Формула 1 Игра - Правила

Игри!
blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Прогнози за Ф1

Мнениеот blazev1992 » 19 апр 2009, 18:56

Да, от свободните тренировки се добива голяма представа.Затова преди 3-4 години Антъни Дейвидсън от Тойота печелеше в 90% петъшните тренировки. :qipap: Ама Тойота да не би да печелеха.
Не е нужно да се оттегляш заради това.Даже ще си на печалба-ще смяташ по-лесно, а и май не ти измисли правилата на играта.По-скоро не ти се смята. :qipbl:

Потребителски аватар
Andy_SchLeck
Мнения: 323
Регистриран на: 15 авг 2008, 16:46

Re: Прогнози за Ф1

Мнениеот Andy_SchLeck » 19 апр 2009, 20:06

Блажев приказвай си колкото искаш само това ще ти кажа =D>
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Прогнози за Ф1

Мнениеот Казуса » 19 апр 2009, 20:11

Мисля, че не се слушаме особено внимателно, а и се вкарват излишни нерви.
Големи хора сме и до следващото състезание, смятам, че ще успеем да се разберем, и играта да продължи нормално :qipaz:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: Прогнози за Ф1

Мнениеот blond » 19 апр 2009, 20:34

Анди, не че не сме доволни, просто аз например се сещам да дам прогнози след като чуя квалификацията....Просто нямам достатъчно време да влизам тук, и това ме подсеща! Недей така да се отказваш от играта, все пак идеята е твоя и си струва!

В крайна сметка решете вие как ще е и това е! :qipay: Peace!!!
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Andy_SchLeck
Мнения: 323
Регистриран на: 15 авг 2008, 16:46

Re: Прогнози за Ф1

Мнениеот Andy_SchLeck » 19 апр 2009, 20:47

blazev1992 написа:Да, от свободните тренировки се добива голяма представа.Затова преди 3-4 години Антъни Дейвидсън от Тойота печелеше в 90% петъшните тренировки. :qipap: Ама Тойота да не би да печелеха.
Не е нужно да се оттегляш заради това.Даже ще си на печалба-ще смяташ по-лесно, а и май не ти измисли правилата на играта.По-скоро не ти се смята. :qipbl:


Еми как няма да се изнервя след подобни коментари, преди малко Блажев ми писа ни лични и се извинява ако ме бил убидил с нещо и аз му казах следното: Просто беше тъпо да казваш публично че ме мързи да смятам и че затова се оттеглям, щом съм поел ангажимента значи ще го изпълня, но щом на повечето не им харесват правилата аз съм аут, и другото заради което ме хвана яд е че каза че аз не съм измислил правилата, ами нали за това под първия си коментар специално съм благодарил на Дрваско89 и казвам че е негова идеята за точкуването :qipbl:
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Прогнози за Ф1

Мнениеот Казуса » 19 апр 2009, 20:58

Системата за точкуване е много добре измислена и в този смисъл правилата са добри. Недоразумение се появи от това, че някои позъкасняват с прогнозите и това пореди субективни мнения (в това число и на моя милост), че при това положение даващите прогнози след квалификациите получават предимство.
Това предизвика дискусия, в която някои изрази (не само на Блажев) бяха по-крайнички. Но аз призовавам да не се взираме в това, а да се опитаме да изчистим нещата, така че играта да продължи.
Нека формулираме предложенията за промяна и след като се гласува в близките два-три дни за следващото състезание всичко да е ясно.
Ако желаете, нямам против аз да формулирам предложенията за промяна, така че да може да се гласува и избере варианта за в бъдеще.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
magnolia_89
Мнения: 732
Регистриран на: 20 яну 2009, 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: Прогнози за Ф1

