БРАЗИЛИЯ 2014

Игри!
Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Delija » 27 юни 2014, 00:07

8 написа:Не сте всички.


Ми аз не виждам някой да подкрепя малоумната ти схема. :qipag: :qipag: :qipag: Като цяло, само ти си разбираш гениалния замисъл на твоята си игра. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 27 юни 2014, 00:09

Затова и най-добре е да се върне играта с правилата от ШЛ. Аз съм твърдо ЗА.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот drvasko98 » 27 юни 2014, 00:38

8, давай класирането

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 27 юни 2014, 00:55

Гледайки само моите в момента, на първо време виждам, че съм с 9 точки, нито добър, нито лош резултат. Набързо като погледнах има да губя от Италия и Русия, които вече ги няма, а аз съм ги дал не само да минат групите, а и осминафинала. Това тяхно "ходене" и на четвъртфиналите в моите прогнози ще ми яде точки. Остава ядрото, финалното каре, което върви супер при мен, не само са налице отборите, а и се разминават по пътя до там както е и при мен и няма как да се сблъскат преди това. Остава само да си свършат работата и да отидат до там.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Delija » 27 юни 2014, 01:06

Великият спец 8, доколкото виждам, е познал 9 осминафиналисти и 7 не е познал. Но иначе е с големите претенции какъв разбирач е. :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 27 юни 2014, 09:02

Васко..........

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ал-8
Жорката-9
Марто-10
Монито-9
Блухоуп-8
Васко-9
аз-9
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Марто-10

2. Жорката, Монито, Васко, Осем -9

3. Ал, Блухоуп-8

Според мен нормално развитие. Изчистваме плявата, тоест отделяме силните от слабите и резултатите са приблизително равни. По-нататък ще се изстрелят спецовете, които имат по-дълбока визия и които дълновидно съм предвидил да бъдат добре възнаградени.
Последна промяна от 8 на 27 юни 2014, 09:04, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 27 юни 2014, 09:03

Delija написа:Великият спец 8, доколкото виждам, е познал 9 осминафиналисти и 7 не е познал. Но иначе е с големите претенции какъв разбирач е. :qipbj: :qipbj: :qipbj:


Ако питаш мен аз съм доволен, защото глупчовци като теб им беше ударена теслата в зародиш и естествено ги няма. Знам, знам...........играта е тъпа и затова не участваш :qipag:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Мичо » 27 юни 2014, 09:03

Спецовете не участват. :qipaf:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 27 юни 2014, 09:07

И по-добре, че щеше да е тъжна история. Отсега ми се привиждат прогнози с излизащи Англия и Италия от групата, както и Испания. То и сега ги има, но при неучастващите спецове щеше да е гарантирано. Първо, защото в темата с писанията ни един не видях да пише за европейски крах, освен осмака от месеци и медиите в последните дни, може би и форума ще загрее към края на първенството. Това автоматически елиминира делита, изчакващи двойката отбори и слагащи логичен победител и резултат. Тук е по-сложно, виждаш сам.

За да бъда коректен с нищо не са по-лоши всички участващи. Резултатите говорят. Всички до момента сме еднакви като качество.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 27 юни 2014, 09:24

А където толкова псувахте за точките на играта не виждам нищо нередно.

1. Резултатите са приблизително равни в момента.
Факт 1 :arrow: интересна е, има оспорваност
2. С напредването на турнира, тоест с изиграването на всяка следваща фаза, ще става още по-вълнуващо и ще има тръпка, защото всеки ще е още по-нахъсан от следващата фаза, тъй като тя носи повече точки при познаваемост
факт 2 :arrow: тези по-назад няма да доиграват "сезона", а вътрешно ще си мислят "ще видят те (останалите) в следващия тур!")
3. Точка 2 носи вълнуващия елемент за "после колко още по-интересно ще стане", но не носи отрицателния елемент "е какъв беше смисъла, че познах предната фаза, няма смисъл, щото на следващия тур ме отвяха, само дето се мъчих преди това", защото след следващия тур ще има и по-следващ, тоест следващия не идва късметлийската и да ти реши хазартно нещата.
факт 3 :arrow: независимо от голямата динамичност и възможните резки обрати играта остава постоянно жива
4. Дори и при тези динамики все по-силната познаваемост си има значение, дори и да трупаш точки от по-предните кръгове са си точки.
факт 4 :arrow: не е вярно, че само шампиона и финалиста ако познаеш и готово
Например сега всички сме познали приблизително половината 1/8 финалисти и следват много интересни неща. Половината ти отбори, познатите, ще очакваш да следват развитието което си им дал, а другата половина с интерес ще гледаш какво постигат, защото колкото по-напред, това толкова повече точки ще ти изяжда и напълно заслужено..........ти не си ги предвидил да минат групата, а някои от тях и още напред ще ходят, други във финалното каре ще влязат, някой може и на финал, че дори и шампион да стане, страшно далеч от твоята истина...........заслужено и рязко ще намаляват точките при сериозни пробиви на тези които си ги заебал.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Al » 27 юни 2014, 09:32

Засега се движа трети. :qipbo: :qipbo:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Мичо » 27 юни 2014, 09:37

Лузър. :qipav: :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 27 юни 2014, 09:57

Васко, както ти казах ще направя и двете подреждания, с точкуване 1,2,3,4,5 и 1,2,4,8,16 съответно за познат осминафиналист, четвърт, полу, финалист и шампион.
Първите две фази, на 1/8 и 1/4 финалист се дават и при двата варианта еднакви точки и затова за тези две фази няма да правя второ класиране, то е индентично. Едва при класиралите се на полуфиналите ще направя, но то няма да е много различно, защото в единия вариант се дават 3, а в другия 4 точки. Истинската разлика идва при финала и шампиона. Доста вероятно е при двата варианта един и същ да е печелившия, но е възможно и да има различие.

Ако се правят съпоставки с играта ви ШЛ наистина геометричния вариант на прогресия не е добър поради две причини.
1. Там играта е цяла година. Да искаш нюх от някой за месечен турнир преди него е едно, а съвсем друго цяла година по-рано. Нещата през сезона могат много пъти да се изменят. Така наречената от теб заобикаляща среда и фактори.
2. По-важно е друго. Там неминуемо ще давате прогнози кръг за кръг, не можете да направите прогнозата през август за всичко до края. Това изключва геометричната прогресия като правилна ако се използва, защото сръбските плъхове ще виждат кръг за кръг класиралия се и не заслужават такива бонуси за нещо което не разбират. След като виждаш кой с кого играе, тоест е станало извън твоята умствена способност прекалено специалното възнаграждаване на познаваемостта не е добро. Просто остава по-доброто възнаграждаване за по-висок етап, тоест само аритметичната прогресия и това че познаваш по-финален етап е по-добро, но само толкова.

Още нещо. Предвид многото етапи не е задължително аритметичната прогресия да е задължителна за всеки етап, защото може да се получи голяма разлика накрая, която не ти харесва. Примерно 6-7 точки при финалистите или шампиона спрямо само 1 при есенните двубои. За целта се прави така. Не 1,2,3,4 и т.н. на всеки етап да расте, а примерно (но можеш и друго да си измислиш) класиране в групите 1 точка (преди това 0, все тая дали си отпаднал във втори или в трети предварителен кръг, и двете означават НЕ СИ В ГРУПИТЕ НА ШЛ). Излизане от групите 2 или 3 точки, тоест това за 1/8 финалист. 1/4 и 1/2 финалист две точки, финалист 3 точки, шампион 4 точки.
Фактически вместо 1,2,3,4,5,6....вървиш плавно 1,1,2,2,3,3.... за да не е много стремглаво покачването и последното (шампиона) да не е с много голяма разлика от първото.
Ако си забелязал в това плавно движение 1,1,2,2...има една разлика в примера ми, излизането от групите и да си 1/8 финалист. Вместо 1 да си в групите, 1 да излезеш от тях, 2 да си на четвърт, 2 на полуфинал, при второто нещо, излизането от групите, давам вместо една 2 или дори 3 точки. Тоест приравнявам го на 1/8 и 1/4 финала или дори може и една точка отгоре да се даде. Разликата идва от това, че в другите случаи става дума за два елиминационни мача, а излизането от групите се осъществява в 6 мача. Качеството е по-ниско от това да си на 1/4 или 1/2 финал, но количеството може да доведе поне до изравняване със следващите най-близки фази.

И такива работи, въпрос на вкус.

Последното което имам да кажа, но не сега, е конкретен мач, знак, точен резултат. Какво мисля за тези три елемента.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот 8 » 27 юни 2014, 10:19

При едномесечен турнир, световно или европейско, аз съм привърженик повече на геометричния вариант. Обяснявам с драстичен пример, на практика трудно ще се получи, каква е разликата при геометричния и аритметичния победител ако са различни лица (има го като възможен вариант, но доста вероятно често ще е един и същ човек, тоест няма разлика точкуването).

Връщам се към старите правила на Ф1. Едно състезание там представлява цялото световно по футбол. Точкуването там е следното. От 1 до 6 място се дават точки 10,6,4,3,2,1, а от 7 до 20 или там което е все 0 точки.
Аритметичният победител в нашата игра ще изглежда на познал такова състезание във формулата с нещо от рода на 12 състезатели, но задължително трябва да има добра познаваемост в първите 6, защото там се дават повече точки, макар и не толкова колкото при геометричната прогресия. Тоест да кажем 4 от първата шесторка добре ги е фиксирал и още 8 извън нея, при тези от 7 място нататък. Победителят по геометричната прогресия ще е познал по-малко, да кажем 8 състезателя, но първата шесторка перфектно я е фиксирал. Всеки има право на мнение кое е по-добро и не оспорвам и двата варианта.
12, като от тях 4 са в шесторката плюс 8 допълнителни.
8, като от тях 6 са в шесторката плюс 2 допълнителни.

И при двете има справедливост. Самите прогресии изритват сръбските помияри и отдават заслуженото на познаваемостта с акцент в същината, първата шесторка. Привържениците на геометричната имат довода, че това което има значение, първите шест, е ударено перфектно, а честно казано от 7 място нататък дали нищо или всичко си познал няма абсолютно никакво значение, така или иначе и пилотите в състезанието на тези места не си дават много зор на кое точно ще са след като няма да влязат в тези с точките. Привържениците на аритметичната прогресия имат довода, че най-много от всички са познали като при това не са залитнали по пълнежа, а определено акцента е в първите шест, тоест има баланс и от количество и от качество, определено държат най-много на същественото, първата шестица, но са пуснали малко и от другото, за всеобщата познаваемост. Е те това ти е разликата. Едното е хард вариант за най-умните, поне те така си мислят, а другото е балансиран вариант съчетаващ без крайности количество (обща бройка познаваемост) плюс качество (познатите само в шестицата, което е от значение) като последното има важно значение (като при другата прогресия макар и не с такъв интензитет) и е с по-голям приоритет от количеството.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: БРАЗИЛИЯ 2014

Мнениеот Delija » 27 юни 2014, 10:49

Лудият пак се е развихрил и пише ли, пише. :qipag: :qipag:


Върни се в “Игри и забавления”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта

cron