ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот Мичо » 01 апр 2009, 23:54

:qipag: Ирланците са тренирали цяла седмица как да бият до гредата, бре, за пълна достоверност в последната минута. :qipap:


Баце, нямам думи просто, ще ме извиняваш, но понякога когато използвам някои епитети относно твоята персона, не знам защо се обиждаш, днес тотално доказа, че ти хлопа нещо в главата и определено имаш проблем. :qipac:
Надявам се поне си изкарал някоя пачка, мача си го имаше на Х на добър коефициент.Разбирачи като тебе стават милионери, съм чувал. :qipbp:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот Delija » 01 апр 2009, 23:55

Batkoto написа:абе честно казано,не съм смятал мачовете в групата,не знам какво точно са смятали в Италия и Ейре,обаче мача си беше нареден отвсякъде..


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Може пък да са го играли на точен резултат в някоя съмнителна азиатска букмейкърска къща. :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: Там, с всичките му екстри - първи голмайстор, първо полувреме-краен резултат.... :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот Мичо » 01 апр 2009, 23:58

Batkoto написа:абе честно казано,не съм смятал мачовете в групата,не знам какво точно са смятали в Италия и Ейре,обаче мача си беше нареден отвсякъде..
айде стойте си невежи ..

:roll: Осъзнах истината.Тия идиоти са го наредили ама не са сметнали нещата.Ебати балъците.... :qipap: :qipap: :qipap:
Вече не съм невеж. :qipbp: :qipbp: :qipbp: :qipbp: :qipbp: :qipbp:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот Мичо » 02 апр 2009, 00:01

Е как бе, аз не мога да се меря с теб, ти си най-големия разбирач! :qipbp:

Сега ако ми обясниш и двата пропуска на ирланците в 90 и кусур минута как точно го направиха, че да не влезнат... :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Хайде лека нощ, нямам намерение да си убия цяла нощ в идиотски спорове с облъчен и лишен от разум мозък като теб...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот marto » 02 апр 2009, 00:04

Явно медиите са на мнението на Баткото :qipag:


Роби Кийн попари Италия и България


Тъкмо се усмихнахме и съдбата пак ни се озъби
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот 8 » 02 апр 2009, 00:05

drvasko98 написа:Какво означава нормален развой. Още преди 3 месеца казах, че за мен мачът в Дъблин Ейре-Италия е твърда 1 и пари ще му сложа като дойде дори.


Отговарям по-отделно на двете ти изречения.

1. Нормален развой означава :arrow: След като спорим с някой нормално е да имаме равни изходни позиции и да приемаме каквото за единия, такова и за другия. В нашата група аз съм приел за стандартно това да означава "бием наред всички извън Италия и прекия съперник, падаме наред от Италия, разменяме равни неща (победи или равни, за улеснение приемам, че фактора домакинство играе роля и приемам разменени победи)". Всяко нещо което не се случи излиза извън рамките на стандартното. Такова е например Грузия-България Х. Променя "нормалния развой" (стандартното) с -2 точки (от наша гледна точка, от тяхна е +2).
До тук извън стандарта имаме -2 от мача Грузия-България, двоен удар защото е срещу пряк съперник мача в Дъблин от един път +1 (правим точка) и втори път +2 (Ейре губи 2). От Италия извън стандарта и ние и те взеха по 1 точка, което не променя нещата. Като събереш плюсовете и минусите се получава +1, което означава че ако докрая двата отбора падат от Италия, бият настрани и вземем прекия мач, че ще заввършим с 1 точка пред тях. Ясно и просто. Мачът в Дъблин обаче е не двоен, а троен удар. Защо ли? Защото те могат още веднъж да излязат от стандартното, вземайки и още една точка от Италия, което води до още едно -1 за нас. Тогава сбора на плюсовете и минусите става 0 и идват преките двубои (победа и равен с тях) ... и пак сме печеливши. Техните плюсове са много "околни", по-околовръстното, от нашия мач с Грузия, от техни мачове с Италия, а нашите са директни, точно в сърцето, от прекия двубой с прекия съперник и затова имат повече тежест.
На някои неизвестни неща в перспектива можеш да гледаш еднакво ако и преди мача изглеждат еднакво. Примерно не победи в Кипър, а равни правят и двата отбора. И двата гостуват на Кипър. Каквото за единия, такова и за другия. Ако приемеш, че Кипър са твърд отбор и няма да ги бием, а ще правим там равен, то същото важи (поне преди мачовете) и за Ейре, те също ще срещнат този твърд отбор на негова земя и би трябвало логически и те да завършат наравно (ако това е най-вероятното и за нашия отбор). Не мога като вас да правя прогнози "ние ще бием, а те не в Кипър или обратното-стандартното е да вземем еднакви неща в Кипър, било то победи, било то равни или загуби. Каквото за тях, такова и за нас.

По втнора точка също ти издиша сметката. Ако Италия падне там виж какво става. 14 към 7 точки (Италия към България) и мач повече имат те. При 7 точки разлика като вземем мача, който имаме по-малко става 4 точки. Идва гостуването на Италия там и те падат, а ние бием в него ден с който играем (за да ни останат мачовете равни, а не пак да сме с 1 по-малко). Разликата пада до 1 точка и трябва да се разреши в пряк мач в Италия, където вярно че хем ще са домакини, хем само за равен ще играят, но подобни експерименти на французите през 93-та видяхме до къде доведоха. Отделно доста несериозно звучи италианците сега да изтърват пролетта възможност след възможност за осигуряване на класиране и изведнъж да го гонят в последния мач.
Върхът на всичко е, че ние ше играем само за победа там, но така ще ни дадат и бонус от една грешна стъпка, която няма да е фатална. Ако до мача с тях някъде се издъним и вместо да бием напрами равен губим 2 точки и така става разликата преди прекия мач от 1 на 3 точки, което нищо не значи, пак само за победа играем (с нея изравняваме точките и след реми и победа в директните двубои ние отиваме). При това тази грешна стъпка ще е възможна дори и срещу Ейре в София просто защото тогава не това е директния ни двубой за второто място, а този с Италия (нали с тях спорим). Така че твоя номер не става.

Последните сметки трябва да ви наведат на една мисъл. Ако нашите се издънят с Ейре и завършат наравно моментално трябва да сменяме плочата. До мача гоним провали на Ейре,а ние да си вземем мачовете без този с Италия. Ако обаче в този директен двубой се издъним става лошо и за да се замаскира грешката трябва да сменяме и директния съперник, вече не Ейре е подходящ (с когото повече нямаме директни двубои да компенсираме), а Италия. С две думи ако завършим наравно с Ейре, за да запазим и още шансовете мигом трябва да обръщаме предпочитанията си в мача Ейре-Италия и да се молим за победа на Ейре, за да можем пак да държим нещата в наши ръце и да гоним победа навън срещу Италия.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот sasho_1989 » 02 апр 2009, 00:14

абе квото и да си говорим ние сме си изцяло виновни за ситуацията в групата :!: :!: ако бяхме взели 1 от 4-те Х-са,сега нямаше да правим бакалски сметки без кръчмар,а да дишаме по-спокойно нали :qipbl: Мич,Дели :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот 8 » 02 апр 2009, 00:43

Batkoto написа:абе честно казано,не съм смятал мачовете в групата,не знам какво точно са смятали в Италия и Ейре,обаче мача си беше нареден отвсякъде..то такава клоунска игра на жабарите не съм гледал друг път.. умишлено не атакуваха,разиграваха някакви топки пред вратата си,сами ако можеха щяха да си натикат топката...няма кво да ви обяснявам,като не схващате някои неща.. :qipad:
айде стойте си невежи ..


Не съм гледал мача, но като те слушам те са си играли нормално. Бих се учудил ако беше обратното и да са се бъхтали за победа.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот drvasko98 » 02 апр 2009, 06:59

8, само да ти напомня, че Италия първо ни приема нас и ПОСЛЕ гостува в Дъблин.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот Мичо » 02 апр 2009, 07:16

http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=73491
:qipan: :qipan: Малеее, гонга са ултра зле...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот Мичо » 02 апр 2009, 07:45

:qipan: :qipav: :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот 8 » 02 апр 2009, 08:11

Мичо написа:http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=73491
:qipan: :qipan: Малеее, гонга са ултра зле...


А ти какво очакваш, когато те (журналистите) още вчера преди този Х бяха направили грешно сметките и мислеха, че не всичко зависи от нас?
Естествено, че сега след тази непланирана точка вчера за ирландците разсъждават "преди не зависеше от нас :arrow: сега е с 1 точка по-лошо от преди :arrow: още повече не зависи от нас".

Заблудата за елементарните математици (ми не могат да смятат :oops: ) идва от визуалната гледка. На пръв поглед (ако си обикновен човечец и гледаш класирането) не са хубави работите, защото колкото и да бъхташ (вземаш си твоите мачове) пред теб вървят пакетно с разлика (логично, при равния вчера и двата отбора пълзят напред, а не един да стои на едно място и бързо да го задминем).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот itsoVIII » 02 апр 2009, 08:29

Баток, явно не си гледал достатъчно Серия "А" :qipbl: Ами погледай сега, през уикенда. Ще ти просветне, че италианците НЕ АТАКУВАТ, А СЕ ЗАЩИТАВАТ 90+ МИНУТИ :idea: Това им е стила, дебнат и чакат.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот 8 » 02 апр 2009, 08:30

sasho_1989 написа:абе квото и да си говорим ние сме си изцяло виновни за ситуацията в групата :!: :!: ако бяхме взели 1 от 4-те Х-са,сега нямаше да правим бакалски сметки без кръчмар,а да дишаме по-спокойно нали :qipbl: Мич,Дели :qipad:


Въобще не ти трябва кръчмар и всичко си зависи от теб. Единствено ако бяхме били в Дъблин нямаше да чакаме въобще останалите мачове, на практика щяхме да сме се класирали вече. Наско си е направил сметката. Ако не се класираме ще е само от футбол, в смисъл от слабите му треньорски познания. Ако опират нещата до шмугвания и гепване на късмети човека прави добре сметките. Нали 2006 го видяхте. То не може така всяка година да правиш такива циркаджийски обрати в първенството. Човекът един път го поиска, но когато сметките му показаха, че КОЕФИЦИЕНТА е с него и той се втурна. Сега е същото. Ебаха мамата на национала (срещу сърбите нарочно са казали на някои играчи да не играят, това е като пролета на 2006), защото и сега (като тогава с коефициента) сметките са показвали много благоприятна ситуация и Наско се е полакомил да бъде треньор и да покаже колко е велик и брутално се намести, та мача със Сърбия за мен е цирк под негово ръководство. Те не само не идват при лоша обстановка, каквато се опитват да представят трите хикса, а в изключително добре нагласена откъм сметки ситуация. Та те при победа в дъблин веднага се класирахме, а при равен (както стана) всичко си е в наши ръце, гониш победи в четири мача у дома (едната вече я направиха вчера) плюс имаш да вземеш едно гостуване в Кипър, не е много сложно.

Ей ти го мач по мач (използвам програма от Мичо написана). Слагам в синьо италианците, в червено ирландците. Плюс означава "повече от нас точки", минус "след нас точки."

Сега е +7 +5

06.06.09 Cyprus – Montenegro, BULGARIA – Ireland
+4 +2

05.09.09 Georgia – Italy, Cyprus – Ireland, BULGARIA – Montenegro
Остава същото, предполагаемо и трите отбора ще вземем победи.
+4 +2

09.09.09 Italy – BULGARIA, Montenegro – Cyprus
Италианците (приемаме, че бият) стават недостижими за нас (7 точки повече при два оставащи мачове), но има за какво да играят, защото ще бягат с 5 точки на Ейре за 2 мача и следващия мач е в Дъблин, където могат да си осигурят директно класиране, а не бараж. След тези мачове става +7 +2

Остават по 2 мача:
10.10.09 Ireland – Italy, Cyprus – BULGARIA, Montenegro – Georgia
14.10.09 Italy – Cyprus, Ireland – Montenegro, BULGARIA - Georgia
Последните мачове не ни касаят, най-вероятно всеки ще си вземе неговото. Значи всичко опира до предпоследните. Преди тях е +7 +2, като си вземем нашия мач става +4 -1, Ейре е точка зад нас. При загуба или равен в мача им с Италия си остават след нас. Само при победа над Италия няма да отидем на бараж. Вчерашният мач между другото няма значение (ако Италия бяха били ситуацията щеше да е същата). Италия има за какво да играе в мача с Ейре. Единственият лош вариант за нас е Италия да не играе мача в Дъблин от гледна точка, че може да си вземе нейното и в следващия (последен) мач срещу Кипър у дома с единствената разлика, че вместо равен в Дъблин ще трябва да гонят вече победа срещу Кипър, за да са първи и без бараж. Италианците преди последните два мача (ако всичко се развива нормално до тях) ще излязат така: "Гарантирано второ място (България е на 7 точки, а остават два мача), първото място не е проблем, трябва ни или равен като гост срещу Ейре или победа като домакин срещу Кипър, едно от двете гарантира първото място". За щастие първо играят с Ейре, щото ако беше с кипър и си вземеха мача в Дъблин нямаше да играят за нищо.

А вчерашният мач се оказва с най-добрия развой. Ако Италия бяха били преди последните два мача щяха да водят вместо със 7 на нас с 9 точки (това няма значение), но щяха да са пред Ейре вместо с 5 (които могат да бъдат стопени от два мача) с 8 точки (3 повече преднина от вчерашния изтърваха) и нали се сещате, че нямаше да играят за нищо и гарантирано първо място, а сега имат стимул за нещо. Вчерашният мач в Италия си има много хубав завършек!
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ГРУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЮАР 2010

Мнениеот Samp » 02 апр 2009, 09:39

Аз само не знам, защо си мислите, че имаме сигурни победи срещу Кипър и Черна Гора, както и сигурна загуба от Италия. Както и че Ирландия има сигурни победи срещу същите отбори. Кви са тия сметките които правите нямам и идея.
Фактите са, че все още имаме шансове за бараж. Играем всеки мач за победа, гледаме какво правят другите отбори, пък каквото стане


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта

cron