ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот Vesela Taneva » 12 фев 2013, 20:16

Mike Bibby написа:Е, това е наистина невероятно - тенисист с бекхенд с една ръка да победи Надал на ФИНАЛ на клей. Това май само Федерер го е правил, и то 2 пъти от 180 опита. :qipab: Гледах обширен репортаж от мача и мога да кажа, че бекхендът на Себайос бе супер впечатляващ. Бекхендът с една ръка е може би най-красивият удар в тениса.

Мисля ,че само веднъж от 181 опита.В Хале ,но не си спомням коя година .Тогава журналистите обявиха Фед за бъдещия нов победител на РГ.Не стана! :D

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот blazev1992 » 12 фев 2013, 20:22

:shock: :shock: :shock:
В Хале турнирът винаги си е бил на трева. Нямам идея откъде може да му хрумне подобно нещо на човек, поне малко интересуващ се от тенис.
Иначе Федерер от раз се сещам, че 2 пъти си тресна Надал на финал на клей- в Хамбург веднъж и след това 2009г. в Мадрид. :qipay:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот Delija » 12 фев 2013, 20:57

Веселка пак се е оплела в опитите си да напише нещо. :qipbj: :qipbj: :qipbj: Аз като й написах, че е тотално неадекватен човек, какъвто рядко се среща, тя се обиди. А аз не го написах за да я обидя, това просто е истината.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот Vesela Taneva » 12 фев 2013, 21:05

Голяма работа!Твоята дружка или другото ти АЗ оправи всички родове в немския език ,та аз да не мога да сбъркам някакъв турнир дет`Рафа не обича да играе щото там е много тегаво !
ппТи поне понаучи анатомията! :qipag:Па какъв галант си ,не е истина!Не искал да ме обиди!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот Vesela Taneva » 13 фев 2013, 11:46

Рафа и Налби печелят на двойки в Сао Пауло и достигат четвъртфинал.
Пак е критикувал АТР за многото турнири на хард и е нарекъл изкуствената настилка" цимент".Казал е нещо от което ми стана кофти:"Искам след като приключа кариерата си, да мога да играя тенис или футбол с приятели за удоволствие ,но това надали ще се случи"
Критикувал е и ония прословути 25 сек.
Последна промяна от Vesela Taneva на 13 фев 2013, 15:07, променено общо 1 път.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот Delija » 13 фев 2013, 15:04

Айде, айде .... колко бивши тенисисти си играят тенис за удоволствие и след края на кариерата си, не са му виновни настилките, че са му калпави коленете. Проблемът си е в неговия телевизор.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот blazev1992 » 13 фев 2013, 18:33

Тоя Надал ни е взел за големи шарани. :shock: #-o
Рафаел Надал остро разкритикува АТР и по-точно нежеланието им да намалят броя турнири, провеждащи се на твърди кортове, както и амбицията им да спазват правилото от максимум 25 секунди между разиграванията.

"АТР не се интересуват от здравето на тенисистите, а би трябвало да е обратното. За бъдещото поколение тенисисти ще е добре ако имат по-малко агресивен тенис живот, защото тези натоварвания се отразяват не само по времето на професионалната ни кариера, но и след като сложим край на нея. Важно е в какво състояние е тялото ти, след като си спрял с тениса", изрази недоволството си Рафа.

"След като сложа край на кариерата си щеше да е хубаво ако можех да играя за удоволствие тенис или футбол с приятели, но заради твърдите кортове не мисля, че това ще е възможно. Тенисът е единственият голям спорт, в който се играе на цимент. Не мога да си представя футболистите да играят на подобна настилка.

Всъщност не мога да си представя никакъв спорт, който включва агресивни движения и смяна на посоката, да се играе на такава натоварваща тялото настилка. Ние сме единственият спорт, който прави подобна грешка и за съжаление не виждам как това ще се промени. АТР трябва да започне да мисли как да запази здравето на тенисистите и да увеличи кариерата им", добави още Надал, който изказа и критики относно желанието на АТР да спазва стриктно правилото, според което даден играч не може да се бави повече от 25 секунди между две разигравания.

"Хората обичат да виждат страхотни разигравания и дълги мачове, а за да има подобни неща, 25 секунди между точките просто не е достатъчно. АТР искат спора да е по-бърз, но не взимат под внимание стратегията или дългите разигравания. Мисля, че тази тяхна идея никак не се харесва не само на мен, но и на останалите тенисисти", коментира испанецът, а след това говори и за завръщането си на корта след дългата принудителна пауза.

"Нуждая се от време, тренировки и мачове. Все още не съм готов да мисля за титли. След толкова много месеци, в които не съм играл, е трудно да се мисли за подобни неща. Има дни, в които ме боли и коляното ме ограничава физически, но в други нещата са много по-добре. По време на тези лоши дни е доста сложно, но положителното нещо е, че преди месец се чувствах зле в 80% от времето. Сега да кажем около 70%, а след месец може би само около 50%", каза още Рафа, съгласявайки се, че една от причините за голямото натоварване на тялото му се крие и във физически изтощаващия стил на игра, който практикува.

"Не мога да променям стила си на игра. Имам само един стил и на практика е невъзможно да направя някакви сериозни промени. Аз играя с много страст и се раздавам докрай, а това се отразява на колената ми, но съм уверен, че тялото ми ще издържи. Не знам какво ще се случи следващата седмица или година, но съм уверен, че в даден момент отново ще се чувствам добре, както бе в миналото.

Сега най-голямата ми цел е да спечеля Ролан Гарос през 2013, 2014 и 2015 г. Малко хора знаят, че на миналогодишното издание на турнира играх със сериозни болки и поради тази причина съм още по-щастлив, че успях да спечеля", завърши Рафаел Надал.

Абе, през целия период обясняваха, че нямало да се върне, докато е на 100% готов, а сега трябва да е готов на "20-30%" според думите му. #-o
Спечелил с контузия титлата на РГ миналата година. :qipbj: :qipbj: Та той за целия турнир загуби едва 1 сет. Да ме прощава, ама не може контузен човек да спечели 20 поредни сета на турнир от Шлема. Взел ни е за тотални балъци, вярващи на всяка негова дума. #-o

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот maryan unfaitful » 13 фев 2013, 18:52

Шарани сте, щот на сценките на Джо се връзвахте всеки път, а Рафа, който от години има проблеми, не може да ви убеди, дори да падне на корта.
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот blazev1992 » 13 фев 2013, 19:39

Не знам кви шарани сме, ама то си личи, когато някой е контузен. Или се отказва, или очеизвадно едва-едва играе. И баш на РГ 2012 видяхме Мъри срещу Ниеминен как първите 2 сета бе като инвалид. Надал нямам спомен да е играл по по-различен начин от обичайния си.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот maryan unfaitful » 13 фев 2013, 21:24

Да, да, виждали сме и как Джо кат кихнеше, се отказваше. Всичко си зависи от погледа. Може да е глупаво, но заслужава възхищение да преодолееш болката и да не оставиш на съперника си да прескочи кръг, защото винаги се гледа с едно наум, а да си изиграеш мача. И знаем, че само в абсолютно невъзможни моменти Рафа се е отказвал. Не го направи дори на РГ, когато срещу Сьодерлинг няма начин да не му е било ясно, че ще падне. Ако се беше отказал, щяха да го освиркат. Като не се отказа, пак го освиркваха. Няма оправия.
Колкото до процентите в онази статия, четох я преди няколко дни и някой пак е недоразбрал. В случая "сто процента готов" е след уверенията на лекарите, че лечението е приключило и може да играе, а болката би трябвало да стихне постепенно. Но за да стихне, трябва да започне по-интензивно натоварване.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот Delija » 13 фев 2013, 22:07

Мери, пак изпадаш в някаква идеализация.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот maryan unfaitful » 13 фев 2013, 22:53

Хехе! Ако на това му викат идеализация, здраве му кажи. Рафа винаги го е казвал това за отказването. И сигурно има 2 или три отказа в кариерата си. Да, не отричам, че може покрай адреналина да ти витае някаква странна надежда, но съм виждала как от щаба му правят знаци да се откаже, а той упорства. И винаги ми е много интересно, когато играта му така явно куца от физически проблем, че очите ще ти извади, някой да каже, ама нищо му нямаше. Затова на лекета като Росол трябва да им се затваря устата навреме. Да, победил си Надал, който е име за разлика от теб и благодарение на който ще влезеш в историята. Поне имай доблестта да кажеш "Не знам дали е имал проблеми, мислех си за моята игра" - това е нормалното. А не "Според мен, нищо му нямаше". Щото това те прави освен сляп, и тъп.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот Delija » 13 фев 2013, 23:13

Напротив, Мери, точно към идеализация и култ към личността Рафаел Надал клониш. Сега и да ти обяснявам, няма смисъл, всеки неутрален, който чете, го е забелязал. Дори Ал си е сложил в подписа един твой бисер. :qipap:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот maryan unfaitful » 13 фев 2013, 23:16

Не, няма смисъл да ми обясняваш, отдавна ти знам непрогледните очила. :qipag: А песента за култа към личността остаря, преди да се е родил култът. Някои явно вече и паспорт са му дали, пък на мен ялова ми се види тая работа.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 33

Мнениеот Delija » 13 фев 2013, 23:57

Мери, самият факт, че ми се аргументираш с "Рафа каза", е достатъчен. За теб той, пардон, Той, каквото каже, всичко се приема за 100%-ова истина, ти дори не си и помисляш, че любимият Рафа може да има и задни мисли, за теб Той е Божество и всичко, което излиза от Божествените му устни, е самата истина.


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта

cron