Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Потребителски аватар
dimitrova
Мнения: 81
Регистриран на: 31 мар 2010, 10:41

Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот dimitrova » 05 юли 2010, 13:17

Драги форумчани,
предлагам да споделите мнението си - кой според вас е съвършеният тенисист и съвършената тенисистка. Държа да подчертая, че НЕ става въпрос за един играч, а за комбинация от елементи в играта на няколко тенисисти.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 19:50

Едва ли някой ще отговори,така аз ще се включа из раз.Съвършения тенисист има сервиса на Иво Карлович,спокойствието на Дел Потро,ударната мощ на Серена Уилямс и късмета при жребия на Новак Джокович!
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот maryan unfaitful » 05 юли 2010, 21:38

Еееееееееееееее, Вил ти беше направо възвишен! :qipag: И мъжкият род ми харесА.

Дани, смешно ми е да се прави аглутинация за "идеалния" къвто и да било.

Може би ми липсва въображение, но не мога да приема тези брутално различни удари да са рожба на един и същ тенисист или тенисистка, ако трябва да се избира по това.

За мен "идеалният" тенисист е онзи, когото харесвам най-много - Рафа. И ич не е идеален, но с всеки изминал сезон става по-добър.

Форхендът му отдавна съперничи на този на Федерер, а бекхендът му е много по-добър. Особено след като към двуръчния включи едноръчен слайс, който може да прилага от всякакви позиции, а за него се знае, че от най-невъзможните позиции може да направи всичко. И в двата удара има прекрасни вариации.

Сервис - те тук бих му пожелала (макар че точно дребните несъвършенства са онова, което поддържа тръпката) по-честичко да успява с първия сервис. Има момнети, в които подаването му е уязвимо, но не бих го сменила с никой сервитьор на света, и дори с този на Федерер.

Волета - страхотни. Когато реши.

Късите топки имат нужда от ошлайфане, но и там е показал, че може. А пък и не си пада да ги използва, освен при много важен момент. Тук съм съгласна с Фед, че по принцип това е безсилна реакция, нищо, че често се печели с нея.

О, да, ретура. Супер. Понякога му трябва малко повече време, за да свикне да чете сервисите, но неминуемо стига до бройка, която му помага да ги хваща.

Какво друго? Психика? Нямам мераци за друга.

Игра с крака? Фантастична.Когато крачката са здрави, няма такава плетка, няма тенисист, който някога да е удрял половината от уинърите на Надал от подобен ъгъл, скорост, позиция и прочее.

И на това отгоре чудесен извън корта, внимателен с всички, уважаващ всекиго и умеещ да посреща загубата с достойнство.

Благодаря, Нел за линка. Ако това е идеята, дет те е вдъховила,
http://nbcsports.msnbc.com/id/31214043/ ... ts-tennis/ е ужасно смешно.
Рафа е само фитнес, пък наравно с Фед бяха на психическа издръжливост. Мъкааааааааааааааааааааа. Агаси кат връщач, Пит кат сервис. Таз булка, дет го е правила, може би има нужда от очила.

Но пък ако някой си създава идеалния тенисист или тенисистка като Франкенщайн и булката му, кво толкоз! :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 22:34

Еееееееееееееее, Вил ти беше направо възвишен! :qipag: И мъжкият род ми харесА.

Винаги съм искал да кажа нещо и то наисто е сериозно.Ако се играе мач 2 от 3 сета между Серена и Фед,кралицата ще го размаже,ще му покаже играта как става.Ама не приятелски мач,а сериозен!
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот Mike Bibby » 05 юли 2010, 22:52

Сервисът на Карлович, борбеността на Иснър и потенциалът на Григор Димитров. :qipap:

Сериозно: Няма съвършен тенисист, а Федерер се доближава най-много до това понятие, тъй като е най-завършен играч от всички и притежаващ най-голям природен талант. :qipab:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот blazev1992 » 05 юли 2010, 22:56

Само да няма психиката на Пиронкова и да не остане "вечен талант" като Енев и Димитров скоро. :D :lol: :lol:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот marto » 05 юли 2010, 23:16

И да не инат като Блажев :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 23:19

Въпросът на госпожа Димитрова е не какъв не трябва,а какъв трябва да бъде!
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот maryan unfaitful » 05 юли 2010, 23:37

Брей, аз се надявах нещо за тенисистки да чуя тук, ама явно няма фенове. Иначе идеалният тенисист е скучен като фед, смешник като Джокович, заякнал кат Мъри, невинен кат Гаске и онеправдал българските надежди кат Гришо. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 23:40

Идеалната тенисистка има краката на Ана Иванович,цвета на косата на Дементиева,разкрача на Кириленко и циците на Серена Уилямс! :qipap:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот maryan unfaitful » 05 юли 2010, 23:42

Въх, това с разкрача ме изненадА.
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 23:43

Ами трябва да се гледа внимално стойката, когато си на линията и очакваш началния удар на опонента отсреща!
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот Mike Bibby » 05 юли 2010, 23:46

А, да, пропуснах нещо важно - идеалният тенисист врещи на корта като Надал, Шарапова, Мишел Ларшер де Брито и Шакира взети заедно. :qipag:
Последна промяна от Mike Bibby на 06 юли 2010, 00:03, променено общо 1 път.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот Mike Bibby » 05 юли 2010, 23:54

Колкото до тенисистките, има една съвършена тенисистка - Анна Курникова. :qipab:

Потребителски аватар
Your new lover
Мнения: 2613
Регистриран на: 13 мар 2008, 15:31

Re: Идеалният тенисист и идеалната тенисистка

Мнениеот Your new lover » 05 юли 2010, 23:58

Mike Bibby написа:Колкото до тенисистките, има една съвършена тенисистка - Анна Курникова. :qipab:


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: Епа, какво говориш .. Кипеше от съвършенство милата .. де и играта й толкова съвършенна да беше .. щаха да я свързват още с тенис .. А не с Енрике и голи фотосесии .. :qipbp:
    Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта