ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот vill_1 » 08 апр 2010, 23:04

:qipat: :qipat: :qipat:
Изображение

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот bogdan34 » 08 апр 2010, 23:10

Фулъм.Най достойния от цялата лондонска пасмина. :qipag:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот drvasko98 » 08 апр 2010, 23:45

Вилка, пълен некадърник си в прогнозите /даже по-голям от мене :qipag: /, добре че те пощадих за баса за Атлетико-Валенсия. Иначе е ясно, че съм за Фулъм :qipbo: от всичката останала плява :qipad:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот vill_1 » 08 апр 2010, 23:46

Този път признавам,че четирите обора,които исках да се класират се изебаха.
Изображение

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот wondertree » 09 апр 2010, 09:21

Съдията-вурстаджия насра мача Атлетико - Валенсия. Може нещо да е фенче на Вердер?! ТИПИЧЕН ГЕРМАНЕЦ.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот 8 » 09 апр 2010, 10:30

Единствено класирането на Ливърпул ме изненада (това на Фулъм го прогнозирах). Явно Бенфика са адски зле.

Левскарско (скандално) съдийство на испанския сблъсък :qipaq:
Не бях виждал такова чудо да те спрат в наказателното поле разкъсвайки ти фланелката и пет съдии да си затворят очите за най-категоричната дузпа в историята на футбола. Ако това не го бях гледал никога нямаше да повярвам, че някога се е случило.

Двата мача с участието на Хамбургер и Фулъм няма какво да се коментират. Просто по-добрите отбори победиха при това на два пъти. Страхотен втори гол на реванша вкараха немците (със задна ножица). Мачът Ливърпул-Бенфика не го гледах освен откъслечно и видях почти всички голове. Първият гол на Ливърпул е полулевскарски. Не може така съдията да си променя вече взето решение след като го заобграждат и започват да му викат. Казвам полулевскарски, защото има разлика с левскарския случай, когато по времето на комунизма, тоест във времената на закрила на партията, извършиха нещо подобно срещу ЦСКА. В случая на Ливърпул поне гола си беше редовен (несправедливо отменен, а после скандално възстановен), както и играчите на Ливърпул само крещяха без да бият съдията. При левскарския случай беше отсъдена дузпа срещу тях, а не гол, но хем я отмени след като я даде, хем това стана след бой и викове на сините бабаити, които млатиха съдията, докато цесекарите наместваха топката и чакаха да се бие дузпата, която така и не биха.
Испанското дерби и отсъжданията бяха абсурд. Валенсия проспа 80 минути, но пък за 10 минути ги смаза! 6 или 7 удара в очертанията на вратата като най-фрапиращите бяха светкавичното излизане зад защитата на Вия, който тресна горната греда и неотсъдената дузпа. Малшанс и съдия лишиха Валенсия от заслужено продължаване напред, където щеше да бъде треснат поредния кух гранд на Вильо от Топ 4. Сега Атлетико ме съмнява да направи това, въпреки че ще съм за тях. Изцяло италиански стил (без победа елиминираш последните два отбора къде с пестене, къде с шанс), а и Атлетико се озори със Спортинг, докато Бенфика е по-добра от Спортинг, а се оказа една нелепа продукция срещу Ливърпул. Логиката диктува Ливърпул да спечели двубоя, въпреки, а може би и защото, е много слаб в момента. Сезонът на англичаните е тотален провал, а в такива битки, където се иска напрягане в 1-2 двубоя го могат. Освен това един сблъсък Хамбургер-Ливърпул ще е първо по-голям шедьовър и второ англичаните знаят как да бият Хамбургер пред тяхна публика.
Що се отнася до Атлетико не са ми много симпатични, но им пожелавам успех. Единственото страхотно нещо при тях, което истински ме впечатли е публиката. Цял мач пееше песни с пълно гърло.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот wondertree » 09 апр 2010, 10:33

8, защо има 2 английски отбора на полуфинал?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот 8 » 09 апр 2010, 10:34

Защото жребия срещна два испански отбора на 1/4 финал :qipad:

Явор, защо няма английски отбор на полуфинал в ШЛ?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот wondertree » 09 апр 2010, 10:35

Защото английския футбол не струва.
Надявам се УЕФА да не бута Хамбургер на мачовете с Фулъм, за да играят на финала в ... Хамбург. Нека по-добрият победи, за да играе финал с Ливърпул.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот 8 » 09 апр 2010, 10:41

Не е така. Една равносметка показва, че в двете карета имаме по 2 испански, английски и немска отбора (и по един френски и италиански). Това идеално кореспондира със силните първенства. Първото, второто и четвъртото, което е на път да стане трето. Останалите два отбора са веднага от следващите силни първенства (италианско и френско). Тоест извода е, че силните са си все същите силни.

По-детайлна разбивка в турнирите по-отделно показва, че Испания и Германия са върха с по един представител в ШЛ и ЛЕ. Предимството обаче е много крехко, защото в отговор получават от Италия и Франция също по един представител в ШЛ (а липсва представител в ЛЕ), а от Англия е същата работа, където получават отговор в по-слабия турнир ЛЕ, но пък от двама английски представителя.

Краен извод. Абсолютен баланс, тоест не можем да кажем, че тенденциите са се сменили, нито пък че са останали непроменени. Трябва да видим дали следващия сезон испанци и англичани пак ще настъпят или примерно немци и французи ще отвоюват нови позиции. След като е такава патова ситуацията моето заключение е, че "испанците остават най-силни, следвани от англичаните, но това вече не е изразено много явно, което означава, че или това е пауза преди подновяване на силата или предстои смяна на силните". Засега генералната тенденция от последните години си остава.

Всичко това обаче може да се промени. Представи си, че Испания или Германия направят така, че техния представител в ШЛ и ЛЕ вземат купите. И двата едновременно. Това си е доминация, а който иска да си разправя, че на полуфиналите още 3-4 държави не им отстъпвали. В статистиката ще остане изцяло испанска или германска година. В испанския случай ще потвърди лидерството, а в немския ще чакаме потвърждение в следващите 2-3 години, защото от една не правя заключения. 2008 например си беше също изцяло английска.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот Казуса » 09 апр 2010, 11:18

8 написа:Не бях виждал такова чудо да те спрат в наказателното поле разкъсвайки ти фланелката и пет съдии да си затворят очите за най-категоричната дузпа в историята на футбола. Ако това не го бях гледал никога нямаше да повярвам, че някога се е случило.

Да беше гледал целия мач, преди да изливаш възмущението си. Защото отмениха гол на "Атлетико" заради несъщесвуваща засада. Така че малко по-леко с определението "за затваряне на очите на пет съдии за най-категорична дузпа в историята на футбола". Лиспата на секс явно не ти се отразява добре.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот 8 » 09 апр 2010, 11:36

Гледах, гледах. Излизането зад защитата стана прекалено бързо, но и да не беше такова съм виждал десетки такива отменени голове. Съвсем нормални съдийски отсъждания без да има в тях тенденция. По същия начин и на Стоичков отмениха гол на европейското 96. Коментарът на водещите в Евроспорт беше, че "имал прекалено експлозивна бързина и съдията нямало как да види рязкото излизане зад защитата, че било по правилата".

Онова обаче с дузпата признай си честно, че дори и левскарите не са правили такова нещо (а за тях знаем, че са най-големите престъпници във футбола :qipad: ).

Да ти разкъсат фланелката, за да те спрат и да не дадеш дузпа :qipan:
Че те защитниците на Атлетико можеха и един gangbang да му теглят и съдиите едва ли щяха да го забележат :shock:

Нямам липса на секс, но пък нещо не екачествен напоследък. Поне на мен не ми харесва. Много вял е :?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот Казуса » 09 апр 2010, 12:04

8 написа:Гледах, гледах. Излизането зад защитата стана прекалено бързо, но и да не беше такова съм виждал десетки такива отменени голове. Съвсем нормални съдийски отсъждания без да има в тях тенденция. По същия начин и на Стоичков отмениха гол на европейското 96. Коментарът на водещите в Евроспорт беше, че "имал прекалено експлозивна бързина и съдията нямало как да види рязкото излизане зад защитата, че било по правилата".

Онова обаче с дузпата признай си честно, че дори и левскарите не са правили такова нещо (а за тях знаем, че са най-големите престъпници във футбола :qipad: ).

Да ти разкъсат фланелката, за да те спрат и да не дадеш дузпа :qipan:
Че те защитниците на Атлетико можеха и един gangbang да му теглят и съдиите едва ли щяха да го забележат :shock:

Нямам липса на секс, но пък нещо не екачествен напоследък. Поне на мен не ми харесва. Много вял е :?

Значи за отменения гол на "Атлетико" няма тенденция и е просто съдийска грешка. И в този момент от мача съдиите отсъждат безстрастно. Защото, съгласи се, че ако са имали за цел да подпрат "дюшекчиите", щяха да им зачетат редовния гол.
Обаче в края на мача изведнъж решават, че трябва да порежат "прилепите". И съвсем съзнателно "си затварят очите за най-левскарското късане на фланелка".
Логиката ти бяга по тъча...
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот 8 » 09 апр 2010, 12:10

Едното е често срещана, а другото фрапантна грешка. първото са го преглътвали много отбори и Атлетико няма да е първия. Как обаче да преглътнеш, че ти разкъсват животински фланелката и те разсъбличат като последна курва пред хиляди зрители, а съдията дори не отчита, че това е нарушение?

Не съм казал, че мача е нагласен, за да търсиш логики, но дори и за това да трябва да се защитавам имам бърз отговор. Едното е в 5-та минута, а другото в 85-та. Първото е в началото на мача и лесно може да си пропуснал, че той гола си е така или иначе редовен и не е фатално ако не се напрягаш да подкрепяш спрягания за победител отбор. В другия случай си на края на мача и е повече отвсякога нужна твоята намеса и ти го правиш. Съдейки от абсолютното спокойствие при ситуацията предполагам, че ако летяща чиния беше кацнала на терена, а от нея излезли извънземни едва ли щеше да направи впечатление на съдията.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Re: ЛИГА ЕВРОПА - СЕЗОН 2009/2010г.

Мнениеот wondertree » 09 апр 2010, 12:11

Казусе, логиката е ,че неотсъдената дузпа се вижда от почти всяка точка на терена (със сигурност поне се вижда от главния съдия-вурстаджия, близкия страничен-вурстаджия и секретарчето зад аут-линията, наречено допълнителен съдия). Допълнителния съдия май оцапа гащите в положението, особено като го показаха след като Жигич застана пред него със скъсания екип.
За засадата - там единствено страничния можеше да се произнесе, както и зрителите след повторение от точна позиция.
ИзображениеИзображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 118 госта