НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот drvasko98 » 28 яну 2015, 19:46

Да си 10-ти в света на тенис си е голяма работа. Не е бобслей или щанги, които се практикуват от примерно 3000 човека в сета

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот Delija » 28 яну 2015, 21:00

Така е, никой не спори, че Давид Ферер е голяма работа.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот Stinkata » 28 яну 2015, 22:00

Да, обаче да си 11-и те прави жалък...

Веско, моя грешка...
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот Delija » 28 яну 2015, 22:30

Глупости, постиженията на Дришко са великолепни, спор няма. Проблемът е там, че на някои вече им се привиждат съвсем други неща, летят един Господ знае къде, и нямат никаква връзка с Хюстън. :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот 8 » 28 яну 2015, 22:33

Не бе, голям е. Нали това не било щанги.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот Stinkata » 28 яну 2015, 22:44

Не, бе. Мъри е каун...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот 8 » 28 яну 2015, 23:08

Той също е голям, но никъде не е казано, че не трябвало да има разлики между големите.

Въобще в тениса всички са големи, от голям по-голям. Гришо е голям, Мъри е още по-голям, а Надал и Джоко огромно големи. Просто се определя сферата на големината на всеки, но всички до един са големи.

И както не е заслужено да делиш 11-ия от 10-ия, то същото важи и за 12-ия от 11-ия, от там пък за 13-ия спрямо 12-ия и така до края на света все големи.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот 8 » 28 яну 2015, 23:13

Stinkata написа:Не, бе. Мъри е каун...



:qipay: :qipay: :qipay: :qipay: :qipay:

Изображение
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот Stinkata » 29 яну 2015, 09:03

Надал, Джокович и Федерер са огромни, спрямо останалите... Мъри се клатушка, между тях и останалите, но по-скоро не ми се вписва в нещо като Голяма четворка. Въпреки това, те са четиримата утвърдени тенисисти, от които не се очаква да се развиват, а да задържат това, което имат. Федерер, лека полека се отдалечава назад и го прави с достойнство. Така, че остават Джокович и Надал. Фармацевтичните заигравки на Надал, привидно, дават предимство на Джокович за безспорен №1, но как ще се развият нещата, предстои да видим. Останалите се борят да отхапят по някое парче от баницата и понякога успяват - засега, по-скоро инцидентно. В следващите 1-2 години, предполагам, Федерер ще има все по-малка роля в тази пиеса, Мъри не мисля, че ще издържи на напора на тези след него. Вавринка има някакъв скок, но и той вече гони 30-те, както и Бердих. Раонич и Нишикори дават сериозна заявка за нещо голямо. Нишикори не съм го наблюдавал, а Раонич залага на сервиз и яко блъскане, което го прави предвидим за останалите. Няколко играча се лутат около границата на ТОП 10. Там е и Гришо. 1-2 Мастърса могат да доведат до сериозен скок в ранглистата. Гришо има всичко, за да го постигне. Остава му изпълнението на задачата. Дали? Не знам, но ми се иска да го направи.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот Al » 29 яну 2015, 09:48

И на мен ми се иска. :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот 8 » 29 яну 2015, 14:40

1-2 Мастърса могат да доведат до сериозен скок в ранглистата. Гришо има всичко, за да го постигне.

Не, няма.

Той или го има и ще го постигне или го няма и няма да го постигне. Залагам на второто. Оправданието сега е "ама имаме Надал, Джоко, Федерер", а ако някой си мисли, че като ги няма вече всичко ще е чисто се лъже. Който се появи и почне да става шампион пък ще бъде обявен "ама сега се появи Х и няма как да стане", въпреки че в момента този незнаен Х не е никаква пречка. Просто Гришо не може. Все едно да очакваш от Бербатов ШЛ и да вярваш, че е от големите в света.

Все едно и аз да си харесам нещо симпатично поради някаква причина, примерно Алавес заради онзи финал с Ливърпул и да се надъхвам, че "имали всичко да вземат ШЛ ама дали щяло да стане времето ще покаже, останало било само изпълнението". Абе Стинка, ако искаш и на шведския Йоребро залагай ама това са несериозни работи.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот Delija » 29 яну 2015, 14:52

Stinkata написа:Надал, Джокович и Федерер са огромни, спрямо останалите... Мъри се клатушка, между тях и останалите, но по-скоро не ми се вписва в нещо като Голяма четворка.


Мъри е много далеч от тях.

Нещо уникално - в последните 11 години, ако не се лъжа, само 3 тенисисти са били начело на АТР ранглистата - Федерер, Надал и Джокович. Без да проверявам, почти съм сигурен, че друг такъв период няма в историята, трима играчи да държат класацията 11 години.

А, като гледам, скоро и няма да я оглави някой различен.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот 8 » 29 яну 2015, 14:54

Гришо чака зад ъгъла...........остава само да го направи (сякаш същото не важи и за всеки останал тенисист в света).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот PyyHu » 30 яну 2015, 04:52

Не смятам, че Джоко ще има проблеми до достигането на Финал, където го чака Мъри, който го играе умряла лисица и хич не е за подценяване.
Ноле е във великолепна форма и за момента се затвърждава като безспорен #1. По всичко личи, че скоро няма кой да го измести от тази му позиция.
От друга страна младоците бележат голям напредък и в Топ 10 ще има размествания в хода на сезона.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: НОВАК ДЖОКОВИЧ 2

Мнениеот Vesela Taneva » 30 яну 2015, 18:00

Не можах да гледам мача на Джоко със Стан, но ето какво казва самият той за него и за финала с Мъри:
- Успя да спечелиш, но изглеждаше все едно изпитваш сериозни затруднения на корта.
- Да, не играх на нивото, на което се надявах преди мача. Имаше периоди от срещата, в които успявах да повиша нивото си и да спечеля някои важни геймове, но в други части от мача играех прекалено дефанзивно и му позволявах да диктува разиграванията от основната линия. Когато той поеме инициативата е много трудно да играеш срещу него. Беше много емоционален и напрегнат двубой, но това винаги се случва, когато се изправиш срещу топ играч на полуфинал от шлема. Съдейки по последните ни два мача на Australian Open, можеше да очакваме нов петсетов сблъсък.....
- Досега си спечелил всичките си финали в Мелбърн, докато Анди има три загубени финала. Това ще бъде ли предимство за теб?
- Той играе невероятен тенис през последните няколко седмици и ще трябва да направя най-добрия си мач в турнира, ако искам да спечеля. Не мисля, че има изявен фаворит. Но както споменахте, балансът ми във финалите, както и няколкото мача, които сме изиграли тук, могат да ми дадат леко психологическо предимство. Но то няма да бъде голямо. Сигурен съм, че той ще бъде много мотивиран да спечели първата си титла в Мелбърн, но аз ще дам всичко от себе си, за да не се случи това.
- Спечелил си седем от последните си 8 мача срещу Анди. Това ще ти бъде ли от полза?
- Няма много предвидими сценарии за този мач. Познаваме се много добре. Играли сме много мачове на различни настилки, особено на хард. Сигурен съм, че знаем какво да очакваме един от друг. Фактът, който споменахте, със сигурност ще повдигне самочувствието ми преди мача. Но няма изявен фаворит. По начина, по който играе, той знае как да спечели титлата. От друга страна ще се опитам да използвам собствения си опит и мотивация, за да вдигна трофея.

Джоко да се стяга, щото не искам Мъри да вземе купата на АО. Аз съм за Балканския регион независимо от това, че домът на Джокович е в Монте Карло!
Успех!


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта

cron