БРАЗИЛИЯ 2014

Игри!
Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 01 юли 2014, 12:37

drvasko98 написа:8, скромно не се слага в сметките, защото може да познае абсолютно всичко след 1/4 финалите :qipap:


Не, защото онзи писа, че имам някаква мания за величие и да не би да е така че наистина някой да се дразни затова не се слагам. Иначе според мен първенството върви според очакванията ми. Доста вероятно и ще влезе във финалното каре точно както съм го нагласил. Там вече ще видим да не стане като Байерн в ШЛ. Аз като видя нещо силно нехарактерно ще си го призная, че наистина не съм го очаквал. Засега няма такова.

Ако не позная точно прогнозите изплуване на Бразилия не ме изненадва и няма да призная, че съм сгафил, но не защото някой си мисли, че се въртя. Виж изплуване на европейските отбори ще ме изненада. Така или иначе очаквам 2 на 2 полуфиналиста, 1 на 1 финалист и вероятен латино шампион след адски равностоен финал.

Дотук няма такова и не ме въвличайте с Белгия, Мексико, Колумбия и подобни. Можеше да стане вчера ако Алжир беше победил. Тук вече наистина не го очаквах, но дори и така щеше да е силна изненада, но не и бомба поне по отношение на шампиона. В края на краищата европейската карта не ми е най-силния аргумент за това първенство пък макар и немците да съм ги пуснал доста напред.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот drvasko98 » 01 юли 2014, 12:59

Аз си мисля, че никой няма да познае световния шампион :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 01 юли 2014, 13:05

Това ми звучи като Белгия :shock:
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот drvasko98 » 01 юли 2014, 13:06

Напротив за тях има прогнози. Едни по-слаби от Белгия

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 01 юли 2014, 15:44

Споко. Немците няма да допуснат такава гавра с футбола :qipav: . То ако стане ти представяш ли си какво ще настане във форума? Оня има да се лигави, разбира се СЛЕД като е станало събитието. Нито мога неговата, нито френската простотия по терените да изтърпя. Не, не. Да си бият германците и да си гледаме нормално световно първенство.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 02 юли 2014, 00:35

1. Марто 18
2. Жорката, Монито, Васко, Осем 17
3. Ал, Блухоуп 16

Васко позна, че всички участници са познали четири от осемте четвъртфиналисти. Поради този факт и няма разместване в класирането. Всеки е прибавил по 8 точки, по 2 за всеки четвъртфиналист.

Горе-долу познаваемостта дотук е еднаква при всички. Вече зависи от това кой ще познае най-добре полуфиналистите и особено финала и шампиона.

След следващият тур ще има две класирания. По едната система ще се дават 3 точки за познат полуфиналист, по другата по 4 точки. В крайна сметка и при двата варианта би трябвало да се очертае приблизително еднакво класиране, защото явно до финалното каре всички са с еднаква познаваемост и всичко зависи от финалните мачове, а пък там колко много се дава няма да е от голямо значение, и в двата случая ще е необходимото условие, за да се дръпне пред другите.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 02 юли 2014, 00:44

Добре де Васко, да те питам нещо. Очевидно е, че всички са клъвнали приблизително половината осминафиналисти и половината четвъртфиналисти. Заслужава ли някой да изостава от другите при положение, че само не е хванал точния резултат и то в някои случаи може да е подвеждащ, в смисъл образувал се след продължения, тоест доста по-равностоен сблъсък, а заложилия а този резултат си го е представял същия ама не с толкова проблеми и в 90-те минути?

Очевидно е, че няма някой голям мозък, който да е разгадал магически и 32-та отбора. Коста Рика изненада напред, Испания назад и т.н. Един усетил едно, друг друго. Дотук не е блеснал някой, че да заслужава открояване. Съгласи се.
Вече от тук нататък ОК, отделно е и най-важното, най-съществените фактори на световното ще бъдат уловени ама дотук честно не мисля, че някой трябва да води пред друг с някаква прилична преднина, не решаваща ама все пак даваща комфорт.

Не знам. Знам какво харесвате и не искам да ви се меся и няма да осъждам правилата ви. Дано нещо полезно да сте видели тук, което да ви помогне като допълнение.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 05 юли 2014, 22:22

При аритметична прогресия (1,2,3,4,5) за познат полуфиналист се дават 3 точки.

1. Осмака 29
2. Жорката 26
3. Монито, Васко 23
4. Ал, Блухоуп 22
5. Марто 21

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
При геометрична прогресия (1,2,4,8,16) за познат полуфиналист се дават 4 точки.

1. Осмака 33
2. Жорката 29
3. Монито, Васко 25
4. Ал, Блухоуп 24
5. Марто 22
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Следващия тур, за познати финалисти, се дават по 4 точки в първия вариант на класиране и 8 точки във втория вариант.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 06 юли 2014, 01:10

Марто е със сигурност последен. В момента е, а от тук нататък ще прибави 0 точки с което няма как да промени позицията си. Няма как да познае нищо повече до края.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 06 юли 2014, 01:15

А аз за себе си виждам, че геометричната прогресия не е добро решение. Прекалено много се стоварва върху един мач. Както водя доста и имам добра познаваемост трябва да държа в първия полуфинал за Германия, заради Васко, но така вкарвам вълка Ал в кошарата и трябва на финала да държа за другия отбор, от другия полуфинал. Два мача съм твърдо ангажиран, а иначе съм перфектен на полуфиналите. Да беше само един, а то и двата задължително ми е определена посока не по желание и само единия ако се катурне лошо.

С което не казвам, че бягам, просто сега го виждам и занапред ще го знам.

Айде при Ал го приемам нормално, защото аз не залагам на европейски отбор шампион, но при Васко е малко тъпо за мен. Общо взето се сбъдват очакванията ми, но той играе в другия поток същото като мен и там няма да има разлика до самия финал и след него.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Delija » 06 юли 2014, 02:19

Цялата страница е изписана от 8. :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 06 юли 2014, 12:05

И затова реши да сложиш малко плява към зърното?
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот drvasko98 » 06 юли 2014, 21:06

А добро утро :qipap: Васко ти ги написа тези неща още като ти прочете правилата. Е, не очаквах, че точно така ще се случи, но беше видно, че абсолютната тежест пада на финала и шампиона. Просто 8-16 точки не могат да се компенсрат преди това, щото едва ли някой ще познае шампион и финалист, а преди това ще пише наред Алжир, Камерун, Япония и т.н. Все пак най-вероятно към момента е нещата да се развият напълно по твоя сценарий, дори ще залагам пари за твоя финал, защото освен логиката има и други обстоятелства, които водят натам.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 06 юли 2014, 21:38

Да, видял съм и отчел грешката. Щеше да е добре може би до максимум 8 за шампиона, само с едно изсилване, но за главния изпълнител на шампионата, предния рунд 4 към 3 почти няма разлика. Проблемът идват с 16-те точки. Прекалено много удрят.
При аритметичната прогресия са си добре нещата, а и самата тя може да бъде направена по-плавна, а не постоянно растяща. Примерно по 1 точка за 1/8 и 1/4, по две за 1/2 и финал и 3 само за шампиона.

Накратко, освен че мога да видя отрицателни неща при мен, ако беше европейско първенство всъщност щеше да си е много добре, имайки предвид, че там нещата тръгват от 1/4 финали.

По същество и като цяло аз съм доволен, не заради прогнозата ми, а точно защото беше избегнат ненужен буламач. Да познавам точни резултати и кои калитари ще преминават групите. В крайна сметка същината съм я доловил. Мисля, че е видно в момента. Давам пример за несъщина. В групите писах, че ще ги прескочат Еквадор, а не Коста Рика, получи се обратното. Ми там играх на сляпо. В крайна сметка усетих слабостта на европейските отбори, но на пръв поглед съперниците на Коста Рика изглеждаха по-малко вероятни за преминаване от тези на Еквадор. Е не познах, но не е и фатално. Никъде в прогнозите ми Еквадор не е бил акцент. Ако прибавим към това непознаване и точни резултати и да нямаше тежест, малката в тези начални етапи, при точките, щях доста да пострадам. От друга страна хора с лоша визия щяха да залагат за холандците след 5:1 и някъде дори и да улавят точен резултат, докато сега таблиците коректно отразяват моето мнение от преди шампионата, че ще са пред испанците и единствено аз ги пуснах през ситото дотук, както и като първи излезли от групата.

Бих направил някои промени от придобития опит, но не много. Не мога обаче да правя такива ненужни промени, че някой уловил развоя на Камерун, Гърция или Русия да е пред мен при посочено крайно каре. Същата история беше и в ШЛ на което те му викаха, че съм се въртял. Ами и там очаквах накрая Байерн и трите испански ако няма засичане преди това между тези четири отбора. Получи се едно такова, но дори и тогава бях точен като определих, че Барса ще е губещия от този сблъсък, а не Атлетико, както и печелившия от засичането и идващ в четворката ще е Челси на мазника и не сбърках. Е да, там след полуфиналите много се разстрои композицията ми, най-вече заради мача Байерн-Реал. Така че и сега може да стане при последните щрихи да изтърва нещата. Всъщност за мен така би било ако шампиона е европеец. При друг развой, без значение с един или два латино отбора на финала, стига някой от тях да е шампион, би протекло според очакванията ми първенството. Иначе като прогнози съм дал най-вероятното за мен развитие, но може и да не е точно то.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 07 юли 2014, 14:57

При аритметичната прогресия са си добре нещата, а и самата тя може да бъде направена по-плавна, а не постоянно растяща. Примерно по 1 точка за 1/8 и 1/4, по две за 1/2 и финал и 3 само за шампиона.


Така изглежда най-прегледна, но сега вече мога да кажа по-точно как бих го направил, вече като съм видял нещата.
1/8 финалисти по 1 точка, 1/4 и 1/2 финалисти по 2, финалисти и шампион по 3.
Първото е една точка, но отборите излизащи от групите не са малко и от този тур не се вземат малко точки.
1/4 и 1/2 финалистите ги обединявам в едно по 2 точки, защото са индентични, това са отборите победили на 1/8 и 1/4 финалите, където винаги има все още и някой промъкнал се, дали слаб, дали изненада на турнира. Тези две фази мачовете ми изглеждат еднакви. Все елиминационни и все пак различаващи се от полуфиналите, където обикновено вече имаме съсредоточени само големи отбори.
Полуфиналите вече се отличават от първите два елиминационни кръга, това важи и за ШЛ, а май и навсякъде. Определено това е първия момент в който всички участници са с напълно реални шансове да са шампиони. И четирите отбора могат да бъдат. Просто трябва да се надуши кой ще е. От тук финалистите и шампиона бих давал по 3 точки, евентуално само за шампиона 4, за да се отличава.

Тоест, без да съм гледал до какво класиране би довело това, сега ако пусках точките щях да ги разиграя така в петте рунда, съответно за класиране на 1/8, 1/4, 1/2, финал, шампион.
1,2,2,3,3 или резервни варианти 1,2,2,3,4 и в по-малка степен 1,1,2,2,3.

Да кажем втория вариант (май той ми най-хареса) ако взема това са максимум 16 плюс 16 плюс 8 плюс 6 плюс 4 точки и това са общо 50 точки. Има само един мъничък проблем. Липсата на точните резултати ще докара до летаргия участниците и се чудя какво в повече може да се вкара, но и да има смисъл в него.
Някакви точки да се дават за по-точно разпознаване на първия и втория излизащи от групите не ми звучи добре. Някакви точки да се дават за разпознаване на знаците (не точните резултати) в групите също не ми звучи хубава идея. Дали първия е с 9 точки от 3 победи или със 7 от две победи и равен не виждам разлика. Това са някакви странности зависещи от обстоятелствата и това и съперника в последния мач дали играе за нещо или не.
Единственото което ми идва като що годе добра идея е (понеже съм виртуоз) не само вертикално (на различните етапи) да има аритметична прогресия (повече точки при полуфиналистите от осминафиналистите примерно), а и хоризонтално (в един и същи етап). Ще обясня какво имам предвид. Направи ми впечатление, че Марто се представи в първите етапи малко по-добре от останалите, после рухна, щото накрая е гола вода. Жорката обратно, накрая много хубаво е нагласил карето с един огромен бъг, Италия. Грешките им са очевидни и те няма да бъдат победители ясно защо. Обаче се зачудих дали тези моментни по-добри изяви не могат да бъдат пак в момента възнаградени малко по-добре и има начин.
При системата 1,2,2,3,4 за отделните рундове да кажем вземаме първия, тези които са минали групите и са се класирали на осминафиналите. Те по схемата ще вземат по 1 точка за познат отбор.
Сега от тук нататък в момента само нахвърлям произволни цифри, защото не съм ги обмислял, а просто да покажа идеята. По 1 точка се взема за осминафиналист, но да кажем до определена норма, която се приема за "нормална". Може да е половината, тоест осем на брой, а може и мисля, че средно по 9 удряхме на това световно. Можем и 10 да приемем, че е, така малко като гросмайсторска кота. Въпросът е, че след уточнението, всяко следващо да носи плюс1 или х2 за познат. В случая на осминафиналите все е 2. Фактически до 10 познат осминафиналист се вземат по 1 точка, а единадесети познат ако има ти носи 2 точки и така продължава и с всеки следващ 12-ти, 13-ти до последния шестнайсти всеки познат носи по 2 точки. Така на този етап Марто ще е възнаграден за доста по-добрата познаваемост само в този етап.
Съответно и за другите фази се преценява къде може да се даде нещо за доста по-добра от средната познаваемост.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Игри и забавления”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта

cron