Българската футболна журналистика 4-та част

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Samp » 10 ное 2009, 15:59

Delija написа:Ние, червените привърженици, не претендираме, че сме изрядни. Знаем, че не сме. Вие сте тези, които все спорите, че сте изрядни.

Аз не знам дали сме изрядни или не, факт е, че никой не ни съди и не търси неплатени суми.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Delija » 10 ное 2009, 16:00

Титан отскоро са в ЦСКА, ще видим тепърва как си "сътрудничат" с властта.

Докато вие от години успешно работите в тази насока. Затова и вашите злоупотреби не се разследват, то как и да го правят, нали днес МВР има нужда от няколко нови коли, утре някое друго министерство.... :qipap: :qipap: :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Delija » 10 ное 2009, 16:02

Samp написа:Аз не знам дали сме изрядни или не, факт е, че никой не ни съди и не търси неплатени суми.


Че как да ви търси.....

http://www.club.bg/news/index/nid/130653

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Samp » 10 ное 2009, 16:05

Да бе, те Мултигруп и Черепа хич не си сътрудничеха с властта. Не се познаваха даже с управляващите :qipag: :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Delija » 10 ное 2009, 16:09

Пак пренасочваш нещата. Както уточних вече, ние не спорим, че сме чисти. Не, не сме. Но вие спорите, и то упорито (ти си един ярък пример за това :qipae: ).

Затова и Баждеков се дърпа толкова да направи достояние реалните заплати, нищо, че все дрънкат с Батков какви съвестни данъкоплатци са (Мустака дори обича да хвърля в публичното пространство разни огромни суми. Естествено, само на думи.....). Ми като са толкова съвестни, изрядни и честни, защо се страхуват толкова много да изкарат на показ финансите си???!

Иначе пред НАП да показват каквото си искат, на ниво отношения с държавата, нещата лесно се уреждат. Все някое министерство ще има нужда от нещо.....

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот drvasko98 » 10 ное 2009, 16:14

8 написа: Имам само един въпрос и конкретен случай на който нямам обяснение ако ви слушам логиката. През 88 година на финала за КБ, пред моите очи (не да съм чел някъде) се отсъди и даде дузпа на ЦСКА и когато се подготвяхме да я бием вие набихте рефера, докато не я отмени (смени я с ъглов и Ицо демонстративно би ъгловия в аут...малко по-късно ви вкара гол и поведохме, а после и ви разпиляхме 4:1 с два късни гола на Витанов). Нямам обяснение как в социалистически период, с БКП начело и всевластни комунисти, така наречения дисидентски отбор демонстративно бие съдия до отмяна на решение пред погледите на цяла България, а така наречения комунистически отбор недоумява защо не му дават да си бие дузпата и въпреки че потърсва обяснение като мръсно коте го изритват. Ей това ако ми го обясните много ще се радвам.


И фактите и логиката ти са изцяло против теб, така че замълчи. В главата ти се въртят събития, но хронологията им е доста неясна. Както и въпросната случка. Което естествено ме кара да мисля, че изобщо не си бил и на въпросния финал завършил 4-1, а лъжеш тук най-нагло. Щото ако си бил и е станала тази отменена дузпа, ще знаеш много добре, че това се случи през пролетта на 1989 година в мач от ПЪРВЕНСТВОТО НА Бъллгария и ЦСКА би с 2-1 във въпросния мач. И съдията не беше бит, а му се искаше по-активно обяснение :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Delija » 10 ное 2009, 16:18

Проверките на НАП показаха това, което отдавна е публична тайна - че повечето футболисти получават по документ минимална заплата, а реалната се описва в анекси за допълнително възнаграждение, които не се декларират пред НАП. Така се избягва и плащането на осигуровки и данъци.

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Samp » 10 ное 2009, 16:27

Samp написа:Защо няма реакция от НАП след изказванията на Батков и Баждеков, че това в таблицата не отговаря на истината?


П.П. В Левски от няколко години въведоха по-ниски заплати и допълнителни бонуси за изиграни мачове, победи, титла, купа и т.н.
А дали тия неща се документират не знам .

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот drvasko98 » 10 ное 2009, 16:34

Samp написа:
П.П. В Левски от няколко години въведоха по-ниски заплати и допълнителни бонуси за изиграни мачове, победи, титла, купа и т.н.
А дали тия неща се документират не знам .


Е, не може, всеки доход трябва да е на светло.

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Samp » 10 ное 2009, 16:35

аз не казвам, че не трябва, а че нямам представа дали го правят

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Delija » 10 ное 2009, 16:37

Сампи, цялата тая акция на НАП има 2 цели:

Първата - демонстрация на активност на новата власт в борбата с корупцията, укриването на доходи и неплащане на данъци.

Втората, и не по-малко важна - събиране на свежи средства. Поставят нещата така - плащаш си, затваряме си очите за злоупотребите и измамите. Не го правиш, следва съдене и публични разкрития. Естествено, накрая всички ще се измъкнат, просто защото ще си платят, под една или друга форма. Целта не е да се прекъсне порочната практика с укриването на данъци, целта е да се покажат правилата на играта.

Нова власт - ново преразпределение на баницата.

Та в този ред на мисли, целта на НАП не е да изкара наяве кирливите ризи на Левски (или който и да било друг), а просто да постигне нов ред. И всеки да си знае задълженията към властта.....

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Delija » 10 ное 2009, 16:39

Samp написа:
П.П. В Левски от няколко години въведоха по-ниски заплати и допълнителни бонуси за изиграни мачове, победи, титла, купа и т.н.
А дали тия неща се документират не знам .


Проверките на НАП показаха това, което отдавна е публична тайна - че повечето футболисти получават по документ минимална заплата, а реалната се описва в анекси за допълнително възнаграждение, които не се декларират пред НАП. Така се избягва и плащането на осигуровки и данъци.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот 8 » 10 ное 2009, 17:46

drvasko98 написа:
8 написа: Имам само един въпрос и конкретен случай на който нямам обяснение ако ви слушам логиката. През 88 година на финала за КБ, пред моите очи (не да съм чел някъде) се отсъди и даде дузпа на ЦСКА и когато се подготвяхме да я бием вие набихте рефера, докато не я отмени (смени я с ъглов и Ицо демонстративно би ъгловия в аут...малко по-късно ви вкара гол и поведохме, а после и ви разпиляхме 4:1 с два късни гола на Витанов). Нямам обяснение как в социалистически период, с БКП начело и всевластни комунисти, така наречения дисидентски отбор демонстративно бие съдия до отмяна на решение пред погледите на цяла България, а така наречения комунистически отбор недоумява защо не му дават да си бие дузпата и въпреки че потърсва обяснение като мръсно коте го изритват. Ей това ако ми го обясните много ще се радвам.


И фактите и логиката ти са изцяло против теб, така че замълчи. В главата ти се въртят събития, но хронологията им е доста неясна. Както и въпросната случка. Което естествено ме кара да мисля, че изобщо не си бил и на въпросния финал завършил 4-1, а лъжеш тук най-нагло. Щото ако си бил и е станала тази отменена дузпа, ще знаеш много добре, че това се случи през пролетта на 1989 година в мач от ПЪРВЕНСТВОТО НА Бъллгария и ЦСКА би с 2-1 във въпросния мач. И съдията не беше бит, а му се искаше по-активно обяснение :qipag:


Добре и така да е, година по-късно в мач за първенството,а не за купата. Изчистваме толкова важните за синия фен детайли и поставям същия въпрос.

Как "по-активно обяснение" сте искали!? Имаше отсъдена дузпа, ние се приготвяме да я бием, съдията не се вижда, защото е заобграден не от 2-3 сини, а от почти целия отбор, виждаме една синя топка, в която вътре е съдията, която се мърда с размахвания на ръце и крака нанасящи удари. След малко топката се разтурва и няма дузпа. Това какво е? В годините на комунизма е. Кои са дисидентите и кои комунистите?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот 8 » 10 ное 2009, 17:52

Samp написа:Аз не знам дали сме изрядни или не, факт е, че никой не ни съди и не търси неплатени суми.


Това пояснение направо стряска като аргумент. Факт е, че и никой не търси царя, Костов или Станишев, но това въобще не навежда на мисълта, че при тях няма корупция.

Естествено, че твоя "факт" ще е факт. Като вървят далаверите между бандит и власт естествено, че властта няма да търси бандита, но е смешно ти да излизаш и да казваш "каквото и да става обаче факт е, че бандита никой не го търси". Ами да факт е, но който по-скоро навежда на мисълта, че бандита е извършил грозни неща, защото сме в България. Всичко зависи от изходната позиция, която заемаш за страната, дали е строга и дисциплинирана или гнездо на беззаконие. Ако приемеш, че е второто не можеш да допускаш ненаказаните за чисти и невинни.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Българската футболна журналистика 4-та част

Мнениеот Мичо » 10 ное 2009, 18:03

8 написа: През 88 година на финала за КБ, пред моите очи (не да съм чел някъде) се отсъди и даде дузпа на ЦСКА и когато се подготвяхме да я бием вие набихте рефера, докато не я отмени (смени я с ъглов и Ицо демонстративно би ъгловия в аут...малко по-късно ви вкара гол и поведохме, а после и ви разпиляхме 4:1 с два късни гола на Витанов)..

8 написа:Добре и така да е, година по-късно в мач за първенството,а не за купата. Изчистваме толкова важните за синия фен детайли и поставям същия въпрос.

?

:qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 116 госта