Фенклуб Рафаел Надал №35

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Vesela Taneva » 24 апр 2014, 10:50

glory написа:Весе, не съм много съгласна с теб. Да, Рафа не играе добре тази година. Той, както и всеки професионален тенисист си има и хронични болежки. Но при него по-скоро сега проблема е повече психически, отколкото физически.

Глори, няма по-голям оптимист от мен по отношение на Рафа, но никога не съм го чувала да говори толкова писимистично, че е загубил увереност. Това го казва в едно интервю след загубата от Ферер на МК. Той, който за мен винаги е бил с такава желязна психика, да говори, че няма вътрешната си сила! Аз точно заради нея съм му фен.
Много искам да си права и аз да греша. Често ми се случва да греша и това ме успокоява! :D
ппМного се радвам, че пишеш тук! Моля те, намирай време за темата, защото останахме много малко хора от старите приятели!
Четох и коментара на Симо .
glory написа:Весе, много странно, отговарях на последния ти пост, а като изпратих съобщението, някак то се озова пред твоето! :lol:

:D Защото реших да обединя двете си писаници и така се получи. :qipab: Нищо де, разбира се за който може да разбере.
пп Само да добавя нещо по темата за травмите. Според мен психическите травми се лекуват по- трудно от физическите. Ако вземе турнира в Барселона, имам надежда!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Vesela Taneva » 24 апр 2014, 21:02

Изображение
Вчера в Кралския тенис клуб в Барселона Рафа е получил наградата за спортист на 2014.
Изображение
С хореографката Сара Барас, която получава наградата за култура.
---------------------
Рафа победи Додиг с 6-3 6-3 за час и половина. Силен втори сет с много малко непредизвикани грешки и висок % вкаран първи сервис. Следва мач Алмагро, който е победил Вердаско с 6-3 6-3 и е миналогодишния финалист.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Vesela Taneva » 25 апр 2014, 10:05

Изображение

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот glory » 25 апр 2014, 10:10

Да, Весе, вчерашния мач беше по-добър от първия. Важното в момента е Рафа отново да намери радостта от играта и да става все по-уверен в себе си. Имаше няколко разигравания, със завършващи удари, типични за "стария" Рафа, но още е много далеч от най-добрата си игра на клей. Все пак, този път се движеше по-добре по корта, имаше и доста дълбоки удари, но май още не си е настроил добре "мерника". На него сега му трябват повече мачове, за да навлезе в обичайния ритъм. Додиг също не игра зле, а една от късите му топки беше много впечатляваща.

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Vesela Taneva » 25 апр 2014, 10:58

Дано Глори, гледа ми се предишния Надал! Уверен и побеждаващ! Зная, че е трудно да се поддържа нон стоп супер игра, но за да спечели оставащите турнири на клей трябва да вдигне нивото още. Той е започнал по-колеблива да навлиза в турнирите.
Като се ядосам от разни разнообразни негови грешки и спадове си пускам финала в Рим 2005 на Рафа с Кория. Петсетова битка и най-доброто на клей според мен. Може би го имаш, ако не- ето го:
http://youtu.be/RkOhsBWDQHY

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Vesela Taneva » 25 апр 2014, 19:05

Рафа загуби от Алмагро с 6-2 6-7 4-6!! Е, това беше! :evil:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Delija » 25 апр 2014, 19:06

Направо да се отказва, ако няма вече мотивация и вяра.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Vesela Taneva » 25 апр 2014, 19:22

Delija написа:Направо да се отказва, ако няма вече мотивация и вяра.


Щом загуби и турнира в Барселона нещата са много сериозни. Сигурно го мисли, защото още миналия сезон спомена в едно интервю, че започне ли да губи увереност ще сложи край! А може и да излезе от дупката подобно на Фед. Не знам!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Vesela Taneva » 26 апр 2014, 12:35

Част от интервюто след загубата от Алмагро:
"....Все пак 41 поредни победи не е никак лошо. Който иска да победи този рекорд, ще трябва да се потруди сериозно", добави още Рафа.

"В тениса е така. Днес страдам и сега трябва да продължа да се боря и да започна да мисля за Мадрид. Сега единствено мога да поздравя Нико за добрата игра, а след това да насоча вниманието си към Мадрид и Рим. Тенисът е само игра, а новината от днес, която наистина има значение, е Тито Виланова. Искам да изпратя цялата си подкрепа към семейството му в този тъжен момент", казва Надал по повод неочакваната кончина на бившия треньор на Барселона.

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот glory » 27 апр 2014, 11:13

Определено нещата са сериозни, щом допусна такива нелепи загуби, но поне е обещал че ще направи всичко възможно да се върне на победния път. Няма как да не приеме тежко загубите на клей, но това му изказване поне вдъхва надеждата, че няма да се предаде лесно и ще се опита да излезе от дупката, в която се намира сега. И за Фед миналата година всички казваха, че е време да се оттегли от тениса, обаче вижте го сега как играе и то на тази възраст.

А това ми хареса:
Broad St Bull @honesgirl
26th April 2014 from TwitLonger

Great great stuff from Jason Goodall during this match today, re: Rafa.

"Nadal will just choose the simplest shot in any given situation to get the job done. He's not trying to show anybody here how good he is. He's just interested in winning the next point. It's in stark contrast to someone like Almagro who just in that last game when he served the ace, puffed the chest out at the change of ends. He looked like a peacock when he was walking around the net. Nadal never does, you know, he'll celebrate winning a big point...only because he's won it. Not showing off to anybody how good he is. He just lets the numbers tell that story."

I love listening to commentators who praise Rafa without being gushy. They respect him because as he said, the numbers don't lie. Rafa doesn't need to be boastful - in fact, he's the opposite. As usual I find myself more a fan of Rafa's today (in defeat) than I do when he wins. Though, winning is better ;) #VamosRafa


И да добавя, в крайна сметка за това са истинските фенове, и в добро и в лошо да го подкрепят, не само, когато побеждава.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Vesela Taneva » 27 апр 2014, 12:09

Глори, винаги с Рафа и в добро и в лошо! Знаеш го!!!
Човек с неговия характер ще успее да се справи каквито и да са проблемите! Да, не е самохвалко и числата не лъжат! Прекрасен анализ на Джейсън Гудол. Колкото до Алмагро, толкова години се мъчи да победи и веднъж ..успя! " ..като паун пред мрежата.." :D
А Рафа винаги говори без извинения и обективно за загубите си: "... Аз загубих, играх по- зле, другият беше по-добър и го поздравявам за победата му...." Това са обикновено думите му.
Едно незабравимо фото:
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Vesela Taneva » 29 апр 2014, 17:52

Преди началото на Мастърса в Мадрид на 02.05. Рафа и Касиас организират блоготворително шоу. Освен Рафа ще участва Джоко, Бердих, Радванска и доста "стари муцуни" от тениса: Маноло Сантана, Гилермо Вилас, Илиа Настасе и един дето не го знам и кой е на име Орантес. Сантана щял да играе с ракетата с която бил спечелил Уимбълдън 66
Изображение
От 04 - 11.05 започва Мастърса в Мадрид!!
А дано този път по-добре! VAMOS!!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Delija » 29 апр 2014, 18:29

Скоро ще се сменя караулът на АТР.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот Vesela Taneva » 29 апр 2014, 19:44

Delija написа:Скоро ще се сменя караулът на АТР.

Може и да се смени, голяма работа! Рафа е НАШИЯТ №1!!
Пет пари не давам за някакъв .... караул!
--------
Carlos Moya on Rafa Nadal : " I think a Nadal in Spain happens once in a lifetime , I don't think we are going to see another Rafa ever in Spain .."
Изображение
Извън корта е супер елегантен:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Фенклуб Рафаел Надал №35

Мнениеот annysy » 29 апр 2014, 21:20

:qipbo: Веси, 2ри май е почивен ден, викаш да отидем на тоя демонстрационния ;)
Вчера, докато зяпах нещо из ФБ ми се набутаха някакви реклами за самолетни билети и баш за там имаше :)))))
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта

cron