ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Потребителски аватар
Toru
Мнения: 4961
Регистриран на: 27 сеп 2005, 18:59
Местоположение: София

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот Toru » 08 сеп 2009, 23:09

Delija написа:
Toru написа:и защо така мислиш :?:


:arrow:

Toru написа:Да го духа руския народ :!:

:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот Delija » 08 сеп 2009, 23:10

Toru написа:нито британци нито немци са ми любими.и аз говоря за политика не за военни действия.


Че военните действия винаги са следствие на политическите действия. Колкото и да не ти се иска, те са неразривно свързани.

Потребителски аватар
Toru
Мнения: 4961
Регистриран на: 27 сеп 2005, 18:59
Местоположение: София

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот Toru » 08 сеп 2009, 23:11

Delija написа:Тъп си като гъз, Думбенце.....

Научете се най-сетне, че СССР не е Русия, той е само малка черна част от историята й.


ти наистина си плиткоумен.

Потребителски аватар
Toru
Мнения: 4961
Регистриран на: 27 сеп 2005, 18:59
Местоположение: София

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот Toru » 08 сеп 2009, 23:13

Delija написа:
Toru написа:нито британци нито немци са ми любими.и аз говоря за политика не за военни действия.


Че военните действия винаги са следствие на политическите действия. Колкото и да не ти се иска, те са неразривно свързани.

браво.можеше и по рано да се светнеш и да разсъждваме малко а не да ми се плюнчиш.аре лека.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот Delija » 08 сеп 2009, 23:14

Да, Думбенце, Русия е съществувала много преди появата на СССР, ще съществува и далеч след неговия край......

Германия е съществувала много преди появата на Третия Райх, ще съществува и далеч след неговия край......

Елементарно, но очевидно левскарският мозък е прекалено мижав, за да осъзнае и подобни прости нещица...

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот Казуса » 08 сеп 2009, 23:18

Toru написа:казусе, аз тука ти говоря за политика не за самарското знаме.
естесвено,че са властни над нас.50 години соц.не ти ли стигат :?:
казусе,цялата история ли знаеш :?:
да години са 130,не се хващай за глупости.

Говореше за това, как руснаците не са били казали "хайде, да ги освободим българите!". Само че те точно това са казали. Имперската политика на Русия съвпаднала с настроенията на народа и. И точно това щастливо стечение на обстоятелствата е довело до Освобождението.
Дори може да се каже, че самото обществено мнение в Русия кара държавните мъже да вземат решението за война срещу Високата порта. А пряка последица за създаването на общественото мнение сред руснаците е Априлското въстание 1876 г. В защите на българите се изказват велики хуманисти като Виктор Юго, Чарлз Дарвин, Оскар Уайлд, Джузепе Гарибалди.
Но само в Русия народът изявява желание пряко да помогне на българите за тяхната свобода.
Възползвайки се от това Руската империя добре подготвя неутралитета на останалите Велики сили за бъдещия конфликт, в който за разлика от позорната за Москва Кримска война, не се намесва друга страна в защита на Османската империя.
Затова: поклон и вечна памет на руските войници, воювали за България и на руските граждани, помогнали по един или друг начин 3-ти март да съществува като светла дата в нашата история.
Остави соц-а на мира. Той е нещо различно от Русия и руснаците. Ако погледнеш нещата от по-философска гледна точка, той е един нужен етап в историческото развитие на човешкото общество. Като смяната на политическите системи, забелязано още от древногръцките философи.
Аз не се хващам за годините. Просто отбелязвам неточността и продължавам дискусията по същество :qipad:
А що се отнася до това, дали знам цялата история - не знам, дали има човек, който да я знае. Но поне се старая да знам колкото се може повече.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот blazev1992 » 10 сеп 2009, 21:44

ЦСКА е 60-ият по сила футболен клуб в Европа, според класацията на Международната федерация за футболна история и статистика. Левски се намира на 126-о място. Класацията се извършва въз основа на успехите на клубовете през миналото столетие в европейските турнири. ЦСКА има 57 точки, като изпреварва отбори като Партизан, Лион, Нюкасъл, Евертън, Наполи, Шалке и Астън Вила. Левски има актив от 16 т. и е на една позиция с Дънфърмлин (Шотландия) и румънския Университатя (Крайова). Номер 1 е Реал (Мадрид) с преднина от близо 100 точки пред Ювентус. През новия век водачът в ранглистата е нов - Манчестър Юнайтед, голям скок правят и други два английски клуба - Арсенал" и Челси, съобщават от IFFHS.

Класиране за 20 век:
1. Реал (М) 563,50 т.
2. Ювентус 466 т.
3. Барселона 458 т.
4. Милан 399,75 т.
5. Байерн 399 т.
6. Интер 362 т.
7. Аякс 332,75 т.
8. Ливърпул 300,25 т.
9. Спортинг (Л) 299 т.
10. Андерлехт 231 т.
11. Манчестър Юн 220 т.
12. Атлетико (М) 196 т.
13. Ференцварош 190 т.
14. Лийдс 154,50 т.
15. Спарта (Пр) 149,50 т.
16. Динамо (К) 144,50 т.
17. Рома 141,50 т.
18. Хамбургер 140,50 т.
19. Борусия (М) 136,50 т.
20. Тотнъм 136 т.
........................................................
60. ЦСКА 57 т.
........................................................
126. Левски 16 т.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот VILIO » 10 сеп 2009, 21:52

Тъпа класация. :idea:
Изображение

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот otto » 27 сеп 2009, 23:12

Разликата!



Разликата!

Толкова години минаха! Цели двадесет. Някак отлетяха. И все пак споменът е ясен. 26 септември 1989 година. На стадион „Дюрне" в Антверпен се играеше мачът реванш от турнира за купата на УЕФА!

В края на второто полувреме Пепи Михтарски овладя една топка по лявото крило, напредна смело, непоколебимо стреля и „Левски"(тогава „Витоша", за статистиците) поведе с 1:3! Майка ми, заклета почитателка на тогавашната френска сапунка „Шато Валон", също така потомствена левскарка, много държеше да си лягам да спя, защото на другия ден бях на училище, а мача очевидно беше приключил.

Баща ми беше в командировка в провинцията да строи някакъв завод, който след години стана собственост на небезизвестният господин Николай Банев! Нямаше кой(разбирай баща ми) да „отпусне юздите" за това започнах нормалните занимания с миене на зъби, 20 лицеви опори...опс!

Антверпен вкараха гол 2 минути преди края! Току-що измил се, с кърпа в ръка изхвърчах в хола пред незабравимият „Рубин 714-Д" за да видя онова 2:3 и лежерно изнасящият се към центъра голмайстор Клаесен! От спалнята майка ми крайно непоколебима, досущ като героинята на Шантал Нобел от въпросната сапунка, влезе в хола и ми каза да отивам да си лягам.

Леко суетене, 2-3 минути и...гол...нов гол за Антверпен 3:3! За Шантал Нобел не знам, но двамата с майка ми зяпнахме, като индианци пред пишеща машина! Очевидно нямаше нужда баща ми да въвежда ред нейде откъм Горнотракийската низина, ситуацията беше крайно необичайна, майка ми междувременно беше хванала кафемелачката, защото леля Веска от долният етаж точно в този момент изтърча да моли за кафе!

Мъжът й, заклет левскар, по-скоро да е имал нужда от диазепам и валидол вместо кафе...ама знам ли...бях малък! Антверпен...леле-мале... вкараха четвърти гол! Вездесъщият Клаесен! Леля Веска въобще не искаше да си тръгва, очевидно долу се вихреше умален вариант на урагана „Катрина"!

Гиби Искренов вилнееше на тъч-линията и псуваше мощно нахлулите фенове на Антверпен! Татко, заклет „чорбар" и главен инженер на н-тия завод, пиянстваше някъде в провинцията с бригадата монтажници без въобще да разбере какво точно се случва тази вечер. Леля Веска си тръгна по живо по здраво с найлонова торбичка ситно смляно кафе, а живота продължи!

Разбира се обидата беше голяма, но някак премина „по терлици". Никой не очакваше подобно развитие на мача, но и никой не отдаде някакво голямо значение на този резултат. До този момент „Левски" се представяше повече от достойно в турнирите, веднъж на десетина години правеше(е правел) четвъртфинал, от време на време отстраняваше някой сериозен отбор, или поне го биеше...

Тук някъде каруцата се преобърна! Преобърна се със страшна сила. Някои хора си помислиха, че могат да правят каквото си искат и никой да не им държи отговорност!

Моят дядо, стар славист(лека му пръст) ми беше казал „Остави ги левскарите, знам ги какви са..." Сега като се замисля много прав е бил! Там някъде около този мач с Антверпен изби „леФскарското"! Там някъде умря истинският футбол в България! След толкова години вече е очевиден факт.

Колкото пъти „Левски" стана шампион, толкова пъти яде бой от всевъзможни анонимници, едва ли има нужда да ги изброявам! Жалко, много жалко, наистина! Имам чувството, че „Левски" тотално изостава в новото време! Със „собственик" окичен с висш орден от Първанов, със заменки по линия на Ахмед Доган...и в същото време горд носител на няколко броя „Златен скункс", нищо добро не го чака тоя клуб...Дори „Берое" се отърва от гореспоменатият разсипник Банев!!!
Последната велика победа на ЦСКА срещу италиански колос беше есента на 1994г. Същият Пепи Михтарски вкара два гола на Ювентус и ЦСКА победи! След толкова години все още не мога да открия онази брънка, частица, атом, който/която прави ЦСКА ГОЛЕМИЯТ ОТБОР!

Защо Пепи Михтарски вкара на Антверпен и „Левски" загуби позорно, и защо Пепи Михтарски вкара на Ювентус(два гола) и ЦСКА победи грациозно!?! Къде точно се крие онази частица, която прави МОЯТ клуб НАЙ-ГОЛЕМИЯТ? Продължавам да я търся!

Напред към Вечният град! Напред към бъдещето, армейци!

26.09.2009

София

Марин Вичев(Черноризец Храбър)
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd


Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот Delija » 30 окт 2009, 20:58

БАТЕ (Борисов) Венци почна да мастурбира и в нет-а. :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот otto » 04 ное 2009, 21:10

blazev1992 написа:
........................................................
60. ЦСКА 57 т.
........................................................
126. Левски 16 т.

:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот vill_1 » 18 дек 2009, 22:42

Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот G8 » 19 дек 2009, 11:42

vill_1 написа:http://gong.bg/view_article.php?article_id=108731
:qipaf: :qipaf: :qipaf:

:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Тоя Стефан Стоянов е уникален!
:qipag:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИСТОРИЯТА И ШАМПИОНИТЕ

Мнениеот drvasko98 » 19 дек 2009, 11:47

otto написа:
Разликата!



Разликата!

Къде точно се крие онази частица, която прави МОЯТ клуб НАЙ-ГОЛЕМИЯТ? Продължавам да я търся!

Напред към Вечният град! Напред към бъдещето, армейци!

26.09.2009

София

Марин Вичев(Черноризец Храбър)



Ходихме до Вечния град, видяхме Вечния град и победихме във Вечния град. Намирате ли разликата :qipbj:


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта

cron