ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот mmm_da » 16 апр 2011, 18:43

Безумие, Вес, това беше. Ама и тоя мръсен симулант простоооооооооо.....
Ще му дадат да забави мача с почти половин час, да се чуди дали ще играе, па да загреел, после ще ми пищи за физио, след като ми пука сервиси с 200 и кусур....Ай сиктир, нещастник скотски.

И в резултат на това - 3 часа игра, разкош просто.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 16 апр 2011, 18:54

Абе Рафа не беше в час и туйто. Много грешки, малко уинъри. Заради тая тъпа гума си разваляме играта на клей, отврат! :qipaq:
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 16 апр 2011, 18:56

2-я сет къде бяхме - в хотела ли, в съблекалнята ли...????
Няма какво да си кривим душата - играта ни днес куцаше доста. Много НГ, малко УИ, сервис - несигурен...
Дано утре влезем в час, че с Феру ще е доста по-трудно.

п.п. ЗА първи път виждам да се забавя тенис мач, защото единият от играчите се чуди, да играе ли, да не играе ли?!
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 16 апр 2011, 19:04

Жребият за Барселона

http://www.barcelonaopenbancsabadell.co ... as/MDS.pdf

Да видим тоя с лакътя ще играе ли.
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 16 апр 2011, 19:08

Той дет` се чуди хубаво,ама няма ли правила в тая работа?Не излиза на корта в определеното време /естествено може с някакъв разумен толеранс към закъснението/ и следва служебна загуба!
пп Да си събира акъла Рафа ,че тоя Ферер де, няма да му прости.Помните ли последния им мач?Беше надушил плячка и се беше нахъсил до спукване! :twisted:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 16 апр 2011, 19:30

Правилата са, че организаторите ще трябва да върнат парите за билетите, ако някой не играе, а на полуфинал това е доста кофти положение.
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 17 апр 2011, 06:28

Честита Цветница на всички Рафаелци!Да сте живи и здрави и много щастливи!
ЧИД на Рафаелците с имена на цветя !!

Изображение
пп Рафа да се постарае днес, па да ни подари титлата

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Cveti » 17 апр 2011, 09:31

Супееер! Дано Рафето ми подари една титличка баш за именния ден. :qipbo:

От колко е финалчето?
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот annysy » 17 апр 2011, 10:12

:qipaz: Веси, мн хубаво си го написала!
Цвети, честит имен ден!
Изображение
Надявам се да ти направи Рафа подаръка, а и искам ;)
Вчера изпусна втория сет, ама си го върна тъпкано в третия :qipag:

По мои криви сметки днес след9 15ч е финалът:
COURT CENTRAL start 2:15 pm
[1] R Nadal (ESP) vs [4] D Ferrer (ESP)

http://www.monte-carlorolexmasters.com/ ... s/OOP.aspx
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 17 апр 2011, 10:49

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 17 апр 2011, 10:55

Честит имен ден, Цвети!
Да си жива и здрава, щастлива и безгрижна!


Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 17 апр 2011, 10:59

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯТА СЛЕД МАЧА С МЪРИ

Мачът беше много оспорван. Доволен ли си, че успя да го спечелиш?
- Разбира се, това е фантастична победа за мен срещу много труден противник. За мен е мечта да бъда още веднъж на финал в Монте Карло. Да започна сезона на клей, достигайки до финал е много добре за мен. По отношение на резултата всичко е позитивно. Колкото до играта, мисля, че в много моменти играх твърде късо. Направих повече грешки от обичайно, особено във втория сет. Това е истина. Във втория имах и малко лош късмет, защото имах много точки за пробив при 2-1. Той игра много агресивно. Всички първи сервиси му влизаха. Беше много трудно. Имах само един добър шанс и направих голяма грешка от бекхенд – мрежа.
След това се почувствах малко уморен. Трябваше да спечеля следващия гейм. При 3-1 бях 40-15. Беше ужасна грешка да загубя този гейм, защото той също беше уморен. Имах шансове в почти всеки гейм при ретура. Но тогава много грешах.
При 4-1, макар че пробих за 4-2, мислех повече за третия сет, отколкото за втория. Имаше няколко много дълги гейма. Физически, мачът беше много изтощителен. Мислех, че е по-добре малко да си почина и да бъда готов за началото на третия, тъй че…

Какво искаше да промениш, когато влязохте в третия сет?
- Мисля, че той направи няколко грешки. Но аз играх по-агресивно. Така е, нали? Влизах малко повече в корта, отварях го малко повече, сменях посоките. Срещу него е много трудно. Понякога играя на два метра зад основната линия. А така трудно се печели точка, нали?
Когато играеш, след пет удара имаш чувството, че си се върнал в началото. Когато това стане, не е хубаво, защото накрая изиграваш по-къс удар и той отвръща с фантастичен бекхенд по диагонала.
Трябваше да променя нещо. Може би той беше малко по-уморен в третия също. И аз бях уморен. Затова мисля, че играх малко по-агресивно. Сменях повече посоките.

Началото на мача беше малко странно, защото се забави заради контузията на лакътя на Анди. Как се адаптира ти?
- Чаках.

Преди малко каза, че понякога след пет удара си се чувствал като в началото. Обикновено така се чувстват противниците ти срещу теб. Мислиш ли, че днес Мъри те поставяше в неблагоприятно положение?
- Аз му помогнах малко. Много пъти ударите ми от форхенд не бяха достатъчно добри. Той имаше шанса да продължи разиграването много пъти. Мисля, че към края на мача се справях по-добре. Особено в последния гейм, при 5-1 играх както бих искал да играя, защото сменях посоките. Играех по-дълбоко от форхенд, по-близо до линиите. Така трябва да играя, ако искам да имам шанс утре и през останалата част от клей сезона. Ако не, аз съм борбен, мога да спечеля, но ще имам много тежки мачове.

Много ли се е променил Анди от мача преди две години на полуфинала?
- Да, мисля, че той имаше много слаб сезон на американските хардкортове и знае, че не може да си позволи много повече грешки. По тази причина, ако иска да бъде на върха, трябва да играе добре, защото започна сезона фантастично, но е опасно, когато започнеш да губиш мачове един след друг. Той има невероятен потенциал. Много е добър на всички настилки. Няма причини защо да не играе много добре на клей, тъй като сервисът му е добър, движи се отлично, а ударите му са въртеливи. Има много добър контрол върху ударите. И много добър бекхенд. Мисля, че ще играе добре на клей. Той го знае. И със сигурност жадува да печели. Затова стигна до полуфиналите без да губи геймове. Затова днес беше толкова близо до победата.

Когато играеш трисетови мачове, ако загубиш първия сет, винаги лесно печелиш третия. 6-0, 6-1, 6-2. Това означава, че си много по-силен физически от всички други. Това помага ли ти да подобриш увереността си за петсетовите мачове на РГ?
- По-лесно е да печелиш мачове в пет сета. По една причина: тогава най-добрите играчи имат по-големи шансове. При трисетов мач правиш една грешка, губиш подаването си и имаш проблеми със сета. Ако загубиш един сет, си под напрежение през останалата част от мача. Когато играеш в пет сета, имаш време да се върнеш в мача.

Особено ако си по-силен физически.
- Мисля, че всички на тура са силни физически. Аз съм силен. Мисля, че Анди също е силен. Давид Ферер е невероятен физически. Федерер също. Джокович. Всички.Не само топ играчите, всички тренират всеки ден по два-три часа, правят тренировки за издръжливост. Не е възможно да не си във форма. Може би психическата част е от много по-голямо значение, отколкото физическата по някога.

Преди началото на мача, питаха ли те от АТР дали си съгласен да почакаш?
- Не, не ми беше даден този избор. Но ако ме бяха попитали, със сигурност щях да се съглася. Не знам какви са правилата. Понякога се е случвало да се закъснее с 15 минути. Беше изключение. Добро изключение, защото публиката гледа хубав мач.

Нещо за Давид Ферер утре?
- Той стигна до финала, като спечели с лекота всичките си мачове. Има фантастично начало на сезона. Тази година още не е губил на клей. Спечел на Акапулко и е на финал тук. Победи ме в Австралия. Той е много опасен съперник. Ще бъде много труден мач. Трябва да играя много добре. Ще се опитам.
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 17 апр 2011, 16:58

Честита титла! :qipbp:
Хвана ме яд на върнатия пробив във втори сет ,ама после Рафа се реваншира!! :qipay:
Чиста победа! :qipbp:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 17 апр 2011, 17:12

Честита ни седма титлаааа! И 19-ти Мастърс 1000! Сега да оправяме играта и да продължаваме с боя! :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaaydin » 17 апр 2011, 17:14

Чесита 7-ма поредна в МК :qipbp: :qipaz:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта

cron