СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот ROO8 » 04 юли 2010, 19:26

Кaзусe,хвъpляй боб! :qipag: Aко нe-можe кaто 8кa...почвaш зa eдиният отбоp и споpeд зaвиси,можeш дa смeниш! :wink: ...споpeд кой игpae "пpaвилeн футбол"...тип Мъpи! :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 04 юли 2010, 19:45

ROO8 написа:Кaзусe,хвъpляй боб! :qipag:

Не. Предпочитам да пия бира :qipag:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот ROO8 » 04 юли 2010, 20:15

И aз! :qipag: :qipag: :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 04 юли 2010, 20:27

Изображение

Prost! :qipaz: За новите световни шампиони, за великата игра и за всички нас - запалянковците! :qipaz:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот sasho_1989 » 04 юли 2010, 20:44

Холандия и Германия показаха нещо...когато имаш първенство, където футболът е на силно ниво и по голямата част от футболистите там са от собствените школи, а не се хвърлят баснословни цени за футболисти с цел реклама няма как да не успееш.В Испания е същото :!: Англия е пример за това с обратен знак :qipad:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Delija » 04 юли 2010, 21:09

skorpinoks написа:Германия уби с игра Сърбия с 10 човека ,нямаше и грам късмет а и Подолски изпусна дузпа ...


Да, "нямаше и грам късмет" с тия 2 греди на сърбите, плюс още 2-3 много добри положения.....

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 04 юли 2010, 21:17

Казуса написа:И Германия няма реализаторита на трите най-силни европейски първенства :qipag:


Да, но сега няма и да ги срещне. Още по-лесно. Не 4 ами не знам колко гола трябва да отбележи.
Интересно ще ми е ако Испания победи какви ще са ви коментарите. Станали сте свидетели на голяма изненада или пък (чак тогава) няма да виждате Германия като чак толкова силна. Първото е смешно второто е прояснение след слепота.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 04 юли 2010, 21:28

Според букмейкърите Испания е фаворит срещу Германия, но мен това ме озадачава. Аз лично очаквам по-добра игра на германците на полуфинала.
Мисля си, че на това първенство по-важни са отборният дух и тактиката. Индивидуалните проблясъци, които могат да доведат до вкарване на гол, са на заден план. От тази гледна точка един пълен с блестящи индивидуалности отбор като Испания може да се окаже небоеспособен срещу машината на Маншафта. Както се случи с Аржентина например.
А един Швайщайгер (определян по дефиниция като дърво) премина на парад цялата защита на южноамериканците, докато Меси нямаше секунда време дори да си помисли за подобна солова акция :qipad:
Ще бъде интересно, ще видим...

Иначе за мнението на Сашо - аз лично виждам същите тенденции. Европа беше отсрамена от големи страни, в които купуването на всички големи латиноамерикански и африкански звезди не е политика на клубовете.
Та шампионът на Италия я имаше, я нямаше един италианец за цвят... кои бяха, извинете, звездите на апенинците? А звездите на Острова са малко изкуствено налагани за лидери в своите си отбори - англичаните си ги гледат като писани яйца; недоскиват пропуските и слабостите, и ръкопляскат възторжено на всяко добро отиграване.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот emevev » 04 юли 2010, 22:02

8 написа:...Интересно ще ми е ако Испания победи какви ще са ви коментарите. Станали сте свидетели на голяма изненада или пък (чак тогава) няма да виждате Германия като чак толкова силна...



при всички случаи няма да е толкова интересно, колкото твоите коментари след мача, ако Германия победи ;)


Футбол е - мач с мач не си прилича... все клишета, ама верни... ;)

Определено до момента Германия впечатлява значително повече от Испания (по една загуба за двата отбора, а в останалите им мачове (по 4 победи) Германия бе далеч по-убедителна с/у противници като Англия и Аржентина, докато Испания се измъчи с Парагвай и Португалия... мъките с/у Гана и 10-те от Чили няма да ги коментирам - сам ще си прецениш кой отбор от тези е по-стойностен... не става дума за 4:0 с/у Австралия, отнесено към мъката 2:0 с/у Хондурас - пак оставям на теб да сравниш аутсайдерите...) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Delija » 04 юли 2010, 22:04

sasho_1989 написа:Холандия и Германия показаха нещо...когато имаш първенство, където футболът е на силно ниво и по голямата част от футболистите там са от собствените школи, а не се хвърлят баснословни цени за футболисти с цел реклама няма как да не успееш.В Испания е същото :!: Англия е пример за това с обратен знак :qipad:


Курец. Холандците почти всички играят в чужбина, тъй, че нивото на местното първенство не играе роля.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 00:37

emevev написа:с/у Сърбия бяха с 10 души все пак (придържай се към коректността) ;)

с/у Гана си играеха само за победа - натискаха и си я постигнаха... (никакви контри) ;)


Значи ако се опитвате да кажете, че в тези мачове Германия мъничко загатва от това в мачовете с Англия и Аржентина (ясно ми е, че не твърдите, че е същото) не сте прави.

Не знам как ги въртите и сучите, но Югославия, колкото и разпасана команда да бяха на това световно първенство си победиха, а не е че немците ги били изтървали. От тяхна гледна точка правят гол, спасяват дузпа, вадят ви червен картон. Три неща все с тяхно активно участие. Представете си, че свършите тази работа и съперника ви каже, че ви "изпуснал". Ми по тая логика и ние през 94 не бихме Мексико. Изпуснаха ни (не Михайлов е спасил дузпите, а те ги изпуснаха, немарливи били).
С Гана ситуацията е също много далеч от след груповата фаза. Едзин измъчен гол и накрая всеки се ослушва. Гана-сърбите да не направят гол в другия мач, Германия-сърбите да не направят гол в другия мач и Гана да тръгне напред като обезумяла. Докато не става стоят като лалугери. Нито Гана има смелост да се оголи и да търси изравняване, нито немците да решат мача с втори гол.

Аз не казвам, че тези мачове трябвало да бъдат смазващи като следващите ама поне някакъв намек да има за това което предстои, а то няма. Следователно си е истинско. Германия не са нищо особено. Това което последва е впечатляващо, но е вече демоде. Разбрахме я тактиката. Брилянтна като ново творение срещу англичаните, изтъркана вече срещу аржентинците, където номера мина и сега идва "веднъж стомна, два пъти стомна...." :qipad:

Това не е като онова от 1990, където от първия мач потеглиха силно срещу сърбите с 4:1 та до последния държаха нещата в свои ръце (дори и като се озорваха срещу англичани и аржентинци пак като цяло стояха по-уверено). Тогава бяха просто силни. Сега не е същия случай.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 00:45

emevev написа:
8 написа:...Интересно ще ми е ако Испания победи какви ще са ви коментарите. Станали сте свидетели на голяма изненада или пък (чак тогава) няма да виждате Германия като чак толкова силна...



при всички случаи няма да е толкова интересно, колкото твоите коментари след мача, ако Германия победи ;)


Футбол е - мач с мач не си прилича... все клишета, ама верни... ;)


Браво, много си оригинален =D>

Испания е големия фаворит и всичко друго освен разгром над немците би било изненада. Ако обаче все пак немците надвият, то "Футбол е - мач с мач не си прилича... все клишета, ама верни... ;)". Чудесно го измислих, нали? 8)

Ето ти го "много интересното". Ако Германия победи ще потвърдя, че мачка наред и е минала през по-трудния поток срещайки все трудни отбори във фазата на елиминация до финала. Нямам намерение да ви нарека "случайно успял" или "футбол е, всичко става". Това вие го правите и от тази посока ще дойде смеха ако Испания бие :qipbo:
Даже все едно съм го казал онова при победа на немците, че ако стане така си спестявам едно влизане заради орангутаните, които ще крещят "къде е сега осмака" (сякаш си им длъжен да им даваш отчет). Не всеки може да издържи нечленоразделната реч на мазния и за да не подскача като павиан цитирайте му тези ми думи.
Последна промяна от 8 на 05 юли 2010, 01:15, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 01:10

Казуса написа:Според букмейкърите Испания е фаворит срещу Германия, но мен това ме озадачава.


Явно букмейкърите са с всичкия си за разлика от форума. Ако не ти харесват моите досегашни обяснения от това световно първенство ето какво още виждат тези с коефициентите на които не им се раздават безплатно пари и поради тази причина не слагат малоумни коефициенти.

1. В настоящето финала на евро 2008, от миналото инфарктния последен мач в групата на евро 1984. Ако не се сещаш Емо да ти обясни кой е Маседа (май тъй се казваше) и в коя минута реши да прави гол.
Букмейкърите гледат традициите. По същия начин немците пък бяха със самочувствие срещу англичаните.
2. За да не изброявам всички ще взема само по един от отделните линии. Касияс, Серхио Рамос, Шави, Вия. С кого ще ги плашиш? С Мануел Нойер, Боатенг, Щвайнщайгер и Клозе ли? :qipbj:

ПП. Ако на втора точка възражението ти е "не са важни лицата, важен е отбора", то испанския отбор има същите показатели от 4 победи и 1 загуба. Ама били по-малки победите, ама били срещу по-слаби (някакви логики на Емо за пряко сравнение). Къде пише как и с колко гола трябва да бият!? (все едно да държим сметка на ЦСКА ако бие наред обаче само с по 1-2 гола). Излизат и си бият хората, а как изглежда на околните на кого му пука.

Знаейки обаче хардлайнерската позиция на форумците (защита на собствено мнение до дупка) предполагам и сега се чудиш на тия наивни букмейкъри как могат да са такива глупаци и да дават предпочитанията си на испанците.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 06:15

Така е. Ние сме сектанти, също като почитателите на Англия. Изобщо не можем да проумеем, че "с кого ще плашим Меси"? С Швайщайгер и Кейдира ли? Много сме глупави :qipbj: Нищо че тия двамата изядоха с парцалите бъдещия "чаровно усмихващ се на "Сантяго Бернабеу" с купата на Европа в ръцете Меси". Малка случайност... нищо общо с реалността.
Сега ще видят тия дървета Нойер, Боатенг, Швайнщайгер и Клозе, какво могат Касияс, Рамос, Шави и Вия! :qipaq:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 08:26

Меси в Аржентина няма колегите си от Барса. Испания няма Меси, но пък има всичко останало.
От "Меси и Ко" в Барса оказа се, че само Меси не може да се справи с немците. Да видим с "Ко-то" какво ще стане. Като компенсация за Меси, то разполага и с Вия, който си е почти същото злато.

Онова което споменаваш за Меси и германците и което масово се повтаря като папагали от форума го разбрах вече (няма малоумни). Ама съгласи се и че Меси играе в една разпасана команда и само отпред нападението е звездно. Сега следва тест с остатъка. Всичко друго без Меси. Количеството не е малко, въпреки че липсва най-качествения елемент. Ако с Аржентина като играеш можеш да сложиш двама-трима да ритат Меси и готово тук трябва с цял един отбор да се справиш. Все хора, които имат повече качества от теб.

Мачът Германия-Аржентина просто показа, че един играч не може да бие цял отбор, при това голям и при положение, че Марадона беше равностоен на Бундестима (при това в по-силна версия) се потвърди, че Меси още не е стигнал Марадона. Така беше и преди световното, така остава и сега, а той не се е провалил, защото е само на току що навършени 23.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта

cron