ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 23 май 2011, 21:14

Вчера Тони е отговарял в чат на въпроси на читатели на "El País":
Виждал съм ви да аплодирате хубавите изпълнения на противници на Рафа. Като изключим това, че вие с Рафа винаги се държите като джентълмени, работите ли и върху това, освен върху чисто спортните тактики? Имам предвид как да се държите на корта, какво да се говори на прескинференции, в интервютата след мача и т.н.?
- Не работим върху това, правим го цял живот. Мисля, че коректността трябва да стои пред желанието за победа. В края на краищата съперничеството остава на корта.

Бих искал да знам какво мислите за коментарите, че вече не ставате за треньор на Рафа. Мислите ли, че прогреса му е спрял и че има нужда от нов треньор? Благодаря.
- Всеки има право да изказва мнение, въпреки че понякога е неуместно да го правиш, без да си запознат с темата в дълбочина. Не ще да е спрял много прогресът на Рафаел с всички тези години, през които е на върха.

Рафа винаги ми е изглеждал много силен физически и психически; способен да изплува от най-дълбокото, дори когато изглежа, че всичко е свършило. Сега с Джокович ми се струва, че се чувства доминиран в психологически аспект. Мислите ли, че може да има нещо такова или просто Джокович е много силен и трябва да му се намери слабото място? Сигурна съм, че Рафа ще успее да се справи.
- Може би има нещо такова. В ключовите моменти Джокович беше по-добър от Рафаел в последните четири мача. Също така разчита на това, че играе много добре и че е в невероятна форма в момента. Всичко това се е събрало накуп, но ние продължаваме да работим и ще видим дали ще намерим решение, за да успеем да спечелим някой мач.

Младите спортисти когато са тийнейджъри имат навика да са независими, да не слушат. Ще дадете ли някой съвет, как да се мине през труден период?
- Мисля, че умението да слушаш е въпрос на интелигентност. Също така да позволяваш да те напътстват, особено човек, който е по-възрастен от теб и който на теория е по-добре подготвен. Това беше едно от силните качества на Рафаел: той позволи да бъде напътстван. В момента има една тенденция при родителите и учителите, която е малко преувеличена, - детето да се реализира само. Винаги има някой, който знае повече от нас. Моят съвет е да се покаже на детето, че за да се прогресира, трябва да се слуша и да се прилага наученото.

Здравей, Тони. Мислиш ли, че на 25г., колкото ще навърши Рафаел, можеш да продължаваш да подобряваш играта си или това е почти невъзможно?
- Мисля, че могат да се подобряват малки детайли, но е ясно, че с напредване на времето се доближаваш до тавана си. Подобряваш едни неща, а други оставяш назад. Ти винаги искаш да се подобряваш, но знаем, че е трудно.

Имате ли желание да тренирате и други момчета, след успеха с Рафа?
- Би ми харесало повече да участвам при обучението на младите, отколкото да тренирам завършен играч. Бих могъл да съм полезен в това. Не знам дали някой ще поиска да го тренирам.

Здравей, Тони. Поздравления за всички успехи до момента. Как е възможно през последната година да не се забелязва прогрес във форхенда и бекхенда на Рафа, а при сервиса да има подобрение? Какви граници мислиш, че може има подобряването му на неговата възраст и ако няма контузии?
- Постоянният прогрес е невъзможен, за съжаление. Истината е, че за спортистите не е лесно постоянно да се подобряват. Хората имат таван. Не знаем дали ние сме достигнали нашия, но не е разумно да искаш от някого да се развива безкрайно. Достатъчно е да погледнеш състезанията по лека атлетика: 100м. не се бягат за 8 сек. Прогресът не е толкова лесен.

Здравей. Рафа прави страхотен сезон, помрачен единствено от финалите с Джокович. В Маями създаде впечатление, че е на косъм да го победи, но не беше достатъчно агресивен, за да приключи мача. Емилио Санчес-Викарио коментира, че тогава сърбинът го е подканвал да спечели. После загуби, и това изглежда му се отразява от тогава. Мислите ли, че това допълнително го затруднява да победи „Ноле”? Благодаря.
- Да, очевидно една серия от загуби от един и същи човек е допълнителна тежест. Няма зло, което да продължава 100 години. Всяко нещо си има край. Вярвам, че можем да го победим. В Маями бяхме много близко. Сега той има много голяма увереност при срещите си с Рафаел, но тенисът не се състои в това да се изправиш срещу друг човек, а срещу турнира. Идеята винаги е да се спечели турнира, а не да се победи Джокович. Веднага бих се съгласил да губим мачове от Джокович, но да печелим важните турнири. Разбира се, че ще бъде трудно.

Скъпи Тони, поздравления за началото на сезона (което е страхотно и ако не беше избухването на Джокович, всички щяха да са зашеметени от Рафа). Бих искал да разбера как се чувства физически световният numero 1 преди началото на РГ и може би, което е по-важното, как е психически? Надявам се, че отново ще доминира и ще вдигне купите в Париж, на Уимбълдън, и че ще имате един добър сезон. Чакам ви на US Open!
- Много благодаря за подкрепата. Той се чувства добре. Знаем, че е трудно да се спечели такъв турнир, но сме тук, решени да дадем всичко от себе си. После, ако имаме късмет, ще видим.

Уважаеми Тони, как бихте описали Рафаел с едно изречение , като спортист и като човек. Благодаря.

- Като човек – добър човек. А като спортист, раздаващ се и отдаден на работата си.

Би ли споделил с нас някоя интересна случка или анекдот, който се е случил зад кулисите по време на важни за Рафа финали, като Уимбълдън 2008 или US Open 2010? Благодаря.
- Интересна случка... на финала на Уимбълдън, по време на прекъсването заради дъжда, аз заспах. Обявиха, че ще чакаме повече от час и аз се отнесох, мисля че заради напрежението, което беше трудно за понасяне. Там, в съблекалнята, заспах.

Постоянно виждаме как играчи като Мъри или Федерер търсят нови треньори, за да се подобряват. Какво правите вие, за да получите страничен поглед и да обновите, мотивирате и в крайна сметка да подобрите играта на Рафа?
- Рафаел не търси нови треньори, защото аз му излизам най-евтино, хехе. Още от малък го накарах да разбере, че той е отговорен за всичко, за победите си и за загубите. Затова мисля, че не е склонен да прави промени в своята организационна схема и продължава с хората, с които е бил винаги. Предполагам, че така се чувства сигурен и е приел, че той е отговорен за всичко. Така е свикнал от дете.

Тенисът ми се струва много труден спорт психически. Много е трудно да не ти се схване ръката в ключовите моменти. Как се работи върху психологическите аспекти, за да оказват колкото се може по-малко влияние трудните обстоятелства по време на мач (странни случки, публиката, негативна серия при някой удар, противника...)? Рафа и целият ви екип сте за пример както на корта, така и извън него и ви благодаря като ваш фен.
- Не знам как се работи, знам какво сме се опитали ние да прилагаме в нашата работа. Опитваме се в ежедневната ни работа на корта да даваме всичко от себе си, за да се отразяват тези неща възможно най-малко. Понякога се получава, а друг път, не. Трудно е да го постигнеш когато си нервен при важните точки. То е повече в главите на играчите, отколкото на треньорите. Много пъти съм се опитвал да смекча важността на ситуацията. Спортът си остава игра и трябва да приемаш и победите, и загубите. Почти невъзможно е винаги да печелиш и загубата е част от спорта. Ако си го приел, е по-лесно да се справиш с трудните моменти, които се случват на всеки.

Какво мислите за ситуацията, в която се намира Федерер, по отношение на тениса му?

- Първо, не ми говорете на вие. Какво мисля? Роджър Федерер в началото на сезона не игра на нивото, с което сме свикнали. Беше непостоянен. Но мисля, че може би ще бъде най-добрият играч в историята и че той иска да се справи с тези малки проблеми, които има. Продължава да е на високо ниво, но не е толкова постоянен както преди. Ако има късмет и успее да спечели важен турнир, защото това е което наистина мотивира, ще си върне най-доброто ниво. Още я има играта, за наше съжаление, хехе.

Кой играч от друга ера би ти харесало да тренираш? И да го шлифоваш, за да постигне повече успехи, отколкото е имал. Някой с неосъществен потенциал, както се казва.
- Не се виждам в състояние да помогна на някой играч да постигне повече. Би ми харесало да тренирам добър играч. Има много. Но не вярвам, че щях да му бъда от голяма полза.

Въпросът ми е във връзка със смяната на топките на РГ. Говори се, че са по-твърди и че отскачат повече. От една страна би трябвало да облагодетелстват сервитьорите, но също така, ще спомагат ударите с топ спин от дъното на корта да придобият още повече тежест. Какво мислиш по въпроса? Благодаря.
- Прав си, така е. В крайна сметка нещата не са черно-бели. На играчите, които играят с топспин живата топка им помага, защото отскача повече и е по-трудна за контролиране от играчите с плоски удари. Но също така, тези топки могат да им дойдат много добре на сервитьорите. Когато приключи турнира ще ти кажа точното си мнение.

Добър ден, Тони. Не искам да ти отнемам заслугите, но мислиш ли, че ако Рафа беше имал друг треньор, щеше да постигне същите резултати? И още един въпрос: така, както има играчи, които се раждат с талант за определен спорт, мислиш ли, че Рафа има вродени специални физически качества, които не всички притежават? Много ти благодаря за вниманието.
- Не знам дали с друг щеше да има по-добри или по-лоши резултати, трудно е да се каже. Аз приложих система за тренировки, която повече или по-малко функционира. Може би друг, по-добър, треньор, щеше да има система, която да функционира по-добре, не знам. Но мисля, че всички елитни спортисти, във всички спортове, притежават специални качества. Очевидно физическите качества на Рафаел са много добри, каквито са и координацията му, и техническите му умения. Може би не е блестящ като Федерер, но за един играч е много трудно да достигне да върха, ако няма силни качества.

Кое беше по-трудно: Рафа да стане най-добрият тенисист в света или да стане такъв чудесен човек?

- Очевидно това да стане най-добрият тенисист в света. Рафаел по природа е добър човек. Не знам дали е чудесен, но е коректен, възпитан и добър човек. Ясно е, че е много по-трудно да станеш един от най-добрите тенисисти, отколкото да си чудесен човек. Ако някой е възпитан добре, лесно ще стане добър човек.

Здравей, Тони. Някога мислил ли си да спреш да тренираш Рафа и да си останеш вкъщи с децата и семейството? Някога имал ли си желание да „напуснеш”? Благодаря ти, че си част от живота ми, що се отнася до Рафаел. Целувки от Аликанте и благодаря за любезността ти.
- Аз ти благодаря много за покрепата. Разбира се, че понякога съм си мислил да спра. На мен ми харесва да съм си у дома с децата, домошар съм. Но също така е истина, че благодарение на Рафаел съм имал възможността да изживея неща, които биха били невъзможни преди години. Изживял съм финали, имал съм, благодарение на него, възможността да опозная РГ, Уимбълдън... и това ме е изпълвало с удовлетворение. Човек винаги има колебания.

Необходимо ли е да се направят настройки в играта на Рафа, за да може да атакува РГ, с Джокович на хоризонта?

- Да, необходимо е, но това винаги е валидно, не само заради Джокович. Той засега е много далеч, в другата част на схемата и можем да го срещнем само на един хипотетичен финал. Настройките в играта винаги сме ги правили, но не мислейки за Джокович, а за първия мач. Там се падна Иснър, който е труден играч, и ако победим, ще мислим за втория, третия... Вярно е, че ако играе с Джокович, ще трябва да се направят някои настройки, защото в последните два мача на клей той победи.

Какво чувстваш когато гледаш Рафа на корта и знаеш, че нещо не е наред с играта му, но не можеш да му го кажеш? Безсилие? Вярваш ли, че Рафа ще се справи сам? Благодаря много. И поздравления за всички от екипа, които сте обкръжението на нашия Рафа! Без вас Рафа нямаше да е този nº1, който е днес. Продължавайте така. Целувки.
- На първо място, благодаря за подкрепата ти. Когато съм там, на трибуните, се чувствам нервен. Това, че освен треньор съм и роднина ме прави по-нервен от нормалното. Освен това тенисът е много неблагоприятен спорт за близките. Никога не си спокоен, докато гледаш мач, защото във всеки момент може да се обърне. Чувстваш се като въжеиграч: не знаеш дали печелиш или губиш. Когато играе зле, очевидно съм още по-притеснен. Виждам, че не намира решението и това ме прави още по-нервен.

Беше удоволствие да отговоря на вашите въпроси. Благодаря. Надявам се, че ще можем да направим добър турнир в Париж, а ако не ние, то друг испанец да спечели.

http://www.elpais.com/edigitales/entrev ... ntro=8098#
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 23 май 2011, 22:30

Тио, при цялото ми уважение, айде да забравим коректността за малко. Понякога работата си опира до чист бой и е време Рафето да се сбие сериозно. Рамос, Рафа! :qipaq:
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 24 май 2011, 18:12

Четири часа. #-o Кой каквото ще да казва, но да биеш 206 сантима, гарнирани със сто и единайсет кила, куп асове и навици да играят до 70 : 68 гейма не е съвсем лека работа.

Браво на Рафо, навреме светна "аз съм човекът, дето може да обръща всякакви мачове". Дано, дано, дано да го разбра и да няма повече неувереност. [-o<

Браво и на чичо Тони, можел да скача и да стиска юмруци, сега е моментът за тая работа.

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 24 май 2011, 18:44

Рафаеле, намери си главата и си я върни на мястото!

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 24 май 2011, 18:47

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 25 май 2011, 07:09

Като го гледам до американкия мутант.....Давид до Голиат!
пп Имам спомен ,че Истнър понякога е карал Рафа да хвърля повечко усилия :qipbl: Както и да е ,с Бога напред!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 25 май 2011, 07:47

Светлинки
http://www.youtube.com/watch?v=D37a8XdJLfg

Последният гейм
http://www.youtube.com/watch?v=MwiiDs-jhGM

Може да му е първият петсетов мач на РГ, но не е най-дългиятму мач. Най-дългият му мач е с Пол-Анри Матийо 2006-та, когато победи с 5:7, 6:4, 6:4, 6:4 за 4 часа 53 минути. а този беше "само" 4.01 часа.

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 25 май 2011, 17:58

Благодаря за снимките и клипчетата, момичета. :qipaz:

Отговорите за Ел Мундо:
1. Хуан Алварес: В последните мачове с Ноле ти не използва нито къси, за да го извикаш на мрежата, нито сечен бекхенд, за да му накъсаш ритъма. Мисля, че в момента Ноле удря топката като теб и затова би била възможна тактика. ¡Vamos Rafa!
- Здравей, Хуан. Виждам, че почти всички въпроси са свързани с Джокович. Благодаря за съветите. Работим по нашата програма, но най-важен е самия мач.

2. Йоланда Санчес Ернандес: Във връзка с това, че казваш, че тази година топките на РГ са много бързи, не мислиш ли, че трябва да има стандарт за максимална скорост на топките за различните турнири, който да е в правилата на АТП и организаторите да се съобразяват с него? Прегръдки.
- Би било идеално, но знаем, че съществуват икономически интереси и спонсори. Във всеки случай на мен ми харесват тукашните топки. Знам, че АТП се опита направи така, че топките да са еднакви винаги, на всички турнири, от всички категории, но има други фактори, които не го позволяват.

3. Хосе Гутиерес: Сампрас или Агаси? Кой те вдъхновява повече? Мен Агаси. Благодаря.
- Нито единият, в действителност.

4. Хавиер Кансадо: Здравей. Убеден съм, че при следващата ви среща с Джокович ще излезеш да го „изядеш” и ще имаш този бонус, който мисля, че ти липсваше преди, с изключение на Рим. Въпросът ми е дали имаш личен психолог, който да ти помага постоянно или само в определени моменти. Прегръдки, шампионе.
- Не, нищо подобно.

5. Бето Ривас Селдан: Аз съм твой фен от Арекипа. Надявам се, че ще продължиш да бъдеш № 1, но мислиш ли, че Джокович може да надмине това, което сте постигнали ти и Федерер?
- Не знам, с времето ще видим докъде ще стигне.

6. Ана Торибио: Здравей, Рафа. Късмет на РГ и дано тази година турнирът отново говори на испански заради теб. Значимостта на социалните мрежи нараства с всяка изминала секунда. Следим те във Фейсбук и се радваме, че споделяш преживяванията си на турнирите с нас. Кога ще те видим в Туитър? Целувки.
- Благодаря много. За мен Фейсбук и този блог са много важни, защото ми помагат да общувам с вас директно, без посредник. За Туитър още не съм убеден. Резервиран съм.

7. Дина Мачадо Авилес: От четирите ГШ и МК, кой турнир е с най-трудната настилка и защо? Поздрави.
- За мен тази на МК. Не знам дали е най-трудна, но най-малко се адаптирам към нея.

8. Педро Хесус Морехудо Гайего: На първо място искам да те поздравя, защото си най-добрият спортист, който е имала Испания в цялата си история. Въпросът ми е следния: Защо винаги посрещаш толкова далеч? Забелязал съм, че при втори сервис заставаш много далеч от основната линия и мисля, че това е недостатък. Кураж, Джокович е твой.
- Много ти благодаря за думите. Не си единственият, който ми казва това за посрещането. Опитвам се да посрещам по-напред, но не е толкова лесно, колкото изглежда.

9. Гийермо Салас Ласагабастер: Мислиш ли, че фактът, че на РГ се играе 3 от 5 те облагодетелства? Благодаря и късмет.
- Мисля, че мачовете в 5 сета по принцип облагодетелстват по-добрия играч, но не винаги е така. Виж какво се случи в понеделник с Бердих...

10. Хосе Рамон Саес: Мисля, че в сравнение с началото на кариерата ти, сега ударите ти с топспин имат по-нисък отскок и предполагам, че това е в следствие на приспособяването на играта ти към другите настилки. Това, което преди толкова тормозеше противниците ти, сега не причинява толкова щети и те атакуват повече. Въпросът ми е: Лесно ли е за вас да промените захвата и начина на игра от един турнир за друг и да увеличите топспина? На мен, като играч, ми е много трудно да променя захвата, който е станал механичен.
- Не, не е никак лесно да промениш каквото и да било, защото си свикнал с начина на игра. Нужни са много работа и ментална сила, за да можеш да направиш промени по средата на годината.

http://www.elmundo.es/elmundodeporte/te ... rio-nadal/
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 26 май 2011, 09:21

http://www.youtube.com/watch?v=tjLPo5PhGTI

Рафаел Надал (Испания, 1) — Пабло Андухар (Испания)
Court Suzanne Lenglen. 3-ти мач (16:30)

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 27 май 2011, 05:45

Хубав мач се получи!Победата на Рафа е чиста ,но това момче Пабло се бори мъжки :qipay:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 27 май 2011, 21:50

Утре сме втори мач на Шатрие. http://www.rolandgarros.com/en_FR/score ... ule12.html
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 28 май 2011, 00:48

Отговорите за Ел Мундо:
1. Гонсало Сурока: Здравей, Рафа. Возих те в колата на демонстративния турнир в Абу Даби преди няколко месеца и се надявам отново да го направя следващия път като дойдеш, защото беше удоволствие да се запозная с теб и да се убедя, че си страхотен човек. Въпросът ми е лесен: винаги ме е дразнело когато журналистите смятат за гарантирани твоите победи в първите кръгове на турнирите. Това влияе ли ти по някакъв начин? Мислиш ли, че журналистите от тази страна свикват прекалено бързо с добрите спортисти?
- Не, истината е, че по никакъв начин не ми влияе. Разбира се, понякога чета неща, с които не съм съгласен, но това не ми се отразява. Мисля, че понякога е трудно с някои спортисти, не само национални.

2. Мигел Гомес Бланко: Кои според теб са основните качества, които трябва да притежава един играч, за да играе добре на клей?
- Клеят изисква да си много добре трениран и с добра психика, за да можеш да издържиш. Мисля, че е настилка, която ти позволява да научиш много неща в тениса.

3. Антонио Авелойде: Аз съм майорканец и те гледам още от преди мача с Родик на ДК 2004. Тогава всички знаехме, че ще спечелиш, но най-вълнуващото беше да гледаме едно неимоверно щастливо младо момче, което диво се кефеше докато играеше. Продължаваш ли да се наслаждаваш на тениса или той вече се е превърнал повече или по-малко в рутинна професия?
- Обичам тениса и обичам да се състезавам. Винаги го казвам, защото така мисля. Да, може да е рутина, защото играем постоянно на едни и същи турнири, но продължава много да ми харесва.

4. Алито Фернандес: Здравей, Рафа. Възхищавам ти се и гледам всичките ти мачове. Аз съм от Кордоба (Архентина) и искам да те попитам на какво ниво мислиш, че си в момента. На онова от миналата година ли? Кога мислиш, че си играл най-добрия си тенис? На кой турнир?
- Не мога да ти кажа. Мога да кажа, че с Пабло Андухар не играх добре. Мисля, че миналата година имах моменти, в които играх много добре. Особено в МК и може би преди това. Освен това, и на US Open играх на много високо ниво.

5. Патрисио Поци: Въпросът ми е свързан с физиката. Като се изключат някои травми, които си имал в миналото, чувстваш ли, че имаш същата енергия като преди или сега ти е по-трудно да се възстановяваш, отколкото преди 5г.? Прегръдки. Запази и занапред страстта си към това, което правиш.
- Чувствам се добре, но е ясно, че човек по-бавно се възстановява, а и зависи от мачовете.

6. Хесус дел Кастийо: Какъв съвет би дал на твоя приятел Пау Гасол при тази лоша серия, в която се намира и медийния натиск? Благодаря много.
- Трудно ми е да ти отговоря, защото не мисля, че аз съм човекът, който трябва да дава съвети. Ясно е, че Пау е голям и ще преодолее този деликатен момент. Сега идва ваканцията и със сигурност после пак ще бъде добре.

7. Давид Фернандес де Руис: Рафа, как може да се поддържа ненакърнен хъсът, когато играеш на турнир, който си печелли толкова пъти и на който винаги се изисква да даваш максимума, като РГ? Би ли искал отново да си един от претендентите, както на първия си РГ? Благодаря. Късмет и се отпусни, със сигурност ще се радваш отново.
- Ние сме състезатели. Желанието да печелиш и да си на върха е винаги трудно да бъде обяснено. Уникално е. Освен това както казах, обичам да се състезавам, а това означава, че се състезавам, за да печеля. Колкото до това да съм един от претендентите, истината е, че аз съм. В действителност всички сме.

8. Хорхе Муньос: Здравей, шампионе. Един лесен или директен въпрос... За головете на Рууни или на Меси ще викаш повече?

- Без съмнение на Меси. Това е испански отбор и затова искам да спечели. Освен това чичо ми Мигел Анхел игра много години за Барса.

9. Хосе КФ: Поздравления, Рафа. Ти си пример за спортист, заради желанието ти за усъвършенстване и състезателния ти дух. Аз играя тенис от 8г. и се изумявам от всеки твой мач. Две неща: 1) Забелязал ли си, че бекхендът ти не е на същото ниво като на US Open 2010, като ъгли и сила? Ти как го чувстваш? 2) Във връзка с това, че от дълго време си под напрежение, мислил ли си да си вземеш една година почивка, за да се радваш на живота, като Ким Клайсетрс, и после да се върнеш? Поздрави, шампионе и успех на този РГ, който според мен е твой.
- Здравей и благодаря за коментара. Аз мисля, че бекхендът ми функционира добре. Форхендът ми създава повече проблеми. А за почивката, истината е, че не. Харесвам това, което правя.

10. Раул Фернандес: Как виждаш мача си с Пабло Андухар? Не мислиш ли, че имаше много приливи и отливи в първите два мача? Първо с Иснър в пет сета и сега с Андухар се наложи да обръщаш от 1-5... Надявам се, че си добре и че не се е случило нищо, което да те разсейва. Кураж. Сигурен съм, че ще спечелиш РГ. Ти си най-добрият!
- Истината е, че не играх добре в нито един мач. Тренирам добре, но както срещу Иснър, така и срещу Пабло играх зле.

http://www.elmundo.es/elmundodeporte/te ... rio-nadal/
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 28 май 2011, 15:08

Рафа е отвял Веич светкавично !
Стратегически по-важно е доиграването на Джоко с Потро!Айде ,давам една рамо на Коня! :qipad:

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот PyyHu » 28 май 2011, 15:51

Днеска нямаше мач, това си беше трнировка :qipap:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 28 май 2011, 17:01

PyyHu написа:Днеска нямаше мач, това си беше трнировка :qipap:
Знаем, че обичаш да гледаш Рафа и искаш всичките му мачове да са дълги, но нека има и той един лесен мач, де. :qipae:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 119 госта