НБА

jermaine
Мнения: 220
Регистриран на: 19 мар 2005, 20:38
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: :)

Мнениеот jermaine » 09 окт 2005, 21:07

iverson-girl написа:А като гледам първоначално нещата отиват на един доста мощен Чикаго


Е,Миме къде го видя този мощен Чикаго?И аз бих се кефил да мачка както по времето на MJ и Скоти,обаче едва ли ще е сега :(

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 09 окт 2005, 22:09

Мими, добре дошла отново в темата, отдавна не ти бяхме виждали лицето, така де, аватара. :wink:

И на мен Филитата са ми определно симпатичен отбор (няма как Крис Уебър) обаче нещо имам чувството, че останаха доста пасивни на пазара. Не знам, но си мисля, че и този сезон няма да имат ОТГОВОР на въпроса как се минава първия кръг от плейофите (ако въобще се доберат до него). :roll:

Колкото за Чикаго само ще кажа, че в НБА Лайв 2005 когато играя с тях най-много проблеми ми създава Еди Къри... :(

Потребителски аватар
iverson-girl
Мнения: 36
Регистриран на: 20 мар 2005, 12:09
Местоположение: Sofia
Контакти:

Мнениеот iverson-girl » 10 окт 2005, 10:20

Добре заварили!
Аз всеки ден си чета тук, но нямам никакво време...ама сезона в НБА се заслужава :D
За Чикаго - не казвам, че ще са супер-сила, но ще са доста по-добре от предишните години, поне така ми се струва. И дума обаче не става за ОНЗИ Чикаго :!: :wink:
Every moment is a chance...
Изображение

Потребителски аватар
Blazer
Мнения: 2828
Регистриран на: 24 апр 2005, 22:16

Мнениеот Blazer » 10 окт 2005, 10:22

Е дано най после Чикаго се съвземе, че след ерата Джордан, много зле станаха нещата, а са ми любимци.
Изображение
Take It Easy!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 11 окт 2005, 16:00

Сезонът в НБА започна с първите два контролни мача. Кливланд Кевълиърс отупа Вашингтон Уизардс в залата на Вълшебниците с 116:94. Най-резултатни за победителите, с по 16 точки всеки, бяха Леброн Джеймс и Дрю Гудън. Гудън взе и най-много борби в мача - 8 и всичко това само за 23 минути игра. Дебют за Кавалерите направи бившият гард на Уизардс Лари Хюз, който завърши с 9 точки. За Вашингтон най-резултатен бе новото попълнение Стори с 14 точки. Звездите на тима Гилбърт Аринас и Антуан Джеймисън отбелязаха съответно 12 и 13 точки.

В другият мач, игран късно снощи, Маями Хийт постигна трудна победа над шампионите от Сан Антонио с 103:101. Горещите губеха с 18 точки разлика, но в крайна сметка стигнаха до пълен обрат. Звездите на Спърс Тим Дънкан и Ману Джинобили се отчетоха съответно с 16 и 13 точки, а резервата Брент Бари добави още 13 (три тройки), но това не бе достатъчно на шампионите за да спрат Горещите, водени от Дуейн Уейд (18 точки), Шакил О'Нийл (17 точки и 8 борби) и новото попълнение Антуан Уокър, който бе най-резултатен в двубоя с 20 точки и допринесе за победата с цели 5 откраднати топки.

Тази нощ предстоят нови 7 контролни мача:

Голдън Стейт - ЛА Лейкърс
Детройт - Чекаго
Филаделфия - Хюстън
Атланта - Орландо
Кливланд - Бостън
Ню Джърси - Индиана
Сакраменто - Далас

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 11 окт 2005, 20:55

http://www.nba.com/preview2005/poweroft ... es_05.html

Доста интересна статийка за хората, които следят НБА в последните 2-3 сезона.

Лоша новина за феновете на Финикс Сънс: звездата на отбора Амаре Стадъмайър ще е извън игра за около 4 месеца след като днес е лпретърпя операция на лявото коляно. :(

http://www.azcentral.com/sports/suns/ar ... 1suns.html

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 11 окт 2005, 21:55

БИБИ КОЙ Е ФАВОРИТ ЗА ТИТЛАТА ТОЗИ СЕЗОН СПОРЕД ТЕБ :?:

САМО ДА ВМЕТНА АЗ ЗАЛАГАМ НА МАЯМИ 8)
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Мнениеот bat_jori » 12 окт 2005, 11:04

маями,сан антонио,детройт
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 12 окт 2005, 16:28

Ами, Ото, трудно е да се каже, този сезон ще е НЕВЕРОЯТНО ОСПОРВАН И ШАНТАВ, защото почти всички отбори направиха сума ти трансфери и доста си промениха съставите.

На първо четене най-стабилни изглеждат Маями, просто им виж титулярната петорка: Джейсън Уилямс, Дуейн Уейд, Джеймс Поузи, Антуан Уокър, Шакил. :shock: Страшни играчи! На резлевната скамейка пък чакат Гари Пейтън, Алонзо Морнинг и Ъдонис Хаслем. Сигурно изпускам още някой. Въпросът е дали треньорът им ще сглоби правилния състав и ротация, дали ще намери място за всекиго.

Детройт бяха по-тихи на пазара, но се сдобиха с доста качествени играчи: Дейл Дейвис и Морис Еванс. За последния, въпреки че не е много популярен гарантирам, че е доста полезен играч, миналата година бе в Сакраменто и съм го гледал и знам на какво е способен. Въпреки това аз не бих заложил за тях, треньорът им Лари Браун ги напусна, а и вече им се понатрупаха годинките на основните им играчи. Не знам, просто интуицията ми подсказва, че Детройт няма да са шампиони, но не бива да бъдат отписвани.

Сан Антонио: вечният фаворит: Взеха няколко отлични играчи: Майкъл Финли (не се нуждае от представяне), Фабрисио Оберто (олимпийски шампион с Аржентина), Ник Ван Ексъл (ветеран, страхотен стрелец) и като прибавим към тях утвърдените вече Дънкан, Джинобили, Паркър, Боуен и Брент Бари мисля, че те са основният фаворит за титлата заедно с Маями.

Финикс: Не мисля, че Слънцата ще повторят играта от миналия сезон. Напуснаха ги основни играчи като Куентин Ричардсън и Джо Джонсън (двама от най-добрите тройкаджии в лигата), а на всичкото отгоре суперзвездата на отбора Стадъмайър е сериозно контузен и изглежда ще се появи в игра едва около Мача на звездите, който е през февруари. На практика всичко е в ръцете на ветерана Стив Неш, но мисля, че той вече изигра най-добрия сезон в кариерата си и няма да го повтори.

Може и да звучи странно, но за мен скритият фаворит за титлата е Индиана Пейсърс. Миналата година Пешеходците бяха сполетяни от невероятен малшанс: наказания, контузии и въпреки това стигнаха до полуфинала на Източната конференция, където бяха спрени от Детройт. Ако Ясикевичус се адаптира бързо към НБА Индиана ще създадат много проблеми на съперниците си. Освен него те имат и други много силни играчи: Джърмейн О'Нийл, Рон Артест, Стивън Джексън, Джамаал Тинсли, Джонатан Бендър и един много способен млад треньор. Минус за отбора е отсъствието на отказалия се Реджи Милър. Въпреки това аз бих включил и тях в борбата за титлата.

Бих искал да отделя и няколко реда на Хюстън Рокетс, които според мен направиха мното правилни трансфери. С привличането на Стромайл Суифт, Рафар Олстън и Дерек Андерсън Ракетите вече имат доста балнсиран състав и ми се струва, че ще развалят нечии сметки този сезон.

Други отбори, на които трябва да се обърне сериозно внимание:

На изток: Милуоки (миналата година бяха боксова круша, но тази година дори предвиждам да влязат в плейофите), Ню Йорк, Орландо, Ню Джърси, Кливланд.

На запад: Далас, Денвър, ЛА Клипърс, Голдън Стейт.

Много е рано за прогнози, но мисля, че следните отбори ще запишат слаб сезон:

На запад: Финикс, Минесота, Сакраменто (дано да греша), Лейкърс, Портланд, Мемфис.

На изток: Филаделфия, Уошингтън, Торонто, Чикаго, Бостън.

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Мнениеот wondertree » 12 окт 2005, 16:59

Бояне, за мен изненадата на сезона ще е Хюстън. Ако основните играчи се предпазят от контузии може и финал на Запад да играят. Трейси ще ги поведе напред.
А иначе - яко ще стискам палци отново за Буталата и Пешеходците. Съгласен съм с прогнозата ти за успехи на Индиана и много важното условие Ясикевичус да се впише бързо в НБА.
ИзображениеИзображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 12 окт 2005, 17:26

Хюстън наистина изглеждат страховито: Трейси Макгрейди и Яо Мин са ясни, но и Суифт за мен е много класен играч, просто нямаше как да не остане в сянката на Пау Гасол в Мемфис. Освен това в Хюстън се събраха и много тройкаджии: Трейси, Джон Бари, Уесли, Андеръсн. В плейофите, а и не само в тях е много важно да имаш играчи, които да могат да вкарват от трудни позиции в последните секунди. Справка: 5-те поредни тройки на Трейси за 35 секунди, който донесоха уникалната победа на Хюстън срещу Спърс в редовния сезон. :wink:

jermaine
Мнения: 220
Регистриран на: 19 мар 2005, 20:38
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот jermaine » 12 окт 2005, 18:50

Ако е наред всичко пичовете от New Jersеy не са за пренебрегване ;)

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 12 окт 2005, 20:33

jermaine написа:Ако е наред всичко пичовете от New Jersеy не са за пренебрегване ;)


Напълно съм съгласен. Мисля, че имат шанс за 4-о място в редовния сезон на изток.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 15 окт 2005, 21:34

На 28-годишна възраст почина центърът на Атланта Хоукс Джейсън Колиър. Причината за внезапната смърт на баскетболиста все още не е напълно изяснена.

...........

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 15 окт 2005, 21:42

ДРОГА :?
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта

cron