Григор Димитров част 4

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 29 авг 2014, 08:41

Изображение
- По какъв начин характерът ти извън корта се отразява на подхода ти към играта?
- На корта съм агресивен и се опитвам да налагам собствената си игра. Също така винаги се опитвам да измисля нещо ново, което никой друг не е правил. Всичко е свързано най-вече с увереността, а според мен това определено е част от нагласата и характера, които са ти необходими на корта.

- Колко важна е увереността по време на мачовете и дали тя се пренася и в други ситуации от живота?
- Увереността е един от най-важните аспекти в играта. Понякога просто нямаш ден и не показваш най-добрия си тенис, а най-важното нещо в подобни моменти е да вярваш и да бъдеш уверен в собствените си възможности. Когато излезеш на корта единствено нещо, което има значение, си самият ти и собствената ти игра. Извън корта съм безгрижен и спонтанен. Никога не обмислям предварително какво ще правя, а просто следвам чувствата си. По време на мачовете обаче съм по-концентриран, опитвам се да бъда уверен в движението си и решенията, които взимам, а единствената цел е победата.

Все едно чета интервю на Надал! :qipay:
Гришкин с/у Села днес около 20:00 бг време на Луис Армстронг

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот saretta_ » 29 авг 2014, 09:54

Спри да го сравняваш с мръсния мангал. Нищо общо нямат! Григор е копие на Федерер и Сампрас. И като игра, а и като поведение на корта. Нищо общо с неандерталските бъркания в **** на мангалата.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 30 авг 2014, 11:13

Изображение
Браво на Гришкин, размаза Дуди с 6-1 6-2 6-2! Следва някой си Давид Гофин от Белгия когото нашият е бил три пъти на клей
Коментар на бай Матс:
"Когато сервираш добре и поведеш с ранен пробив, това ти помага и мачът се развива по-комфортно за теб. Григор е напът да затвори устите на всички критици от миналото, а в Австралия замалко не победи Надал"

Григор:
"Знам, че очакванията към мен са доста големи и се надявам да ги оправдая. Целта ми за сезона е да се класирам за финалния Мастърс в Лондон, но най-важното е да работя упорито всеки ден. Това е необходимо, ако искам да направя следващата крачка към по-високото ниво"

Ще се класира за Лондон, но и очаквам да направи нещо наистина голямо и на USO. На 23 е и му е време! Няма да го сравнявам пак с ..... :D , който на тези години вече беше понатрупал и титли от ГШ.

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот saretta_ » 30 авг 2014, 11:30

Спри да се излагаш. Гофен е един от най-качествените млади играчи на тура. Всеки, който се интересува сериозно от тенис, е напълно запознат с качествата му. Достигна до четвърти кръг на РГ преди 2 г. Толкова си зле на тема тенис, че направо дразниш. #-o

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 30 авг 2014, 14:19

О, я се стегни! Давид Гофен ли е е заплаха за Григор!?! #-o
Малко инфо за Давид Гофен за тези, които не са/ или са / запознати с качествата му: роден 1990, живее в Лиеж, профи от 2009, най-висока позиция 2012-№ 42, но в момента №56!
Инфо от Tennis24.bg
Следващият съперник на Григор Димитров на Откритото първенство на САЩ ще бъде белгиецът Давид Гофен, който понастоящем е 56-и в световната ранглиста.

Любопитното е, че в той има само една загуба в последните си 28 мача! След Уимбълдън той спечели три поредни турнири от сериите "Чалънджър", а след това триумфира и в първата си АТР надпревара в Кицбюел преди месец. Поражението му дойде наскоро в Уинстъм-Салем, където той премина през квалификациите, за да отстъпи на Йежи Янович в четвъртфиналите.

Е, сега Гофен ще получи втората си загуба в последните си 28 мача.
Успех на Григор!!

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот PyyHu » 30 авг 2014, 16:45

Грищо ще отупа и Гофен, това е сигурно.Но след това идват истинските съперници и става лошо.Не, че Григор няма шансове срещу Джокович например, ако се стигне до такъв мач, но няма физиката според мен за един продължителен петсетов трилър.
В последно време се вижда, че Димитров е с къде по-силна психика от предишните сезони.В напечените моменти не се спича и играе докрай.Но се видя срещу Джоковоч на Уимбълдън и срещу Тсонга на предишния турнир, че физиката му го подвежда в трудните моменти.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Stinkata » 31 авг 2014, 18:09

Джокович си е машина, а Цонга все едно беше друснал нещо... Изигра страхотен турнир срещу топ играчи и в следващият турнир беше парцал... Аз си мисля, че Гришо има физика за пет сетови мачове.... дано да се е подготвил добре за този турнир..
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Stinkata » 01 сеп 2014, 08:04

Доста притеснителен мач.... Нереален първи сет.... после допусна изравняване от 4-0... Все пак, класата го измъкна до победата. Дано да е бил просто разсеян от отлагането и промяната на корта, макар, че и това е недопустимо на такова ниво...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 01 сеп 2014, 08:05

Григор на осминафинал след страхотен обрат в мача с/у Гофрен. Обърнал е резултата след геврек в първи сет. 0-6 6-3 6-4 6-1 и победа № 20 в турнирите от ГШ!
Следва Гаел Монфис. Мачът ще бъде гледка и дано да е в по-човешко време!
Stinkata написа:Доста притеснителен мач.... Нереален първи сет.... после допусна изравняване от 4-0... Все пак, класата го измъкна до победата. Дано да е бил просто разсеян от отлагането и промяната на корта, макар, че и това е недопустимо на такова ниво...

Случва се! Важното е, че е направил обрат, а това според мен означава психическа стабилност и воля за победа. Ще му трябват много с/у франсето. Гаел е доста непредвидим.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 03 сеп 2014, 17:16

Cнощи очаквах доста повече от Григор . Можеше да победи Монфис, но не можА! Франсето не направи нищо особено, просто наложи по-дълги разигравания и беше по-концентриран във важните моменти. Гришкин изтърва първия сет като допусна късен пробив след изигран слаб гейм. След като върна пробива във втори сет надеждите на феновете се възвърнаха. Можеше да спечели и тайбрека, но ....
Ето какво казва след мача:

- Какво мислиш за този мач?
- Мисля, че беше много слаб мач от моя страна. Не знам. Откъде да започна? Просто слаб мач. Не играх дори близо до нивото, което исках. Днешният мач, това бе страхотна възможност - да изляза на Централния корт и да покажа най-доброто от себе си. Но стана точно обратното. Разбира се, трябва да поздравя Гаел, тъй като той направи много добър мач, но в същото време аз допуснах прекалено много непредизвикани грешки и си платих за това. 6-3 в тайбрека, имах всички шансове. Просто лош избор на удари.......
.....- Усещаше ли, че имаш достатъчно гориво в резервоара, за да издържиш дълъг мач, ако имаше шансове за обрат?
- Да. През цялото време имах усещането, че имам предимство. Имах множество брейкболи. Във втория сет върнах пробива. В тайбрека водих с 6-3 точки. Така че имах множество шансове. Можех да измина целия път, но просто нещата не се получиха. Как да кажа... нещата не се развиха по благоприятен за мен начин.

Нищо, следващата година по-добре на USO! Все пак достигане до осминафинал на турнир от ГШ си е успех!
Последна промяна от Vesela Taneva на 03 сеп 2014, 17:22, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Al » 03 сеп 2014, 17:20

Монфис само чакаше нашиО да сбърка. И не му се налагаше да чака дълго...
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 03 сеп 2014, 17:28

Да, но и Гаел е един циркаджия. То не бяха подпирания на ракетата, навлезе в корта при серис на Григор в края на първи сет, монолози и ....! В интервюто си Григор казва, че това не му е повлияло, но знае ли човек. Все едно, загуби , а аз бях сигурна в победата му. Гледаше ми се мач с Фед и Григор!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Stinkata » 03 сеп 2014, 17:37

Гришо далеч не е в добра форма... И с предишния съперник беше зле... Колко ретура опропасти на втори сервиз?!?! Няма как да бие с такава игра, когато силите са изравнени... Има сериозен спад и дано бързо намерят причината....
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот Vesela Taneva » 03 сеп 2014, 18:34

Възможно е и цялото шумене около името му и това, че го обявиха за скрит фаворит да му се е отразило негативно. Безпокойство от големите очаквания.
Убедих се за кой ли път каква черна котка е бай Матс!!

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: Григор Димитров част 4

Мнениеот PyyHu » 04 сеп 2014, 07:29

Нека бъдем обективни, едва ли някой си е помислил, че Григор е фаворит за титлата.
Не знам на какво се дължи слабата му игра напоследък, може и да е заради спад във формата както написа Стинката, а може и да е заради липса на възможности.
Видя се, че в завързаните мачове срещу по- добри тенисисти в ключовите моменти на турнирите, Гришо пада лесно.
Мина времето, когато беше смятан за голям талант, не е тинейджър вече.Време е да наблегне по-сериозно на тренировките във фитнеса, защото срещу по-силови тенисисти издиша.


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта

cron