ТРАГЕДИИ!!!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Blue » 29 ное 2008, 17:51

Какво толкова се учудваш?Явно подготовката на полицая/ите е била на нужното ниво :qipad:

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Казуса » 10 дек 2008, 19:12

В Гърция се оливат... :qipbl: :qipbl: :qipbl:
То бива, бива притести, но това тяхното е гротеска. Да се запита човек, кой ли народ заслужава прозвището "варвари"?
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Казуса » 10 дек 2008, 19:44

Ние сме в другата крайност. Изобщо не казвам, че ние имаме по-правилна гражданска позиция (тя при нас май изобщо липсва). Всяка крайност така или иначе е вредна.
Но гърците се държат като завършени анархисти. По новините казаха, че заради финасовата криза гърци са загубили жилищата си, защото не са платили 2 000 - 3 000 евро на някоя банка. Но да се събереш в тълпа от 150 000 и да трошиш всичко наред... няма оправдание за това. Споменаха, че поради липса на друго за чупене, започнали да къртят плочите от метрото... егати!
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Stinkata » 10 дек 2008, 20:11

Да, грозна работа. Властите обвиняват анархистите за погромите. Аз не мога да приема, че това се прави само в отговор на смъртта на едно дете. Първо защото, доколкото ни информираха, става въпрос за нападение над полицаите, и второ - защото е заведено дело срещу полицаите. Т.е. държавата там работи и търси истината. Не знам кое е правилно. Тук не скочихме на полицията, когато убиха момичето до "Попа", но пък и не счупихме главата на Вежди Рашидов, който си позволи да удари полицай, изпълняващ служебните си задължения...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Казуса » 10 дек 2008, 20:24

Stinkata написа:... и второ - защото е заведено дело срещу полицаите. Т.е. държавата там работи и търси истината...

Ммм... то няма какво друго да направят, след като са на ръба на военно положение. Оставаше и да ги пуснат на свобода тия полицаи. Тогава такъв погром ще настане, че като показват историческите забележителности на Атина, за да не объркват туристите, ще трябва да сложат табелки с надписи "IV в. пр. н. е." и "XXI от н. е." :lol: :lol: :lol:
А относно нашето отношение към престъпленията - повече от безгръбначни същества сме! Дори си мисля, че гръцките изстъпления са за предпочитане в крайна сметка.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Stinkata » 10 дек 2008, 20:30

Ама и техните изстъпления не са насочени накъдето трябва. Какво са виновни собствениците на поломените магазини...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Казуса » 10 дек 2008, 20:45

За това спор няма.
Мъките на хората не могат да бъдат измервани и претегляни, но съм сигурен, че много хора са плакали за потрошените си магазини, може и да са стигали до болница. И това не може да бъде компесация за мъката заради смъртта на онова дете.
Изобщо животът е сложно нещо.
Общественият интерес трудно може да се балансира с личния такъв.
Едно време в демократичните полиси на Гърция е имало гласуване на всички граждани, кого от изтъкнатите лидери на града да изгонят завинаги (като същий Бай Брадър), защото би бил заплаха за демокрацията на града.
Така че нито робското примирение и юнашкото псуване на масата след пет ракии, нито изстъпленията на вандалите в Гърция, са правилния подход за изразяване на обществена позиция. Като че ли най-добрия баланс са постигнали в северната част на Западна Европа: Германия, Чехия, Белгия, Полша...
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Казуса » 10 дек 2008, 21:19

Да, правилно, уместна забележка! За застраховките не се бях сетил. Пак подходих с нашето си "българско" мислене, че пари за застраховки няма, а и държавата няма да те обезщети #-o #-o #-o
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Stinkata » 10 дек 2008, 22:27

Абе, застраховката си е застраховка, но тя не премахва приключението, в което биват вкарвани пострадалите. А и с какво едно престъпление премахва последиците от друго. А за гражданската позиция, пак се връщаме на това, колко велик народ сме и как сме се съхранили през 5-те века робство.... Нищо не сме съхранили!!!
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Казуса » 10 дек 2008, 22:35

Как да не сме съхранили нищо? Това дето ни е било в потурите сме съхранили :qipag: :qipag: :qipag:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Wallace » 11 дек 2008, 09:05

Стига сте се оплаквали като пенсионери на "Георги Кирков". :qipag:
Ако политиците ни бяха понабивани по веднъж на всеки 3 години (да речем на 3-тата година от мандата им) сега щяха да са хрисими като агънца. В момента политиците играят добруджанска ръченица (играе се с повече движение на ръцете :qipag: ) върху главите на хората. :qipaq:
Изображение


Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Казуса » 11 дек 2008, 19:06

Прочетох внимателно статията за събитията в Гърция. Като изключим дразнещата липса на превод на английския текст (явно авторът си въобразява, че всички като него трябва да говорят лигавия език на Шекспир), впечатляваща статия, от която на мен лично най-интересно ми беше категорчното утвърждаване, че неофашисти са се смесили с цивилни полицаи, за да чупят магазините, настройвайки по този начин дребните търговци срещу протестиращите. Нещо, звучащо твърде невероятно, особено що се отнася до цивилини полицаи в размириците.
Авторът явно е с крайно леви или либерални убеждения, издигайки в абсолютна правда свободата на личността, отричайки правото на държавата да има свои "права" (най-грубо казано).
Имам две възражения:
Утвържаването, че поругаването на националния флаг или нарушаване на държавната граница, не оправдава използването на насилие срещу личността като отговор на нарушаването на обществените и законовите норми.
Напротив! Когато някой извършва умишлено престъпление, то срещу него трябва да бъдат взети мерки. А при вземането на такива мерки в почти всички случаи се засяга пряко личните права на извършителя.
Помните преди време, как всички в дискусията в този форум бяхме на едно мнение, че свалянето на националния флаг е престъплението, а действията на полицая, защитил флага, е правомерно. И бяхме единодушни, че глобата на полицая бе неправилна.
Второ. Авторът критикува нашия НК. Като дори едва ли не му е смешно, че кодексът дава засилена защита на полицаите и изобщо на длъжностните лица и органите, опазващи обществения ред. (това, че престъленията срещу държавата са преди тези срещу правата на личността, е остатък от епохата на Комунизма, когато е написана основата на сегашния ни НК. Много добре написан между другото!)
Аз съм категоричен, че засилената защита на полицаите е правилна, така е навсякъде и така трябва да бъде! Защото тези хора рискуват живота и здравето си по презумция, сбълсквайки се ежедневно с асоциални типове и декласирани от обществото елементи, склонни към агресия. И защото всеки извършил престъпление, неподчинявайки се на разпореждането на орган на властта, грубо не зачита правилата на обществото, в което живее.
А общество без правила, просто не е общество, а сбирщина, за която е въпрос на време да изчезне.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот rafaelis » 11 дек 2008, 19:58

Казуса написа:А общество без правила, просто не е общество, а сбирщина, за която е въпрос на време да изчезне.


Мдам, абсолютно съм съгласна с горното. Само една малка подробност има, че всички в това общество трябва да спазват правилата, включително и полицаите. И даже не е лошо първо те да ги спазват, давайки пример на другите.

Казуса написа:Защото тези хора рискуват живота и здравето си по презумция


Изкушаваш ме да продължа изречението с думите убивайки_хора_в_горичката, докато_стрелят_по_дърветата_уплътнявайки_работното/свободното_си_време или с ядейки_сутрин_мазни_банички_върху_капака на_колата_с_разкопчани_копчета на_униформите_за_да_се_чувстват_по-комфортно_наднормените_им_килограми.

Никъде не съм казала, че подкрепям мнението на автора, постнах линкчето, защото ми хареса снимковият материал. Доколкото разбирам, събитията се следят непрекъснато (човекът казва "преди да припадна от изтощение, ще се опитам да напиша що-годе разбираем синтез на всичко, което научих до момента"), а те са интензивни и едва ли има възможност да се преведе всичко по въпроса. Така че, за "лигавия език" на Шекспир, допускам, човек може да получи малко помощ от приятел.

Не одобрявам паленето на национално знаме, но не мисля, че трябва да се реагира с насилие на подобно нещо. Има си законов ред, а полицията не е законът, достатъчно е да задържи извършителя.

Нищо не пречи, ако някъде си намерил по-убедителен материал, да го постнеш, темата е интересна, а събитията продължават - за съжаление. А колкото до наличието на, нека не ги наричам неофашисти, но на криминализирани елементи в сговор с полицията - това да ти напомня нещо някъде в една съседна на Гърция страна?

Потребителски аватар
BAt e venci
Мнения: 4073
Регистриран на: 05 фев 2007, 22:12
Местоположение: GB IN BG
Контакти:

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот BAt e venci » 11 дек 2008, 20:16

Аз пък не мога да разбера защо ттрябва да се злоупотребява с възрастта на момчето :qipbl:

Както повечето хора от форума знаят ,твърдо не харесвам полицаите :qipaq: , но ТЪПИТЕ МЕДИИ изкарват новината "ПОЛИЦАЙ УБИ 15 ГОДИШНО МОМЧЕ" и ТЪПОТО ОБЩЕСТВО настръхва и почва да чупи и руши без да мисли че някой преди това е отделил време и средства, да си направи магазин, за да можеш после да отидеш и да си купиш нещо, само че като е счупен магазина ти няма от къде да го купиш :qipaq:

ДГД ахархисти, неонацисти и всякакви такива изпаднали хора БЕЗ работа :idea: :!:


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 94 госта