ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот glory » 05 юни 2011, 19:27

Честитооооооооооооооооооо!!! Страхотен мач и много ценна победа!!!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Andy_SchLeck
Мнения: 323
Регистриран на: 15 авг 2008, 16:46

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Andy_SchLeck » 05 юни 2011, 19:31

ЕВАЛА !!!
Изображение

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот glory » 05 юни 2011, 19:39

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот mmm_da » 05 юни 2011, 19:45

Много малко хора, случки....или просто неща, гледки....успяват да ме "разбъркат и обърнат с краката нагоре" отвътре.
Нямам думи!

Просто шеста титла!
ПРОСТО!?!

С други думи...или със същите: Рафаел Надал!


Изображение

Vamos, Duende!
Tu puedes!
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaelis » 05 юни 2011, 20:00

Страхотен Рафо, събра се и си спечели турнира, дето си е негов. С каквито и топки да сменят старите, каквото и да правят. Накрая се и извини на Фед, че го е победил. Голяма работа е Рафаел, голяма!!!

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот Cveti » 05 юни 2011, 20:51

Рафа отново спечели най-вече психологическата борба с Федерер. Просто Роджър се стъписва, когато излезе срещу него, явно само от мисълта, че въпреки че е повел играта, Рафа ще избухне всеки миг и ще обърне лавината. Сега остава само въпросителната дали самият Рафа ще успее да пречупи психологическата бариера срещу Ноле. Уверена съм, че ще съумее да го направи, защото самочувствието и стръвта се завърнаха в играта му.
Още веднъж ЧЕСТИТО на всички негови фенове, които заедно изстрадаха този безценен трофей! :qipaz:
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 05 юни 2011, 21:17

Много неща ми идат наум покрай тоз турнир и даже по-точно, покрай този сезон на клей. Върти ми се из главата, че когато Рафа започна да нагажда играта си за хард, си помислих дали това няма да развали тази на клей. Това не стана, но за сметка на тази успешна адаптация, организаторите на турнири започнаха да променят настилката и топките. И като се замисля, не мога да си представя нещо по-гадно от това да се връщаш уж на настилка, дето си израснал с нея, а тя да е вече с други показатели. И, разбира се, ти да играеш на нея само някакви мизерни два месеца в годината срещу сума ти на хард.
И ми се струва, че неосъзнато това е причината Рафа да не игра така добре на клей тази година, не само срещу Джо, а изобщо. Срещу Джо, за съжаление, пропусна шансове още на хард, за да не изпадне в дупка. А после клеят изгуби чара си, защото се превърна в задължение. И усещането за задължение, а не за удоволствие, донесе всичките си възможни последствия. Плюс неклеят, разбира се. Моето предположение е, че тази година Рафа просто не се усети добре на клея, не се усети като човек, който е тръгнал от него. Изглеждаше объркан и дори много по-неусетен, отколкото на другите настилки. Защото това не е неговият клей, де факто. Или защото, рано или късно, ако влагаш повече усилия да играеш на нехаресвани от теб настилки, загубваш усета си. Не знам, но и в двата случая е безкрайно тъжно.
Радвам се, че не му се наложи да играе срещу Джо на финала тук. Главно от психологическа гледна точка. В мача срещу Фед Ноле показа много малко от предишното и взе сет, докато го правеше. Но пък и това беше най-добрият мач на Фед от много време.
Едно от нещата, които ми минаха през ума, докато гледах как Рафа се мъчи на клей, беше, че системата наистина е отвратителна. Тенисист, който е успял да задържи мястото си след повече от година слабо представяне в топ пет, има огромни шансове да изпревари, защото има малко точки да защитава. А друг, който е спечелил много предишната, дори да си защити проклетите точки, пак е в опасност.
Но се радвам, че най-подир Рафа извади късмет на един толкова важен турнир, досега късметлиите все бяха други. ВАМОС, РАФА! ЧЕСТИТА ДЕСЕТА ТИТЛА ОТ ГШ И НАЙ-ВЕЧЕ НАЙ-ТРУДНИЯТ ТИ ШЕСТИ РОЛАН ГАРОС! :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот marto » 05 юни 2011, 21:21

Десета титла от шлема :qipbp: :qipbp: :qipbp: :qipbp:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот PyyHu » 05 юни 2011, 21:21

Само да попитам :roll: Нали не мислиш, че умишлено променят клея и топките за да развалят ритъма на Рафа :?: :qipaz:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 05 юни 2011, 21:27

:qipaz:

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 05 юни 2011, 21:54

Когато езикът на тялото говори повече от самите думи...
Нека се насладим на момента, на мига, на ПОБЕДАТА!


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 05 юни 2011, 22:12

Изображение
Изображение

Не може да се събере...
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот blond » 05 юни 2011, 22:16

"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот annysy » 05 юни 2011, 22:31

3, 2, 1....6та титлаааааааааа!
ЧЕСТИТО, МОМИЧЕТА И МОМЧЕТА!
ЧЕСТИТО НИ
!

Май ще се съглася с по-горе писаното, че трудният мач на Рафа тук беше първият с/у Истнър и тогава реално се притесних, после ми беше ясно, че ще спечели ;)
Дори и с/у сръбската чалгия да беше излезнал, хич не ми ги приказвайте, че ще е щял да се притесни, казах, че за мача на Джоко с Фед съм със смесени чувства, щеше ми се да го напердашим тук, ама пък не ми се губеше място заради едната щуротия, та Фед ок направи...пА той си ни е абонат. Колкото и ДанЕто да се опита 16 пъти поне да повтори как Фед обръщал мач от 0-2 на Рафа :qipbj: Трябва да е доволен, че взе 1 сет тази година.

Обичам Рафа да печели! :mrgreen:
Обичам хубавите мачове!
Обичам снимките - заслужава да сменя голия аватар :mrgreen:
И вас си ви обичам :qipaz: :qipaz: :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 05 юни 2011, 23:50

PyyHu написа:Само да попитам :roll: Нали не мислиш, че умишлено променят клея и топките за да развалят ритъма на Рафа :?: :qipaz:


Хм, стори ми се че си чел напред. А освен това парижката публика е кат римляни за кръв. :qipae:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 101 госта

cron