ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Blue » 18 ное 2009, 16:56

8 написа:.... Хронологически погледнато първата ви издънка е с ОФИ.
....
...Първият във времето резил е от ОФИ. Стадионче, където Гибона изчиствайки топката в тъч попадаше на паркинга на стадиона прескачайки преди това козирката. Някакво селско отборче разположено насред морето.
Aaa, не [-X [-X [-X Тези не минават [-X Следвайки вашата чорбарска логика( :!: ) няма как да не намерим оправдателни доводи за ОФИ :qipap: Те са гръцки клуб, а както знаем Гърция е над България, както на клубно, така и на национално ниво :qipad: Та те имат четвъртфинали, полуфинали и финал, при това само за КЕШ :lol: Отделно и в другите два турнира имат четвърфиналчета и полуфиналче :lol: Многократно техни отбори са участвали в групите на ШЛ :lol: На национално ниво също са над нас с европейската си титла :lol: Така ОФИ по вашата логика не трябва да се причислява към срамните ни отпадания :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Разбира се, за мен( а и за болшинството левскари) си е срамно отпадане, т.к. ОФИ са некво никакво тимче, което макар и да е от страна ЕШ, си остава никой, както в Европа, така и в Гърция :qipad:
Това с оправдаването на срамното ни отпадане от ОФИ, беше шега, която надявам се си схванал :idea:
:qipap: :qipap: :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 18 ное 2009, 21:41

Blue написа:А, и нещо друго, леееко любопитно!Левски, при първото си участие в ЕКТ изобщо(през 1965/1966), среща шведския Юргорден(двубоя е от турнира за КЕШ)!Първата среща я губим с 2:1!Та по повод на нея съм срещал ехидни коментари от червени привърженици :shock:


Аз пък не съм срещал такива коментари, явно пак си правиш заключения от писаниците на някакъв дебил, слагайки малоумните му мнения като общи за всички цесекари.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 18 ное 2009, 21:55

ОФИ когато ви би, Гърция не само не беше европейски шампион (това е далеч напред във времето), ами и имаше само едно-единствено участие на голям форум - европейското в Италия през 1980-а. Националният им тогава беше един евросредняк, би трябвало да си го спомняш доста добре това.

Докато към онзи момент, Швеция е актуален вицесветовен шампион (1958-а), плюс, че има и едно 3-о място на световното в Бразилия през 1950-а..... страшно сравнение направи, няма що......

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот 8 » 18 ное 2009, 22:19

Има и друго (не за спора с резилите, а принципно като изказване). Направи ни всички български отбори клиенти на гърците, а поне в случая на ЦСКА е точно обратното.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Blue » 19 ное 2009, 05:28

Delija написа:Аз пък не съм срещал такива коментари, явно пак си правиш заключения от писаниците на някакъв дебил, слагайки малоумните му мнения като общи за всички цесекари.
Аз пък съм срещал на няколко пъти, неща от сорта, че сме започнали евроучастията си със загуба от аматьори, със загуба от ананимници(каквито и до ден днешен са, макар и да са ставали шампиони на Швеция многократно) и от сорта!
За мен лично, в ЕКТ Швеция има два отбора- Гьотеборг(най-вече) и Малмьо ФФ!Останалото е плява :qipad:

Delija написа:ОФИ когато ви би, Гърция не само не беше европейски шампион (това е далеч напред във времето), ами и имаше само едно-единствено участие на голям форум - европейското в Италия през 1980-а. Националният им тогава беше един евросредняк, би трябвало да си го спомняш доста добре това.

Докато към онзи момент, Швеция е актуален вицесветовен шампион (1958-а), плюс, че има и едно 3-о място на световното в Бразилия през 1950-а..... страшно сравнение направи, няма що......

Виж, вече уточних, че се шегувах за ОФИ.Просто ви показвах чорбарската логика!Логика, при която всичко се наглася според това, как на вас ви е угодно!
Да вземем теб за пример!Твърдиш, че Гърция не била ЕШ в онзи момент.Така е, ама Ювентус бил ли е гранд в ЕКТ, когато го отстранявате, та го слагаш при отстранените от вас грандове? Не е бил, нали :qipad: Това му е било второ участие в ЕКТ, като първото му - срещу Wiener Sportklub(Австрия) - завършва при общ резултат 3-8, а като гости в Австрия падат 0-7 :idea: Егати му и гранда, а :qipap: Обаче всички вие, го причислявате към отстранените грандове :qipad: Същото е и с Парма, а сега забелязвам, че започват подобни писания и за Шахтьор(Донецк)!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот 8 » 19 ное 2009, 08:27

Парма си беше голяма сила. Това, че към него момент липсваха трофеите не променя нещата, защото те бяха постигнати със същите играчи в следващия, по-следващия и по-по-следващия сезон. Когато ги бихме бяха вече корав орех за италианските грандове, а в Европа загубата от нас ги забави само с един сезон да постигнат неизбежното за силата си.

Шахтьор не са били гранд като ги бихме. Те и сега не са ако вземем предвид сериозно спадналото качество на турнира на УЕФА. Бихме обаче един стабилен отбор. От сорта на източните сили като те и Динамо от Украйна, Галатасарай, Фенерите и Бешикташ в Турция, Пао, Олмпиакос или АЕК в Гърция. Никой от тези отбори не е някаква машина за газене по европейските терени (с изключение може би на един кратък момент в който Галатасарай беше относително равностоен и на най-големите европейски отбори), но всички те са на практика непреодолими след 90-та година за българските отбори. Знаеш го и сам, защото и ЦСКА и Левски срещаха такива отбори и си отпадаха.
Преодоляването на Шахтьор макар и не подвиг си е много трудно. Нещо подобно щеше да е ако бяхте били Динамо К. Ама не го направихте, а когато ние правим такова нещо не го омаловажавайте, защото виждате, че не можете. Ние срещу Шахтьор бяхме в същата позиция като вас срещу Динамо, принципно за отпадане, по нищо не се различавахме освен по имената, които носим. Ми да ама ЦСКА би, а вие не. Същото се получава все настрани. В уж безмислени мачове ние бием Ливърпул на реванша, вие равен с Юве и т.н. и то накрая се натрупва и изведнъж се създава впечатление, че ЦСКА е евробоец и може да бие най-силните, то не става току така, а се гради с годините. Вие все отпадате и все намирате причини. Ми да си бяхте били Динамо Киев и т.н. другите вместо да тичате да ни обяснявате как същото срещу Шахтьор не било същото.

За Ювентус не знам как точно стои случая и какво са били в момента когато ги бием. Убеден съм, че си изровил всичко и ще ме засипеш с контраопровержения, но аз ти говоря отстрани като възприятие как са нещата. Значи не знам какви са били точно в нея година, но знам, че на италианската сцена се водят като най-добри през годините, а отделно до набирането на скорост на Милан на Берлускони бяха и най-добрите в ЕКТ. Сега вече са тотално изместени от Милан като Нумеро Уно измежду италианските отбори (то Милан вече заплашва Реал да измести от върха на европейския футбол). Та значи Юве винаги са си сила за Италия независимо в какъв период са били.

Това което го говориш върви при други грандове. До 60-те години Нюрнберг (и ако не се лъжа и Мюнхен 1860) е по-популярен баварски клуб от Байерн.
Аякс (а и холандския футбол) до 70-та са сигурно нещо като Норкьопинг или там каквото ти скимне от скандинавския футбол. Някакъв си отбор. Нито традиции имат, нито нищо. Такива ги бием с разлики (вие и рекорди сте тряскали).
Така, че ако биеш примерно през 57 година Байерн или Аякс съм съгласен, че не си бил някой кой знае какъв отбор, поне не можеш да спекулираш с името, което имат сега тези отбори. Юве обаче са си име в Италия открай време.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Samp » 19 ное 2009, 09:39

Сезон 90-91 е първи на Парма в Серия А, не знам как за един сезон са станали корав орех за грандовете :roll:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 19 ное 2009, 10:20

Blue написа:
Delija написа:Аз пък не съм срещал такива коментари, явно пак си правиш заключения от писаниците на някакъв дебил, слагайки малоумните му мнения като общи за всички цесекари.
Аз пък съм срещал на няколко пъти, неща от сорта, че сме започнали евроучастията си със загуба от аматьори, със загуба от ананимници(каквито и до ден днешен са, макар и да са ставали шампиони на Швеция многократно) и от сорта!
За мен лично, в ЕКТ Швеция има два отбора- Гьотеборг(най-вече) и Малмьо ФФ!Останалото е плява :qipad:


Ти си срещал на няколко пъти и веднага реши да теглиш чертата за всички цесекари. Браво на теб.


Blue написа:Да вземем теб за пример!Твърдиш, че Гърция не била ЕШ в онзи момент.Така е, ама Ювентус бил ли е гранд в ЕКТ, когато го отстранявате, та го слагаш при отстранените от вас грандове?


Слагам го, защото все пак е италиански гранд и към онзи момент. А италианският футбол и тогава е сред водещите в Европа.

Все пак дотогава има вече 11 титли на Италия, същия сезон взима и 12-а. Все си мисля, че е успех да отстраниш шампиона на Италия.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 19 ное 2009, 10:25

Samp написа:Сезон 90-91 е първи на Парма в Серия А, не знам как за един сезон са станали корав орех за грандовете :roll:


Ми например взеха купата на Италия, след 0:1 и 2:0 срещу Ювентус.

Потребителски аватар
BAt e venci
Мнения: 4073
Регистриран на: 05 фев 2007, 22:12
Местоположение: GB IN BG
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот BAt e venci » 19 ное 2009, 10:43

Samp написа:Сезон 90-91 е първи на Парма в Серия А, не знам как за един сезон са станали корав орех за грандовете :roll:


Парма стават гранд защото ''марката' играе срещу тях пише го в аналите :qipay:

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Samp » 19 ное 2009, 10:55

Delija написа:
Samp написа:Сезон 90-91 е първи на Парма в Серия А, не знам как за един сезон са станали корав орех за грандовете :roll:


Ми например взеха купата на Италия, след 0:1 и 2:0 срещу Ювентус.

След мачовете с вас :qipad:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 19 ное 2009, 11:00

Да, в същия сезон.

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Samp » 19 ное 2009, 11:04

е да де, ама няма как преди мача с вас вече да са станали костелив орех :qipad:
П.П. Дели, нали се сещаш, че има разлика във формата и класата в началото и в края на един сезон :qipad:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 19 ное 2009, 11:09

Добре, добре.... значи приемаме, че Парма са изчакали да ги отстраним и едва тогава да станат силен отбор, за да не се брои нашият триумф като успех. :qipag: :qipag: :qipag:

А не ти ли говори достатъчно фактът, че още в първия си сезон се класират за купата на УЕФА, в може би най-силното първенство в света към онзи момент??!

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Samp » 19 ное 2009, 11:27

Няма спор, че са силен отбор.
Но в момента, в който ги отстранявате, не са някакъв гранд в Италия.

П.П. Никъде не съм казал, че това не е успех. Напротив, всяко отстраняване на отбор от Италия си е успех


Върни се в “Вечното дерби (Левски-ЦСКА)”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта

cron