ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 22 яну 2011, 20:16

И за него ще се погрижим :qipag: , екипът требе да е здрав в цялост :qipab:
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 22 яну 2011, 20:30

Още се чудя как се е оправял Рафа без нас. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 22 яну 2011, 22:33

И аз отдавна го мисля, ама си мисля, че и календара ще е с големи "дупки", ако сме там :qipag:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Delija » 22 яну 2011, 23:27

Мнението ми е абсолютно същото и след тези снимки, определено е поработено върху фотосите за Е&А. Не го пиша, за да се заяждам, то това си е масова практика. :qipae:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 22 яну 2011, 23:34

Че те тез снимки бяха за наша радост, не да те убеждаваме. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 23 яну 2011, 00:25

Аз съм виновна, фанах се за думата "мускулатура" :qipag: ....а не, че не е пипано въобще :qipap: ама се отплеснах в ровене и радване и даж' не съм се уточнила... :qipaz:
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот rafaaydin » 23 яну 2011, 03:11

*María Laura* написа:yahoo
3R
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение Изображение Изображение Изображение



*María Laura* написа:yahoo
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение



*María Laura* написа:daylife - reuters
Изображение ИзображениеИзображение
Изображение Изображение



AP
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
ИзображениеИзображение Изображение
Изображение ИзображениеИзображение Изображение



yahoo
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение


*María Laura* написа:yahoo
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение ИзображениеИзображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение



AP
Изображение ИзображениеИзображение


cincimini написа:Two more from the AO site:
Изображение Изображение


*María Laura* написа:marca
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение


PaTxy написа:EFE
Изображение

Reuters/daylife
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
Jossif
Мнения: 125
Регистриран на: 09 окт 2009, 15:39
Местоположение: на Балкана

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Jossif » 23 яну 2011, 10:42

Мачът вчера не бе лесен, но все пак Рафа се справи добре и е хубаво, че победи леко, към края вече беше спокойно. :) :qipbo: :wink:

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Cveti » 23 яну 2011, 22:03

Хей хора, какви са тези притеснителни новини в тенискафето, че Рафа не се чувствал добре физически? Има ли някакво инфо?
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот rafaaydin » 24 яну 2011, 00:17

Cveti написа:Хей хора, какви са тези притеснителни новини в тенискафето, че Рафа не се чувствал добре физически? Има ли някакво инфо?


Short one today since it got late and I have to go to sleep. Lots of people talking about me sweating and losing weight. I am well, still suffering a bit from the cold I had in Doha.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот rafaelis » 24 яну 2011, 13:22

Браво на Рафа! :qipbo:
Чака ни испански четвъртфинал.

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот glory » 24 яну 2011, 13:29

Честита победа!!! Този мач ми хареса, за разлика от предишния.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 24 яну 2011, 13:38

Рафа каза, че най-после се чувства перфектно, пупу, и си личеше в много отношения. Добър сервис днес, добре се движеше по корта, общо взето, единствената ми забележка е, че не завършваше точките достатъчно рано и така Чилич му измъкна доста. Но като развитие на играта всичко идва точно навреме за втората седмица. Дано е още по-добре срещу Феру и не се получи дълъг и тежък мач, защото Феру също е в отлична форма, а от тук нататък играта загрубява. Мъри засега се представя добре, но на практика не е срещнал нито един читав съперник. Силно се надявам Сашето да е на ниво и ако не го бие, то поне да го изтОщи. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот marto » 24 яну 2011, 13:51

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 24 яну 2011, 18:53

РЕСКОНФЕРЕНЦИЯ СЛЕД МАЧА С ЧИЛИЧ
24 януари 2011

Как се чувстваш? Мислиш ли, че си се възстановил напълно?
- Днес се чувствах много добре. Не се потях като други дни. Това за мен е фантастична новина. А още по-добре е, че играх по-добре, отколкото през останалите дни.
Успях да играя с висока интензивност, много добър ритъм, влизах повече в корта. Играх по-агресивно, сменях ритъма със слайс и топспин от бекхенд. И сервисът ми работеше по-добре днес.

Като цяло мисля, че това беше много добър мач и много важна победа. Тъй че съм много щастлив за всичко.

Имаш ли представа защо не се чувстваше така добре преди няколко дни? Още си болен или просто не се чувстваш перфектно?
- Ами не знам. И аз имам само толкова информация. Онзи ден се потях като луд, а играх вечерна сесия. Условията не бяха много по-различни.

Днес играх по-добре, а когато играя по-добре, съм малко по-спокоен. Не се притеснявам толкова.

Днес на тренировката също не се потих като предишните дни. Дано да продължава така.

Чилич каза, че имал някакъв проблем с времето. На теб как ти действа студът? той каза, че му било малко студено. За теб май е било по-благоприятно, отколкото за него.
- Не, не ми беше студено. Нормални условия за вечерна сесия. Нали не играем на слънце.

Той май каза, че понеже било студено топката не отскачала толкова. (верно, при 20 градуса, 50 ли иска да е?)
- Че е отскачала по-малко?
- Да.
- Мисля, че това е по-благоприятно за него, отколкото мен, общо взето. Аз обичам високия отскок и играта ми е по-позитивна тогава. Мога да използвам топспин, по-лесно ми е да играя. Не знам, може би е бил уморен от онзи ден, но аз съм много доволен от играта си. Това е най-добрият ми мач дотук.

Бихме искали да знаем, освен победата, кое ти е най-приятно на корта? Да спасяваш точки за пробив, да правиш минаващи удари, да направиш уинър?
- Наслаждавам се на борбата и когато играя добре. Всичко ми е приятно. Обичам моментите, в които трябва да направиш нещо, за да играеш добре, за да промениш някои ситуации. Тези промени, психически промени понякога ги обичам, но друг път не се получава и не ми е приятно.

Казваш, че испанският спорт като цяло е силен. По-специално усещане ли е за теб, че на четвъртфинала ще играеше срещу Давид?
- За мен това е добра новина, защото един испанец ще стигне до полуфинал, а това е фантастично за нашата страна. При първия турнир от ГШ за сезона да има испанец на полуфинала. Това е добра новина.

Радвам се за него. Той играе добре. Спечели в Оукланд, сега е на четвъртфинал. Ще бъде много труден мач. Желая му всичко хубаво. Надявам се да играя най-добрия си тенис и да имам добри шансове да победя.

През годините често сте играли един срещу друг, добре познавате играта си.
- Да, познаваме се идеално. Много пъти сме играли един срещу друг, но същевременно и много често тренираме заедно.

Мисля, че той е фантастичен тенисист, защото години наред е в предните позиции на ранкинга. Това е много трудно, а той успя. Тъй че моите уважения. Знам, че ще бъде много труден мач.

По-тежко изпитание за формата и здравето ли ще бъде мачът срещу Давид от днешния?
- Ще видим. Не знам. Чилич е голям тенисист и много труден противник. Преди мача бях сериозно уплашен. Е, в добрия смисъл, защото знам колко добре играе. В единствения ни предишен мач, аз загубих с 1-6, 3-6 в Пекин. Нямаш шанс. Но е вярно и че тогава ситуацията при мен беше по-различна.

Но срещу този тип тенисисти се играе многотрудно. При Давид ще е нещо различно. Ние се познаваме идеално. Той е №6 или 7 в света. На четвъртфинал сме, а там няма лесни мачове.

Много пъти си играл мачове, по-дълги от пет часа. Каква беше реакцията ти, когато разбра, че вчера Скиавоне и Кузнецова играха 4 часа и 44 минути само три сета.
- Това е възможно, защото в третия сет няма ТБ. Мисля, че е бил фантастичен мач. Това е хубаво за спорта и добро шоу за целия тенис свят.

Лошото е, че победителката може да е малко уморена, но мисля, че днес ще почива.

Гледа ли мача?
- Не, но чух за него. Това е хубава победа и поздравявам Франческа.

Ти успя да се възстановиш след дълъг мач срещу Вердаско и да играеш добре на финала. Много хора бяха изненадани. Мислиш ли, че Франческа Скиавоне ще има достатъчно сили, за да играе срещу Вознячки, или мислиш, че не е възможно?
- Защо не? Щом аз съм го направил, значи много хора също го могат. Ще видим. Това е нещо индивидуално. В една и съща ситуация, но по различно време човек може да играе дълъг мач и след това да се чувства добре или да не се чувства добре. Например, играх тук срещу Мъри през 2007, мисля. Играх много дълъг мач в четвъртия кръг. След това не успях да играя на четвъртфинала срещу ГОнзалес. А през 2009 същото стана в мача срещу Вердаско, но можах да изиграя и дълъг финал.
Зависи от момента. Никога не се знае.

Разсейваш ли се, когато всички викат „Обичам те, Рафа”?
- Не, чувствам се фантастично. (смях)

Успяваш ли да се откъснеш от това?
- Не, чувам всичко, но е хубаво.(усмихва се)

Ами когато момичетата свирят и те снимат, докато си сменяш фланелката?
- Това е много приятно усещане (усмихва се).

Ще ни кажеш ли повече за фотосесията за Армани? Беше ли приятно преживяване? Какво мислиш за снимките?
- Беше дълго, но приятно. Винаги е добре да опознаваш различни светове. Досега не познавах света на модата.

Да, беше хубава фотосесия и дълга. Надявам се, че резултатът ще е задоволителен… Работих усърдно, сериозно (смях). Да, беше приятно. Нещо по-различно и ми хареса.

Мислиш ли, че си секси на снимката?
- Аз не съм човекът, който може да каже. Аз винаги се гледам отгоре-отгоре. Вие какво мислите? Харедсва ли ви?
- Да.
- Много се радвам. (усмихва се)

Каза, че било дълго. Колко време стояхте един до друг?
- Бяха различни фотосесии. Вече го казах.

Един въпрос за хоукай. Трудно ли е да разбереш кога да поискаш проверка и кога не? Как се чувстваш, когато резултатът е „за малко” вътре или точно, или много близо?
- Това е част от играта. Понякога е трудно да видиш. Но когато точката е важна, искаш проверка. После се надяваш резултатът да е позитивен за теб.

Мисля, че то е придобивка за спорта. И публиката му се радва. Смятам, че е подобрение за тениса. Наслаждавам му се, защото дава шансове, а това е хубаво.
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 104 госта