Мнениеот magnolia_89 » 19 апр 2009, 21:56

На мен лично досегашните правила и система за точкуване ми допадаше и не виждам защо ни трябва да променяме нещо. :wink: Вярно, че да се дават прогнози преди квалификацията е малко стрелба напосоки, но пък така има по-голяма интрига - предлагаш някой и толкова, ако стане-стане, ако не - за състезанието може да имаш повече късмет. Това тук е просто игра и никой не губи нищо. А за тези, които дават прогнози след квалификацията, смятам, че е редно да измислим някакви правила, за да имаме всички равни позиции. :wink:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Прогнози за Ф1

Мнениеот Казуса » 19 апр 2009, 22:09

magnolia_89 написа: А за тези, които дават прогнози след квалификацията, смятам, че е редно да измислим някакви правила, за да имаме всички равни позиции. :wink:

Точно за това пиша и аз.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: Формула 1 Игра - Правила

Мнениеот Wallace » 20 апр 2009, 08:26

Правилата до този кръг са такива, каквито са били обявени. който се е възползвал да даде прогноза след квалификацията (т.е. намерил е вратичка в правилата) пИчели, който не е не пИчели. Това е! :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Формула 1 Игра - Правила

Мнениеот itsoVIII » 20 апр 2009, 08:33

Има няколко решения на възникналия проблем.
Вариант I: Всички дават прогнози както досегашният ред. Който закъснее и даде прогноза след квалификациите, точките му се намаляват с 1/3. Справедливо е от гледна точка, че този, който е дал прогнозата си няколко дни по-рано, е поел по-голям риск и съответно ако познае, трябва да спечели повече.
Вариант II: Гласува се с 2 поста, всички са равнопоставени - единият пост е за квалификация, вторият - за състезанието. Така всеки ще може да си коригира постовете и сме равнопоставени.
Вариант III: Прогнозата за квалификацията отпада. Този вариант ощетява онези, които следят изкъсо Ф1 и съответно изравнява силите м/у знаещи и незаинтересовани...
Личното ми мнение е, че Вариант II е най-коректен. При първият Вариант Коефициентът за намаляване и изравняване на прогнозите не можем да го изчислим с точност, т.е. не е коректен....
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Формула 1 Игра - Правила

Мнениеот Казуса » 20 апр 2009, 08:48

Wallace написа:Правилата до този кръг са такива, каквито са били обявени. който се е възползвал да даде прогноза след квалификацията (т.е. намерил е вратичка в правилата) пИчели, който не е не пИчели. Това е! :qipad:

Асене, уж работиш с нормативни текстове, пък така да ме разочароваш :qipab: . Ето какво пише в правилата за играта: "Основното правило е: Прогнози ще се дават най-късно 10 минути преди квалификацията :!: " (емотиконката с удивителниия знак е в оригинал)
Каква вратичка? Ясно си пише крайния срок. Просто имаше хора, които закъсняваха и бяха допускани да дават прогноза след квалификацията. Лошо няма. Все пак сме досатъчно малко хора, за да се дисквалифицираме.
Просто трябва да се изчисти този момент и всичко ще е Ок.
Ицо го е обобщил добре. Може да го оформим като гласуване и да се види, що дума гласът народен..
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: Формула 1 Игра - Правила

Мнениеот Wallace » 20 апр 2009, 08:51

Ами, аз не съм чел правилата внимателно, бре. Как искаш да знам? :roll:
Изчиствате правилата и аз като участник в играта се съобразявам със всичко. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Формула 1 Игра - Правила

Мнениеот itsoVIII » 20 апр 2009, 08:56

Казуса е прав - гласуваме кой от вариантите остава. Вторият вариант е компромисен, така че аз гласувам "ЗА" Вариант 2 :qipay:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Формула 1 Игра - Правила

Мнениеот marto » 20 апр 2009, 09:48

Направете една анкета,отдолу напишете Вариант 1 и вариант 2 и всеки който иска ще гласува :qipay:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Формула 1 Игра - Правила

Мнениеот vill_1 » 24 апр 2009, 19:25

Ще играем ли или да ви оправя играта аз :qipad:
Изображение


Върни се в “Игри и забавления”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта

cron