ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 04 апр 2011, 01:47

Не си кривя ич душата, ако Рафа беше играл, както може да играе и както онзи ден, да речем, Джоко нямаше да си развява коня. Да, несъмнено той беше по-добрият днес. На това отгоре с абсолютно безметежен жребий. Но пет пари не давам за Джо, чудя се къде му е на оня маймун главата в такива моменти. Явно беше нервен, явно се пазеше от вятъра, нооооо да не се събере дори за ТБ ми идва в повече.
И не съм много убедена, че Джо е натрупал зрелост, просто голямо самочувствие, защото наистина от началото за сезона е най-успешният тенисист. Но не и най-добрият.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Mike Bibby » 04 апр 2011, 02:37

Жребият не играе роля в случая. Ако Фед беше в половината на Джокович, просто щеше да претърпи четвърта поредна загуба от него. Не виждам от кого трябва да се плаши Новак в момента на хард. :qipab: Освен това Надал смаза Фед не без помощта и на самия Фед, който направи страшно много непредизвикани грешки (даже убийствено много за кажи-речи 1 час игра). Знам, че тук ще се намръщиш, затова уточнявам, че имам предвид категоричността на самия резултат (затова използвам глагола "смаза"), като не подлагам под съмнение самата победа на Рафа срещу Роджър. Просто днес Надал срещна един много по-стабилен от дъното на корта и изобщо играч, който надделя (или бе по-концентриран) в решаващите моменти.

И кой е по-добър от Джокович на хард в момента (през 2011 година)? Джокович би два пъти Надал, три пъти Федерер (в ИУ ги би и двамата последователно), смаза (отново използвам това глаголче :qipap: ) Мъри (който според някои бе фаворит за титлата) на финала на АО, в ИУ и Маями гази противниците си с по 6:0, 6:1. Разбирам Джокович да бе победил Надал само в една среща, но в две поредни... вече става леко подозрително, не мислиш ли? :qipap:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 04 апр 2011, 02:54

Хич няма да се мръщя, Фед направи толкова много грешки, че няма спор по въпроса. Опитай се да погледнеш от тази страна и на днешния мач, сам писа, че днес на Рафа му липсваше хъс. Ако поне някакъв процент от непредизвиканите му грешки бяха предизвикани, щях да си кажа, добре, по-добър е, бие ни.
Ти оценяваш това кой е най-добър по победите му досега, а аз му гледах доста мачове и не играе кой знае колко добре, включително и днес. Друг е въпросът кой може да му се противопостави в момента. И независимо дали Фед щеше да е при него, Мъри в добра форма, че дори и Потро, макар и още невъзстановен, със сигурност щяха да бъдат доста по-различно предизвикателство от Фиш и другите сладури, дет ги мина кат валяк.
Не подценявам Джо, щото е бил Рафа, еле два пъти на два финала и ме е яд. Яд ме е на Рафа. Именно защото не виждам да играе Джо непреодолимо и можеше да бъде бит и двата пъти.
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Mike Bibby » 04 апр 2011, 03:23

Аз не твърдя, че Джокович играе някакъв извънземен тенис. Даже Кевин Андерсън и Фиш (който между другото би Делпо, така че не знам какви претенции имаш към жребия при положение, че и Мъри му бе в половината) в отделни моменти имаха шансове, но си ги изпуснаха. Вярно е и това, че като цяло другите топиграчи не са на топнивото си - това е очевидно при Мъри, видимо при Федерер, на Делпо е ясно, че му е нужно време, а и Надал може повече. Но има и друго - играеш толкова, колкото ти позволи противникът - на Фед единствените му загуби този сезон са от Федерер и Надал, срещу другите дори и в моментното си състояние няма проблеми. Ако днес нещата бяха на ръба, то в ИУ Джокович след първия сет направо си разби Надал. Факт е, че Надал игра (далеч) по-добре, отколкото в ИУ. Факт е, че Джокович е в страхотна форма, може да не играе извънземен тенис, но е стабилен, вече издръжлив и физически и очевидно устойчив психически (нито една двойна грешка за почти 3 часа и половина игра) и умее във важните моменти да надделява. Има отлична защита, стабилен е от дъното на корта, на мрежата е супер, въобще играе като все по-завършен играч. Може и да не блести с игра (макар че днес ме впечатлиха доста някои негови отигравания), но резултатите му са блестящи, а постоянството му е завидно - вече три месеца. В момента той е Играчът. На клей най-вероятно ще мачка Надал, а след това ще видим, може Мъри да изригне, може Делпо да си върне формата, дори и Федерер може да напомни за себе си в някой Мастърс или даже в турнир от ГШ. Но в момента Джокович просто играе най-силно (стабилно, постоянно и т.н.). Би Надал категорично и после пак би по-добре играещ Надал в завързан мач, надделявайки във важните моменти и в решаващ тайбрек.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 04 апр 2011, 03:30

