БРАЗИЛИЯ 2014

Игри!
drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот drvasko98 » 27 юни 2014, 14:36

8 написа:Според мен нормално развитие. Изчистваме плявата, тоест отделяме силните от слабите и резултатите са приблизително равни. По-нататък ще се изстрелят спецовете, които имат по-дълбока визия и които дълновидно съм предвидил да бъдат добре възнаградени.


Резултатите само показват, че тези прогнози досега са излишни и нямат никакво значение. Всички са вместени в две точки, което е пренебрежимо малко на фона на познат шампион или финалист.

bluehope
Мнения: 2449
Регистриран на: 09 май 2007, 09:41

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот bluehope » 27 юни 2014, 16:00

Просто и ясно казано от Васко, но няма значение - нека следващите 6 поста х 100 изречения да започнат. Като пишеш много и не казваш нищо, какво ли означава?

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 27 юни 2014, 17:47

drvasko98 написа:
8 написа:Според мен нормално развитие. Изчистваме плявата, тоест отделяме силните от слабите и резултатите са приблизително равни. По-нататък ще се изстрелят спецовете, които имат по-дълбока визия и които дълновидно съм предвидил да бъдат добре възнаградени.


Резултатите само показват, че тези прогнози досега са излишни и нямат никакво значение. Всички са вместени в две точки, което е пренебрежимо малко на фона на познат шампион или финалист.


Аз мисля, че има значение. Например Ал и Испания.........но щом казваш едва ли е съществено.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 27 юни 2014, 17:48

bluehope написа:Просто и ясно казано от Васко, но няма значение - нека следващите 6 поста х 100 изречения да започнат. Като пишеш много и не казваш нищо, какво ли означава?

Много си приказлив. По-просто.
8 написа:най-добре е да се върне играта с правилата от ШЛ
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 28 юни 2014, 21:59

drvasko98 написа:
8 написа:Според мен нормално развитие. Изчистваме плявата, тоест отделяме силните от слабите и резултатите са приблизително равни. По-нататък ще се изстрелят спецовете, които имат по-дълбока визия и които дълновидно съм предвидил да бъдат добре възнаградени.


Резултатите само показват, че тези прогнози досега са излишни и нямат никакво значение. Всички са вместени в две точки, което е пренебрежимо малко на фона на познат шампион или финалист.


Пропуснах да попитам. Целта след 3/4 от мачовете и преди преките елиминации е да има голямо разминаване между участниците ли? Като в ШЛ. Ако е така наистина много съм объркал надпреварата ви и се извинявам.

И още нещо. Две никакви състояния, нито добри, нито лоши, как решаваш кое е добро и кое лошо? Изравнените възможности било лошо, а явно решените ще е хубаво, тоест тук някъде след групите вече да се мярка бъдещия победител. Това ми звучи като дясна и лява ръка, все ръце, просто определяш, че едната е хубава, другата лоша. Не хващам логиката. Ако тръгна да се заяждам мога да кажа обратното. Супер, оспорвано е, вместо онова блудкавото всичко или почти всичко да е решено още преди да са дошли мачовете на истината.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот drvasko98 » 28 юни 2014, 23:01

Ами след 3/4 от мачовете е нормално да има някакви разлики между играчите според мен, дори и да не са решаващи.
Не знам как реши, че преди полуфиналите нещо е било ясно в играта от ЕКТ(то и след тях не беше ясно, де). Не ми се връща назад, но съм сигурен, че 4 човека имаха реални шансове, ако не и 5, от 11-12 редовни участници, при изиграни над 90% от прогнозираните събития.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот drvasko98 » 01 юли 2014, 09:23

Така като гледам е много вероятно абсолютно всички да имат по 4 от 8 на 1/4 финалите :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 01 юли 2014, 11:43

Което води до извода, че играта е глупава нали? Няма начин просто всички да се изявяват еднакво добре, нито пък играта така да възнаграждава, че поне до този етап да отчита като справедливо горе-долу равенството между всички и то си е така, никой не е лъснал с някакъв грандиозен крах или успех.

Чакай и аз да я погледна, защото може и всички да сме еднакво добре, но има и тенденции. Например испанската при Ал не е от добрите.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Al » 01 юли 2014, 11:46

Ал познава световния шампион, не го мислете. :qipbo:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 01 юли 2014, 12:04

Ако приемем, че след днешните мачове всички имаме 4 четвъртфиналиста нататък очевидното което следва е:

Ал може да има най-много 2 полуфиналиста. Другите два със сигурност са сбъркани, те са вече отпаднали отбори.

Жорката може на полуфинала да е тип-топ. Всичко без един отбор да му е наред, тоест 3 полуфиналиста. За съжаление най-много е дал на този отбор, Италия, да стане шампион.

Марто е много зле. Не в момента, а на полуфинала може да има най-много два отбора. Германия е единия, а другия много съмнителен, Белгия, което значи че тя трябва да бие следващите два съперника. Дори и така обаче от там продължава много странно, без Германия и всичко е заложил на Белгия докрай, да са световни шампиони.

Монито върви добре в левия поток. От Германия и Бразилия могат да му дойдат два полуфиналиста в левия поток. В десния може да му дойде и трети при две победи на Белгия, втората най-вероятно срещу Аржентина. Доста трудна задача.

Блухоуп на полуфинала може да има най-много два полуфиналиста и доста вероятно ще ги има, защото залага на Бразилия и Германия. Другият полуфинал обаче му е между двата иберийски отбора, нещо което не може да стане.

Васко същата история. Най-много два. Все още три от полуфиналистите му стоят, но Аржентина и Швейцария няма как да отидат на полуфинала просто защото днес се срещат в пряк сблъсък и единия ще отпадне.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Независимо от равенството в точките нещата започват да се виждат, а като точки малко по-късно ще получат завършеност. Монито и Жорката се движат най-добре, първия по-добре, защото Жорката е заложил за шампион на четвъртия отбор от финалното каре. Дотук добрата познаваемост на самота каре го сдържи напред, но без шампиона трудно ще остане най-начело. Монито може и още по-добре да стане при успехи на белгийците, а като влезем във финалното каре при европейски успехи. Засега не са му отречени фаворитите.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот drvasko98 » 01 юли 2014, 12:17

Дори и да позная точния финал, което е все по-малко вероятно според мен, аз бих нарекъл неуспешно представянето си.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 01 юли 2014, 12:22

Впрочем, за да е по-коректно, защото има възможности за наваксване нещата стоят така. Полуфиналисти/финалисти/шампион

Ал 2/1/1
Жорката 3/1/0
Марто 2/1/1
Монито 3/2/1
Блухоуп 2/1/1
Васко 2/2/1

При максимум 4/2/1 най-добре стоят Монито и след него Васко. Жорката няма как да хване шампиона, докато Васко може да познае целия финал и самия шампион.

Ал не е зле ако Германия все пак стане шампион, но всичко при него е заложено на една карта. От 2-1-1, единиците му са Германия, а в двойката половината от нея е Германия.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 01 юли 2014, 12:25

Между другото горе-долу пак са изравнени позициите. В 3 от 6 случая, в половината, имаме 2/1/1. Два от другите три са близки. Васко един полуфиналист повече и 2/2/1, а Жорката от 2/1/1 е прехвърлил шампиона си при полуфиналистите и има 3/1/0. От средното развитие се отклонява единствено Монито, в положителен смисъл.....ако обаче Белгия не отиде на полуфинала и той е като останалите.

Явно разликата ще дойде от тънкия елемент кой как точно познава най-важното развитие, финалните акорди на първенството.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот drvasko98 » 01 юли 2014, 12:31

8, скромно не се слага в сметките, защото може да познае абсолютно всичко след 1/4 финалите :qipap:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Al » 01 юли 2014, 12:32

:qipbe: :qipbe:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение


Върни се в “Игри и забавления”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта