ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Delija » 03 юли 2011, 21:59

Като никога, след мач на Надал, пълна пустош в тая тема... :shock: :shock:

Ни вопъл, ни стон...

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 04 юли 2011, 08:04

Смятам, че Надал скоро ще намери верния тон, тъй щото да се справя добре, както в третия сет. Правил го е и няма причина да не налучка верния тон и сега. Само му трябва малко повечко концентрация, това е, което май куца в момента и което, съчетано с играта на Джокович, води до тоя резултат.

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот mmm_da » 04 юли 2011, 09:13

Въобще не съм съгласна, че някой ни е надиграл!
Никакви извинения!
Да, загубихме финал на Уимбълдън. Да, в главата ни има много дяволи, с които трябва да се преборим.
И ДА, без извинения, ДА- играхме с фрактура на лявото стъпало, с приспан за 5 часа крак, три....(или са 4) поредни мача, с инжекция преди всеки един от тези мачове.
( Някой да си прави труда да чете малко по-назад?! Много се извинявам за въпросченцето!)

Надигран?!
Надигран е някой, който играе здрав и е извадил всичко, на което е способен, на корта. Надигран е, когато е дал максимумът от себе си и не е могъл да преодолее съперника от отсрещната страна на мрежата.
Е, сори, ама далеч не видях нещо невероятно в този мач, нито от единия, нито от другия. Максимум нямаше.
Единственото нещо, което трябва да си признаем след този мач, е че трябва да си подредим главата... Много сериозно и много внимателно!
А, време...
Време ще има достатъчно, ако се окаже вярно, че фрактурата на крака се лекува с за 4 до 6 седмици пълна почивка. В добрия случай!

http://en.wikipedia.org/wiki/Stress_fracture

Надигран, а?!
Надиграва се сам. Още преди да е започнал мачът, мисля аз....

PS: Рафа трябва да е вече в Майорка.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 04 юли 2011, 16:10

Да кажа, че съм разочарована ще е много меко казано. Бясна съм на Рафа. Проблемите с краката си имат ролята, но всичко е в главата. И за съжаление това не е от сега. Още от началото на тази година се започна с неудържане на пробиви, неспособност да пробие в моменти, когато друг път е успявал и това си беше тревожен признак, но все си мислех, че ще отмине. За съжаление този път увереността му не се върна с напредването на клей сезона и всеки път срещу Джо той играе ужасно стегнато. Повтаря "играта ми не може да го нарани, трябва да търся решения", но в повечето случаи решенията му са неадекватни и се докарва до предизвикани грешки. Освен това не успява да се възползва от грешките на съперника, което преди винаги му е носело бонуси. Да, играта на сърбина винаги му е била проблемна, но намираше начин да се справи. Може би защото вярваше, че може, а сега не вярва. Естествено след сто финала, които е загубил, положението става още по-кофти, но сам си е виновен. За пръв път посрещам почивката от тениса с облекчение. Дано успее да се вземе в ръце, защото има да защитава още много точки до края на сезона.
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Cveti » 04 юли 2011, 21:28

Съгласна съм с Мери. Проблем с крака имаше, но не това е причината Рафа да загуби. Просто психиката му не издържа срещу Джоко, а при Рафа щом това се пропука, нещата тръгват зле. Винаги съм се старала да бъда обективна и не мога да се съглася, че Ноле не е надиграл Надал. Надигра го, при това категорично, за съжаление. :(
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот mmm_da » 04 юли 2011, 23:53

Аз няма да се повтарям, само защото някой чете избирателно или недовижда. Неслучайно съм потъмнила част от текста, ама стройната мисъл за преплитането на озонови дупки, контузии и мокри сънища явно изисква прекалена съсредотока, та оттам и загубата на част от прочетеното.

И пак не съм съгласна, че Джокович надигра Рафа. Това, че ни е мека главата срещу него или само аз си го виждам в мнението си, или халюцинирам. Което е възможно, защото и вчерашният мач ми изглежда все още като халюцинация на фона на това, което знам, че може да направи вироглавото Близне.
Ето затуй не съм съгласна, че го е надиграл. Аз вчера хубав тенис не видях. И не защото Рафа загуби, а просто защото такъв нямаше.

Както казах, ама явно неразбираемо е и ще си остане такова: Надиграва се сам. Още там, където започва настройката за мача.....
Когато видя Рафа играещ на максимум възможности, с глава отпусната и игра стабилна и такава, каквато безброй пъти съм я виждала, е, ако тогава Джокович го бие ще кажа, че го е надиграл.
Така ги виждам аз нещата. През моите очи. Необективните, верно, но моите.
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Vesela Taneva » 05 юли 2011, 06:52

Да кажем ли добре дошли на ....новата секта? ИзображениеНякои хора в нея сигур` не правят разлика между тенис и тенис на маса и отбират само от футбол,па знаят какви са ни и сънищата! :qipap:
Напълно съм съгласна с вас ,че проблема на Рафа е в психическата издържливост в мачовете с/у Джоката.Това много ме учудва,но като знам какъв е ще направи всичко за да го преодолее.Колкото до Джоката,той много ми прилича на онова нещо Стоичков.Умните хора ще се сетят какво имам предвид

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 05 юли 2011, 07:34

Продължава да ми се струва, че Рафа има проблем с концентрацията. На моменти просто изключва, видях го в сетове и в предишните мачове. Но докато там успява да се събере, Джокович е достатъчно добър, та да не му даде възможност да се върне в мача, щом веднъж се е разсеял.

Иначе, не ми се вижда да блокира срещу Ноле, щом взима сет 6 : 1, та дано след известна почивка и стигайки до извода, че няма какво да губи (докато отсрещната страна ще почне да мисли, че тя има какво да губи) нещата си дойдат по местата.

Потребителски аватар
coria_fan
Мнения: 390
Регистриран на: 06 яну 2008, 12:12

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот coria_fan » 06 юли 2011, 21:37

Хей, Ани, Мери, Цвети, Веселка, Марти и всички други стари приятели от форума, как сте? :)

Не съм сигурен дали ме помните, но рискувам, ха-ха.

За да не е точно спам, пожелавам успех на Рафаел, когато дойде време за сезона на хард. Той наистина е голям атлет, голям тенинист и макар да не съм му мислил доброто, то е било на времето, когато бях по-малък, а и бях афектиран от това, че победи Кория на 2 страшни финала и стана най-добрия играч на клей. Но сега мога спокойно да кажа, че Надал си заслужава всички фенове, които има, защото е изключителен играч и невероятен боец на корта. Малко тъжно ми стана, след като този Джокович го победи на финала на Уимбли, затова и реших да пиша тук. :)

Успехи на всички вас и на Рафчо, да си връща първото място час по-скоро! :qipaz:
Keep on trying Guille. The king of magic, the king of clay has returned!

Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот annysy » 07 юли 2011, 22:09

Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 07 юли 2011, 22:12

Много благодаря, Ани. Темата заприлича на себе си. :qipax: :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 08 юли 2011, 01:27

Хаха, как да не те помним! :qipaz: Много мило, че се обади в този черен час и благодарско за пожеланията. :qipay:
И на Ани мерси за снимките и за метлата. :qipae:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот marto » 08 юли 2011, 01:30

Привет от мене на Митко :qipaz: , много се радвам че се върна, дано не е само епизодично :qipbo: .
Иначе намери ли нов любимец, след отказа на Кория :qipab:
На леля благодаря за снимките :qipaw:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот annysy » 08 юли 2011, 13:01

:oops: Е как Митко, не е ли Мариан.
:qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
Andy_SchLeck
Мнения: 323
Регистриран на: 15 авг 2008, 16:46

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Andy_SchLeck » 08 юли 2011, 16:38

Аз съм Мариян, може и той да е :mrgreen:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта

cron