ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 12 апр 2011, 21:35

ТренировкИИИИ

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Изображение ъъъЪЪЪ
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 12 апр 2011, 21:46

Кат си почнала, аз пък да пусна снимка от ФБ на Пико на оспорвания двубой на ПС, в който Рафа и Пико са били, а Батко ги ебава, че когато той играел, са били в топ 50. :qipag:

Изображение
post image wordpress
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 12 апр 2011, 21:54

На тази снимка Пико е без тениска, а ние???? Къде са ни шортитееееееееееееееееееее?!?!?! :qipag:
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 12 апр 2011, 21:57

Нема ги, затуй съм ги вкарала в топ 50, Моини е казал, че НЕ са били и в топ 50. :qipag:
Яра, ни ма бий! :oops:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 12 апр 2011, 21:58

Няма ги, Хрис, явно са загубили предната игра. :qipag:

Мери, тоз път ти се разминава леко, един коктейл на терасата. :qipaz: А Пико му е отговорил, че най-важната им победа с Рафа над Моя и Феру била в Австралия през 2009-та. Явно яко са ги млатнали. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 12 апр 2011, 22:15

аУУУУ, трябва да почна да викам за противниковият на Рафаел отбор :qipaz: :qipae:
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот glory » 13 апр 2011, 16:03

Макар и с голямо закъснение, честита ни нова тема! Нека Рафа да е здрав, покрай него да се наслаждаваме на красив тенис и да ни радва с много победи.

Честита и първа победа на клей за годината!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 13 апр 2011, 17:01

Клеееееееййййййййййййййй ... :qipbp:

Каква атмосфера има на снимките само. :qipab:

http://www.youtube.com/watch?v=rCWsJgPSQZ4

Не, че му разбирам какво казва, но нали е бил, та звучи добре. :qipap:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 13 апр 2011, 18:33

Добре започнахме. Честит ни сезон на клей и първа победа!

THURSDAY, 14 APRIL 2011

COURT CENTRAL start 10:30 am
M Raonic (CAN) vs [4] D Ferrer (ESP)

Not Before 11:30 AM
[1] R Nadal (ESP) vs [13] R Gasquet (FRA)
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 13 апр 2011, 19:38

Честиткааааааааааа и от мен!
Друго си е клейчетооо, толкоз цветно (малко в повече покрай екипа) и толкоз зареждащоооо :qipaz:

Изображение Трапчинко
Изображение

Изображение

п.п. Териии, мисииииии!!!
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 13 апр 2011, 20:36

На страхотно зареждащо място е тоз корт, всеки път като покажат снимки, ми спира дъхът. Накъдето и да погледнеш, все е хубост.
(само кремиковската почивна станция е уеко дразнеща, ама от мен да мине)


Изображение
image uploader

Изображение
free image hosting
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 13 апр 2011, 20:50

Светлинки и интервюто на корта на английски
http://www.youtube.com/watch?v=j-NHioLTJsw
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 14 апр 2011, 06:49

Любимият ми турнир!
Честита победа!Все така до титлата!

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 14 апр 2011, 09:46

АНАЛИЗ НА ЗАБЕЛЕЖИТЕЛНАТА ПОБЕДНА ПОРЕДИЦА ОТ 33 МАЧА НА НАДАЛ В МОНТЕ КАРЛО
Крис Чейс

Рафаел Надал спечели 33-тия си поредеден мач от Монте Карло Мастърс в сряда, побеждавайки Ярко Ниминем с 6-2, 6-2 в мача от втория кръг. Испанецът не е губил от осем години на този турнир.

Няколко факта за историческата победна поредица на Надал

1. Последната му (и единствена) загуба на турнира е от Гийермо Кория на 17 април 2003 г. Надал трябваше да играе квалификации, за да участва в турнира и беше 104-ти в ранкинга. Във втория кръг той победи №7, Алберт Коста (най-голямата победа в кариерата му дотогава), преди да падне в третия чисто от 26-тия Кория.
2. Надал си отмъсти за загубата, побеждавайки Кория на следващите два турнира, когато игра в МК - през 2005 и 2006 г.
3. По време на победната си поредица Надал е побеждавал играчи № 1,3,4,5,6,7,8 и 9. Единственият топ играч от топ 10, когото не е победил в МК? Номер 2, мястото, на което беше той през повечето време.
4. Надал победи тогавашния №1 РОджър Федерер на три поредни финала (2006 -2008).
5. От началото на турнира през2007 Надал е дал един сет в Монте Карло – на Новак Джокович на финала през 2009. Миналата година той загуби 14 гейма за целия турнир.
6. 6. Надал е спечелил 23 сета с резултат 6-0 и 6-1. Това са 34 процента от сетовете, които е изиграл.
7. Само четири от 68-те изиграни сета са стигали до ТБ (два от тях в един мач срещу Федерер).
8. Миналата година беше най-лесно д спечели титлата, тъй като не срещна нито един играч от топ 10. В предишните турнири носителят на девет титли от ГШ се е срещал най-много с по трима играчи от топ 5 по пътя към победата.

Последният път, когато Надал загуби в Монте Карло Майкъл Джордан още беше активен играч от NBA (той официално се оттегли от Уошингтън Уайзърдс по-късно същия ден). „In Da Club” на 50 Cents беше номер едно в САЩ. По кината още даваха „Ритай като Бекъм”. „Конкорд” още летеше. И Роджър Федерер не беше спечелил нито един турнир от ГШ.


http://www.youtube.com/watch?v=dOOKhD6Qoi0&hd=1
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 14 апр 2011, 10:20

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ СЛЕД МАЧА С НИМИНЕМ

Започна добре този турнир. Как се чувстваш?
- Добре. Това е първият ми мач на клей, затова е важна победа за мен. Но ще видим. Миналата седмица не тренирах идеално, както обикновено, защото ми трябват мачове на клей. Тъй че днес стартът беше позитивен. Мисля, че играх по-добре, отколкото на тренировките през последните дни, а това винаги е положително. Мисля, че беше добра победа.

Този турнир и следващите са важни за теб. На този етап мислиш ли за Ролан Гарос? Опитваш ли се да не изкласиш твърде бързо?
- Не, това не може да се контролира. Аз се опитвам да играя възможно най-добре всяка седмица. Не знам как мога да запазя най-добрата си форма за Ролан Гарос. За мен Монте Карло е много-много важен турнир. Опитвам се да играя на сто процента навнякъде…

Какво очакваш от Федерер на клей този сезон?
- В какъв смисъл?
По отношение на съперничеството ви. Какво мислиш?
- Той играе добре. Игра на два полуфинала, полуфинал в Австралия., финал в Дубай, шампион в Доха. Винаги очаквам да е на топ ниво. Играл е на три финала тук, мисля. Има три финала на РГ и една титла. Печелил е в Мадрид. Много пъти е печелил в Хамбург. Мисля, че очакванията трябва да бъдат много високи.

След мача днес мислиш ли, че си си lвъзвърнал усещанията на клей?
- Мисля, че ми трябват още няколко дни. Това е едва първият мач и играх добре от форхенд. Сервисът ми също работеше добре. Не беше лошо. Трябва да играя малко по-агресивно от бекхенд. Да се придвижвам по-добре и да правя по-малко грешки от днес. Това е всичко.

Какво помниш от полуфинала тук срещу Гаске преди шест години?
- Беше много труден мач. Той имаше добри шансове. Мисля, че игра много-много добре. Не си спомням целия мач, но помня, че беше много труден и той за малко не ме победи.

Той каза, че оттогава ти си спечелил шест титли тук, а той – само шест мача на турнира и сега между вас има голяма разлика. Как си представяш утрешния мач?
- Много труден. Той се връща към добрата си форма. Много се радвам за него, че отново играе добре. Беше му много трудно в ситуацията, която се получи преди няколко години. Не е лесно човек да се възстанови след нещо такова.
Той се справя отлично. Той е фантастичен тенисист, фантастичен човек. Това е хубаво за тениса. Всички тенисисти се радват да видят отново Ришар.

Като казваш, че се връща, смяташ ли, че ще може да се върне на нивото, на което беше преди 3-4 години, когато победи Родик на Уимбълдън, да влезе в топ 5?
- Какъв е ранкингът му сега?
- 16.
- Защо не? Наблизо е. Когато си 18-ти, 15-ти, 14-ти, за да влезеш в топ 10 ти трябва един турнир. Ако играеш много добре на един турнир и ако е от ГШ или Мастърс 1000, имаш шансове да влезеш в топ десет, ако го спечелиш. Такава е разликата в точките.
Както и при мен, ако печеля мачове, имам шансове да бъда на челни позиции. Ако губя на полуфинали, четвъртфинали и дори финали,ще имам по-малко шансове.

Какво е отношението ти към рекордите, към цифрите? Отдаваш ли им значение или не толкова? Спечелил си 6 турнира в Монте Карло, 30 мача, без да загубиш сет, 33 поредни, 72 сета. Никой не е печелил повече от 70 сета поред с изключение на Мустер и Настасе. Важни ли са тези цифри за теб или не те интересуват много?
- Трудно е да мислиш за цифри, когато играеш, нали? Разбира се, аз обичам историята на тениса и се интересувам от рекордите.
Винаги казвам едно и също и това е, което мисля: когато приключа кариерата си, ще видим какво съм направил. В момента играя. Давам всичко от себе си всеки ден. Да мисля за рекорди сега, би било голяма грешка.

Днес Ярко удари кордата на мрежата, но ти все пак спечели точката. Имаш ли понякога чувство, когато печелиш такива точки, че така пречупваш волята на противниците си или че те губят увереност…
- Не знам.Аз се боря за всяка точка. Така съм играл цял живот. Понякога на клей се получава. Понякога на хард не е същото.
Но това е час от спорта. Някои дни играя добре и мога да стигна до тези топки, да се измъкна от трудни ситуации. Друг път нямам този късмет, играя по-лошо и нямам шансове. Не знам какъв е отговорът.

По-трудно ли ти е да намериш сервиса си на клей?
- Не. Моят сервис? Аз не знам кой е моят сервис. (смях) За мен е по-лесно, защото не е толкова важен, колкото когато играеш на клей. Знам, че трябва да сервирам много добре и на клей. Сервисът е винаги важен, но тук малко по-малко.

Мислиш ли, че Гаске ще влезе за постоянно в топ 5 или топ 10 през следващите няколко години?
- Дали мисля, че ще влезе в топ 5? Не знам. И аз знам колкото вас…

Така е, но мислиш ли, че може да се върне там за постоянно?
- Но в миналото той не е бил постоянно в топ 5, нали?

Но би ли могъл?
- Бил ли е там преди? Не. Тогава няма да се „върне” там. Когато казвам „да се върне”, имам предвид, близо до топ 10. Той е спечелил един мастърс. Онази година беше №8, най-много 7. Там може да се върне.
Дали може да се върне в топ пет? Той никога не е бил там. Сигурно може да го направи, ако играе много добре. Но вие знаете, че нивото на играчите понякога се променя с годините.
Блейк влезе в топ 5 по-късно в кариерата си. Любичич също. Защо да не може Ришар да го направи? Не знам.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта

cron