ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот vill_1 » 10 юни 2011, 20:48

По-скоро ромски. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 10 юни 2011, 23:00

Време беше да си починеш, Рафа. Видя как е тревата на Куинс, сега марш на плажа.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Mike Bibby » 11 юни 2011, 18:23

Как сте, момичета, няма ли да пускате вече клипчетата от мача с Жо? :qipap:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 11 юни 2011, 18:53

Ако жа гледам сервитьор, предпочитам да е в кръчма. :qipag:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Mike Bibby » 11 юни 2011, 19:15

Айде, от мен да мине, пускам ви клипче, дълго само 2:35 минути. :qipag:

http://www.youtube.com/watch?v=BEF5QTasXKk

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 11 юни 2011, 19:19

Безценният ти принос вероятно ще бъде оценен по достойнство от любителите на блъскачите. И после ми разправяй, че разбираш от тенис. :qipag:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Mike Bibby » 11 юни 2011, 19:46

Блъскане, викаш. :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=SKlxiNol-9M

:qipap:

Вчера нещо такова се случи с Надал. :qipag:

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Cveti » 11 юни 2011, 21:25

Е, голяма работа, Биби. Не си интересен. :wink:
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 11 юни 2011, 21:36

Яд го е момчето - бил се е настроил неговия любимец тази седмица да громи конкуренцията в Хале и да вземе най-после някаква титличка, а той най-подло изненада всички, като се почне с директора на турнира, с измислена контузия. Не че Рафа не го рита яко на финала на РГ и не може наистина да има болки на въпросното място. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот PyyHu » 12 юни 2011, 13:48

Как так все другите имат "измислен" контузии :qipbj: Първо Джоко, сега и Фед.Рафа като откаже турнир заради контузия ... тогава трябва ли да казваме, че е измислена?

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 12 юни 2011, 16:13

„Да си скромен, но не глупав”.

Изображение

ХУАН ХОСЕ МАТЕО – Лондон – 12.06.2011

Казва, че е спечелил десетата си титла от ГШ благодарение на съвкупността от упоритост и способност за саможертва. Формулата изглежда лесна, но на 25г. много малко успяват да я приложат, за да преодолеят криза на самочувствието, през каквато той премина в Париж.

Нощта отдавна се е спуснала над Лондон, но Рафаел Надал още не е ходил да вечеря. Преди да дебютира на турнира в Куинс, шампионът от РГ, който в неделя спечели шестата си титла там, приключва вторника си, седнал на мек диван, като си припомня пред EL PAÍS отделни епизоди от своята биография: от Севериано Байестерос, до „Момчето с раираната пижама”, преминавайки през качествата, които отличават шампионите.

Появи се твоя снимка, седнал на дървена пейка, уморен, в съблекалнята на РГ. Направена е веднага след победата ти над швейцареца Роджър Федерер на финала. За какво си мислеше тогава?
- Бях много удовлетворен. С моя хъс и помощта на екипа ми се беше осъществило нещо, което 10 дни по-рано изглеждаше почти невъзможно. На онази снимка... не се вижда, но аз плаках в съблекалнята. Влязох, седнах и... беше емоционален момент, защото осъзнавах, че съм спечелил нещо, което дни преди това изглеждаше много трудно. Печели се и с решителността да промениш ситуацията, освен с ежедневната работа в продължение на месеци и години. Доволен съм, че успях да преодолея първоначалното фиаско, катастрофалната игра, и да започна да играя всеки ден малко по-добре.

След въпросната снимка ти излезе на централния корт и се снима с баскетболиста Пау Гасол. Какви качества обединяват двама победители като вас?
- Всички, които печелят имат нещо общо. Не е скромността, нито всички останали неща, които изглеждат добре и са много хубави. По-добре е ако ги притежаваш, както е при него, но има много хора, които са печелили страшно много и са арогантни. Това, което те кара да печелиш е да искаш да спечелиш и да имаш желание да направиш всичко необходимо, за да спечелиш. Да работиш, когато нямаш желание. Да издържаш в трудните моменти, мислейки си, че нещата ще се променят. Да бъдеш достатъчно упорит, за да вярваш, че накрая нещата ще се получат добре дори когато не се получават нито от първия, нито от десетия опит. Психически да си подготвен да приемаш трудностите, за да можеш да ги преодолееш. Без колебания. Всички, които печелят притежават това.

Намирал ли си всичко това у Севериано Байестерос? Когато той почина, ти спечели мач и написа „Севе” на камерата след победата. Имаше 24г. разлика във възрастта ви и въпреки това се е получила връзка.
- Не съм бил свидетел на силните му години, но го познавах. Много голям фен съм на голфа. Гледал съм всичките му записи. Това, което направи Севе беше допълнително усложнено от факта, че е бил пионер в Испания и е създал нов стил, на световно ниво. Най-силното му качество несъмнено е било, че е искал да го направи и че се е чувствал готов да работи, за да го постигне. Ако самият ти вярваш, че можеш да постигнеш нещо, е все едно дали ще го направиш с 1 час тренировка или с 10 милиона часа. Важното е да го постигнеш. Севе го притежаваше. Играл съм на 18 дупки с него и поддържахме връзка. Беше изключителен човек.

Заради този начин на мислене ли тренира на трева 24 часа след като спечели голяма титла на клей?
- Направих го заради опита, който имам. През първата година, в която спечелих РГ, 2005-та, не бях подготвен да го направя (загуби в първи кръг в Хале). А също така, защото винаги искам да се подобрявам на всички настилки; искам да съм добър навсякъде. През 2005 г. не успях да го постигна: щастието ме завладя, освобождаването от напрежението, защото за мен беше невероятно да спечеля първия си ГШ. Когато спечелих втория си РГ... започнах да мисля за следващия турнир.

Пътуването от РГ за Куинс е станало рутина.
- Дали съм уморен? Да. Дали искам да съм тук? Не. Бих искал да съм у дома. От ДК в Белгия (през март) не съм прекарвал цяла седмица вкъщи. Дали мисля, че това е жертва, която може да ми помогне после да се представя по-добре на Уимбълдън? Може и да не ми помогне. Но със сигурност ще се чувствам по-спокоен, защото съм направил всичко възможно, за да бъда подготвен за Уимбълдън. А това спокойствие може да ти помогне да играеш по-добре в определен момент.

Победата в Париж свали ли тежест от гърба ти?
- Спечелването на РГ и 10-та титла от ГШ е още една крачка напред в кариерата ми и в увереността ми, за да играя по-спокойно до края на годината. Дали съм свалил тежест от раменете си? Може би да. Не съм задължен да спечеля, но е много голямо лично удовлетворение когато го направя и това, че още една година съм спечелил поне 1 ГШ. През тази година, когато играх здрав, достигнах до 4 финала и 3 титли. После идва историята. Винаги казвам, че не ме интересува, а ме интересува. Но нямам време да го обясня, защото на другия ден отново имам ново състезание. Разбира се, че ме интересува историята. Да, интересува ме, че имам същия брой титли на РГ като Борг. Че съм от онези, които имат най-много ГШ. Разбира се, че ме интересува, защото обичам спорта и историята е това, което го прави голям. Трябва да си скромен, но не глупав. Дали с 10 титли си измежду големите в историята? Ами да. Това е голямо лично удовлетворение.

В Париж започна като играеше зле и завърши много добре.
- Случвало ми се е много пъти. На всички РГ в началото играех зле. На нито един не започвах играейки добре. На този особено, играх с малко повече нерви, отколкото на предишните. При предишните не бях губил 4 финала в една година. Тежко е, но трябва да се обърне внимание, че бях и на четирите. Не бях в състояние да ги спечеля, но приех загубите достатъчно добре, за да се боря отново още от първия ден на следващия турнир. На РГ бях несигурен когато започна турнира, защото не бях успял да спечеля нито един от тези четири финала. Оттам идваше проблемът. И щом мина първата седмица разбрах, че нямам друг избор, освен да играя добре... И тогава започнах да играя. Дългът ме накара да играя добре.

„Той го мачка”, каза Карлос Моя за играта на Федерер в началото . Как се справя с такава ситуация световният № 1, виждайки, че е надиграван, когато се предполага, че той е най-добрият?
- Разбирам въпроса, но отговорът е различен. Когато играя, не мисля за това, че съм № 1, а че съм на финал на РГ срещу Федерер и че когато той играе на най-високото си ниво е практически непобедим. Но мачовете не се състоят нито от 5, нито от 7 гейма. Знам, че е много трудно да играе на най-доброто си ниво в продължение на 3 часа. Ако успее, му подаваш ръка и си заминаваш вкъщи, защото е бил брилянтен и много труден за побеждаване. Също така знам, че ако аз вляза в ритъм, ако достигна своето ниво, ще му бъде много трудно да играе толкова добре. Ако започна да играя дълго, високо, и успея да направя разиграванията дълги, той може да започне да прави грешки. Целта ми е да стигна поне до тази ситуация. Нито се чувствах унизен, нито мачкан. Чувствах, че трябва да вляза в игра. За това мислех: да изчакам подходящия момент, за да изплувам. Трябва да поддържаш надмощието през цялото време. Аз поддържам стабилност през цялото време. Когато той играе много добре, печели; когато не играе толкова добре, губи. В крайна сметка средата е там, където се печели.

Загубил си само 19% от точките за пробив, които са имали срещу теб в шестте финала в Париж. Как го постигна?
- По някакъв начин трябва да се печелят финалите. Мачовете от този калибър се играят на лимита. Печели ги този, който спаси повече ситуации. Важното е да имаш увереност, ясна идея какво трябва да правиш. Да не те завладеят безспокойството и нервите и да започнеш да правиш това, което не трябва. Късмет е, че засега винаги съм играл по-нервен в първите мачове, когато имаш повече възможности за грешки, отколкото във финалните кръгове, когато имаш по-малко.

Защо препоръчваш да се прочете „Момчето с раираната пижама”?
- Защото ми се стори много сурова, но вътре има едно послание. Когато го причиняваш на другите не е толкова тежко, но когато ти го причиняват на теб, е страшно. Те (нацистите) убиват наляво и надясно, но когато се случи в собствения им дом... Кара те да се замислиш. Винаги има различни гледни точки в живота, при същата ситуация. Интересно.

http://www.elpais.com/articulo/deportes ... idep_1/Tes
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 12 юни 2011, 16:32

PyyHu написа:Как так все другите имат "измислен" контузии :qipbj: Първо Джоко, сега и Фед.Рафа като откаже турнир заради контузия ... тогава трябва ли да казваме, че е измислена?

Рууни, виж мнението на директора на турнира в Хале:
Изображение
Даже има вероятност да съдят Фед за неизпълнение на договора, защото миналата година подписа доживотен договор за участие с турнира .
А при Рафа дълго преди да се откаже от някой турнир се знае, че има контузия, разликата е огромна. :qipae:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 14 юни 2011, 16:28

От вчерашната тренировка:
http://ib3noticies.com/20110613_154734- ... ledon.html
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 15 юни 2011, 12:19

Поставените за Уимбълдън :qipaz: :

Gentlemen's Singles

1. Rafael NADAL (ESP) [1]
2 Novak DJOKOVIC (SRB) [2]
3 Roger FEDERER (SUI) [3]
4 Andy MURRAY (GBR) [4]
5 Robin SODERLING (SWE) [5]
6 Tomas BERDYCH (CZE) [6]
7 David FERRER (ESP) [7]
8 Andy RODDICK (USA) [8]
9 Gael MONFILS (FRA) [9]
10 Mardy FISH (USA) [10]
11 Jurgen MELZER (AUT) [11]
12 Jo-Wilfried TSONGA (FRA) [12]
13 Viktor TROICKI (SRB) [13]
14 Stanislas WAWRINKA (SUI) [14]
15 Gilles SIMON (FRA) [15]
16 Nicolas ALMAGRO (ESP) [16]
17 Richard GASQUET (FRA) [17]
18 Mikhail YOUZHNY (RUS) [18]
19 Michael LLODRA (FRA) [19]
20 Florian MAYER (GER) [20]
21 Fernando VERDASCO (ESP) [21]
22 Alexandr DOLGOPOLOV (UKR) [22]
23 Janko TIPSAREVIC (SRB) [23]
24 Juan Martin DEL POTRO (ARG) [24]
25 Juan Ignacio CHELA (ARG) [25]
26 Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) [26]
27 Marin CILIC (CRO) [27]
28 David NALBANDIAN (ARG) [28]
29 Nikolay DAVYDENKO (RUS) [29]
30 Thomaz BELLUCCI (BRA) [30]
31 Milos RAONIC (CAN) [31]
32 Marcos BAGHDATIS (CYP) [32]

http://www.wimbledon.com/en_GB/news/art ... 57255.html
Изображение

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Your new lover » 17 юни 2011, 15:38

Кофти жребий за Рафа .. всичките "сервитьори" и Дел Потро е близо ...
    Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 104 госта