ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Delija » 04 дек 2011, 22:52

maryan unfaitful написа:...Вива Еспаня!...
Честита ни салатиера! :qipaz:



:qipan: :qipan:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 04 дек 2011, 23:07

Нещо не те свърта май, а? :qipag:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Mike Bibby » 06 дек 2011, 13:15

Е, сега вече наистина става интересно. :qipab:

http://tennis.sportal.bg/news.php?news=338679

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот vill_1 » 06 дек 2011, 20:22

Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 06 дек 2011, 20:58

http://www.youtube.com/watch?v=EmF_IS909Aw&

Имаме и танцови възможности! Е, не колкото един друг именит испанец.... :qipae:

:qipaz: :qipap:
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 19 дек 2011, 10:08

Изображение


Изображение


Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот marto » 24 дек 2011, 00:42

Програмата за целият турнир в Абу Даби :

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 24 дек 2011, 01:39

Мерси, Марто. Явно Камерата ще ни досажда и от първия ден на новата година. Белким Рафаел поне се стегне.
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 02 яну 2012, 17:20

Евроспорт ни пусна хава за Нова година,излъчва турнира в Доха! :qipbp:
Рафа е водач на схемата и започва с Колшрайбър,а от другия край е Фед с мач с Давиденко.Като гледам участниците, като нищо двамата ще се срещнат накрая.Рафа би Фед в Абудаби ,може и да повтори! :qipbo:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 03 яну 2012, 10:42

Весе, май повече по ЕС2 ще дават. :qipad:
Днес сме втори мач на ЦК. Първият започва в 14.30ч. наше. http://www.atpworldtour.com/Scores/Schedule.aspx
Ето и цялата схема: http://apps4e.com/qtf/tournaments/main_draw_singles.pdf
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 03 яну 2012, 20:01

Честита победа!Можеше и да не изпуска тайбрека,но......

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 03 яну 2012, 21:38

Много хубави разигравания имаше и удари, дет миналата година почти не ги видях. Още трябва, ама пупупу!
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 04 яну 2012, 18:31

Честитка!Хубав мач и лесна и бърза победа!6/26/2

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 05 яну 2012, 19:55

ПК СЛЕД МАЧА С ГРЕМЕЛМАЙЕР

Този мач изглеждаше много по-удовлетворителен от вчерашния. Така ли е?
- Не, мисля, че вчера изиграх много добър мач. Днес съм доволен, а от вчера – много доволен. Вчера беше първият ми мач и срещу много труден противник, затова беше фантастична победа за мен, но?
Днес условията бяха трудни, но мисля, че изиграх още един солиден мач и направих някои неща много добре.

Какво беше хубавото днес? Движението и подготовката за ударите? Беше ли това едно от хубавите неща?
- Мисля, че направих почти всичко добре. Форхендът ми беше добър, често излизах на мрежата, а това е важно за играта ми. Това е нещо, което се опитвам да правя по-често.
Мисля, че връщам по-добре, отколкото в края на сезон 2011. Това е важно, защото началото на разиграванията, често пъти е ключово.
Общо взето, връщах добре, агресивно, бекхендът ми беше добре. Мисля, че изиграх завършен вид. Ще видя. Утре ще имам труден мач.

Това е важен турнир. Кратката подготовка прави ли го по-важен за теб, за да придобиеш практика?
- Важното е да имам часове на корта. Вчера беше много позитивен мач по тази причина- Днес също мачът беше позитивен, особено защото и утре ще играя.
Тъй че ще имам три мача плюс два в Абу Даби, но тези три, които са официални, много ми помогнаха, много съм щастлив за това. Ще се опитам да изиграя добър мач утре и да спечеля, за да мога да изиграя още един. Ще видим.

Навън е доста студено и ветровито. Оказа ли това влияние върху начина, по който игра днес, особено при връщането на топката?
- Условията не бяха леки, но ние играем често при трудни условия, при силен вятър.
За мен това не е нещо ново, опитвам се да се съсредоточа върху топката, да се движа до последно и това е всичко. Никой не обича да играе в такива условия.

Той е много по-назад в ранкинга, но игра добре – ти имаше много точки за пробив, но той успя да ги спаси. Резултатът заблуждава за леснотата на мача. Струва ми се, че той беше добро предизвикателство, ти как мислиш?
- Нито един мач не е лесен. Във всички мачове има трудни моменти, но не знам колко точки за пробив имах по време на мача. Бяха много- Той имаше може б само една, при 3-0 във втория сет. Понякога играеш трудни мачове, а от резултата изглеждат лесни. Днес не съм съгласен с това. Мисля, че мачът беше труден, защото всички мачове са трудни. Нито един противник не е лесен, а той има много добър потенциал, фантастични удари.
Миналата година имаше проблем със стомаха, радвам се да го видя отново в тура. Това е фантастична новина за него и за тениса.
Мисля, че днес изиграх добър мач и резултатът е такъв, защото играх добре, а не защото мачът не беше лесен, според мен.

Последният ти сезон беше много добър, но не успя да намериш сервиса, който имаше в край на 2010 и особено на USO. Съгласен ли си с това? Имаш ли обяснение?
- Да, вярно е. Сервисът ми работеше много добре, особено на USO. Може би и в Токио и Банкок. На тези три турнира беше фантастичен. После не беше толкова добър.
Да кажем, че не е нормално. Нормално е да имам по-лош сервис, отколкото на USO 2010, в Банкок и Токио. Така е, нали?
Понякога имаш вдъхновение. Тогава усещах, че имам нужда от сервис, за да спечеля USO, тъй че имах вдъхновение. Беше емоционално и през онези седмици имах чувството за сервис. През повечето време от кариерата ми съм печелил без този сервис, тъй че това е нещо важно. Фантастично е, когато имам шанс да сервирам като по време на USO 2010, да имаш добър, надежден сервис. Не е достатъчно, но е от полза.
Понякога, ако не играе много добре и опиташ да сервираш така бързо, играта ми губи малко от контрола, защото сервирам бързо, но и топката се връща по-бързо. Затова трябва да имам голямо самочувствие. Трябва да играя много добре, за да се опитам да го направя, защото иначе е опасно аз играта ми, тъй като трябва да контролирам разиграването с форхенд или с бекхенд. Трябва да се опитвам да наложа своя ритъм върху играта.
Когато сервирам така, понякога играта губи моя ритъм. Става по-бързо, отколкото ми трябва. Затова понякога се опитвам да сервирам по-бавно, по-скоро да сменям посоките, защото това е по-присъщо за играта ми.
Не знам дали го обяснявам добре на английски, но горе-долу това е идеята.

В няколко интервюта в края на сезона ти каза, че усещането ти е, че през 2010 играта ти е била понякога твърде предвидима.
- През 2010 нямаше нищо предвидимо.

Извинявай, 2011. Направи ли някакви промени, за да я разнообразиш, опитваш ли на корта неща, които й се отразяват добре?
- За да направиш промени, трябва да имаш практика. А аз нямах. Това е истината.
Опитвам се да играя агресивно. Да връщам малко по-добре, защото най-лошото през по-голямата част от миналата година беше ретура, особено през втората част от годината ретурът ми беше по-лош от обичайното.
Затова съм доволен от ретура си през тези два дни и че някои неща се получават добре с новата тежест на ракетата – вече я чувствам по-добре, а това е много важно. Общо взето, най-важното е да имам достатъчно добри удари и да не бъда предвидим, защото може да играеш непредвидимо, но ако не удряш топката със скоростта, с която искаш, накрая може да сменяш посоките, но пак ще бъдеш предвидим. Да, трябва да се сменят посоките, да играеш не толкова предвидимо, но единственият начин за това е да вземаш топката по-рано, да удряш малко по-силно, с по-голяма скорост.

Днес излезе на корта с куфар на колелца. За а си пазиш рамото ли е това? Или е нововъведение?
- Искате ли да знаете истината?

Да, моля.
(усмихва се) Забравих си сака вкъщи.

В хотела?
- Не в хотела. Вчера отидох на корта… В Майорка, в хотел „Майорка” у дома. (усмихва се)
Това е сакът, в който нося лаптопа си, плейстейшъна, всичко, кабелите, извадих всичко и си сложих дрехите вътре.
Истина е, че болката в рамото ми е много силна и когато сложа нещо тук, много ме тормози. Не това е причината, но това е истината. Не мога да върна прибера ракетата така, защото ме боли.
Тъй че ако исках да съм с нормален сак днес, щях да го направя. Няма да ме заболи за 50-те метра до корта, но това е новият ми стил. Впрочем, харесва ли ви? (усмихва се)
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта