ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот Delija » 14 апр 2010, 21:01

8 написа:
Да вземем за пример мача Италия-България, полуфинал на световно първенство 94 година. Според теорията на Делия неотсъдената дузпа е човешка грешка. Вярно, сбъркал фатално, но през останалото време не ни е рязал. И аз не мога да го отрека. Демек, "тъй като не е видно по време на мача" няма как да е другояче и според Дели само ние българите го чувстваме така, вероятно защото сме потърпевша страна и ни боли. Той би добавил дори и "че като ще подкрепя италианците защо не го направи по-рано и още в 45-тата минута да не ни даде дузпата, която ни даде".
Да, но аз не мога да се съглася с тези разсъждения. Кво ми пречи да разсъждавам така ако съм съдията? "Масата обикновени хора (Дели, Казуса и мнозинството) не очаква да види отявлено свирене в една посока, една грешка, дори да е определяща мача ще се приеме като неволна". Почва мача и просто считам, че не 45-тата минута е решаващия момент. Свиря си дузпата. В края на крайщата "моя" отбор води с 2:0 и не е фатално. В 70-тата минута обаче считам, че е вече време за намеса. Мачът отива в продължения, имаме обрат и психологическо предимство за другия отбор ако не се намеся......но аз се намесвам. Имам пълното алиби на Делия и Ко. "Та нали ако свиря тенденцизно нямаше да дам оная дузпа в 45-тата минута", "каква ми била гаранцията, че щяло да има и след дузпата решаващ момент" и т.н. :qipad:


Осем, тук вече някакви налудничави писаници чета, някакви теории ми приписваш, дори вече отговаряш вместо мен на някакви въпроси, дето сам си поставяш.... :qipag: :qipag: :qipag:

п.п. примерът ти с Италия`94 е също толкова неточен, както и мача в Сливен.

Апропо, аз смятам, че Жоел Киню не свири умишлено така в онзи мач, просто не му стигна смелост да даде втора дузпа срещу Италия, и то за малка България. Убеден съм, че нямаше никакъв заговор тогава.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот 8 » 14 апр 2010, 21:18

Апропо, аз смятам, че Жоел Киню не свири умишлено така в онзи мач, просто не му стигна смелост да даде втора дузпа срещу Италия, и то за малка България. Убеден съм, че нямаше никакъв заговор тогава.


Да, но някак си съмненията винаги ще остават като измерваме парично класирането на България и на Италия на финала. Случайно или не грешката на Киню е в полза на парите.

А по-нататък? Баражът Франция-Ейре. Пак "неволна" грешка, пак в посока на парите.

И като изкараш още много на брой такива примери, всяка грешка е била допустима и случайна, но странно защо всичките случайности стават в полза на парите. Тогава вече разумния човек не счита, че това е случайност, а тенденция.

Става дума за стотици милиони и в случая на Италия и в случая на Франция, пардон Адидас. Защо мислиш, че на чичковците в спортния концерн им пука кой ще играе и кой не на финалите? Става дума за стотици милиони. Кво значение има спорта и някакви си 5 милиарда почитатели на тази игра, от тяхна гледна точка става дума за страшно много пари и са си прави хората.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот Delija » 14 апр 2010, 21:22

8, ти сам си си избрал такива грешки.

Нали не се съмняваш, че мога да ти посоча точно обратните примери?! На грешки, в полза на "НеПарите".... :qipad:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот 8 » 14 апр 2010, 21:23

Delija написа:2. Вече ти обясних, че ако съдията е свирил умишлено, нищо не му пречи в една тънка ситуация, каквото е положението в 5-ата минута, да бутне аванта на домакините, а не да оставя мача да виси на косъм до последната секунда.


Това не е вярно. Мачът въобще не виси на косъм. При този резултат класиращия се е Атлетико, а ако стане нещо, каквото и да е, съдията може един път да си затвори очите. Не виждам какво по-фрапантно можеше да стане от въпросната ситуация, така че излиза че за всичко е можел да реагира по този начин.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот Delija » 14 апр 2010, 21:27

Как при 0:0 мачът да не виси на косъм??! Та Валенсия е на един гол от крайния успех :!: К`во, искаш да кажеш, че съдията е имал екстрасензорни възможности и е знаел, че в крайна сметка пещерните пилци няма да вкарат гол до края??!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот 8 » 14 апр 2010, 21:31

Delija написа:8, ти сам си си избрал такива грешки.

Нали не се съмняваш, че мога да ти посоча точно обратните примери?! На грешки, в полза на "НеПарите".... :qipad:


В случая на Киню съм на мнение, че бяхме умишлено порязани и това си е моето мнение. Както аз не мога с доказателства да оборя твоето, така и ти не можеш да ми докажеш твоята гледна точка, че не било умишлено. Факт е, че грешката е във "вярната" посока (накъдето е много по-вероятно да стане) или в случая ме караш като едни американски адвокати от началото на миналия век да кажа за нещо за което съм сигурен, че е вярно, но нямам доказателства репликата "нямаме доказателства, че се е действало нечестно, но има прекалено много съвпадения на интересите на заинтересованите лица, които поставят под съмнение честността на случилото се" .

Същото важи и за политиците ни. На всичкси ни е ясно, че са престъпници, но нито един от нас няма видно доказателство. Само за да спазваме правната норма, а не че не сме на 100% убедени в казваното от нас, трябва ако сме коректни да казваме "нямаме доказателства за далаверите им, но налице са много странни съвпадения на интересите на взаимосвързани лица, които поставят под съмнение възможността за действия по правилата на закона".
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот 8 » 14 апр 2010, 21:34

Delija написа:Как при 0:0 мачът да не виси на косъм??! Та Валенсия е на един гол от крайния успех :!: К`во, искаш да кажеш, че съдията е имал екстрасензорни възможности и е знаел, че в крайна сметка пещерните пилци няма да вкарат гол до края??!


Ми да. За да не успее те трябва да вкарат 2 гола. Какъв му е проблема да отмени 1 гол колкото и 1000% да изглежда редовен? Тъй и тъй в 5-тата минута не е дал гол на Атлетико, абсурдно е някой да го заподозре ако отмени нещо на Валенсия дори и целия свят да го е видял (това са твоите аргументи, ще ги оборваш ли)
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот Казуса » 14 апр 2010, 21:42

8 написа:Ми да. За да не успее те трябва да вкарат 2 гола. Какъв му е проблема да отмени 1 гол колкото и 1000% да изглежда редовен? Тъй и тъй в 5-тата минута не е дал гол на Атлетико, абсурдно е някой да го заподозре ако отмени нещо на Валенсия дори и целия свят да го е видял (това са твоите аргументи, ще ги оборваш ли)

Изображение
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот Delija » 14 апр 2010, 22:00

Няма смисъл просто....

Само последно ще те попитам, Осмак - наистина ли смяташ, че съдията има време на терена, когато нещата се случват за секунди просто, да размишлява по такива безбройни комбинации и теории, в коя минута кое ще е фатално, кой какво ще заподозре, за кое може да си затвори очите и т.н.?????
Ти цели фермани изписваш за подобни щуротии, опитвайки се да ни убедиш, че това всичко всъщност било в.......... главата на съдията по време на мача. :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот 8 » 14 апр 2010, 22:06

За мен нещата са прости. Малко вероятно, но напълно възможно е съдията на кой да е мач да не види нещо, което всички останали виждаме, въпреки че е най-концентриран от всички ни да не направи грешка. Това ако става, предвид и шансовете да стане, трябва да става много-много рядко. Да кажем станало е. Когато обаче е станало е редно не авторитетно да отсъди (какво не е видял :shock: ), а да се допита до помощниците си. Поне така правят всички нормални съдии във всички нормални мачове.
На мача в Мадрид не стана така. Всеки има право да си го разтълкува както иска. Разбрах твоето мнение и че за теб нищо ненормално не е станало (защото в 5-тата минута и т.н.). Моето мнение не просто не съвпада с твоето и на Казуса, а е диаметрално противоположното.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот Delija » 14 апр 2010, 22:10

8 написа:но напълно възможно е съдията на кой да е мач да не види нещо, което всички останали виждаме,


Виждате, ама след 15 повторения, от 30 различни ъгъла, при забавен кадър......

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот vill_1 » 22 апр 2010, 19:50

Фулъм тренирали покрай мантинелата и канавката. :qipap: Обаче според мен ще отнесат тройка в първия мач!
http://gong.bg/view_article.php?article_id=131545
Изображение

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот bogdan34 » 22 апр 2010, 19:55

vill_1 написа:Фулъм тренирали покрай мантинелата и канавката. :qipap: Обаче според мен ще отнесат тройка в първия мач!
http://gong.bg/view_article.php?article_id=131545

Ако ХШФ вкара 3 то Фулъм ще вкара поне 2.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот vill_1 » 22 апр 2010, 19:57

Финала нали е в Хамбургер,те ще се напънат яко още в първия мач да решат всичко!
Изображение

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот PyyHu » 22 апр 2010, 20:23

Яд ме е за Нистелрой, но Хамбургерите ще отпаднат.


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта