ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот blond » 18 яну 2011, 09:58

marto написа:Абе вторият гейм на вторият сет беше ужасен :qipbl:


Ми доскуча му и се разсея... :qipae:

От ФБ, преди около час:

Hola a todos. Bueno, ya de vuelta en el hotel. Ha sido un dia mas corto de lo previsto. Lastima por Marcos que se haya tenido que retirar. Es una gran persona. Espero que se recupere pronto.
Hi everyone. Back at my hotel already. Shorter day than expected. Too bad for Marcos since he had to retire. He is a very nice guy...
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 18 яну 2011, 10:42

Следващият е квалификантът Райън Суиитинг. Досега не сме играли срещу него.
Изображение

Потребителски аватар
rafaaydin
ФРГ дизайнер
Мнения: 3661
Регистриран на: 16 юни 2007, 12:31
Местоположение: Irufushi

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот rafaaydin » 18 яну 2011, 15:39

Юху, австралийските фотографи рулз! :qipbo:

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот blond » 18 яну 2011, 16:25

Изображение
Изображение :qipah: Как ме е яд, че са я резнали така...
Изображение
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 18 яну 2011, 23:54

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ ПРЕДИ НАЧАЛОТО НА ТУРНИРА
събота, 15 януари 2011

Ще ни кажеш ли как се чувстваш и доколко успя да тренираш, откакто си пристигнал в Мелбърн?
- Чувствам се по-добре, но все още не идеално. След болестта, която изкарах в Доха, сякаш се уморявам повече, когато тренирам и се потя повече от всякога.
Но съм по-добре, отколкото бях преди няколко дни. Това е много позитивно. Надявам се, че няма да имам проблеми в понеделник или вторник, още не знам кога ще играя.
Радвам се, че тренирам всеки ден нормално. Тъй че няма нищо ново. Тренирам, както съм тренирал цял живот.

Каза, че не си почивал дълго. Като начало или като край на сезона усещаш този турнир?
- Разбира се, като начало. Вече е 2011. 2010 е минало. За мен със сигурност е начало. Не съм спирал, но тази година всичко започва отново. Радвам се, че съм отново в Австралия. Винаги е добра новина да бъда тук.
Да, вярно е, че не почивах. Ако постигна добри резултати тук, ще мога да почина няколко седмици след турнира.

Усещаш ли допълнително напрежение, защото играеш за победа в четвърти пореден турнир от ГШ?
- Със сигурност, не. Вярно е, може би това ще бъде единствената подобна възможност през кариерата ми. Но няма да бъда под напрежение по тази причина. Напрежението е като на всеки турнир от ГШ – всеки иска да играе добре на важните турнири. Изобщо не мисля, че този е четвъртият поред.
Мисля, че трябва да играя добре, да започна отново сезона с добра игра, пък ще видим какво ще стане. Трудно е да мислиш за това, когато турнирът още не е започнал, а този турнир е труден.

Как би обяснил, че толкова дълго време никой не е печелил Голям шлем?
- Мисля, че това е почти невъзможно. Много е трудно. В тениса конкуренцията е голяма и между играчите няма голяма разлика. Тъй че много мачове се решават от няколко разигравания. По тази причина е много трудно един тенисист да печели всичко. Това е истината.
За мен това е причината.

Ще ни кажеш ли въпреки това, какво би означавало за теб да спечелиш четирите турнира?
- По-добре да продължим с други въпроси, защото,сериозно, не мога да отговоря на този въпрос – не мога да си го представя. (смях)
Ако това стане, ще бъда по-щастлив, че съм спечелил АО, отколкото защото е четвърти поред. Това е сто процента вярно.

Когато говорихме с Федерер, той каза, че ти си фаворитът на АО, защото си спечелил последните три турнира от ГШ. И ти ли мислиш така?
- Не. Определено не. Всеки турнир е напълно различен. Ще направя всичко възможно, за да играя добре и ще видим какво ще стане.
Ако играя на най-доброто си ниво, може да имам шанс да мина във втората седмица и тогава ще видим. Всеки мач ще бъде труден, затова трябва да съм готов за всичко.
Но определено не се чувствам фаворит колкото него, Джокович, Мъри, Сьодерлинг, този тип играчи.

Как е възможно двама тенисисти да доминират в тура като теб и Роджър през последните години?
- Не знам. Е, той е спечелил малко повече от мен. Мисля, че това е трудно. Това е нещо, което няма да се повтори лесно. Но двама или трима играчи да спечелят повечето от над 20 ГШ – невъзможно е да продължава така и едва ли ще продължи. Ще видим.
Има много добри играчи, много млади играчи и всяка година става все по-трудно.

Номер едно при жените Каролине Вознячки за първи път играе на турнир като първа в света. Ще ни кажеш ли нещо за напрежението да играеш на първия си турнир от ГШ като номер едно?
- Не мисля, че тя има нужда от съвета ми. Същевременно за мен няма значение дали съм номер едно, две или пет. Когато играеш на някой турнир, целта е да играеш добре, да направиш добър турнир, да имаш добри резултати и, ако е възможно, да спечелиш. Няма значение кой номер си, напрежението е еднакво, защото целта е една и съща, независимо дали си номер едно или номер пет.

Смяташ ли, че тя скоро може да спечели турнир от ГШ?
- Мисля, че имаше много добър шанс миналата година на USO. Играеше много добре. Загуби на полуфинала. Ще видим.
Тя е номер едно в света. А световният номер едно със сигурност трябва да печели важните турнири.

Спечели USO. Ще ни кажеш ли каква е разликата между АО и USO и как променяш тактиката си, или са едни и същи?
- Играя каквото мога. Всеки турнир е различен. На всеки турнир имаш различно усещане. Дори по време на турнир можеш да се промениш малко, защото усещането ти се променя. Тъй че миналогодишният USO беше много специален турнир за мен.
Общо взето, условията в Австралия са малко по-леки за мен. Историята го показва. Топката тук поема малко повече топспин, настилката е малко по-бавна. Но сериозно започвам да се питам дали за мен е по-добре да играя на по-бавни или на по-бързи кортове.

Няколко известни тенисисти тази година смениха ракетите си и сключиха договор с нови компании. Ти никога не си сменял своята. Колко голям е рискът да смениш ракетата?
- Преди няколко години имаш възможност да го направя. Но за мен това е нещо трудно и важно решение, защото да, може да спечелиш повече пари с друга ракета и компания, но ако загубиш и малко от усещането си, не си толкова доволен, колкото преди. А да си доволен е по-добре, отколкото да печелиш пари. Така мисля аз.

След USO миналата година Новак каза, че бил много впечатлен колко си подобрил сервиса си. Има ли конкретен елемент от играта си, който се стремиш да подобриш тази година?
- Винаги всичко. Сервисът трябва да се подобрява още много. Мисля, че сервирам по-добре, но никога няма да е достатъчно.
Всичко. Да играя по-агресивно, да играя по-навътре в корта, да излизам повече на мрежата, ретурът ми да е по-агресивен, да връщам по-дълбоко, ударите ми да са по-близо до линиите.
В тениса можеш да се подобряваш през цялата си кариера. Това се опитвам да правя всяка сутрин, когато тренирам. Целта ми е да се подобря, не просто да тренирам. Затова съм тук, нали? Ако някой ден изгубя това желание, може би няма да се върна на този турнир.

Освен тениса, извън тенис кортовете, с какво се отличава за теб АО?
- От турнирите от ГШ може би тук играчите са най-улеснени. Базата е по-добра, защото всичко е близо до хотела. Турнирът непрекъснато се подобрява, създава нови зони за играчите. Това е фантастично.
Затова благодаря на турнира. Към мен организаторите, директорът на турнира винаги са се отнасяли прекрасно. Много им благодаря за подкрепата, благодарение на тях се чувствам тук като у дома си. Това е един от турнирите, на които винаги се връщам с радост.

Спомена, че искаш да се подобряваш непрекъснато. Мислиш ли, че тъй като вие с Роджър имате такава психика, вдигате нивото на мъжкия тенис и сега всички трябва да се усъвършенстват, за да могат дори да се доближат до вас?
- Не знам. Мисля, че е нормално всеки тенисист да се подобрява, защото тренира и се стреми да е по-добър през цялата си кариера. Важното е да знаеш какво трябва да подобриш и как.
Да бъдеш концентриран, да запазиш мечтите и мотивацията си да се подобряваш, дори ако си на върха. Мисля, че затова Роджър е толкова дълго време на върха. Почти десет години е в челната класация. Затова мисля, че много се е подобрил за тези години.
Мисля, че аз също. Може да имам повече загуби и лош сезон тази година. Но нямам съмнения, защото победата или загубата не зависят само от това как играеш, а и от това как се чувстваш психически. Има много фактори, които определят дали ще спечелиш или ще загубиш.
Но сега играя по-добре тук, отколкото преди три-четири години. А това ми носи голямо лично удовлетворение. Затова тренирам всеки ден.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 19 яну 2011, 00:32

ДЖОН КАРЛИН – ОТ МАНДЕЛА ДО РАФА НАДАЛ
18 януари

Джон Карлин следвал Нелсън Мандела години наред, за да напише историята на една цяла страна, излязла първо като подлистник, после като книга и превърнала се в холивудски филм. Сега Карлин следва Рафаел Надал, тенисист, който е вече много повече от тенисист.

Карлин, известен британски журналист, който е бил кореспондент в Мексико и Южна Африка, е работил в Аржентина и пише за английски и испански вестници, описва в „Човешкият фактор” интимните подробности зад края на апартейда в Южна Африка. По книгата беше направен филм, режисиран от Клинт Ийстуд, със заглавие „Инвиктус”.

Докъде ще стигне историята за Надал? Това е все още неизвестен фактор, макар да изглежда многообещаващ. Единственото сигурно е, че Карлин е в Мелбърн, потопил се е напълно в АО, попива всяка подробност, разговаря с главните герои и следва Надал навсякъде.

Макар че няма да е официална биография, това е един от онези случаи, когато писателят има безценната помощ на главния герой: свободен достъп до всички кътчета и ситуации, недостъпни за обикновения човек и дори за 99% от журналистите.

С този достъп Карлин ще получи много интересен материал за Надал, който се превръща в съвременна икона – младеж, който излезе извън границите на тениса и спорта и се превърна в социален феномен. „Децата го обичат, обожават го, луди са по него”, казва хърватинът Иван Любичич, бивш президент на съвета на играчите от АТР, който познава добре двете величия на съвременния тенис Надал и Роджър Федерер.

„Той е толкова учтив и внимателен, че е много трудно да се скараш с него”, казва чехът Томаш Бердих, който преди години имаше публична конфронтация с испанеца. „Това е минало свършено, и двамата бяхме много млади”.

Тези дни няма начин да накараш тенисистите да отравят и най-мека критика към Надал или Федерер. Всички се възхищават от играта им и ги уважават като личности.

Надал умее да се справи с всяка ситуация. Във вторник, след като победи бразилеца Маркос Даниел (поради оттегляне) в първия кръг на Ао, той получи годишната награда на ITWA за тенисист, който се отнася най-добре с международните тенис кореспонденти. „Ще направя всичко възможно” беше бързият му шеговит отговор, когато някой му каза, че сега трябва „да защити титлата си”, тъй като изгуби наградата от Федерер през 2009, след като я беше спечелил през 2008. Трудно е да забрави добрите си маниери, дори когато не всичко, което чува, му харесва…

Федерер похвали новия сервис на Надал в интервю, публикувано в понеделник в австралийския вестник „The Age”, но сподели едно съмнение: „Питам се защо не е сервирал така цял живот.” Надал преглътна чувствата си и отвърна: „Защо ли? Защото за мен не е толкова лесно, колкото за него, трябва ми повече време, за да постигна нещо. Промяната в сервиса ми работи добре, но това не значи, че ще бъде така през целия ми живот.”

Каквото и да стане, независимо дали сервира добре или зле, печели или не, Надал вече има „своя” книга. Дали историята ще свърши в Холивуд, само времето ще покаже.

http://www.sport.es/default.asp?idpubli ... io_PK=1266
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 19 яну 2011, 01:40

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ СЛЕД ПЪРВИЯ КРЪГ
18 януари

Добре ли е, че спести енергия или би предпочел по-труден мач?
- Никога не се знае. Най-лошото е, че беше контузен. Той е чудесен човек, много добър. Мъчно ми е за него. Желая му бързо да се възстанови. Надявам се, ч не е нещо сериозно.
Само това мога да кажа. Дали съм спестил енергия или не, няма значение при такъв мач.

Доволен ли си от начина, по който игра?
- Трудно е да се каже дали съм играл добре или зле. Мисля, че играх правилно. Имах добри удари, дълбоки удари. Сервисът можеше да е малко по-добър. Мисля, че това е единственото, което бих могъл да подобря. Е, разбира се, всичко може да е по-добре.
Но сервиса е наложително, ако искам да играя добре тук. Това е. Форхендът и бекхендът са добре.

Какво трябва да направиш със сервиса?
- Ако знаех, да съм го направил. Не знам. ще го потренирам. Вече го направих след мача. Надявам се да е наред.

Значи след мача отиде на тренировъчните кортове?
- Само за половин час. Тренирах сервиса.

Когато играеш гейм като този при 2-0 гейма и виждаш, че противникът е контузен и го боли, минава ли ти през ума да му пуснеш лесна топка?
- Не. Аз съм професионалист и давам всичко от себе си при всяка точка. В такава ситуация така показваш най-голямо уважение към противника. Поне аз мисля така. Понякога, ако му подариш един гейм е по-лошо.
Мисля, че той започна мача контузен. Но направи всичко възможно. Не искаше да се откаже. Това говори много за мен. Не всеки е способен да го направи. Затова моите уважения. Мисля, че той даде всичко от себе си, но контузията му пречеше.

По-различен ли е режимът ти на турнир от ГШ, тъй като е две седмици и понякога може да играеш петсетов мач?
- Не. На всеки турнир се опитвам да играя по възможно най-добрия начин. Понякога се получава, понякога – не. Нямам специален режим на нито един турнир.

Фактът, че имаш свободен ден между мачовете…
- Да, това е единствената разлика. Тогава си почиваш. Малко плуване, това е. Малко тренировка. Не много неща.

Едва ли си доволен от резултата на Реал Майорка срещу Мадрид. Ще ни кажеш ли нещо за началото на сезона на Реал Майорка и какво е въздействието на Michael Ludrup върху отбора?
- Резултатът не е позитивен. 3-0. „Майорка” прави добър сезон, вече има 27 точки. Основната ни цел е да останем в първа дивизия, тъй че засега нещата се развиват добре. Мисля, че треньорите вършат чудесна работа. Състоянието на клуба преди една година не беше идеално, затова направихме много промени. Не е лесно за играчите, за никого не е лесно.
При тези обстоятелства положението е много по-добро, отколкото сме си представяли.

Следиш ли отбора, докато пътуваш по света?
- Опитвам се да гледам винаги мачовете им. Днес не можах, защото трябваше да дойда много рано за тренировка, тъй като мачът ми беше ранен. Когато съм на Майорка, ако имам възможност, ходя на стадиона.

Ако играят срещу Реал Мадрид, за кого ще бъдеш?
- Зависи от ситуацията. В момента чичо ми е втори треньор на Реал Майорка, а семейството е на първо място. Но и чичо ми да не е там, зависи. Ако РМ играе, за да спечели купата, а Майорка не печели нищо, искам РМ да победи.
Ако Майорка играе, за да остане в първа дивизия, а РМ не печели нищо, искам Майорка да победи. Тъй че зависи от момента, от сезона.

Колко близо смяташ, че си до върховната си форма и колко мача трябва да изиграеш, за да я достигнеш?
- Не знам. Не знам къде е най-доброто ми ниво и колко далеч съм от него. Затова всеки ден давам всичко от себе си. Понякога играеш добре, понякога по-лошо. Не знам дали играя на най-доброто си ниво или не.
Мисля, че съм на прав път. Ще видим какво ще стане на втория мач.

Много пишем, че ще играеш за четвъртата титла от ГШ. Четеш ли понякога това, което се пише за теб или умишлено го игнорираш?
- Не чета много за себе си, а и това не ми е фикс-идея. Положителното е, че се говори за това, защото съм спечелил последните три. Останалото няма значение, защото знам колко е труден всеки турнир. В момента не съм готов да мисля дали мога да спечеля този турнир или не.
Вие вършите вашата работа, аз - моята. Вие можете да пишете каквото мислите, а аз трябва всеки ден да давам всичко от себе си, за да играя добре и да бъда конкурентен на корта.
Но аз не мисля какво ще е да спечеля четири турнира от ГШ поред, защото това е много далеч.

Много обичаш футбола. А Формула 1? Гледа ли Фернандо Алонсо, когато се бореше за купата в Абу Даби?
- Да, гледах го по телевизията в Майорка. Беше тежък ден.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот yarra777 » 19 яну 2011, 10:48

Мерси, Мери. :qipaz:

Утре пак сме втори мач. http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... dule9.html
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Cveti » 19 яну 2011, 21:19

Страхотни благодарности на Мери за преводите. Благодарение на теб, Мери, не ми е чак толкова тежко, че не мога изгледам нито един мач на Рафа. :qipaz:
Винаги съм в течение какво се случва, за което :qipbq:
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
glory
Мнения: 1579
Регистриран на: 22 мар 2007, 18:47
Местоположение: България

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот glory » 20 яну 2011, 05:27

Честита победа!!! Непредизвиканите грешки ни бяха малко в повече днес, ама за това пък какви страхотни разигравания имаше!

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 20 яну 2011, 05:30

:qipbo: :qipbo: :qipbo:

Мери, Деска, мнооооооооого мерсиииииии !!!
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 20 яну 2011, 05:40

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот blond » 20 яну 2011, 09:19

Мерси, момичета!

И честита победа!!! :qipaz:
Изображение
Изображение
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот rafaelis » 20 яну 2011, 09:31

Наистина имаше хубави разигравания. :qipab:

Като цяло мачът си течеше без напрежение, та човек можеше да обърне внимание и на други неща. Имаше много сладка фенка, с такова набоядисано лице - та знамето, та даже и един черен бик, а то си печеше, какво ли и е било? :roll: И един фен с шапка с тенискорт с играчи върху нея. :qipap:

Коментарите пак гениални - показват някакъв комедиен актьор и нашият коментатор - ама той изглежда доста сериозен в момента. Дали очакваше да се е качил върху стола и да прави смешки, вместо да гледа мач? #-o

А съвпадението на екипа на Суиитинг с този на момчетата, дето подават топки - всички в жълти фланелки и шапета :qipap: ..... направо на моменти изглеждаше, че цял отбор влиза в игра срещу Рафа.

http://www.youtube.com/watch?v=MoNlLvjKgOE

Благодарско за всички материали. :qipab:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 21 яну 2011, 09:35

Ура, благодарение на австралийността Томичова, утре играем втори вечерен и няма да се виси до 4. :qipbo:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 94 госта

cron