ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 04 май 2011, 21:41

Хаха, нека открием приликите и разликите между Рафа и Чилич. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот vill_1 » 04 май 2011, 21:43

Не ги сравнявам,само казвам че пред машината всички са еднакви! :qipae:
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот mmm_da » 04 май 2011, 21:43

Невъзможно, като две капки роса са :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот vill_1 » 04 май 2011, 21:46

Само да попитам кога и от колко часа е мача?
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот rafaaydin » 04 май 2011, 21:50

От 20 часа.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот vill_1 » 04 май 2011, 21:52

ТВ+ ли е канала?
п.п.Да,видях вече-идеален час,чинията я имам,какво по-хубаво то това да видя как отново се завръща в убйствена форма! :qipbo:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 04 май 2011, 22:03

Аха, три нощи в Мадрид, може автобиография да напише. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 05 май 2011, 02:07

Любимата банда на Рафо е била също там

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 05 май 2011, 02:52

Мили ми Рафа, слънчев сине на Майорка, най-подир истината блесна. Ако беше рус и буеден, франсетата можеше и да те кльопат. Ей, много са им объркани на тия главите. Борг накарал Франция да се влюби в тениса, ма обичали малко по-елегантен стил от твоя. Затуй харесват Федя, който е явен потомък на елегантния Бьорг. Я вземи та бий и таз година, нищо че сега ще харесват също тъй елегантния стил на Джо. :qipaz:

Благодарение на Муундансър от ВБ

ИНТЕРВЮ СИ ЛИОНЕЛ ШАМУЛЬО,
френски спортен журналист и тенис експерт

4 май 2011

Голям турнир, трябва ли да завърши непременно с битка на върха?
- Ако ме питате какъв финал бих искал да гледам на 5 юни, ще си пожелая Надал-Джокович. Ако можех да мечтая, бих сложил френски тенисист на финала… но френските тенисисти все още не могат да намерят мястото си. Макар че в момента имаме изключителни играчи, за тях е трудно, тъй като имат късмета да играят с хора като Федерер, Надал и Джокович, които са оставили следите си в историята на тениса и на Ролан Гарос. Надал ще се стреми към шестата си титла, с която ще изравни рекорда на Бьорн Борг, човекът, който накара Франция да се влюби в тениса, според мен, последван от Яник Ноа, който се открои, благодарение на огромния си успех на РГ. Той беше голяма атракция за публиката. Мисля, че Рафаел Надал все още не е напълно оценен в тази страна. Французите много харесват Федерер и изобщо играчи, чийто стил е малко по-елегантен от този на испанеца. Но Надал е просто зашеметяващ: не само е печелил всички турнири от Големия шлем, но и е прекрасна личност. Той е символ на феърплея, харесва се на младите в много отношения, защото се откроява с вида си, който напомня древните герои: банданата, мускулите… Искам да добавя като човек, който много е коментирал на РГ, рядко съм усещал такова наелектризиращо присъствие като това на Надал. Кортът оживява с геометрията на ударите и звука на топките, с ударите му и т.н. Няма друг тенисист, който предизвиква у мен такова усещане, макар че има и други играчи, на които се възхищавам.

Отдавна следите тениса, какво развитие забелязвате?
- Това ще бъде 24-тият ми Ролан Гарос! Винаги е трудно да сравняваш поколенията, защото всичко се променя, като започнем от екипировката – ракетите и топките не са вече същите. Физическата подготовка на тенисистите също се е променила. Ако беше възможно днес да изправим Бьорн Борг срещу Рафаел Надал, Бьорг щеше да бъде разкъсан на парченца! Щеше да има огромна разлика. Ние сме свидетели на феномена Надал. Още помня първия път, когато дойде на РГ, беше на 18 и дотогава не беше играл в Париж, дори като юноша. Играейки в петсетов формат, той създаваше впечатлението, че всяка топка е мачпойнт. Такова убеждение зад всеки удар, зад всяко разиграване не бях виждал дотогава. Помня и интервюто преди началото на турнира, когато го попитах дали ще може да стигне до края, ако продължи да влага толкова усилия във всеки удар, подлагайки тялото си на такова напрежение. Той ми отвърна: „Разбира се, че се уморявам, но ако аз съм уморен, това означава, че човекът зад мрежата е умрял прав!” На 18 години той вече знаеше, че ще е мъчително и трудно, но си казваше, че противникът му ще страда повече.

Сега тенисът е по-сериозен, но и не толкова забавен.
- За кратък период този спорт се разви значително по отношение на бързината и интензивността на ударите, благодарение на новите технологии и физиката на играчите, която се промени с тях. Позицията на корта също се промени по тази причина. Наскоро Яник Ноа се пошегува, след като изгледа финала си срещу Виландер. „Невероятно, сякаш кадрите са забавени!” В средата на 80-те топ играчите знаеха, че няма защо да се боят в първите кръгове, нещата ставаха сериозни едва през втората седмица. Днес възможностите са толкова изравнени и интензивността се е увеличила толкова, че всичко е възможно още от първия кръг. Затова трябва да си много-много внимателен от самото начало. Федерер винаги е бил пример в това отношение: всеки път, когато играеше, той приемаше противника си много сериозно, независимо от ранкинга му, винаги беше много взискателен към себе си и много концентриран. Разбира се, подобно отношение не е забавно, нито ще предизвика вълнение сред публиката или спорове със съдията. Трябва да се каже, че сме изминали дълъг път, правилата се промениха, главно заради Макенроу. Интензивността е толкова висока, че да загубиш концентрация и енергия във фантазии, винаги ще бъде много рисковано. Играчите промениха поведението си. Вече са много повече професионалисти. Дават всичко от себе си от първата до последната топка, независимо какво става. Те не идват, за да се правят на звезди или да проверят дали блондинката от третия ред ги гледа или не!

Кои са тенисистите, които ще следите на тазгодишния РГ (възможни победители)
- Логичните фаворити. Засега моят е Надал. Специално внимание отделям на Новак Джокович, който е непобеден от началото на сезона, но преди РГ има Мадрид и Рим, където може да бъде победен. Независимо от това, той е развил малко играта си и се доближи до Федерер и Надал, дори отне второто място от Федерер. Мисля, че тази година на Федерер ще му е трудно и че трябва да се обърне внимание на Хуан Мартин дел Потро, както и на испанците Николас Алмагро, Фернандо Вердаско и Давид Ферер.
Но каквото и да стане, Надал си остава най-великият играч на клей в историята. Никой преди него не е печелил толкова турнири на тази настилка. Абсолютно феноменално: той спечели МК 7 пъти поред и Барселона 6 пъти само с едно прекъсване.

Ами френските тенисисти?
- Има двама играчи, на които възлагаме надежди: Гел Монфис, който вече е достигал полуфинал на РГ и Жо-Вилфред Цонга, който ще пристигне свеж и подготвен за РГ, тъй като до голяма степен се провали в началото на сезона. За него РГ си остава заветна цел, да се надяваме, че ще играе и през втората седмица, в четвъртия кръг, а защо не и четвъртфинал! Жребият ще покаже кои играчи ще трябва да срещнат те, преди да попаднат на тежката артилерия Джокович и Надал… защото ако срещнеш Надал в четвъртия кръг… това ще е твоят финал! Разбира се, възможен е и подвиг, но е трудно.

Кога ще бъде теглен жребият?
- Жребият ще се тегли в петъка преди началото на турнира, значи на 20 май на РГ от носителите на титлите. При жените това ще бъде Франческа Скиавоне.

А между жените, кои ще се борят за титлата?
- …

Да обобщим: главната атракция на турнира тази година ще бъде Надал?
- Силата на шампиона надвишава физическите, техническите или стратегическите му способности, но той трябва да бъде убиец! По време на мач винаги имаш усещането, че Надал се бори за живота си! Някои играчи са способни да бъдат силни или по-решителни, когато нещата тръгнат зле, успяват да се задържат, когато стане трудно или използват някакъв трик. Онова, което се случи на финала на Уимбълдън, беше, че той спечели петия сет, благодарение на неочаквано и умопомрачително сервис-воле. Федерер беше изненадан и това реши мача. Френските тенисисти не са истински воини. Надал ни дава истински емоции: той притежава невероятна сила. В индивидуалните спортове само хора като Михаел Шумахер и Тайгър Уудс са ме впечатлявали колкото него в психологически аспект. Той е феноменален – и като си помислиш, че е само на 24 години!

Ще има ли успех турнирът през 2011?
- Успехът на турнира зависи от тенисистите. Ние, коментаторите, ще направим всичко, за да реагираме на това, което се случва, да не пропуснем нищо и да помогнем всичко да мине колкото се може по-гладко.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 05 май 2011, 09:53

maryan unfaitful написа:Мили ми Рафа, слънчев сине на Майорка, най-подир истината блесна. Ако беше рус и буеден, франсетата можеше и да те кльопат. Ей, много са им объркани на тия главите.
Не само франсетата, за съжаление. На някои хора им идва в повече силното му излъчване, плаши ги. И то не заради мускулите и интензивната игра... :qipad:
И благодаря за интервюто, Мери. :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 05 май 2011, 13:32

4 de mayo de 2011

Надал, за мача с Дел Потро

EFE

МАДРИД. – Испанецът Рафаел Надал посочи в сряда, че двубоят му с Дел Потро в четвъртък на Мастърса в Мадрид не съответства на нивото на двамата заради ранния кръг и че „не е добре за турнира”.

Двамата ще се срещнат на осминфинал в мач, който спокойно може да бъде финал на ГШ. „Утре имам мач, какъвто човек никога не си пожелава, но така се падна по жребий”, каза Рафа.

„На всеки турнир може да ме победи. Това е истината, за съжаление. Тук е по-трудно за мен, най-вече защото имаш по-малко контрол върху мача, но това не е извинение, защото играх финал през 2009г. и спечелих миналата година”, каза той.

„Трябва да си подготвен за загуба”, беше предпазлив Надал за мача срещу аржентинеца. „Това е един от онези мачове, в които трябва да си подготвен и за победа, и за загуба. Не бива да ми липсва агресивност и скорост. Ако загубя, ще го поздравя и ще продължа по същия път, защото мисля, че вървя в правилната посока”, добави той.

„Ако загубиш, си отиваш вкъщи натъжен”, продължи Надал. „Това не е мач за втори кръг и е един от проблемите с ранкинга на АТП, защото ако се контузиш, пропадаш надолу”.

„Всички знаят, че нивото на Дел Потро е по-високо от това, което изглежда в момента”, обясни световният № 1. „Мисля, че е лошо за него, за мен и за турнира, че този мач ще се играе сега. Трябваше да е полуфинал или финал. Победителят ще има голяма увереност по-нататък в турнира”, каза той.

Надал коментира, че утре трябва „да играя агресивно, да се движа добре, да работи драйва ми, да се опитам да вкарвам добър процент първи сервис и да го накарам да се движи”. „Дел Потро е играч, който контролира добре топката, така че, ако успея да го движа, ще бъде добре, защото е много висок и от основната линия има много добри удари”, допълни той.

Надал беше доволен от играта си срещу Багдатис. „Като цяло беше доста добре и мисля, че изиграх правилен мач. По принцип съм доволен. Той ми помогна, защото допусна повече грешки от обикновено и затова беше лесен мач”.

Световният № 1 определи централния корт в Caja Mágica като приемлив, след като Фернандо Вердаско каза вчера, че почти няма клей на него. „Това е корт, който се прави в последния момент, защото не е в клуб като в Монте Карло или Барселона, а всеки клей корт има нужда от време, за да слегне ... Но кортът не е лош, добре е. За настилка, която се слага в последния момент, е много приемлива”.

После Надал направи равносметка на сегашното състояние на испанския тенис и отбеляза, че това не се отнася само за този спорт. „Испанският спорт се намира в много силен период като цяло. Тенисът ни от доста години е на най-високо световно ниво. Тази година Давид Ферер започна много добре, аз направих добри турнири, Фелисиано игра финал в Белград в неделя, а Вердаско в Ещорил. Професионалният тенис в Испания е в много добро състояние и трябва да се опитаме да го задържим”, коментира той.

Освен това, Надал увери, че не вярва, че съперничеството между играчите на РМ и Барса ще се отрази на националния отбор.

Ако това се случи, футболистите „няма да си го простят в бъдеще”, каза испанският тенисист. „Мисля, че играчите от националния отбор имат много силно приятелство и не вярвам, че това ще се отрази на отношенията им”, добави Надал във връзка с четирите мача, които изиграха мадридчаните и синьо-червените.

По отношение на резултата от срещата за ШЛ между РМ и Барселона, световният № 1 увери, че в спорта обикновено „победителят справедливо продължава напред”.

„Ако трябва да се оценят и други фактори, мисля, че Барса е най-добрият отбор в света”, призна Надал, който е запален мадридист.

„Сигурно е, че съдиите не бъркат нарочно, въпреки че решенията им повлияха много силно на резултата”, подчерта той.

За испанския тенисист РМ има „добра година”, и са „по-близко до Барса” през този сезон.

„Трябва да се запазва спокойствие, което не е присъщо за РМ. Отборът е млад, с голямо бъдеще”, завърши Надал.

http://espndeportes.espn.go.com/news/st ... tesPortada
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот yarra777 » 05 май 2011, 17:29

Сори, "машината" е получила повреда и се е отказала, няма да има мач днес. :qipbl:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот maryan unfaitful » 05 май 2011, 17:50

Демек чакаме победителя от Йодра- Травер.
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот annysy » 05 май 2011, 18:13

:qipan: Това е безобразие, не може аз сефте да намеря малко време да погледам и да се окаже, че няма да има мач :qipaq:
Вили, Вили, на твое място бих пратила поне кофа мас на машината. :qipap:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 32

Мнениеот vill_1 » 05 май 2011, 22:08

Този път ви се размина,но на РГ,ако се случат в мач,няма да е така!
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта

cron