Сесил Каратанчева

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Мнениеот blazev1992 » 18 окт 2007, 14:05

Абе всички разбрахме,че мразиш сестрите Уилямс. :wink: Ама стига си флуидила :evil: .И недей си мечта Сесил да спечели РГ.

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 18 окт 2007, 14:09

:wink: Напредваш, този път поне има някоя запетая в поста, ако почнеш и с главна буква и отделяш изреченията, ще се пробвам да чета постовете ти по-дълги от 2 реда (има ли такива :roll: )
п.п. Блажев, не се отнася за теб, мисля че схвана.

Иначе сериозно за Сесилчето, от раз хич не ми се вярва да спечели някакъв по-голям турнир, не е играла 2 години на такова ниво, страшно трудно ще и бъде да се върне. И идея нямам на какви турнири е решила да участва от `08 (освен АО), но няма да е зле да се пробва на по-малките, поне за връщане към старата форма и за самочувствие, макар това последното май да си го има.
Все пак - успех на момичето, най-малкото е българка.
Изображение

Потребителски аватар
Sexy_tenisist4eto
Мнения: 10
Регистриран на: 14 окт 2007, 19:16

Мнениеот Sexy_tenisist4eto » 18 окт 2007, 14:22

Не съм казала,че ще спечели сега веднага,а след няколко години,когато си пооправи играта.
Изображение

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Мнениеот Lunar Wayfarer » 08 дек 2007, 15:03

http://topsport.ibox.bg/news/id_578225988
Нямам търпение да видя играта на Сесил, дали е мързелувала две години!
:D

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 11 дек 2007, 14:44

Сесил Каратанчева няма да започне годината с участия на турнири в Австралия

11 декември 2007 | 14:36 | Агенция "Фокус"

София. Сесил Каратанчева няма да започне годината с участия на турнири по тенис в Австралия. Това заяви пред Агенция "Фокус" бащата на българската тенисистка Радослав Каратанчев. „Вариантът с Австралия отпадна. Както знаете, Сесил започва с нулев ранкинг в световната ранглиста”, обясни той. Според него все още не е ясно къде точно и дали дъщеря му ще играе на турнири преди „Фед Къп”. „Чакаме мениджърите ни да се свържат с нас, това е тяхна работа, защото тя трябва да бъде поканена за участие в състезанията, тъй като няма точки в ранглистата. Не е ясно дали турнирите ще бъдат от WTA или ITF веригите", коментира Каратанчев.
Тези дни Сесил тренира в Пловдив заедно с Цвети Пиронкова за „Фед Къп”, който започва на 28 януари в Будапеща. Пиронкова пък заминава в края на месеца за Австралия, където ще участва на Australian Open.

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот marto » 24 дек 2007, 12:07

Каратанчева: Някои вече не ме броят за жива


"Имам чувството, че някои вече не ме броят за жива. Когато пращам заявки за участие в турнири, се случва да питат коя съм", заяви Сесил Каратанчева пред "24 часа", по повод предстоящото си завръщане на корта.

Бившата шампионка от "Ориндж боул" и откритото първенство на Франция "Ролан Гарос" при девойките ще има право отново да играе от 1 януари, тъй като двегодишното и наказание за употреба на нандролон изтича.

"Преди дни внезапно ми направиха проверка за допинг. По нареждане на международната федерация съм попълнила формуляр, в който обясних къде могат да ме открият в последните два месеца от годината. Това по принцип се отнася за всички, но след като говорих и с други тенисистки имам чувството, че само на мен са ми пратили допинг ченгета", допълни Сесил.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот annysy » 31 дек 2007, 00:35

Сесил се завръща в игра във Флорида
Изображение
Сесил Каратанчева замина за Флорида, САЩ, където почти сигурно ще изиграе първия си турнир след завръщането си от двугодишно наказание, съобщи информационната агенция racketi.com. 18-годишната софиянка е отлетяла за Маями заедно с баща си Радослав и чака покана за състезание на ITF.

Най-близкият такъв турнир в началото на новата година е също в щата Флорида - в Тампа, и е с награден фонд 25 000 долара. Семейство Каратанчеви са пристигнали именно в този град. Другият вариант, който стои пред Сесил, е да отлети до Хавайските острови, за да бъде включена в квалификациите или директно в основната схема. За целта обаче бившата №35 в света трябва да получи "уайлд кард".

Както е известно, наказанието на Каратанчева за употреба на нандролон беше двугодишно и изтича на 31 декември. Дори ако не изиграе нито един официален мач, в края на януари блондинката ще участва за националния ни отбор на Fed cup в Будапеща. Там тя ще си партнира заедно с първата ни ракета Цветана Пиронкова, която преди това ще вземе участие на Australian open.
Изображение

Потребителски аватар
Samo Nadal2
Временно отстранен
Мнения: 1805
Регистриран на: 28 дек 2007, 19:29
Местоположение: LIVERPOOL YOU'LL NEVER WALK ALONE
Контакти:

Re:

Мнениеот Samo Nadal2 » 31 дек 2007, 13:34

blazev1992 написа:Абе всички разбрахме,че мразиш сестрите Уилямс. :wink: Ама стига си флуидила :evil: .И недей си мечта Сесил да спечели РГ.


И аз ги мразя тея .
Ама много ! :!: :qipaq:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Mike Bibby » 31 дек 2007, 13:56

Пожелавам на Сесил през новата година много успехи, 4 победи (поне) на РГ, да спечели турнир от WTA и да срита отзад който трябва. :D

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот marto » 03 яну 2008, 19:52

Сесил няма да получи покана за турнира в Тампа,защото американската тенис федерации е казала всички покани да бъдат раздадени на местни таланти :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот marto » 04 яну 2008, 14:58

Каратанчева ще играе предквалификация в Аризона
Сесил Каратанчева ще играе в предквалификационен турнир в Сърпрайс, щата Аризона, САЩ. При успех в състезанието, в което българката ще участва, тя ще получи "уайлд кард" за квалификациите на турнира, който е с награден фонд 25 000 долара. В предквалификацията ще участват 13 тенисистки, като освен Сесил в нея ще има и още една българка - 16-годишната Таня Райкова, която преди няколко дни спечели много силен турнир за девойки в Мексико.

Борбата за "уайлд кард" ще бъде през следващите дни, тъй като квалификациите ще се проведат между 13 и 15 януари, а срещите от основната схема са между 14 и 20 януари. Сесил ще започне директно от втория кръг, където ще се изправи срещу Марилин Бейкър или Шарийн Лей. Райкова пък ще играе в първия кръг срещу местния талант Кейтлин Флюеж.

Двубоят на Каратанчева в Аризона ще е първият й официален мач след повече от две години отсъствие заради наказанието за употреба на допинг. Тя имаше намерение да участва на турнира с награден фонд 25 000 долара в Тампа Бей, Флорида, където квалификациите започват тази седмица. Сесил получи "уайлд кард" за пресявките там, но в последния момент от Американската тенис асоциация притиснаха организаторите на състезанието да оттегли поканата към българката.

За последно Сесил участва в официален турнир през ноември 2005 г., когато игра на състезанието във Филаделфия, САЩ, и стигна до втория кръг. През същата година тя направи големия си пробив в тениса, достигайки до четвъртфинал на "Ролан Гарос" и до номер 35 в света. В началото на 2006 г. Международната тенис федерация (ITF) потвърди официално след обжалването от българска страна, че Каратанчева е наказана за две години, след като е дала на два пъти положителна допинг проба за употреба на анаболния стероид нандролон.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 14 яну 2008, 09:05

сесил си взе уайлд картата, а ако може да се вярва на това, се е класирала и в основната схема
(wc)Sesil Karatantcheva (BUL) v Susanna Lingman (USA) 63 63


би трябвало да е сравнително лесно спечелването на този турнир и вървящите към него точки за вта. те между другото колко са? къде мога да ги погледна?
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 14 яну 2008, 09:26

хммм не било точно така..
Сесил се класира за втория квалификационен кръг в Аризона
линк
Българката Сесил Каратанчева стартира с победа участието си в квалификациите на тенис турнира в Сърпрайз (Аризона).

В мач от първия кръг на квалификациите тя срази безапелационно американката Сусана Лингман с 6-3, 6-3 и върви уверено към основната схема на турнира.

За да попадне в нея обаче, Сесил ще трябва да преодолее още два квалификационни кръга на турнира в Аризона. Съперничка на българката във втория квалификационен кръг ще бъде поставената под №1 рускиня Мария Кондратиева, която в първия кръг победи американката Малори Сесил с 6-3, 6-1.

Турнирът в Сърпрайз е с награден фонд 25 000 долара.
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот Lunar Wayfarer » 14 яну 2008, 21:32

Браво на Сесил, дано ступа и първата. :D

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Сесил Каратанчева

Мнениеот onzi » 15 яну 2008, 06:43

пак оттам:
(wc)Sesil Karatantcheva (BUL) d. (1)Maria Kondratieva (RUS) 61 60


по-долу има и основен жребий

довечера играе с KUCOVA, Kristina
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта

cron