Вече три месеца? Направо уникално. :qipag:
Просто добре му действа самочувствието, а и както обикновено влияе върху определени противници.
Аз пък мисля, че Рафа ще го мачка на клей, както винаги си го е мачкал, щот това не е гума. А кой как ще разцъфти по-нататък, ще видим, но прави впечатление, че още в началото на годината маса народ е с контузии, болежки и схващания.
АТР прави всичко възможно, за да си унищожи играчите, няма ли кой да ги съди за тенис геноцид?
Изображение

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот PyyHu » 04 апр 2011, 14:14

Ако Рафа бе направил това, ако Рафа беше направил онова, ако нямаше вятър, ако беше агресивен :qipbl: Не бива да се изказвате по подобен начин.Джоко показа, че на хард е по-силен в момента, а и играе много стабилно.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 05 апр 2011, 00:06

Ти май нещо сънуваш. Ще се изказвам както искам. За мен е необяснимо, че не го би, след като беше толкова убедителен почти до края на първия сет. Не е нормално Джо да е по-издръжлив. Нито физически, нито психически.
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот rafaelis » 05 апр 2011, 10:33

И за мен беше необяснимо, поради същите причини, ама едно,че Ноле е в подем. Все пак,след като от 1986 за първи път се случва подобна серия, тя е някакво извънредно обстоятелство. И второ - ден с ден еднакъв няма, това, че днес си дал най-добър резултат в спринта на 100 м, не означава, че и утре ще го направиш. Може и да го направиш де, вероятно е, но може и да не го. Така и мач с мач еднакъв няма.

Мисля - нищо страшно не се е случило, хубавото е, че води битка, а не като миналия финал.

Предстоят добрите моменти, предстоят. :qipab: Съвсем логично е да не успее да вземе всичко, дето взе миналата година, че беше нечовешко това постижение, но си мисля, че предстоят успехи. :qipaz:

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот PyyHu » 05 апр 2011, 10:33

Нали знаеш приказката, че "Не всеки ден е Великден".

maryan unfaitful написа:Не е нормално Джо да е по-издръжлив. Нито физически, нито психически.


Защо да не е нормално.Ако Джокович тренира усърдно, какъв е проблема да е по-издръжлив от Рафа.И точно Джоко има по-голяма психологическа издръжливост от Рафа, защото вече го би на един финал, а отстрани и Фед и Рафа подред на предишния турнир.
Вие за какъв го мислете Надал, за робот ли :qipag:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Vesela Taneva » 05 апр 2011, 17:35

Рафаелци,за победата над Фед ми казаха по телефона ,а за загубата от Ноле разбрах от компютъра.Бях в Кипър,в Ларнака и извадих душите на околните за да видя резултата.Много криво ми стана! :cry:
Хардът никога не е бил любима настилка на Рафа.Не е в неговото амплоа речено по музикантски.Много труд `фърли да се подобри на твърдо и USO спечели, щото без пустия му хард няма №1.
За Ноле ,какво да кажа?МожАл е,победил е!
пп Май ще се заформи нова двойка звездни конкуренти.Преди беше Рафа с Фед, а сега Рафа с Ноле :qipbl:

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот PyyHu » 05 апр 2011, 17:51

И аз си мисля, че вече все по-често Джокович и Рафа ще се срещат по Финалите.Федерер започва да издиша.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 05 апр 2011, 18:31

Аз пък казвам,че по-скоро Дел Потро и Рафа ще виждат все по-често на финалите!
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот annysy » 05 апр 2011, 20:21

Аз пък казвам Рафа да е първи, пък останалите да дишат прахта, които и ще да са :qipag:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Mike Bibby » 05 апр 2011, 20:23

Аз викам Григор Димитров и Мария Кириленко да мачкат поотделно и на смесени двойки. :qipap:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот annysy » 05 апр 2011, 20:24

:qipae: Майки, това иди го викай в друга тема :mrgreen: ама и бая силно трябва да викаш, че да те чуят.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта

cron