ЗАКОН ЗА ФУТБОЛНОТО ХУЛИГАНСТВО

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 28 май 2007, 18:25

Kudravia ако не иска да плаща глобата да има наказание примерно от обществено полезен труд до най-тежкото затвор от 1 до 2 години
и най-важното до му забранят да ходи по мачове
Изображение

Потребителски аватар
Kudravia
Мнения: 1283
Регистриран на: 26 апр 2007, 12:36
Местоположение: София

Мнениеот Kudravia » 28 май 2007, 18:36

Братле реално ако погледнем обществено полезен труд в България нема :) забрана за посещение на мачовете не го пожелавам на никой тва за затвора е най-разумното и най-ефективното май ;) като отидеш там нема и да си помислиш че си заслужава да се лежи за това че си се направил на печен или на верен към фенклуба.Трябва да се предотвратяват тия простотии.Ако фенклубовете се управляват както трябва няма да има простотии по стадионите.Разни гадни димки бомби и чупене на седалки.Ако за всеки мач от клуба се урежда определена сума за факли,ленти,хореография на кого ще му се внасят експлозиви в гащите ми кажи?Май станаха много "ако" ама тва е положението трябват промени всички го знаем ама всички си се правиме на луди и тва е.Някой ден българския футбол ще се оправи сигурен съм дано дойде скоро този ден
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 29 май 2007, 18:53

ахъм... а за две димки от неделя - наказанието е два мача без публика... :roll: БФС е червено!! :wink: :P
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 29 май 2007, 20:31

Поведението на част от синята агитка(лумпенската част) е крайно осъдително, но...
Взима ли някой реални мерки срещу хулиганите?
Не ми обяснявайте, че е невъзможно в БГ да се индетифицират по 50 човека от 4-5 агитки...
В Англия се реши въпроса, при положение, че в техните агитки имало крайно десни и леви групировки добре финансирани и въоръжени :shock: , а ние тук се ебаваме с некви пичове дето ги гледах 10 мин. по ТВ-то.
Полицията отново постъпи малоумно, защо?
Да очакваш провокации от лумпени, тинейждъри, футболни фенове е НОРМАЛНО. В анонимността на тълпата и със заряда на един, макар и спортен сблъсък, тълпата и индивида в тълпата имат определени реакции. Специалистите и ченгетата изучават психология на тълпата, но...тук никой не показа, че се съобразява с нея...
Хвърлена бомбичка! ОК - нарушение, нарушителя се заснема, после арестува, (може и вкъщи) и се съди по бързата процедура, а НЕ СЕ ВЛИЗА В СЕКТОРА. Това естествено ще отприщи агресия и съпротива...
Няма да нарека полицаите малоумници, защото това не се прави от некадърност, а се цели да има футболно хулиганство и насочване на агресия от червени към сини и обратно, жълти и черно-бели и т.н. ..
За да не се изрият мазните тикви от политическата сцена...
А после БФС раздава по 1000 лв. глоби на клуб с приходи 15 000 000 лв. за годината...
Най-смешно и жалко е, че червените пухльовци не вдяват, че тази игра е и срещу тях, а се кефят, че "говедата" пак са в издънка, а утре като натирят и тях, сините ще кажат 'свинете' си получиха заслуженото, а малко ще загреят, че свинете и говедата са на "Дондуков" 1 и 2 и пл. "Народно Събрание".
Еба ти поста, ако ме арестуват за него призовавам сини и червени да ми носят цигарки... :wink:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
Kudravia
Мнения: 1283
Регистриран на: 26 апр 2007, 12:36
Местоположение: София

Мнениеот Kudravia » 29 май 2007, 21:44

Добре де защо на нито един стадион в България няма камери които да заснимат какво става в секторите на агитката?Като че ли някои хора ги е страх да не си прогонят публиката с тези камери?
Аз съм виждал как 15 годишни , ако не и по-малки "фенчета" хвърлят бомби(всъщност само веднъж ми се се е случвало-на мача със Барса).Вандалщините се правят от един-два фенклуба(става въпрос за привърженици на ЛЕВСКИ, защото не съм запознат с ултрасите на други клубове, но и там положението е най-вероятно същото),всички знаят кои са те.Нито полицията, нито ръководството, нито футболния съюз взимат сериозни мерки, за да не се допускат на стадиона такива идиотщини.Всичките бомбички и димки се вкарват от по-малките братчета и заблудени лимонковци подражаващи на "батковците хулигани".Защото последните знаят че дори и да хванат пишлигарчетата ще ги набият и толкоз.Никой няма да разбере кой е направил тази бомба или димка.И така до кога?
Единствения начин българските фенове да се отърват от селските изцепки по стадионите е самите ние(по-голямата част от подкрепящите в Б и Г, които цял мач седим прави и се дереме за любимия отбор)да не позволяваме другите(комплексирани лумпени) да се забавляват за наша сметка.Защото като ни накажат за два домакински мача на нас ни е кофти, а ония "другите" се напиват, дрогират и си правят своите простотии по улиците.
Ако искаме нещо да стане - трябва нещо да направим.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 29 май 2007, 22:36

Kudravia написа:Добре де защо на нито един стадион в България няма камери които да заснимат какво става в секторите на агитката?


Камери (мисля 12 или 24) има на В. Левски, до колкото знам и на Герена и Армията.
Освен това всеки мач от А група се снима с ПОЛИЦЕЙСКИ КАМЕРИ, освен канал 3, ринг ТВ и др. телевизии...и нищо не се случва! :evil:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
SCB
Мнения: 514
Регистриран на: 05 фев 2007, 18:30

Мнениеот SCB » 30 май 2007, 11:17

А някой от господата курналисти следи ли на тия записи действията на куките? Всички като коне с капаци повтарят заучени фрази и в главите на хората, които са виждали стадион само по телевизията се втълпява, че в България има уникално футболно хулиганство. Хайде някой да изброи инцидентите които се случиха този сезон в БГ сцената. Сигурно ще са толкова, колкото в други държави стават за седмица. Между другото, друг отбор след подобни изпълнения венага щеше да получи наказание за няколко мача. ВЕДНАГА. Имам предвид че спокойно Левски можеше да вдигне купата пред празни трибуни, така че левскарите да не мрънкат много.
Ако искаш отбор който все да бие и да става шампион - избираш между двата "велики" гранда... ако търсиш отбор който да определя начина ти на живот - Ботев Пловдив

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 30 май 2007, 11:23

Кой мрънка? Според мен всички са на мнение, че наказанието е заслужено и никой не готви протестни шествия към БФС.... Вярно, че леко се измъкнаха от Дисциплинарната комисия, ама не ми се мисли какво би станало, ако връчеха купата на празен стадион. И колко мача без публика наказаха ЦСКА и Черно море за боя миналата година?

Потребителски аватар
SCB
Мнения: 514
Регистриран на: 05 фев 2007, 18:30

Мнениеот SCB » 30 май 2007, 11:33

Stinkata написа: ама не ми се мисли какво би станало, ако връчеха купата на празен стадион


Е как. Нали сте Левски? Нали сте големи? Чувал ли си за понятието двоен стандарт?


Stinkata написа: И колко мача без публика наказаха ЦСКА и Черно море за боя миналата година?


Тогава единственият виновен беше Вальо Дуспата.
Ако искаш отбор който все да бие и да става шампион - избираш между двата "велики" гранда... ако търсиш отбор който да определя начина ти на живот - Ботев Пловдив

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 30 май 2007, 11:41

gong.bg написа:Изненадващо санкцията е породена, не заради финала за Купата на България срещу Литекс в Стара Загора, когато имаше масов бой между фенове на „сините” и полицията, а заради инцидент в последния шампионатен мач отново срещу ловчанлии.


По време на срещата на стадион Георги Аспарухов, след която Левски получи титлата и златните си медали, полицай е бил ударен с бомбичка, хвърлена от сектор Б. Вследствие на инцидента той временно е загубил слуха си.


Това е пълна малоумщина!
На единия мач гледах как 10 мин. фенове замеряха полицаи със счупени седалки :shock: :shock: :shock:
А в другия - един прекрасен празник с много настроение, много деца и усмивки и точно 5 мин. факли и няколко(малко) бомбички...
Пак повтарям, че в БФС цари пълно малоумие :shock:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 30 май 2007, 11:56

SCB написа:
Stinkata написа: ама не ми се мисли какво би станало, ако връчеха купата на празен стадион


Е как. Нали сте Левски? Нали сте големи? Чувал ли си за понятието двоен стандарт?


Stinkata написа: И колко мача без публика наказаха ЦСКА и Черно море за боя миналата година?


Тогава единственият виновен беше Вальо Дуспата.
А ти допускаш ли Ботев да стане шампион и да ги накажат без публика на награждаването? Просто са избрали по-малкото зло.
По втория цитат - сега кой беше виновен?... И кои левскари реват?

Потребителски аватар
SCB
Мнения: 514
Регистриран на: 05 фев 2007, 18:30

Мнениеот SCB » 30 май 2007, 11:59

С това за реването имах предвид, че все сте ощетени, все сте еди какво си и още сумати глупости.
Ако искаш отбор който все да бие и да става шампион - избираш между двата "велики" гранда... ако търсиш отбор който да определя начина ти на живот - Ботев Пловдив

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 30 май 2007, 12:23

SCB написа:...Имам предвид че спокойно Левски можеше да вдигне купата пред празни трибуни, така че левскарите да не мрънкат много.
Тук друго си написал...

Потребителски аватар
SCB
Мнения: 514
Регистриран на: 05 фев 2007, 18:30

Мнениеот SCB » 30 май 2007, 12:25

Stinkata написа:
SCB написа:...Имам предвид че спокойно Левски можеше да вдигне купата пред празни трибуни, така че левскарите да не мрънкат много.
Тук друго си написал...


Ако помислиш малко ще разбереш какво искам да кажа.
Ако искаш отбор който все да бие и да става шампион - избираш между двата "велики" гранда... ако търсиш отбор който да определя начина ти на живот - Ботев Пловдив

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 30 май 2007, 12:26

SCB написа:С това за реването имах предвид, че все сте ощетени, все сте еди какво си и още сумати глупости.


Абе, пловдивското армейче! Нещо много си се объркал. Ако някой непрестанно реве за нещо това са Батковците ви от София. Не ставай смешен :wink:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта