БРАЗИЛИЯ 2014

Игри!
drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот drvasko98 » 24 юни 2014, 23:01

Одобрявам, но не 8:1 или 16:1 за шампиона, а примерно 3-4:1.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 24 юни 2014, 23:22

ОК, няма нужното тегло (според мен), но все пак се отчита по-голямата тежест на финал от 1/8 финал. Това трябва да си го напаснете според вкусовете. В смисъл три ли, четири ли или колко точно пъти да е разликата между еди кои си етапи.

Пример.

Можете да го направите в аритметична прогресия, тя носи по-голяма умереност. В смисъл 1/8 финали до шампион сега са 1,2,4,8 и 16 точки, а може да се направи все така постоянно повишение от 1,2,3,4 и 5 точки за всеки етап. Ако искате може и по двата начина да направим накрая измерванията. Геометричният беше по по вашата част за екшън (залози, напрежение, хазарт, безсънни нощи :qipag: , драми), а тази ще доведе до по-балансирани неща, но и така става. Аз лично повече съм привърженик на геометричният вариант, защото аритметичният не избягва проблема със спадането на точки на по-преден етап освен ако не се компенсира от нещо друго (примерно въвеждане на любимото ви точен резултат, нещо още което по някаква причина да носи точки).

Ще го изчислим и по двата метода накрая. Засега няма нищо ново. И при двата първия етап, на класиралите се за 1/8 финалите, носи по 1 точка.

ПП. Може да се направи и смесен вариант. Хем нараства умерено като аритметична прогресия, хем в един момент придобива малко функция на парабола и вкарва геометрична прогресия. Примерно 1,2,3, 5 и 8 (накрая малко се засилва растежа, но не толкова като геометрична прогресия). Това взема доброто и от двете страни. Няма бурни растежи, които явно не ви харесват, но все пак растежите на заключителните етапи са по-добри......ако така се дискутира и аз мога да дискутирам с умни предложения.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Al » 25 юни 2014, 09:36

Минавам набързо да се похваля с тоталния крах от вчерашните групи - нямам нито един познат 1/8-финалист. :qipap:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 25 юни 2014, 11:58

Аз по 1 хванах от двете групи, но те ми бяха гарантирани още преди последните двубои така че вчера нищо добро не съм направил. При изминали половината групи съм хванал 5 от 8 продължили напред. На пръв поглед не много добро. Добрата новина е, че съм изтървал маловажни отбори, както и че на 4 от 5-те съм хванал точните места в групата, тоест продължават в потоците в които съм ги предвидил.
Ако си цесекар бъди докрай!

bluehope
Мнения: 2449
Регистриран на: 09 май 2007, 09:41

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот bluehope » 25 юни 2014, 12:00

Тази игра е малоумна поради няколко причини:
1. Пусната е от Осмака
2. Регламентът и точкуването и са в друга тема!!!
3. Самото точкуване е направено полуидиотски.

Принципно не е лесно преди започването на първенството да предвидиш шампиона, съгласен съм, има поне 3 или 4 топ-фаворити и още поне толкова напълно възможни да спечелят и затова е наистина правилно да се точкува с повече точки, но с 32 срещу 1т. за познат 1/8 финалист е безумно. Точкуването в ЕКТ си е абсолютно ОК, там помня, че преди сезон 202/2013 и аз давах препоръки за промяна в точкуването и другите и Васко приеха част от тях. По логиката на Осмака, аз като познах, че Реал ше вземе ШЛ ме прави победител и само със Samp ще сравним колко повече познати полуфиналисти имаме.
На Васко играта в ЕКТ е много близо до букмейкърските правила, където коефициента за Световен шампион на Бразилия е горе-долу еднакъв с този, че самата Бразилия ще победи с +2 гола Камерун примерно, т.е. те го оценяват еднакво трудно за прогнозиране. На осмака е да се види кои има повече нюх и да прогнозира някакви тенденции за възход или спад на всеки отбор, базирайки се на абсолютно нищо, само на интуиция. Може ли да ми отговориш, като разликата между позналият най-много 1/8 финалисти и този с най-малко е 2 отбора от 16 възможни, това какво ще иде да рече - че този познал примерно 12 е велик разбирач на футбола ли, а другият с 10 е обикновен заядливец, мрънкач или фен на английския футбол (точно в този ред е низходящата ти градация за неразбиращите от футбол). На осмака просто трябва да му се забрани да влиза в някои теми и да ги разваля. Сега 5 страници ще четем как бил предвидил краха на испанците. Да, аз също прогнозирах, че Чили ще излезе от тази група , но за сметка на Холандия, а не на Испания и съм сигурен, че ако беше станало така, сега Осмака щеше да пише как и това бил предвидил, че след докоснатата, но неспечелена титла от миналото световно и резила на Европейското, нямало нищо по-логично от краха на холандците тук и края на мечтите на това поколение.

Този ми пост можеше да се ограничи до първите 2 изречения от него, ама нейсе ... Даже очаквах Васко да пусне играта за Световното първенство като за ЕКТ, но явно тук "правата" са на други.

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот tridant » 25 юни 2014, 14:46

Не е пусната от осмака ,
но той я узурпира.
Регламентът и точкуването са негово дело обаче -и изглежда , че част
от участниците не подозират за съществуването им.
Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот G8 » 25 юни 2014, 14:57

Каква е тая игра? :roll:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Delija » 25 юни 2014, 19:51

Ти пусна играта, ама Осмака ти иззе функциите. :qipag: :qipag: Сега си като в небрано лозе. :qipag:

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот G8 » 25 юни 2014, 21:42

:qipag: :qipag: :qipag:

Моята е елементартна, само дето не съм пуснал прогнозата си. :oops: :mrgreen:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 26 юни 2014, 07:27

bluehope написа:Точкуването в ЕКТ си е абсолютно ОК, там помня, че преди сезон 202/2013 и аз давах препоръки за промяна в точкуването и другите и Васко приеха част от тях.

Това ли е основния проблем? Ти да дадеш препоръки и Васко и останалите да ги приемат?
Аз!!!....Много силно его имаш. Според мен без покритие.

bluehope написа:По логиката на Осмака, аз като познах, че Реал ше вземе ШЛ ме прави победител и само със Samp ще сравним колко повече познати полуфиналисти имаме.

Не очаквах толкова елементарно нещо да не го разбираш. "Логиката на осмака" (и всеки нормален) показва, че във въпросния пример някой е познал от едната страна целия поток, а не както се опитваш да го обясниш едва ли не с един мач (финалния) направил големия удар. Това че някой познава носител на купа или финалист не означава, че е познал само този мач, а автоматично води със себе си познат полуфиналист, четвъртфиналист, осминафиналист, минал групи, предварителни кръгове ако има. Тоест ти или Самп като сте познали носителя на ШЛ сте познали не едно събитие от един мач, а 5-6 мача. Няма как да ви върви прогнозата без победител Реал и в сума ти и други мачове.
Това нормално би трябвало и да води до завишено точкуване. Казвайки "Х ще е финалист" аз познавам 5-6 мача и е нормално да взема примерно 5 или 10 точки, а не 1 както познавайки от един мач в началните фази.

bluehope написа:На Васко играта в ЕКТ е много близо до букмейкърските правила, където коефициента за Световен шампион на Бразилия е горе-долу еднакъв с този, че самата Бразилия ще победи с +2 гола Камерун примерно, т.е. те го оценяват еднакво трудно за прогнозиране.

Страшна глупост. Това опира до интереса на аудиторията (форума) какво ще се оценява. В смисъл колко е интересно нещото. Ако в твое лице интелигентността е на ниво "колко е интересно да знаем дали Бразилия ще бие точно с 2 гола" е друг въпрос и няма да споря. С риск да изглеждам на по-глупав от теб казвам, че за мен това не представлява голям интерес. Определено гледам световното много повече, за да видя кой ще е шампион, а не дали Бразилия ще бие точно с 2 гола Камерун, въпреки че и двете събития носели еднакъв коефициент при букмейкърите и по твоята логика са еднакво интересни.

При букмейкърите вероятно всеки мач с участието на Меси носи коефициент дали ще отбележи гол в мача от под 2, тоест едно цяло и нещо, все така доста вероятно събитие като победата с 2 гола на Бразилия над Камерун.........ама това не го играете. Просто защото не е интересно. Както и другото освен на теб..............а може пък и аз да бъркам и на останалите също да им е много важно дали Бразилия бие точно с 2 гола отбор който не играе за нищо, а и самата Бразилия много не я интересува какво точно става в този мач. Ако е така се извинявам за грубата си намеса и изключването на това важно събитие от прогнозите.

bluehope написа:На осмака е да се види кои има повече нюх и да прогнозира някакви тенденции за възход или спад на всеки отбор, базирайки се на абсолютно нищо, само на интуиция..

Точно така (без последната част). Нали това прави форума. Ако някой е казал, че Испания ще е шампион първо мълчат, защото отбора тръгва от силни позиции, а като стане провала се осмива написалия мнението. И така и с всички останали.
Не разбирам само защо такова мнение се "базирало на абсолютно нищо". Ако е така ще помоля Васко да не ни занимава с глупости от сорта на какво бил писал преди полуфиналите на ШЛ. Реал щял да победи в турнира. Мнение което не се базира на абсолютно нищо и посочените аргументи пет пари не струват, случайно станало там нещо.

bluehope написа:Може ли да ми отговориш, като разликата между позналият най-много 1/8 финалисти и този с най-малко е 2 отбора от 16 възможни, това какво ще иде да рече - че този познал примерно 12 е велик разбирач на футбола ли, а другият с 10 е обикновен заядливец, мрънкач или фен на английския футбол (точно в този ред е низходящата ти градация за неразбиращите от футбол).

Мога да ти отговоря, но въпроса ти е алогичен на всичко писано от теб.

Именно точкуването от мен няма да даде никакво предимство на най-добрия срещу най-слабия в този твой пример. Конкретно първия ще вземе 12 точки, а последния 10, ЗАЩОТО ИМ ДАВАМ САМО ПО 1 ТОЧКА НА ТОЗИ ЕТАП. При моето точкуване няма как да изреве от тези мачове първия, че е голям разбирач, нещо от което се опасяваш. По-нататък другия с примерно познати 2 повече полуфиналиста ще го смели, а не просто да стопи разликата от два мача по-малко познати на ниво 1/8 финали....и пак се повтарям е и логично. Познат полуфиналист води със себе си, че е познал задължително преди това осминафиналист и четвъртфиналист. Отборите не отлитат директно на полуфинал и там да си познал един мач.

Тук ти критикуваш това което искаш да е по твоите разбирания и когато имаш моето което отговаря на желанията ти било глупаво. Не знам как да ти отговоря на противоположните мнения. Сещайки се за "вашата" схема от 5 точки в първите етапи и 7 на по-късните предлагам да я върнете, и след това 7 познати мачове от групите да са равносилни на 5 от най-съществените (финал, полуфинали). След това като позная 7 такива мача със Зимбру ще изрева какъв съм разбирач (което не искаш), защото ще имат стойността на 5-те най-важни мача в турнира, а не да ме ограничават с по 1 точка тези безобидните мачове...........ама и така не ставало и пак аз съм бил виновен (за вашите схеми!?).

Не е такава градацията. Или я смени с възходяща или ако ще е низходяща (на най-неразбиращите) англичаните са най-отпред. Прекалено високо мнение си сложил за тридантите, че са третите най-глупави. Номер едно са.

bluehope написа:ако беше станало така, сега Осмака щеше да пише как и това бил предвидил, че след докоснатата, но неспечелена титла от миналото световно и резила на Европейското, нямало нищо по-логично от краха на холандците тук и края на мечтите на това поколение.

В тази група просто очаквах Холандия да е по-силна от Испания. Това като следствие води и до излизане от групите (едва ли Холандия ще е трета, а Испания четвърта). И толкова. Не съм ги слагал сред фаворитите.
Тези два реда преведени означават нещо от сорта на 1/8, 1/4 или 1/2 финалист.

bluehope написа:Тази игра е малоумна поради няколко причини:
1. Пусната е от Осмака

Това е лесно. Веднага връщайте играта с точните резултати и точкуванията от ШЛ. Искането ми е искрено, не иронично. Да, няма да крия какви мисли ми се въртят за акъла на другия, но такива ситуации в живота се отработват по един начин. Иначе при всякакъв развой се губи, ако е нещо лошо обираш пешкира, а ако е хубаво трябва да се молиш печелившия от него да го приема и ти да му благодариш (познат, гадже-за услуга, благина и т.н.). Не мерси. Винаги е ставало едно и също и знам единственото решение при което съм сух, а другия може и да мрънка след време ама кво ме интересува. Просто заминаваш с чадъра щом другите викат, че им пречи по време на валеж и не се разправяш. Върнете онази игра!

bluehope написа:Този ми пост можеше да се ограничи до първите 2 изречения от него

И мен ме беше яд, че се хванах да пиша, защото си поредния блу и поредния малоумен софиянец. Абсолютен тъпанар, но карай да върви. Това не променя ситуацията. Все същата си остава и се вписваш с останалите.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Samp » 26 юни 2014, 07:48

Bluehope май е от Ботевград, ама няма значение - важното е да разгромиш малоумния софиянец :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Al » 26 юни 2014, 09:53

Сампи, не ми казвай, че си го изчел целия пост... :shock:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Samp » 26 юни 2014, 10:01

Честно казано прочетох първите два реда и последните два :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Delija » 26 юни 2014, 11:53

Samp написа:Bluehope май е от Ботевград, ама няма значение - важното е да разгромиш малоумния софиянец :qipag: :qipag: :qipag:


На Осмака зад всеки ъгъл на улицата, и зад всеки пост в нета, му се привиждат софиянци. Зли и коварни, само дебнат да го ебнат. :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: Тези пратеници на дявола, пъклени изчадия. :qipaq: :qipaq:

п.п.: сега сериозно - Осмак, като те чета, излиза че всички сме тъпанари и малоумници - аз, ботевградският "малоумен софиянец" Блухоуп, Васко, Триданта, Марти ..... само ти си някакъв гений, вечно неразбран от тукашното простолюдие. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 26 юни 2014, 23:59

Не сте всички. Два бързи примера в двете посоки. Васко бая се е постарал за много неща и е взел предвид тежестта на повечето неща. Просто се е впуснал много в точните резултати. От друга страна е твоята личност, наистина много тъпа :qipac:
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Игри и забавления”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта

cron