Григор Димитров част 4

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 02 фев 2016, 10:44

Stinkata написа:Държавата не ги е дала тези пари, в замята на участие на Григор в този турнир.

Дала ги е за неговото развитие като тенисист и за нашите стандарти не са много малко. За първи път Бг се организира турнир на такова ниво и най-добрият ни тенисист го няма. Но ще играе на Олимпиадата в Рио.
Последна промяна от Vesela Taneva на 02 фев 2016, 11:15, променено общо 1 път.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Delija » 02 фев 2016, 11:12

Stinkata написа:Държавата не ги е дала тези пари, в замята на участие на Григор в този турнир.


Не ги е дала и, за да участва в купа Дейвис, не ги е дала и за да бойкотира церемонията за Спортист на годината, не ги е дала и за да говори развален български ... чудно за какво са дадени парите ни ??! Тоя днес не бръсне България за нищо.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 02 фев 2016, 11:21

За подготовката му за Олимпиадата в Рио Бг пак ще даде. Не съм му хейтър, но нещо ....

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Stinkata » 02 фев 2016, 12:29

Ама да ги бяха дали на Кутровски. Забравяте, че тенисът е индивидуален спорт. Принципно и аз не съм съгласен да му се дават пари. По-добре е било, тези пари да се дадат на млади тенисисти, да се развиват, да си платят някой и друг турнир, защото там е тегавото. Григор се е завъртял на въртележката и печели предостатъчно, за да чака на държавата. Разбирам, че тези пари са му дадени за подготовка. за 7 години - средно по 83 000.. като за Олимпиадата в Лондон са били 130 000, което прави за останалите 6 години, средно по 75000. Нямам представа тези пари, каква част от подготовката на един тенисист са, но,ако държавата има претенции, че Григор ги е профукал неправомерно, или срещу тях е продал продукт, който не е доставил, да заведе дело. Предполагам, дадени са пари и за подготовка на щангисти, боксьори, борци, лекоатлети, да не забравяме скиорите, с техните огромни успехи. Не е лошо, като излезе такава статия за Григор, да е подплатена с таблица с държавната помощ и с разходите за подготовка на всички спортисти и резултатите, които са постигнати. Защото, пак предполагам, че част от парите на Григор са премия за турнирите, които спечели през тези години. Да е ясна картинката. Крайно време е, когато държавата отпуска помощ за спортисти, да е ясно, по какви критерии се отпуска тя. А не да се използват нещата половинчато, за някакви борби, между отделни хора, които се хранят на гърба на тези спортисти.
Освен това, да се покаже, тези пари лично ли са дадени на Григор, или са минали през федерацията по тенис. Цялата отпусната сума ли е похарчена за него. Всичко да е на масата. Защото, според един предишен министър на спорта - жена - част от успехите на Гришо са плод на "добрия синхрон между Министерството на младежта и спорта и Българската федерация по тенис". Което показва, че когато той печели, всички се надпреварват да го хвалят... Сега малко се попромени картинката...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 02 фев 2016, 13:00

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Delija » 02 фев 2016, 13:05

Виж, не бих имал нищо против да му са се дали и 1 милион, проблемът тук е отвратителното му отношение към България, ей това дразни.

Сигурно и на Пиронкова са дадени подобни пари, не съм ѝ фен, но копче няма да кажа, защото тя винаги се е отнасяла с уважение. Ето, сега пак отива да играе за Фед Къп, най-вероятно пак нищо няма да постигнем, но браво за отношението.

А можеше и тя да се врътне, да каже, че ѝ "пречи на календара", и да ходи да снима камини и залези.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Stinkata » 02 фев 2016, 13:42

Разликата с Пиронкова е в приоритетите. На нея ѝ е добре, където се намира, на него - не. От горните таблици, някой може ли да ми отговори на въпросите, които зададох, както и да ми обясни какво значи "месечни средства"
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 02 фев 2016, 14:02

Stinkata написа:Разликата с Пиронкова е в приоритетите. На нея ѝ е добре, където се намира, на него - не. От горните таблици, някой може ли да ми отговори на въпросите, които зададох, както и да ми обясни какво значи "месечни средства"

Никой не го кара да живее в Бг, той вече е човек на Света. Но е някак въпрос на спортен морал и достойнство да участва във важни за българския тенис турнири. Не е редно баща му Георги Господинов да прави изявления, че Бг нищо не е дала на сина му и той не и е задължен. Затова стана дума за тези пари, които може би не са нещо особено като сума на фона на възможностите на богатите федерации, но това може Бг.
Аз не мога да кажа какво точно означават месечни средства в случая.
Последна промяна от Vesela Taneva на 02 фев 2016, 14:07, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Stinkata » 02 фев 2016, 14:04

Ами, мен точно това ме интересува - какво се крие зад цифрите...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 02 фев 2016, 14:12

Stinkata написа:Ами, мен точно това ме интересува - какво се крие зад цифрите...

Зависи от това как получаването на месечните средства е оформено по договор. Не е заплата според мен, а някаква постоянна издръжка с решение на БФТ.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Stinkata » 02 фев 2016, 15:32

Delija написа:Виж, не бих имал нищо против да му са се дали и 1 милион, проблемът тук е отвратителното му отношение към България, ей това дразни.


А аз не бих имал нищо против, с тези пари да са си купили милото му отношение към България и сега да го плюят, че той се държи отвратително.
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Delija » 02 фев 2016, 17:08

Stinkata написа:Разликата с Пиронкова е в приоритетите. На нея ѝ е добре, където се намира, на него - не.



Това няма нищо общо, на много по-успели от него тенисисти родината не им пречи на "приоритетите", как па на него все "приоритетите" не му съвпадат с България ?!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Delija » 02 фев 2016, 17:11

Vesela Taneva написа:Не е редно баща му Георги Господинов да прави изявления, че Бг нищо не е дала на сина му и той не и е задължен.


Нищо не му е дала, някакви си близо 600 000 пари ли са ?!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Stinkata » 02 фев 2016, 17:32

Може ли да пуснете линк към въпросното изявление на бащата на Гришо?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 02 фев 2016, 18:29

Stinkata написа:Може ли да пуснете линк към въпросното изявление на бащата на Гришо?

За жалост не мога да го намеря, това беше покрай Купа Дейвис и беше в подобен смисъл, но намерих нещо друго и това обяснява някои неща не само за ДК, но и за турнира на АТР в София. Дава ми недостъпно, но можеш да прочетеш целия материал " Берберян и зет й лапат парите на Григор Д." от 22.01. в Топ спорт.
.... взели милиона и замислили нов номер. А той вече опирал до първия турнир на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТР) "Гаранти Коза София Оупън". Българската публика и спортното министерство разчитаха, че турнирът е достатъчно сериозен и няма начин Гришо да откаже участие в родината си. Още повече, че ще играят известни имена като например сърбинът Виктор Троицки, който победи Димитров на финала в Сидни само преди седмица. Спонсорът "Гаранти Коза" хвърли близо 2,5 милиона лева, от които 450 000 евро са за наградния фонд. Държавата добави още половин милион. Само че комбинаторите около Григор бяха намислили друго. Накараха го да откаже участие под предлог, че имал претрупана програма.
Истината е, че Берберян, Стоименов, че дори и бащата на Григор Димитър Господинов, искат те да бъдат съорганизатори на турнира, а федерацията ни по тенис да няма никакъв пръст там. И съответно да лапат голямата пара, както стана с мача между Григор и Монфис, разкриват потресените тенисисти.

В САЩ tennisworldusa.org. пишат, че е повече от странно неучастието на Григор в турнира Garanti Koza Sofia Open и че той почива в момента.
Стин, аз не съм хейтър на Григор в никакъв случай. Покрай него има хора и то българи които не го съветват добре. Това е!


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта