ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Христолов » 18 май 2014, 15:24

чак пък топ 3. може и да стане но за много кратко. добре ще е ако държи постоянно топ 10. 3-4 поредни години да речем между пети и десети е признак за класа.

блазев да си каже какви предвиждания даваше за него, че ме мързи да търся.

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот saretta_ » 18 май 2014, 15:50

Класата и сега си я има. Въпроса е, че до края на 2015 г. ще подготви почвата за влизане в топ 3. През 2017 г. ще имаме водач на ранглистата. :qipad:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот blazev1992 » 18 май 2014, 15:50

Никога не съм давал предвиждания за даден млад тенисист какво ще постигне в кариерата си. Не давам прогнози какво ще е 2015/2018/2023. Към настоящ момент мога дакоментирам. Единствено съм коментирал на база случило се. Най-вероятно това имаш предвид, писано е февруари 2013г.
blazev1992 написа:На Гришо наборите и другите "таланти" до момента. В Големия шлем.
Раонич-3 пъти 4 кръг и 2пъти до 3 кръг
Томич- един 1/4-финал, един 4-ти кръг и 2 пъти 3-ти кръг.
Гофин-един 4-ти и един 3-ти кръг.
Янович- 2 пъти до 3-ти кръг
А наш Гришо така и не е минавал втори кръг, но го броят за "най-добрия" от младите.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот PyyHu » 18 май 2014, 15:55

Прекалено много непредизвикани грешки направи.Игра страхливо през целия мач.Опита няколко хубави удара, но почти всички излизаха в аут, и то с по 2-3 метра.Определено вината за слабото представяне на Гришо се дължеше на Надал.Нямаше топка, която да не гони и да връща, а това до голяма степен обезкуражи нашето момче.
Все пак Гришо достойно се представи на турнира, стигайки до полуфинал.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Христолов » 18 май 2014, 16:19

blazev1992 написа:Никога не съм давал предвиждания за даден млад тенисист какво ще постигне в кариерата си. Не давам прогнози какво ще е 2015/2018/2023. Към настоящ момент мога дакоментирам. Единствено съм коментирал на база случило се. Най-вероятно това имаш предвид, писано е февруари 2013г.
blazev1992 написа:На Гришо наборите и другите "таланти" до момента. В Големия шлем.
Раонич-3 пъти 4 кръг и 2пъти до 3 кръг
Томич- един 1/4-финал, един 4-ти кръг и 2 пъти 3-ти кръг.
Гофин-един 4-ти и един 3-ти кръг.
Янович- 2 пъти до 3-ти кръг
А наш Гришо така и не е минавал втори кръг, но го броят за "най-добрия" от младите.

да, а веднъж когато казах че има талант веднага налази да иронизираш при следващата му загуба. после си призна че не му гледаш мачовете. честито - ти си ОСМАКЪТ на тениса :qipbj:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот blazev1992 » 18 май 2014, 16:44

Къде си му гледал участията по чаленджъри и квалификации?!?!?! :shock:

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Христолов » 18 май 2014, 17:43

в световната мрежа 8) :mrgreen:

viewtopic.php?p=906016#p906016
blazev1992 написа:Може и да е бил разочарован от Милан, все пак по време на първия мач беше на Сан Сиро. :lol:
Гришо може и страшен талант да е, с невероятно развитие, както твърди Христолов, ама психиката му все толкова грам я няма. Или по-точно- така се осира, че чак не е истина. Да сервираш за сет и да направиш 4 двойни грешки, е такова чудо не бях виждал. Все същият бездарник си остава за мен, който най-вероятно до ТОП 20 ще стигне и това ще му е максимумът.
С Мъри пак направи подобно нещо. 5-2 водеше и оттам заспа.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Христолов » 18 май 2014, 17:56

Христолов написа:много е задобрял Григор, постоянно се развива и то с големи крачки. и сервисите е подобрил и психически е много по-устойчив, само тоя бекхенд е голяма мъка.

blazev1992 написа:И каква е промяната откъм резултати? :roll:
Аз си признавам, че Григор единствено съм го засичал тая година с Финландия за Дейвис къп за 20 минути. Трябва да си мега залухав тип, че да седнеш и да му гледаш мачовете. Това е все едно да седна да гледам Лориен във Франция или някакъв подобен отбор.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот blazev1992 » 18 май 2014, 17:57

Така си и беше. Каквото е било тогава, такова съм писал. До началото на 2013г. единствено по квалификации за големите турнири можеше човек да го гледа. Чаленджърите във Франция и Прага не съм ги гледал. Та едва в близките 15 месеца човек има възможност да го наблюдава. И към момента, който съм го писал-е факт, че се насираше всеки път, когато сервираше за сет/мач. Вече от 12 месеца, след като влезе в 30-цата, имам привилегията/възможността да го гледам редовно и да преценя дали е новият Федерер, или не.
Огромно израстване в последната година, абстрахирайки се от простотии на спецовете. Определено смяната на треньора беше страхотен ход. Ще видим обаче дали ще има сили да взема големи трофеи, или ще се задоволява с Букурещ и подобни.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Delija » 18 май 2014, 20:03

Аз дадох прогноза за Ришко още преди 2-3 години - че максимумът му за мен е влизане в Топ 20. Постигна я, но най-вероятно и ще я надмине.

Нямам проблем да призная, когато сбъркам. Не съм от тези, дето ще напишат 60 реда мазни оправдания. :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Христолов » 18 май 2014, 23:12

е, още е рано да се говори. тепърва педстои трудното - да се задържи нивото. в началото се пробива нагоре с големи крачки, но после започва да се тъпче на едно място и трябва да се защитават постиженията от минали години. мотивацията спада, появяват се лични неприятности и някои пропадат - например цецка.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Delija » 19 май 2014, 00:05

Е, убеден съм, че ще влезе в Топ 10 (т.е., ще надмине прогнозата ми), и то може би още след Уимбълдън ..... това му е предимството, че до края на годината няма кой знае какви постижения да защитава на турнирите от Големия Шлем и Мастърс-ите. Тоест, може да прибави доста сериозни точки от тях. Сложното, за което пишеш, ще дойде догодина, когато ще трябва да защитава тазгодишното. Тогава ще си проличи.

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот Ich_Will_ » 23 май 2014, 14:28

Гришо ще има за съперник Иво Карлович в първия кръг на Ролан Гарос.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот saretta_ » 23 май 2014, 15:42

http://www.tenniskafe.com/%D0%B1%D0%B3- ... 2%D0%B0%29

Добър жребий. Не споделям опасенията на повечето коментиращи. Карлович е лесна мишена за Григор, особено в 3 от 5 сета на клей. Дори да му вземе първия сет с тайбрек, няма да издържи повече от 2 сета и половина. Гледал съм му мачове през годината.....еми капва след час и половина игра. Все пак не е "животното" на сервис от 2004-2009 г. За втори кръг много бъркате. ;) Има изключително качествени квалификанти, които ще победят Брандс. Шварцман, Банис, Бек, Лоренци, Кузнецов.... Не изключвам и среща с Брандс, но е по-вероятно да се класира квалификант. Ако е някой от изброените, ще затруднят сериозно Григор. Робер има една победа на Ролан Гарос. Преди 3 г. над Бердих в пет сета. Сериозни затруднения ще има с него южноафриканеца. Не изключвам и да го изненада в маратонски мач. За мен вратата към четвърти кръг е широко отворена. Там вече се падна изключително неудобния Ферер. Въпреки, че шансовете са малки, ако се стигне до такъв мач....Григор е способен на бомба. Малко вероятно, но пък и не е изключено.

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: ГРИГОР ДИМИТРОВ - част 3

Мнениеот saretta_ » 24 май 2014, 17:06

1.Round

Надал-Джинепри
Тийм-Матьо
Л.Майер-Дъкуърт
Габашвили-Поспишил
Алмагро-Сок
Локоли-Джонсън
Делбонис-Лайович
Хаас-Зоп
Димитров-Карлович
Хайдер-Маурер-Брандс
Мишон-Клан
Робер-Андерсън
Хиралдо-Сепи
Монако-Пуй
Болели-Арнаболди
Ферер-Сайслинг
Вавринка-Гарсия-Лопес
Манарино-Лу
Йънг-Села
Джумхур-Ф.Лопес
Монфис-Ханеску
Щруф-Оливети
Белучи-Бекер
Фонини-Бек
Гаске-Томич
Берлок-Хюит
Куевас-Ебдън
Вердаско-Лодра
Колшрайбер-Риба
Истомин-Стаховски
Матошевич-Браун
Мъри-Голубев
Бердих-Полански
Недовесов-Деварман
Фала-Пер
Баутиста Агут-Лоренци
Робредо-Уорд
Монтанес-Дьо Шепе
Кукушкин-Маю
Ербер-Иснър
Южни-Карено Буста
Аргуело-Степанек
Бенето-Банис
Гулбис-Кубот
Турсунов-Стараче
Куери-Воландри
Шварцман-Елиас
Федерер-Лацко
Раонич-Киргиос
Росол-Весели
А.Гонсалес-Ръсел
Симон-Павич
Рамос-Долгополов
Гранолерс-Додиг
Давиденко-Хаасе
Нишикори-Клижан
Цонга-Роже-Васлен
Мелцер-Гофен
Ниеминен-Пжисиежни
Естрела Бургос-Янович
Андухар-Чилич
Камке-Мечир
Шарди-Химено-Травер
Джокович-Соуса



2.Round

Надал-Тийм
Габашвили-Л.Майер
Алмагро-Локоли
Делбонис-Хаас
Димитров-Хайдер-Маурер
Мишон-Робер
Хиралдо-Монако
Ферер-Болели
Вавринка-Манарино
Джумхур-Йънг
Монфис-Щруф
Белучи-Фонини
Берлок-Гаске
Вердаско-Куевас
Колшрайбер-Истомин
Мъри-Матошевич
Бердих-Недовесов
Баутиста Агут-Фала
Робредо-Монтанес
Кукушкин-Ербер
Южни-Аргуело
Гулбис-Бенето
Турсунов-Куери
Федерер-Шварцман
Раонич-Росол
А.Гонсалес-Симон
Рамос-Гранолерс
Нишикори-Давиденко
Мелцер-Цонга
Ниеминен-Естрела Бургос
Андухар-Камке
Джокович-Шарди


3.Round

Надал-Габашвили
Алмагро-Делбонис
Димитров-Мишон
Ферер-Хиралдо
Вавринка-Джумхур
Монфис-Белучи
Вердаско-Берлок
Мъри-Колшрайбер
Баутиста Агут-Бердих
Робредо-Кукушкин
Гулбис-Южни
Федерер-Турсунов
Раонич-А.Гонсалес
Нишикори-Рамос
Мелцер-Ниеминен
Джокович-Андухар


4.Round

Надал-Алмагро
Ферер-Димитров
Вавринка-Монфис
Мъри-Вердаско
Робредо-Баутиста Агут
Федерер-Гулбис
Нишикори-Раонич
Джокович-Мелцер



Quarterfinals

Ферер-Надал
Вавринка-Мъри
Федерер-Робредо
Джокович-Нишикори


Semifinals

Вавринка-Ферер
Джокович-Федерер


Final

Джокович-Вавринка


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта

cron