ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Vesela Taneva » 24 яну 2011, 19:20

Честита победа!
ГледАх само началото на мача заради пустия му бач,но от вас разбирам ,че всичко е било на шест!

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 24 яну 2011, 19:22

Ето и виделото на ПК, ама как флиртуваме и се лензим, ехаааа. :qipaz:

http://uk.eurosport.yahoo.com/video/240 ... nadal.html
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 24 яну 2011, 19:52

Следва приятелски мач с Давиде Ферер,който ще бъде спечелен лесно,а след това идва Андрю!
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 25 яну 2011, 13:50

Оказа се, че Рафа отговаря и тази година на въпроси на фенове в El Mundo. Бях изключила тотално и имам да наваксвам с домашното. :qipap:

19 януари

Изображение

1. Здравей, Рафа. Поздравления за всичко, което си постигнал и за това, което ще постигнеш в бъдеще, и за приспособяването ти към всички настилки. Какво означава за теб спечелването на четвърти пореден ГШ и заставането ти редом до Род Лейвър и Бъдж? Във форма ли си за още едно страхотно предизвикателство? Мигел Анхел Дъглас (Монако)
- Знам, че това е нещо, което от много време никой не е постигал, но да ти кажа истината, не мисля за него. Всички, цялата преса, ме разпитват по въпроса, но най-важното е просто да играя тук и да се опитам да играя добре. Ако печеля, добре, и ако постигна този рекорд, ще е перфектно, защото не вярвам, че отново ще имам тази възможност.

2. Федерер каза, че е изненадан, че до сега не си сервирал по начина, който ти носи такъв успех. Искам да те питам същото: Защо преди не сервираше по този начин? Поради технически причини и увереност ли, както казва твоят приятел Роджър? Уго Перес (Сантандер)
- Защото на мен ми е по-трудно, отколкото на него. Има много неща за вършене и сега дойде моментът. Във всеки случай, никога не знаеш дали пак няма да се влоши. Отстрани всичко изглежда по-лесно, логично.

3. Като емблема на испанския спорт и голям мадридист, остава ли ти време на тези големи турнири да гледаш любимия си отбор? Мислиш ли, че разликата от 4 точки може да се преодолее в La Liga? Късмет и кураж, супершампионе. Дани Каборнеро (Хихон).
- Обичам футбола и почти винаги успявам да гледам Майорка, РМ и Барса. Радвам се на всички мачове. Остава почти половин сезон, така че, ще видим какво ще стане...

4. Ходих в Мадрид да гледам благотворителния ти мач с Федерер и много ми хареса. Голям твой фен съм заради твоята скромност и великодушие, и заради всички емоции, които си ни накарал да изпитаме. Кое е по-важно за теб: да запазиш първото място в ранглистата или да спечелиш още няколко ГШ през тази година? Виждаш ли се като най-добрия тенисист на всички времена или още е рано за това? Ирене Расионеро (Будапеща).
- Благодаря много. За мен най-важно е да съм добре физически и да имам възможност да печеля.

5. Поздравления още веднъж за това какъв голям шампион си. Почти винаги казваш, че мачовете в първите кръгове понякога са ти по-трудни, защото още не си навлязъл на 100% в турнира. Гледаш ли записи на съперниците си, за да видиш силните и слабите им страни или вече ги познаваш всички? Чичо ти Тони дава ли ти съвети в това отношение за непознатите противници? Марк Солберг (Мадрид).
- Нямам навика да гледам записи, но понякога го правя. Гледам и някои разигравания в You Tube и подобни неща. И логично, слушам какво ми казва Тони. Това е процес, който се опитвам после да ми послужи на корта.

6. Да бъдеш победен ти в тениса е като да се победи герой от легендите, всички дават максимума от себе си. Различна ли е подготовката за турнир от ГШ, заради това, че се играе 2 седмици и в 5 сета? Не се ли уморяваш да даваш максимума от себе си във всеки турнир? Анхел Кабрера.
- Малко по-различно е, защото мачовете са по-дълги, но не е голяма разликата. Винаги трябва да даваш максимума от себе си. Това е спортът. Много е труден и има голяма конкуренция.

7. Имаше ли разлика в подготовката ти за този сезон, в сравнение с предишния? Какво мислиш, че още трябва да постигнеш? Ернесто Сомоса (Гуаякил).
- Не, просто имах по-малко време за почивка. Почти нямах предсезонна подготовка, защото всичко беше почти слято. Имам много неща за постигане, но както винаги казвам, важното е да съм добре и да мога да се състезавам.

8. Надявам се, че се забавляваш и че ще ни забавляваш и нас както през миналия сезон. Предпоагам, че всеки ден целта ти е да си по-добър от предния ден. По-голямо удоволствие ли ти доставя да играеш тенис, когато си напреднал? Може ли да се подобри предишната година? Инес Мартинес (Хаен).
- Благодаря много. Дано е така. Обичам да се състезавам и обичам своя спорт. Не знам дали е забавление, но състезанието е нещо уникално за мен. Всичко може да се подобри, но мога да ти кажа, че ще бъде много трудно дори само да се повтори 2010-та г. Но те уверявам, че ще опитам.

9. Надявам се, че си си починал, защото напълно го заслужаваш след впечатляващата година като №1. Кои ще бъдат основните ти съперници тази година? Има ли някой нов? Имаш ли някави притеснения? Марта Сан Хил (Алкобендас).

- Мисля, че обичайните. Не знам дали ще има изненади, но винаги се случва. Ще видим. Тук, в Австралия, винаги се появява някой. Никакви притеснения нямам, всичко е ОК.

10. Дел Потро се завърна, а Джокович, Мъри и няколко други, освен Федерер, който изглежда по-силен физически, продължават да са начело. Мислиш ли, че Дел Потро ще си върне нивото при тази конкуренция? По-трудно ли е всяка година да изненадаш тези противници с нови неща? Мария Хинер (Аликанте).
- Възможно е. Ще видим как ще се развие завръщането му. Трудно е. Но е добре за тениса, че се върна.


http://www.elmundo.es/elmundodeporte/te ... /dia1.html
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 25 яну 2011, 19:54

21 януари

Изображение

1. Здравей, Рафа. Поздравления за рекламата на Армани, харесва ми. Можеш ли да ни разкажеш повече подробности от снимките? Чувстваш ли се под напрежение заради това, че си наследник на Бекъм и Кристиано Роналдо? Имаше ли много шеги от страна на приятелите ти? Благодаря и много целувки. Пенелопе Серано.
- Благодаря много. Може би съм изненадал много хора, защото не съм правил подобно нещо преди. Фотосесията се състоя в Палма и бях сам, имам предвид, че Мегън Фокс я нямаше. Армани е много добра марка, със световен имидж. Много съм доволен от резултатите.

2. Какво става с женския тенис? Защо големите надежди на женския тенис ги търсят от други държави, а тук не получават помощ от федерациите? Вие, големите имена, минавате ли през школите, за да видите бъдещето на тениса? Без помощ трудно ще има бъдеще. Ампаро де ла Консепсион.
- Не знам, истината е, че следя само испанките и някои други тенисистки, с които имам добри отношения, като Ким Клайстърс и Ана Иванович. Не знам какво е положението с федерациите.

3. Четох, че тази година не си имал ваканция заради рекламни кампании, благотворителни мачове с Федерер и т.н. Мислиш ли, че това може да се отрази на формата ти по някое време? Целувки и късмет. Йола.

- Не, не вярвам, защото и друг път ми се е случвало. Ако ми върви добре тук, в Австралия, после ще имам почти 4 седмици без турнири, което ще бъде нещо като почивка, но не съвсем, защото ще трябва да тренирам за американските пролетни турнири в ИУ и Маями. Когато нещата вървят добре, е по-добре да не се променят. Освен това календарът е такъв.

4. Като голям твой фен, защото си пример за голям спортист, бих искал да ти задам въпрос не за професионалните ти успехи, а като човек. Не мислиш ли, че голямата конкуренция и изисквания, които съществуват в професионалния спорт, може да доведат до изгубването на истинските ценности на спорта за малките деца? Успех в кариерата ти. Хорхе де Антонио Ескрибано.
- Благодаря много. Не, не мисля. Зависи от възпитанието, което децата получават от своите родители, учители и треньори. Най-важното е детето да се забавлява, да знае, че спортът е забавление. Темата за професионализма и конкуренцията идва по-късно. Те трябва да бъдат научени да се забавляват на корта, да умеят както да печелят, така и да губят. Това е важно, особено в тениса, където почти винаги се губи.

5. Виждал съм те да падаш докато тичаш за някоя топка. Разбира се, падаш така, че да не се нараниш. Бих искал да те попитам дали тренираш начина на падане? Благодаря. Хосе К.
- Не, не тренирам падания, но обикновено падаме така, че да не се нараним. Но когато си изкълчиш нещо... Повярвай ми, че това не се тренира...

6. Виждаш ли Федерер като възможен претендент за титлата след мъките му срещу Симон? И как ти се струват шансовете на другите испански тенисисти да достигнат по-напред от трети кръг? Елисео Гарсия (Тенерифе).
- Федерер винаги е претендент за титлата. Испанците ми се струват добре, силни. Нико и Фер имаха трудности в предишните мачове, но в трети кръг вече всичко беше наред. Дано продължим всички напред.

7. Рафа, много често виждаме оттеглили се спортисти да се посвещават на телевизията. Виждаш ли се в бъдеще като коментатор, както в момента са Томас Карбонел, Алберто Берасатеги и Кореча? Алехандро Пейтеадо Валдерама (Мелия).
- Аз лично се виждам в областта на спорта, но не знам като какъв точно. Телевизията е една от възможностите, но не знам. Надявам се, че имам още много време до взимането на това решение.

8. Преди 2 месеца тук, в Севиля, се състоя Националния мастърс по тенис. Беше страхотно и за любителите на тениса беше голямо удоволствие. Но мисля, че след като е единственият турнир, на който се събират испанските тенисисти, трябва да е по-значим. Защо след като при Купата на Краля във футбола участието е задължително, но и желано, в тениса не се случи същото? Въпреки, че Феру се представи страхотно... Ти ни липсваш (поне на мен!). Вярваме, че ще можеш да дойдеш догодина. Поканен си. Алба Салас.
- Благодаря. Със сегашния календар е трудно да присъстваш на всички турнири и ангажименти. Вече си видяла друг въпрос по-горе, в който ми казват, че не съм имал ваканция и истината е, че нямах време за почивка. Още по-трудно става участието ми на Националния мастърс, защото не носи точки. Играл съм там и сигурно и друг път ще играя, но тази година, както и в предишните, ми беше невъзможно.

9. Вече на няколко турнира от ГШ започваш във втория ден, докато някои твои съперници, като Федерер и Джокович, започват още от първия ден. Това означава, че в определен момент ще играеш два последователни дни, а те ще имат ден почивка. Как се решава това, със жребий ли? Не предпочиташ ли всички да почивате еднакво? Надявам се да си здрав през цялата година, за да мога да те гледам и да ти се радвам. Поздрави. Франко Хименес (Сан Хосе, Коста Рика).
- Така е, но имах един почивен ден повече преди да започна турнира. Не ние решаваме програмата, а турнирът и много пъти се съобразяват с телевизии, спонсори, АТП и т.н. Знам, че е трудно. При всички положения, трябва да се спечелят 7 мача, за да се спечели турнира...

10. Както всички знаят, последното събитие, организирано от фондацията ти имаше голям успех. Поздравления! Мислили ли сте за друго и кога ще бъде? Сандра Моран.

- Да, работим по въпроса, но още не се знае. Ще съобщим допълнително. Искам да се възползвам от случая, за да благодаря на всички за подкрепата.

http://www.elmundo.es/elmundodeporte/te ... /dia2.html
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 25 яну 2011, 21:26

22 януари

1. Здравей, шампионе. След като казваш, че се чувстваш слаб физически, мислиш ли да промениш нещо в играта си срещу Чилич, за да се опиташ да намалиш умората? Благодаря и кураж. Мари Лус (Толоса).
- Здрасти. Виждам, че новините се разпространяват бързо... Не мисля, че мога направя много промени. Ще се опитам да играя по най-добрия възможен начин и ще видим какво ще стане. Това е положението, няма какво да се направи.

2. Поздравления за кариерата ти, невероятна е. Кое ти харесва най-малко в живота ти на професионален тенисист? С кое мислиш, че се жертваш най-много: с пътуванията, самолетите, студенината на хотелите...? Ти си най-добрият. Късмет този сезон. Джоузеф Матю.
- Благодаря много. Не мисля, че има нещо, което да не ми харесва. Някои неща може да ми харесват по-малко от други, но трябва да ги върша. Може би най-лошото е, че дълго време си далеч от къщи и не можеш да виждаш семейството си и приятелите. Но по време на турнири съм придружен от екипа си и имам приятели в тура.

3. Достави ми много радост през цялата тази великолепна година, която завърши като №1... За мен винаги ще бъдеш такъв, каквото и да се случи. Коя мислиш, че е основната разлика между твоята игра и тази на Федерер? Моля те, спечели в Австралия! Мар Гомес.
- Благодаря много. Федерер играе много леко или поне така изглежда.

4. Рафа, има хора, които твърдят, че вие с Федерер сте се уговорили за победите на благотворителните мачове през декември. Според мен, ако си гледал мачовете, ти става ясно, че тези, които го твърдят не са играли тенис през живота си. Но за да се затворят някои усти, следващия път с Федерер можете да се обзаложите и загубилият да си обръсне главата или нещо подобно. Би ли се осмелил? Хавиер Рамирес.
- Не, не сме уговаряли нищо. Ние винаги излизаме за победа. Друг въпрос е, че играхме повече или по-малко лежерно. Ясно е, че не беше финал на ГШ. Нямаше напрежение нито преди, нито по време, нито след мача. А за обзалагането на тенис, не ме търси. Плейстейшънът е друго.

5. Здравей, Рафа. Надявам се, че въпросът ми няма да те притесни... Защо в тениса има по-малко случаи на допинг, отколкото в други спортове? Знам, че много ви проверяват и че винаги трябва да уведомявате къде се намирате и т.н., но в други спортове със също толкова или с повече проверки, явно лекарите и спортистите винаги са една крачка напред и намират начини да мамят. Защо това не става в тениса? Или се случва, но не ги хващат? Пабло Самора.
- Отговорът е прост: защото не трябва да има допинг. Ние имаме много проверки през годината, всякакъв вид проверки, от различни организации. Тези, които са взимали допинг са били откривани и наказвани.

6. Ти си голям спортист, поздравления. Тук, в Еквадор, ни стана много тъжно, когато разбрахме, че Нико Лапенти се отказва от тениса. Какво мислиш за Нико? Хорхе Карион.
- Ще ни липсва, защото е страхотен човек. Познавам го добре, защото като приятел на Карлос Моя, винаги е бил един от най-близките ми тенисисти. Тъжно е когато големите личности се оттеглят. Желая му всичко най-добро в новия му живот. Освен това знам, че скоро ще се жени, така че и в това му пожелавам всичко най-хубаво.

7. Естетически ми харесва тениската, която носиш на АО, но не ми изглежда много практична за игра. Не ти ли е неудобна? Ана Форд.

- Не, не. Добре е. Потя се много, но не мисля, че е от тениската.

8. В първи кръг противникът ти се отказа. Трудно е да се откажеш заради травма по време на мач, но какво чувстваш когато гледаш как противникът ти се отказва? Може ли да загубиш концентрация когато виждаш, че съперникът ти е изпитва болка? Много късмет! Антонио Еспехо.
- Аз съм винаги концентриран в играта. Дори играчът отсреща да е контузен, за мен мачът не е приключен до последната точка. Иначе, може да се окаже, че не е контузен и нещата да се усложнят.

9. По-бавна ли е настилката през тази година или ти изглежда същата като миналата година? Благодаря и успех. Карлос.
- Горе-долу същата. По-бавна е отколкото на US Open, но не и от миналогодишната.

10. През 2009 г. изигра един мач на твърда настилка срещу Чилич и той те победи. Не мислиш ли, че е в застой? Кое те притеснява най-много в играта му? Мартина Лопес.
- Да, помня онзи мач. Той е единственият, който сме играли и ме победи в 2 сета. Не мисля, че е в застой. Той е №15 в света. Но е истина, че има потенциал за топ 10 или дори за топ 5, много е добър.

http://www.elmundo.es/elmundodeporte/te ... /dia3.html
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Vesela Taneva » 26 яну 2011, 12:10

,Какво говорят тия двамата Драгиев и Братанов,че ако Рафа загуби първи сет може и да се откаже? :shock: Има превръзка на бедрото Рафа ,което означава,че след онова разтягане на мача с Томич е получил някаква травма :(
пп Ама и тоя, Ферера де, се е напрегнал до спукване да вземе сета!Като го знам как ще си свали гащите на следващия ,направо ме е яд двойно!!
пп2 Ако Рафа има проблем в бедрото да пракратява.Не си струва да рискува с някаква травма

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 26 яну 2011, 12:25

Търсим причина за евентуална загуба може би?Стига с теи контузии.Като загуби сет дори,веднага се започва.То няма мач,който да загуби,без да е бил контузен.Е,не е толкова безгрешен!Истината е че Ферер прави иненадващо добър мач до момента.А,иначе и аз съ за Рафа,за да не развали така желания финал!
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 26 яну 2011, 12:46

vill_1 написа:Търсим причина за евентуална загуба може би?Стига с теи контузии.Като загуби сет дори,веднага се започва.То няма мач,който да загуби,без да е бил контузен.Е,не е толкова безгрешен!Истината е че Ферер прави иненадващо добър мач до момента.А,иначе и аз съ за Рафа,за да не развали така желания финал!

Винаги съм знаела, че си нещастен идиот, но вече надмина дори и себе си. Аман от кретени, които изпълзяват всеки път, когато Рафа не е добре. :qipaq:
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 26 яну 2011, 12:49

:qipai: :qipai: :qipai:
без коментар.....
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 26 яну 2011, 13:24

Ех, Рафаеле, Рафаеле, що ти беше тоз Абу Даби? Да си беше лежал и да се беше лекувал. Ама по-шибан късмет няма! :qipaq:

Вил, кьорав ли си или просто дребна злобна душичка?
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот rafaelis » 26 яну 2011, 13:27

:? :? :? :? :? Много ми е мъчно, дойде ми неочаквано след предния мач.

Но какво пък - тя и миналата година започна така. Знам, че пак ще дойдат хубавите моменти.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 26 яну 2011, 13:31

Скъпа Мери,ще го напиша тук,само за теб,моля без коментари!
Първо да кажа,че не искам заяждания,не това е целта,камоли с теб!
Рафа беше изморен,физически не издържа.Доигра мача и не се отказа,за да има повече време да измисли каква контузия да каже като оправдание.От друга страна се почуства и не дотав готов за мача с Мъри.На почивката между сетовете имаше намерение да уреди мача и приятеля му Ферер да му пусне,но се отказа.По този начин даде път на Андрю към финала.
Изображение

Потребителски аватар
gacobacov
Мнения: 244
Регистриран на: 16 дек 2007, 00:20
Местоположение: София

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот gacobacov » 26 яну 2011, 13:42

vill_1 написа:Скъпа Мери,ще го напиша тук,само за теб,моля без коментари!
Първо да кажа,че не искам заяждания,не това е целта,камоли с теб!
Рафа беше изморен,физически не издържа.Доигра мача и не се отказа,за да има повече време да измисли каква контузия да каже като оправдание.От друга страна се почуства и не дотав готов за мача с Мъри.На почивката между сетовете имаше намерение да уреди мача и приятеля му Ферер да му пусне,но се отказа.По този начин даде път на Андрю към финала.

Честито, номиниран си за най-тъп пост на месец Януари

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 26 яну 2011, 13:52

Ти Мери ли си бе,паун? #-o #-o #-o
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта