СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 04 юли 2010, 14:27

Казуса написа:Как стигаш до идеята, че Германия е заложила на контри, не мога да разбера.


Ами ако не е точно на контри според дефиницията (избита топка бързо да прехвърлят към атакуващ свой играч), то е нещо подобно. Аржентина си атакуваше при головете им. Не мисля, че е правилно твърдението "Германия натискаше Аржентина, за да удвои (утрои) аванса си". По-правилно е "Аржентина атакуваше да изравни (друг въпрос е, че беше нескопосано) и Германия ги наказа". Ако мислиш обратното би трябвало пък аз да те питам "ти кой мач си гледал", но няма да го правя. Идва Испания, а Германия с тези четворки срещу силни отбори все ще намери сили за ако не с четири поне с един гол да победи.

Моето мнение е, че Германия не е силна и това е мнение, а не спор при който търся промяна на вашите мнения. Същото мислех и за Бразилия, въпреки че също масовото мнение беше обратно. При Германия по-трудно се възприема заради изразителните резултати и надмощие над два силни отбора, което при бразилците го нямаше, но въпреки това за мен този немски отбор не е стряскащ. Просто не си е намерил майстора.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 04 юли 2010, 14:32

vill_1 написа:Ами нека сме обетивни.Холандия има до тук 5 мача и 5 победи в редовното време.Кой сега е номер 1?


Той е прав. Ако всеки амбицирано гледа да наложи мнението си какво по-категорично от неговото твърдение. Пет мача, пет победи. Тишина моля останалите :-$
Ама кой какво направил, как смазал е ала-бала. И имената Аржентина и Англия не звучат силно, защото той винаги може да ревне "видяхме ви срещу сърбите и невзрачния мач с Гана".

Не става така нали? Въпреки петте победи всички знаем, че Холандия не е показала нищо особено. Ми и аз така смятам, че въпреки впечатляващите резултати и показаното Германия не е нищо особено. Така го виждам, така мисля. Всеки може да бърка. Вил, аз или немски фен.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 04 юли 2010, 14:40

И само да добавя, че мнението ми се гради не само на еднотипните победи (първата впечатляваща, втората обаче банална, защото съперника е достатъчно кух да не предприеме необходимото), а и извън последните конкретни мачове не мисля, че Льов е някакъв страшен специалист или пък, че Клозе и Подолски са върха на сладоледа в Европа.
Не им подценявам и направеното. Добра дисциплина, добър дух, с жестока точност оттиграванията и доста от типичните немски добродетели, но толкова. Добри, силни, страхотни мачове изнесоха, но не мисля, че отбора е много опасен ако има насреща си подходящ съперник (очевидно трябва да е някой силен, но само това се видя, че не стига-иска се и още нещо, нещо по-специфично от сила-нещо от ония италианските тактики, където не е нужно въобще и футбол да играеш, а просто биеш).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот emevev » 04 юли 2010, 15:05

с/у Сърбия бяха с 10 души все пак (придържай се към коректността) ;)

с/у Гана си играеха само за победа - натискаха и си я постигнаха... (никакви контри) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 04 юли 2010, 16:30

vill_1 написа:Казусе,като говорим за прогнози,прочети това!
http://www.novsport.com/news102650_1005.html :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Този е като Маркуча :qipbl:
8 написа:
Казуса написа:Как стигаш до идеята, че Германия е заложила на контри, не мога да разбера.


Ами ако не е точно на контри според дефиницията (избита топка бързо да прехвърлят към атакуващ свой играч), то е нещо подобно. Аржентина си атакуваше при головете им. Не мисля, че е правилно твърдението "Германия натискаше Аржентина, за да удвои (утрои) аванса си". По-правилно е "Аржентина атакуваше да изравни (друг въпрос е, че беше нескопосано) и Германия ги наказа". Ако мислиш обратното би трябвало пък аз да те питам "ти кой мач си гледал", но няма да го правя. Идва Испания, а Германия с тези четворки срещу силни отбори все ще намери сили за ако не с четири поне с един гол да победи.

Ами когато напишеш "контраатаки", това означава точно контраатаки. А според мен контраатака ще рече: скоростна атака, осъществявана след отнемане на топката в защита, докато в половината на противника има малко на брой играчи.
Не знам, дали дефиницията ми обхваща всички характерни белези за контраатаката, но съм склонен да приема критики за формулирвката.
И по темата: след отбелязването на първия гол, Германия не игра с контраатаки. Аржентина не натискаше Германия. Може да им се е искало, ама не им се получаваше. Играта беше без териториално надмощие за когото и да е (демек горе-долу никой не успяваше да овладее повече центъра и да притисне опонента в защита) и с равно владеене на топката. Като дори по-опасните моменти бяха пред вратата на Аржентита, като голяма част от тях не бяха от контраатаки.
Аржентина натисна в началото на второто полувреме, но вторият и третият гол на Германия не бяха в резултат на контраатаки, появили се в резултат на аржентинския натиск, а в резултат на цялостното превъзходство на немците в атакуващ план.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 04 юли 2010, 16:46

ОК, успех срещу Испания. Тя е по-слаба и няма топ реализаторите на трите най-силни европейски първенства. Може би ви очаква скандална изненада от един слабак.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 04 юли 2010, 16:51

И Германия няма реализаторита на трите най-силни европейски първенства :qipag:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот ludyakon » 04 юли 2010, 16:58

ИСКАТЕ ПРОГНОЗА -ЕТО ВИ ЕДНА:
ГЕРМАНИЯ ЩЕ УНИЖИ ИСПАНИЯ С 2 ГОЛА РАЗЛИКА :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
ХОЛАНДИЯ ЩЕ СЕ КЛАСИРА МНОГО ТРУДНО, ИЛИ С ДУЗПИ. :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz: :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот skorpinoks » 04 юли 2010, 17:22

Ако позволите една прогноза и от мен :qipaz:
Победителят от Германия -Испания -ЩЕ БЪДЕ НОВИЯТ СВЕТОВЕН ШАМПИОН ...
Исками се това да е Германия но отсъствието на Томас Мюлер ме безпокои малко



:qipaz: :qipaz: :qipaz:

пп-до - тук почти нямам грешна прогноза ,искренно желае да позная и сега ... :qipbo:
ЦСКА

Потребителски аватар
Noctis
Мнения: 8335
Регистриран на: 24 яну 2006, 00:43
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Noctis » 04 юли 2010, 17:52

Присъединявам се към Скорпи ... твърде е вероятно победителят от този мач да бъде и бъдещият СШ .. въпреки че при евентуален финал Германия/Испания - Уругвай.. ще стискам палци за Форлан и компания :)
П.П Казусе, комуняга долна .. какво ще правиш при Германия - Уругвай ? :lol:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 04 юли 2010, 17:53

Аз ще изчакам мнението на октопода... после ще говоря :mrgreen:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Noctis
Мнения: 8335
Регистриран на: 24 яну 2006, 00:43
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Noctis » 04 юли 2010, 17:54

:qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 04 юли 2010, 18:01

lachupakabra написа:Присъединявам се към Скорпи ... твърде е вероятно победителят от този мач да бъде и бъдещият СШ .. въпреки че при евентуален финал Германия/Испания - Уругвай.. ще стискам палци за Форлан и компания :)
П.П Казусе, комуняга долна .. какво ще правиш при Германия - Уругвай ? :lol:

Айде, много да не те е яд на Холандия,че унизи бразилксата сбирщина. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
Noctis
Мнения: 8335
Регистриран на: 24 яну 2006, 00:43
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Noctis » 04 юли 2010, 18:03

А не :) .. не ме е яд затова ( е яд ме е ама не заради това предпочитам другите) .. Холандците никога не са ми били симпатични по никакъв начин .. така че не очаквай да ги подкрепям .. :qipab:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 04 юли 2010, 18:43

lachupakabra написа:... Холандците никога не са ми били симпатични по никакъв начин ...

И аз така... уж са талантлива нация, уж имат страхотни школи, уж при клубните отбори надминават възможностите си, ама не са ми симпатични и това си е.
Дори съм разколебан, за кого да държа на полуфинала. Уж искам европейците да натрият носа на Марадона и да няма нито един наш отстранен от неевропейци в директните елиминиации отбор, а в същото време Уругвай са ми страшно симпатични :?
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта