ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот glory » 14 апр 2011, 14:41

Честита победа! Получи се хубав мач, имаше няколко много красиви точки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 14 апр 2011, 15:32

Хубав мач стана, даде повод за доста мисли откъм волета и разни експерименти. Гаске показа на моменти чудесна игра, дано продължи да се развива, че е срамота такъв тенисист да е №18, а блъскач кат Сьода да е в топа.
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 14 апр 2011, 16:14

Честитка!

Аз да си кажа - НЕ на ДГ!!! Ааааа, ама може ли така, Рафаелеее?!?!?!

Изображение
Изображение
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 14 апр 2011, 17:58

FRIDAY, 15 APRIL 2011

COURT CENTRAL start 10:30 am
[11] V Troicki (SRB) vs [4] D Ferrer (ESP)

Not Before 11:30 AM
[7] J Melzer (AUT) or [9] N Almagro (ESP) vs [2] R Federer (SUI)

Not Before 1:30 PM
[1] R Nadal (ESP) vs I Ljubicic (CRO)
[3] [WC] A Murray (GBR) or [16] G Simon (FRA) vs [Q] F Gil (POR)

Тъпо, тъпоооо
Жил изкълчи глезен, Алмагро пада, за да пусне придворната дама и защо утре не са комбинирали четвъртфиналите от двете половини един след друг, а са пуснали Кравата от 11,30? Сигур прогнозата е за дъжд.
Дано, ако Алмагро и Мелцер не доиграят днес, защото заваля, да ни разместят. :mrgreen:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Mike Bibby » 14 апр 2011, 18:56

Точно така, конспирациите срещу Говедото нямат край и ще продължат с пълна сила и в Барселона, нали така, Мери? :qipaz: :qipag:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 14 апр 2011, 19:36

Говедото е облагодетелствано по-рано да играе, за да запази сили за полуфинала след тежкия мач срещу Мелцер. А и няма да участва в Барселона. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 14 апр 2011, 21:06

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ СЛЕД МАЧА С ГАСКЕ

Какво е усещането ти за днешния мач? По-оспорван, но по-силен втори сет?
- Не, мисля, че в началото винаги имам трудни геймове, но спечелих и двата. Пробива в първия сет беше много важен за самочувствието. Общо взето, мисля, че изиграх много солиден мач, но? Много съм доволен от играта си днес. Мисля, че играх по-добре от вчера, с повече лекота. Това усетих. Като цяло, това е много позитивна победа срещу много труден противник.

Ришар каза, че когато топката е на форхенда ти, за него това значи, че разиграването е на път да приключи. И ти ли се чувстваше така, преди да удариш форхенд?
- Със сигурност, не. Чувствам се добре, когато форхендът ми работи, това е много важен удар за мен. С него мога да контролирам разиграването през повечето време. Това е моят стил,но? Когато форхендът ми работи добре, всичко е малко по-лесно, всички други удари.

Вчера и онзи ден игра близо до ресторанта. Днес там имаше ремонт. Чуваше ли шума и пречеше ли ти?
- Не. Нищо не съм чул. (ама чуваш кат ти викат „Жа ма вземеш ли”)

Беше ли кортът по-мокър, когато започнахте мача? Имаше ли това значение за играта ти?
- Не почувствах, разлика, не. Мисля, че си беше същият. Всичко е перфектно. Никакви проблеми.

Какво ще кажеш за следващия си противник, Любичич?
- Много опитен играч. Игра добре срещу Бердих. Гледах го в съблекалнята. Утре мачът ще е много труден. Трябва да играя като днес, ако искам да имам шансове и точно това ще опитам.

Мислиш ли, че подготовката ти за клей сезона е съвсем същата като предишните години или възнамеряваш да промениш нещо? Всяка година сякаш играеш все по-добре и по-добре, имаш нови удари. Мислиш ли да промениш нещо в подготовката си?
- Каква подготовка? Тренирах три дни, това е нищо, за да се подготвиш за сезона на клей. Дойдох от Маями във вторник, тренирах в сряда, за да се опитам да се настроя малко към настилката. Не можеш да подготвиш и един удар. Нищо. Можеш само да се адаптираш към корта, към тичането, към движенията.
Има много неща, които трябва да промениш, когато минаваш от хард към клей. Но нямаш време да променяш нищо. Винаги е така. Ако сравним положението сега с това през 2006-та, например, сигурен съм, че играя по-агресивно от преди. Влизам повече в корта и понякога тичам по-малко от преди, защото не играя непрекъснато в защита. Но това е промяна. И винаги е така, когато се сменят настилките, не само към клей. Като цяло играта се променя, според мен, не става дума само за клея.

Променяш ли на клей тактиката срещу играчи като Джокович? След Маями смяташ ли го за по-голямо предизвикателство? Би ли използвал по-различна тактика от преди?
- Не. Мисля, че всеки се опитва да играе по възможно най-добрия начин и не можеш да промениш много тактиката, защото имаш свой стил. Можеш да направиш някои настройки. Но е невъзможно да направиш големи промени. Не искам да играя сервис-воле, защото не знам как. (хахаха, просто не щеш да скучаеш с тоз стил)
Това е положението. Това е моят стил. Мога да играя по-агресивно, малко по-агресивно, не знам. Но, сериозно, аз бях на две точки от титлата в Маями и много близо в ИУ във втория сет. Май не съм играл толкова зле.
Не е нужно да променям много неща, за да спечеля следващия мач, само да играя малко по-добре, отколкото в онези два. Не бях далеч от победата.

http://www.youtube.com/watch?v=YEW7ahru ... dded#at=92
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 15 апр 2011, 07:52

Жалко ,че изпуснах мача с Гаске.Преди 5 години двамата направиха чудесен мач в МонтеКарло с дълъг тайбрек, щото бяха по на 18 и нямаха опит в затваряне на мачовете.Гаске беше победил божествената Крава ,а Рафа спечели турнира,после Рим и взе първия си РГ.
Честита победа и сега !
Последна промяна от Vesela Taneva на 15 апр 2011, 08:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 15 апр 2011, 08:01

Хубав мач беше, макар и не чак съвсем лесен, колкото показва резултатът.

http://www.youtube.com/watch?v=Z6gurJMbkFk

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот glory » 15 апр 2011, 16:12

Честита победа! Любичич малко ни накъсваше ритъма, но все пак имаше дълги разигравания. Придвижваше се добре и връщаше доста топки. А и вятърът беше доста неприятен.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 15 апр 2011, 16:51

Честито!
пп Бря,тоз Мелцер..... :shock: Щеше ми се де си бием Фед както беше запланувано! :qipbl:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 15 апр 2011, 17:05

Е, не може всеки път все него да бие, малко разнообразие. :qipap: Браво за днес. :qipbo:

Абе май май е послушал Хриси за ДГ. :qipag:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 15 апр 2011, 17:50

COURT CENTRAL start 11:15 am
[1] B Bryan (USA) / M Bryan (USA) vs [5] M Fyrstenberg (POL) / M Matkowski (POL)

Not Before 1:00 PM
[4] D Ferrer (ESP) vs [7] J Melzer (AUT)

Not Before 3:00 PM
[1] R Nadal (ESP) vs [3] [WC] A Murray (GBR)
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 16 апр 2011, 09:00

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 16 апр 2011, 18:35

Ха честит финал!Там ще се бием с Ферер!
пп Какво беше това във втори сет!?! :qipac:


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта

cron