Ванкувър 2010

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот rafaelis » 01 мар 2010, 19:03

Е, Вилка, значи се различаваме съвсем малко. :qipad: Теб не те кефи днешното, мен и двете, и предишното, и сегашното (но недай Боже да се върне предишното). Само че сегашното сме си го посадили още тогава. :roll:

пп. И не забравяй, че построеното тогава е на базата на огромен външен дълг (изпокраден в по-голямата си част или вложен в безумия като Кремиковци и Червена могила), който ще изплащат и внуците ни. :idea:

И едно послеписче, май към Вилио. Тънкият момент в играта на руснаците тогава е, че първо, са абсолютни професионалисти, просто официално се водят на друга длъжност и на заплата. И че зад гърба им тича ротвайлер, гладен и освирепял. В смисъл - ако не играят както трябва, нито имат възможност за някакъв свободен трансфер, нито нищо, чака ги нищетата на комуналката или по-лошо, пътят към някоя по-студена част на необятната съветска страна, ако не са слушали достатъчно. :qipad:


Казусе, може и да съм бягала, знам ли? 10х за поправката. :oops:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот vill_1 » 01 мар 2010, 19:12

Теб не те кефи днешното, мен и двете, и предишното, и сегашното
Не е така.Всички оплювате миналото.След 89-та изгихате знамена:45 години стигат,сякаш много сте видяли и патили.Какво лошо сте видяли,нищо-само това,че нямаше избор.И какво от това?Тогава бяхте научени да цените и малкото,което имате,бяхте научени на ред и дисциплина!!!
(но недай Боже да се върне предишното)

Трябва да се върне,защото иначе още 100 години няма да има оправия!
И не забравяй, че построеното тогава е на базата на огромен външен дълг

Като си бедна държава и след края на втората световна война няма от къде да вземеш,защо да не поискаш заем.Това не е за тогавашните управляващи,за личната им изгода,това е в името на народа!!!А сега какво се прави в името на народа,а?Да помогна малко-съкращения,безработица,кризи,стачки,анархия......
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот Казуса » 01 мар 2010, 19:15

Свободата, Вилка, е най-ценното благо и си заслужава да пожертваш всичко останало заради него.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот vill_1 » 01 мар 2010, 19:17

Свободата за какво?За своеволия,причиняващи анархия,разруха,нали?
Кой не е бил свободен?Аз или ти?Свободата я имахме,но имаше правила,закони,норми и ред,които сега липсват.Там е разликата,която не може да я разберете!
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот rkk » 01 мар 2010, 19:19

По тая тема няма да се включвам, защото е ясно Вилката колко е ограничен...

А впрочем няма ли мачове между СССР и играчите от НХЛ, в които американците биват смачкани...
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот Казуса » 01 мар 2010, 19:22

vill_1 написа:Свободата за какво?За своеволия,причиняващи анархия,разруха,нали?
Кой не е бил свободен?Аз или ти?Свободата я имахме,но имаше правила,закони,норми и ред,които сега липсват.Там е разликата,която не може да я разберете!

Нямах свобода кажа, че не ми харесва как ме управлява БКП. Нямах свобода да не бъда следен от доносници.
Сега, сега в България имаш абсолютната свобода да правиш каквото си искаш. Отделен е въпросът, че редица правила на обществото не се спазват, защото няма ефикасен контрол. Защото няма гражданско общество, което да изиска спазването на правилата. Но нещата ще се случат. Да, ще се случат. Дано само не е след 45 години.
И категорично предпочитам сегашното време пред отминалото.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот drvasko98 » 01 мар 2010, 19:27

Вилка, братче, за щастои тук във форума малко хора ти споделят мнението. За нещастие отвън са малко повече. Друго хич не ми се и коментира, освен че огромната част от външният ни дълг не е натрупан в бедните години след войната, а в най-успешните соц. години от началото на 80-те. Познай с какви цели. Има над 4000 страници литература по въпроса.Търси и чети, ако не, намери някой компетентен да ти обясни.

Казусе, да ти имам оптимизма

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот vill_1 » 01 мар 2010, 19:30

Как те управлява БКП,кой те е следил? #-o :qipag:
И сега като е абсолютна свобода,какво правиш?Смъркате наркоти по софийските паркове,убивате хора по заведения,поставяте бомби под коли и пред входове,крадете,просите.....
Има над 4000 страници литература по въпроса.

Това е изкривена,демократизирана литература.Предлагам ти една друга книжка с червени корици:История на БКП! :qipad:
Последна промяна от vill_1 на 01 мар 2010, 19:34, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот Казуса » 01 мар 2010, 19:34

vill_1 написа:И сега като е абсолютна свобода,какво правиш?Смъркате наркоти по софийските паркове,убивате хора по заведения,поставяте бомби под коли и пред входове,крадете,просите.....

Не мога да се позная :qipag:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот vill_1 » 01 мар 2010, 19:35

Виждаш ли,обезчовечил си се изцяло!
Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот VILIO » 01 мар 2010, 19:36

vill_1 написа:Свободата за какво?За своеволия,причиняващи анархия,разруха,нали?
Кой не е бил свободен?Аз или ти?Свободата я имахме,но имаше правила,закони,норми и ред,които сега липсват.Там е разликата,която не може да я разберете!


"Няма по безнадежно поробени от тези които се смятат за свободни " Гьоте
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот Delija » 01 мар 2010, 19:40

Казуса написа:Иначе по темата: в руския "Евроспорт" прочетох, че с тази титла Канада е задминала СССР по титли в хокея. Това вярно ли е? :roll:


Сигурно е така, не съм ги броил, но Канада има бая титли до 1956-а, когато започва доминацията на съветите. Тъй, че може и да са ги задминали.

VILIO написа:Доколкото знам тогова е било забранено да играят професионалисти.Т.е. играчи от НХЛ не са можели да играят,а в източния блок и СССР играчите от първенството не са се водили за професионалисти.Дори самата дума "префесионалист'' е била мръсна през комунизма.Сам,ите американци и канадци са пращали колежани,за това се дължало превъзходството на СССР.А и за самите американци и канадци титлата в НХЛ е по-важна от Олимпиядата.Естествено не мога да казвам,че съм 100 % сигурен.Ако греша се надявам някой да ме коригира.


Първо, САЩ почти не са имали професионални хокеисти, НХЛ много време се е състояла основно от канадци. Дори и в състезанията за Купата на Канада (истинското световно по хокей, където играят и НХЛ играчи), американците не са никакъв конкурент на топ-силите СССР и Канада. Редовно ядат бой от тях. Тъй, че и с професионалисти, и без, САЩ до `90-те години никога не са били сериозна конкуренция.

Второ, не е вярно, че олимпиадата е по-малко важна от Стенли Къп за канадците. Гледал съм как Уейн Грецки, Марио Лемьо и Сидни Кросби се кефят не по-малко на олимпийското си злато, в сравнение с триумфите им за Стенли. Определено не си прав.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот vill_1 » 01 мар 2010, 19:44

Вилка, братче, за щастои тук във форума малко хора ти споделят мнението.

Има,сигурен съм.Но по една или друга причина се притесняват да се изкажат.Аз не виждам какво можеш да кажеш по въпроса,само защото си от по-младото поколение и нищо не си видял.И не 4000 страници да се изпишат а 140 000,пак не могат да ме убедят "писателите"подлоги на новото демократично време в опитите си да омаловажат и изкривят близкото ни минало.Не се оставяйте да бъдете манипулирани в училищата,дори и всяка година да ви сменят учебниците по история,което е тенденция в нашето образование напоследък!
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот Delija » 01 мар 2010, 19:44

rkk написа:
А впрочем няма ли мачове между СССР и играчите от НХЛ, в които американците биват смачкани...


Има бая такива.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Ванкувър 2010

Мнениеот VILIO » 01 мар 2010, 19:47

Delija написа:НХЛ много време се е състояла основно от канадци.


В момента също се състои основно от канадци.Американците са основно пълнеж и са играчи тип Бербатов :qipap: т.е. не са лидери на своитео отбори.
Изображение


Върни се в “Други спортове”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта

cron