбол най ми харесва. Преди това Милан, Аякс, Байерн, Айндховен кой ли не съм харесвал.


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Не е истина 8. Аз се обърках малко, съвсем малко.
Изображение
ЦСКА


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта