ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Игри!
Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот 8 » 04 май 2014, 00:37

Не, това не са слабости, които си посочил или са дребни кахъри. Всъщност, за да бъда честен всичко си направил много добре. Малко тунинг само трябва. Или още по-точно е, че ти си тунинговал нещата, виждам детайлите, които си вложил за прецизност и не ги отричам, че добре си ги изпипал. Фактически трябва още малко fine tuning, по-финна настройка.

Може би ако правите подобна игра за световното бих си казал мнението и сам ще видиш подобни неща и за ЕКТ приложими. Ще пиша обаче за това в темата за световното, не тук, да се разваля.

Естествено, че ще завърши според написаното в първия пост. Дори БФс не си променя правилата два кръга преди края.

Приемам обещанието ти.

Аз по принцип ще се радавм такива специалисти като теб и Христолов


Ако аз участвах нищо нямаше да позная на полуфиналите, но и всичко на четвъртфиналите.....и именно тук е проблема. По-важната фаза не познавам, а всъщност съм по-добър от човек с огледално представяне, защото ще трупам точки от 4 познати сблъсъка, а той от 2. Еквивалентно някои с големи познания на нищо не значещите групи е пред човек, който познава ключовите сблъсъци в последните фази. За мен няма много голямо значение ако си познал как точно Барса прескача групите, с пълен актив, с равни или къде точно губи точки, но има значение ако си точен в ключовите моменти какъвто е Реал или Байерн. Вторият тип е по-добър познавач за мен, но в класирането ще вирее първия тип.

ПП. Пропуснал си да сложиш кавички на специалисти като говориш за мен :qipbo:
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот Delija » 04 май 2014, 00:49

Ужас, тоя и тук довтаса с километричните си мазни постове.

Да еба и отрепката му, да еба.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот drvasko98 » 05 май 2014, 10:13

Благодарение на Осмака се замислих върху един проблем, който изобщо не съм третирал в правилата, а тази година не е никак невероятно да се сблъскаме с него. Равенство в точките в общото класиране. Ако допуснем, че Реал ще спечели ШЛ, то Самп ще има 2 точки преднина пред Дели и като се има предвид, че отделните видове развои са оценени през 2 точки, то такъв вариант реално съществува.

Аз обаче не съм въвел никакви правила за тайбрек и ще помоля за вашето мнение като ще изредя възможните опции, абсолютно примерно. Нека всеки от вас да ги подреди в реда, в който смята, че са важни според него и на база на обобщените резултати (преди изиграването на финала в ЛЕ) ще обявя официално правилата в такъв случай.

1. Повече точки в Шампионската лига
2. Познат победител в ШЛ
3. Познат победител в ЛЕ
4. Повече точки през фазата на елиминациите (без точките за победители в турнирите)
5. По-предно класиране в предходния сезон
6. Повече точки във финала на ШЛ
7. Повече точки от двата финални мача общо

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот Delija » 05 май 2014, 11:33

Четвърта точка за мен е с приоритет, нямам идея кой колко е познал в елиминациите, но ми се струва най-приоритетна.

5-а точка е напълно абсурдна, макар че аз, като шампион от предните 2 сезона, имам интерес да важи. :qipap:

Като обобщение:

1. Повече точки през фазата на елиминациите (без точките за победители в турнирите)
2. Познат победител в ЛЕ (много по-трудно от ШЛ)
3. Познат победител в ШЛ

Останалите опции дори и не ги разглеждам.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот 8 » 05 май 2014, 13:10

drvasko98 написа:Благодарение на Осмака се замислих върху един проблем, който изобщо не съм третирал в правилата, а тази година не е никак невероятно да се сблъскаме с него. Равенство в точките в общото класиране. Ако допуснем, че Реал ще спечели ШЛ, то Самп ще има 2 точки преднина пред Дели и като се има предвид, че отделните видове развои са оценени през 2 точки, то такъв вариант реално съществува.

Аз обаче не съм въвел никакви правила за тайбрек и ще помоля за вашето мнение като ще изредя възможните опции, абсолютно примерно. Нека всеки от вас да ги подреди в реда, в който смята, че са важни според него и на база на обобщените резултати (преди изиграването на финала в ЛЕ) ще обявя официално правилата в такъв случай.

1. Повече точки в Шампионската лига
2. Познат победител в ШЛ
3. Познат победител в ЛЕ
4. Повече точки през фазата на елиминациите (без точките за победители в турнирите)
5. По-предно класиране в предходния сезон
6. Повече точки във финала на ШЛ
7. Повече точки от двата финални мача общо


Хитър си, но аз много неща "видях" само от един поглед в темата ви като я разглеждах. Понякога ми се налага в рамките на секунди на база груба информация да вземам решения. Тоест въпреки скоростното ти мислене съм още по-напред в детайлите ти 8)

Нали помолих да не променяш правилата този сезон? Както и да е. Решил си, направил си го. Засега не е проблем. Както казах въпреки спринта ти съм по-напред. Тоест промени ги по описания начин от теб. Само да вметна 2 неща. Първо, не се кори за пропуска си. В случая няма значение. Няма да опреш до тайбрек :qipad: Второ, за по-интересно ако искаш дай на Дели възможност да си избере коя да е от седемте точки и недей пита другите....също няма значение избора му какъвто и да е, нека да е пета например освен ако не вижда някоя друга още по-печеливша.
Да се надяваме, че няма да ти хрумнат и нови промени в този вече завършващ сезон. Ще заприличаш на комисиите към БФС.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот Мичо » 05 май 2014, 13:20

Аз предлагам тъй като самп и дели са известни педерасти, да им анулираме резултатите и да обявим за победител най-заслужилия.....
Mичо :oops:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот bat_jori » 05 май 2014, 13:30

аз съм ЗА.
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот drvasko98 » 05 май 2014, 13:32

:qipaq: :qipaq:

Работата е сериозна. Вижте Осмакът колко е надъхан

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот 8 » 05 май 2014, 17:06

Напротив и аз съм ЗА. Мичо го заслужава :!:
Половин Лозенец (жените) говорят за него. Не съм гей, но съм впечатлен от този мъжкар :qipbs:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот Samp » 05 май 2014, 18:20

Май т.4 е най-справедливо :roll:

А на тоя балък Мичо да му се отнемат всички точки и да му се наложи 3 годишна забрана :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq:

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот tridant » 05 май 2014, 20:06

drvasko98 написа:Аз намирам една слабост по принцип с даването на прогнози за шампион още есента преди турнирите, което е твърде рано и на практика без никаква представа от участницте за формата на отборите, но затова пък им давам много точки, но все пак не прекалено много, за да могат в останалите мачове да се компенсират от тези, които се съобразяват с формата на отборите. Освен това досега тези прогнози никога не са били решителни.


Би било по смислено носителите на трофеите да се посочват точно преди да започнат директните елиминации.
Също може да се помисли и да се посочват финалистите- ще е интересно.
Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот Al » 06 май 2014, 11:57

За мен 7-ма точка е най-разумна поради простата причина, че все още предстои и ще има надиграване в реално време :qipag:

А не на базата на минала слава или познати резултати. :qipaz:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

bluehope
Мнения: 2449
Регистриран на: 09 май 2007, 09:41

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот bluehope » 07 май 2014, 15:34

Според мен е най-справедливо при равен брой точки между участниците да се гледа кой колко познати точни резултата има и въобще да се точкуват повече и да имат по-голяма тежест познатите точни резултати, защото са най-трудни за прогнозиране. Това на осмака с тежестта на кръговете преди финала не е чак толкова от значение. Може да дава с по една точка повече от 1/8 финалите примерно, защото се съгласявам, че е по-трудно да познаеш кой измежду Байерн и Реал ще продължи, отколкото измежду Шалке и Реал. Ха, чак сега се усетих, че Реал отстрани 3 германски отбора тази година на елиминации, което си е за адмирации - това беше най-силното първенство миналата година. От друга страна Атлетико отстрани 3 носителя на Шампионската лига и е пред четвърти. Който и да спечели, ще е заслужено, но определено съм за Реал.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот 8 » 07 май 2014, 15:57

Е значи правилно и не писах. Имате си мнение, щом е такова, следвайте го. Моето е различно, но то не се вписва с тези ви разсъждения, които чета и следователно е неприемливо от ваша гледна точка. Лично аз не залагам на споменатото "по-трудно" познаване на точните резултати и предпочитам "по-важното". Накратко казано (един пример и няма да споря).
Участник 1 с 8 познати точни резултата и убягнали му да кажем важни неща като Реал елиминиращ Байерн и Атлетико биещ Барса и Участник 2 с 10 познати развоя, но не непременно точните резултати (примерно писал Челси-Атлетико 1:2, а то било 1:3, както и не отгатнал, че Реал точно с 4 гола ще бие като гост). Според вашите разбирания първия участник е повече разбиращ от футбола, според моите е участник две.

За мен добър е който може да каже 16-те излизащи от групите на световното и после познава в двойките кой елиминира другия, а не който хване с колко точно аджеба Бразилия победила в някой мач в групата или в елиминациите дали нещо станало в редовното време или след продължения и дузпи.

Васко, в крайна сметка всичко е супер и нищо не пипай. Дори можеш да увеличиш двойно точките за познат точен резултат, а защо не да помислиш и за още бонус точки при познаване на по-странен точен резултат, примерно ако са посочени на единия отбор повече от 3 гола (тоест познат точен 4:2 да носи и още дивиденти, повече от това да познаеш 1:0).

Това е и причината да не играя. Вие играете на тото от моята гледна точка. Хвърля се зар и гледам дали е това което съм си избрал преди хвърлянето. Не ми е много интересно.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ИГРА ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ 2013/2014

Мнениеот drvasko98 » 08 май 2014, 07:43

Групите носят около 25% от точките. Познаването на победителите от съответните двойки (31 в ЛЕ и 15 в ШЛ) носят още около 15 % (говоря средно за успеваемост от около 50%, а пък който е чак такъв майстор на прогнозите като прогнозира успешно 80%, ще има 40-50 точки повече).

Тежестта на мачовете е голяма и това е смисълът на футбола и на спорта, който 8 естествено дълбоко не разбира. Смисълът е всеки мач да излезеш и да се опиташ да направиш максималното, а не е май месец да вдигнеш някакво желязо над главата. Ако беше последното значи 99% играят за нищо.
Затова е важно да предвидиш примерно Барселона- Рубин Казан ама точно на 18.09.2010 година, не през 1963, когато сигурно отбор Рубин Казан е играл в 8-ма дивизия на СССР. И ако през септември 2013 мач Реал-Байерн щеше да доведе до разпределние на прогнозите 90/10 % за Байерн. През април 2014 разпределението беше 50/50. И в крайна сметка играта е за ценители на ЕКТ, а не за такива, за които футболът се върти около 15-20 отбора и гледат ЕКТ или Световното първенство от 1/4 финалите нататък.

За Блухоуп. Основният смисъл и основната прогноза във футбола е да се познае изхода, а познаването на т.р. е бонус, ккойто аз си мисля, че оценявам дори твърде добре, но идеята е да накарам участниците да вложат малко повече творчество, а не че смятам, че т.р. трябва да носи 2,5 пъти повече от изход (в този смисъл донякъде приемам принципно забележката на 8 в частта за т.р.).

Моето мнение е същото като на Самп и Дели, че при равни точки, основна тежест трябва да имат точките през елиминациите и най-вероятно това ще се заложи като първа точка. Като втора обаче смятам, че повечето точки в Шампионската лига трябва да се вземат предвид и за да компенсираме по-малката тежест (като брой групи и мачове, която има турнира). Разбира се достигането на втори тайбрек е изключително малко вероятно, но все пак и това трябва да се предвиди. Като трети тайбрек може да дойдат точките от познаването на победител в ШЛ или ЛЕ


Върни се в “Игри и забавления”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта