ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 23 ное 2011, 15:33

Че кога сме пускали снимки от тренировки на Фед? Туй си е ваше задължение.
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Казуса » 23 ное 2011, 19:51

Мдам, с годините все повече ми се затвърждава мниението, че Надал е типичен "левскар" по душа: вечно втори.
Няма да остане в историята на тениса като един от най-големите.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 23 ное 2011, 20:34

О, я разкарай тъпия български футбол от тук! Втори бил по душа. Че те другите нямат души, де го първия?
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Казуса » 23 ное 2011, 21:37

Това е просто аналогия. За по-образно представяне на темата. Или предпочиташ чуждицата "лузър"? :roll:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 24 ное 2011, 07:40

Ха,доста странно се развиват нещата в Лондон.Прочетох,че Мъри се отказва и приключва сезона.Джоката падна от Ферер и то с катастрофален резултат, а Рафа .......не е във форма
Последна промяна от Vesela Taneva на 24 ное 2011, 18:56, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 24 ное 2011, 09:46

Мдам, и при това положение има най-много победи за сезона. Какво ли щеше да е, ако беше във форма ...

От една страна, не виждам нещо чак толкова страшно - не е като да не е падал и друг път. Регнах се тук точно при една такава мъка, когато губеше в Дубай две и осма (бих се заклела, че от Давиденко, ама при справка сега Давиденко е отупал Мъри, а Родик - Рафа).

От друга ми се привижда това - Мери хубаво го беше написала, та затова копи-пейст
От друга страна, Рафа от 2011 няма почти нищо общо с Рафа от 2006, на когото станах почитателка. И не говоря за победите или за играта само, а за колосална промяна откъм личностни качества. Още преди време казах, че го вкарват външно в калъп, който не му тича, сега май виждаме резултатите. Счичкоса се кат Фед.

Дано пък дойде по-добър момент.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 24 ное 2011, 10:07

Дали това е причината?Имам предвид" калъпа ".Подобно на Самсон губи силата си когато изгуби индентичността си.Няма ги безръкавните тениски,дългата коса ,страхотния хъс на корта.Заприлича на другите.
Колкото и да се тренира , да се подобрява това или онова в играта ,в крайна сметка има и много психология в цялата работа.Не психика ,а психология.Може би не го казвам съвсем правилно ,но ти Рафаелис ,ще ме разбереш. :qipbl:
пп Когато Рафа беше тръгнал към върха,тенис чиновниците,разните спецове и журналистите говореха ,че е нестандартен,че не идва от големите школи и едва ли не е странно явление.Ето ,стана ...стандартен

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 24 ное 2011, 12:07

Ми, не съм сигурна, Весе - за калъпа. Ама, нечие талантливо око го беше отличило от останалите и го беше направило да изглежда различно преди - и му тичаше. Калъп по-скоро е отговорността, която му легна на плещите (и това май се случва на всички големи, но не всички са толкова забележими, та да бъдат толкова дискутирани като него). След миналия чудовищен сезон да са се вторачили в теб и да очакват да направиш същото ... неприятно усещане сигурно ще да е.
Пък тогава, като си спечели първия Гарос (помня как изтича и отдолу стисна ръцете на Хуан Карлос) - беше свободен, неочакван и нищо не му тежеше.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот PyyHu » 24 ное 2011, 12:28

Vesela Taneva написа:.Джоката падна от Ферер и то с катастрофален резултат, а Рафа .......не е във форма


Щом Рафа не е във форма, смятай формата на Джоката каква е :qipbj:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 24 ное 2011, 17:35

Казуса написа:Това е просто аналогия. За по-образно представяне на темата. Или предпочиташ чуждицата "лузър"? :roll:


Явно разминаването е във възприятието, но благодаря за пояснението. Рафа не е нито едното, нито другото. Всъщност най-много обвинения от кацащите в темата има по въпросите, в които той е обективен, а не тесногръд. Българинът все е на зор да се пъчи, че е най-добрият, Рафа си казва, че щом не е първи, значи първият е по-добър. Много трудно за възприемане, нали? Харесвал Меси, смятал, че Барселона е много добър отбор? Че защо не? Доказали са го. Друг е въпросът, че макар да е така, можеш да харесваш повече друг футболист и друг отбор.
Но как тази работа води до "втори по душа" не ми е ясно.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Mike Bibby » 25 ное 2011, 02:39

Неслучайно написах след тегленето на жребия, че жребият на Надал е кофти. Между другото, убеден съм, че ако бе попаднал в другата група, на мястото на Джоко, нещата вероятно нямаше да се развият по този начин и Надал щеше да е полуфиналист. Но Федерер и Цонга са двама от възможно най-неудобните съперници, когато става дума за зала и за формат 2/3.

А, иначе, да си спортен фен и да кажеш, че Надал е лузър, е доста... дръзка, неориентирана и дескридитараща автора й констатация.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 25 ное 2011, 02:46

Честно казано, Майк, не съм убедена дали и това щеше да е от полза. Не търся извинения, просто тази година не видях - освен дребни проблясъци тук-таме - Рафа. Нямам никакво обяснение. Разликата е толкова пОтресна, дори в сравнение с мъките му по хардкорта, дори с моментите на контузии, че изобщо не разбирам какво става. И да, той все пак спечели много мачове, стигаше финали, но... Това е логичният край на една година, в която нищо не беше "нормално".
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Mike Bibby » 25 ное 2011, 03:06

Мисля, че вероятно се чувстваш горе-долу както аз съм се чувствал през 2008-2009 година, когато Федерер започна да губи вече редовно от Надал и то на всички настилки. И аз бях frustrated, не знаех какво става, мислех, че Федерер се е бъгнал и че next time ще открие противодействието срещу Надал, но се вижда, че не може да го направи, като изключим отделни избухвания, основно на Финалния турнир. Сега, с течение на времето у мен се оформя следното схващане: Че има спад при Федерер, има, но той не е чак толкова драстичен. И не може да бъде оправдание за всяка загуба от Надал или Джокович. Просто Надал си му е неудобен и това е. Мисля, че същото се получава и сега при Надал спрямо Джокович. Не мисля, че нивото на Надал е паднало твърде много в сравнение с миналия сезон. Реално всичките загуби на Надал от Джокович са на финали. Това означава, че проблемът на Надал не е толкова собствената му форма, а формата на Джокович. За мен лично в момента, през 2011 година, Джокович е най-стабилният играч в дългите разигравания, има страхотна защита и контраатакуваща игра, най-добрият бекхенд и нужното самочувствие и увереност, които са задължителни, за да имаш успех на топниво. И при положение, че настилките вече се уеднаквяват (най-вече имам предвид, че играта на трева вече прилича много повече на играта на другите настилки за разлика от 80-те и 90-те години), за Джокович се оказва, че не е проблем да доминира и на трева. Трябва да му се отдаде дължимото - има техническите качества, характера и хладнокръвието и всичко необходимо за един голям шампион.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 25 ное 2011, 07:40

Да му се не види!И Цоньо ли! :qipac:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 26 ное 2011, 00:41

Много показателна пресконференция, за съжаление нещата са точно такива, каквито ги мислех. Дуендето е отлетяло нанякъде. Но поне си казва неща, които досега премълчаваше. А аз вярвам, че това помага донякъде.

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ СЛЕД МАЧА С ЦОНГА

Ще ни кажеш ли какво мислиш за мача, колко добре игра Жо, колко трудно ти беше срещу него тази вечер?
- Първо трябва да кажа нещо за себе си. Мисля, че не играх добре тази вечер. Първите два сета не играх зле, но не играх и добре, а за да спечелиш такъв мач, трябва да играеш добре. Тази вечер играх, без да направя нищо специално.
Жо знаеше къде ще ударя всяка топка по време на разиграванията. Нямах изненадващи удари през целия мач. Така е много трудно на това ниво.
Бях солиден, но бавен в краката. Форхендът ми не беше достатъчно наказващ. А бекхендът беше нормален.
След втория сет, в края на втория сет, бях в малко по-добро положение от него. И в началото на третия. Но не играх достатъчно добре. Когато почувствах, че имам малко предимство, играх твърде нервно, за да спечеля мача.
Ето това стана. Ако първите два сета не бяха лоши, но не бяха и добри, третият си беше катастрофа. Така е, нали?
То е опасен играч. Не се играе лесно срещу него. Има добър сервис, играе агресивно. За да играеш срещу такива играчи, трябва да направиш нещо повече, а аз не го направих.
Желая му успех! Поздравления за Жо. Тази вечер той заслужаваше да спечели повече от мен.

Мислиш ли, че не си в най-добрата си форма след USO? И ако е така, защо?
- Не, за ДК след USO играх чудесно. В Токио изиграх един от най-добрите си сетове през годината – първият срещу Мъри. И да, след това не бях в най-добрата си форма, вярно е.

Защо?
- Мога да говоря един час за това. Заради много неща. Може би защото не чувствам същата страст към играта, може би защото бях малко по-уморен от обичайното.
Доволен съм как тренирах последните три седмици, това е вярно. Много бях доволен, имах желание да тренирам. Това е важно, защото бях на прав път. Но не бях готов да се състезавам.
Можем да си намираме извинения, проблеми в липсата на време, но не е моментът за това. Това е моментът, в който още се боря. Моментът да кажа, че този сезон приключи. Направих добър сезон и съм доволен. Но не съм доволен от някои неща през сезона.
Сега е моментът да анализирам малко повече какво съм направил добре, какво не и да определя какво ще тренирам другия месец. Това е всичко.
Да се подготвя за АО, да тренирам, както трябва, да продължа в правилната посока, както през последните три седмици. Това е единственият начин да стигна до сезон 2012 с много добра подготовка. Ще тренирам и ще направя всичко, което зависи от мен, за да бъда в идеална форма за началото на 2012.
Краят на тази година не беше лесен за мен. Трудно ми е да го приема. Но същевременно това ми даде малко повече надежда, малко повече цел за началото на 2012. Това ще опитам.

Сигурен ли си, че ще можеш да си върнеш формата за ДК?
- Ще видим. Не знам. Не знам.
Това са напълно различни условия. Една седмица ще тренирам на клей, дори да не играя идеално, настилката ми помага. Понякога е нужно още малко самочувствие, малко по-добро движение. Бях малко по-бавен от обичайното, но мисля, че това беше защото психически не бях в перфектно състояние, затова и реакциите ми закъсняваха.
На клей имам повече време да мисля, движението е по-лесно. Ще имам екип, който да ме подкрепя, ще тренирам усилено. Всеки ден ще опитам да дам най-доброто от себе си, за да спечеля ДК за моята страна. Това ще бъде щастие не само за мен, а и за отбора. Ако не съм в подходяща форма, капитанът може да избере друг играч.

Доколко имаш желание да продължиш да се състезаваш? Тази година не беше особено лесна за теб. Имаш ли желание и самочувствие да излезеш и да играеш така силно, както винаги?

- Тази година беше тежка за мен. На моменти бях позитивен, друг път ми беше трудно. Трябва ми време да помисля и да приема какво се случи през сезона.
Единственото важно нещо днес е, че нямах големи очаквания за този турнир. Знам в какво състояние дойдох. Човек винаги се надява, че положението ще се промени. Ако бях спечелил днес, не се знае какво можеше да стане.
Но това, което стана е нормалното. Единственият начин е да го приема. Знам, че единственият начин да променя ситуацията е да работя повече, да мисля повече за тенис, да правя всичко, както трябва, да правя всичко добре на корта и извън него. Това ще се опитам да направя през следващия месец и през останалите 12 месеца на 2012. Това мога да кажа. Това мога да направя.
Ако един или друг тенисист е по-добър от мен, да го приема, да поздравя съперника. Но трябва да се опитам да вляза в най-добрата си форма, да бъда спокоен. Това е всичко.
Това не успях да направя днес и трябва да направя догодина.

Прилича ли тази година на 2009?
- Не, не.

По какво се различава?
- Ситуацията е напълно различна, според мен. Първо, не обичам да сравнявам ситуации. Но през 2009 имах коренно различни проблеми. Тази година е съвсем друга.
Положението не е същото, особено защото съм с две години по-стар. (усмихва се)

Преди време каза, че страстта ти към тениса е спаднала малко. Случвало ли се е и преди до такава степен? И докато го преживяваше, доколко беше разочароващо?
„Разочароващо” не е точната дума. Щастлив съм, че см тук. Класирах се като номер две в света за финалния турнир. Играх тук на фантастичен стадион. Ако ми го бяхте казали преди 15 години, нямаше да повярвам..
Разочарованието е нещо съвсем друго.
В кариерата си човек има моменти тук и там, връщаш се или пропадаш. Днес не е най-добрият момент за мен, защото не ми трябват много неща. Опитът ми казва, че трябва да променя дребни неща, но в крайна сметка тези дребни неща променят много.
Това трябва да направя – да работя усърдно всеки ден, сутрин и следобед. Тогава ще имам шанс догодина да бъда конкурентен на големите турнири.
Имам надежда. Надявам се, че мотивацията ми е същата. Ще го направя. Ако не стигне, не стигне. Но ще бъда доволен от себе си.
Ще се видим догодина.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта

cron