ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот blond » 11 сеп 2010, 21:10

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 11 сеп 2010, 22:22

Арееееееееееееее, финалеееееееееееееееееееее!!!! :qipbo:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 11 сеп 2010, 22:32

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 11 сеп 2010, 22:36

Изображение Хрис :qipae:

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 11 сеп 2010, 22:50

Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 11 сеп 2010, 23:33

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от mmm_da на 11 сеп 2010, 23:50, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот mmm_da » 11 сеп 2010, 23:48

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот marto » 12 сеп 2010, 00:07

Мерси на всичко и всички (те си знаят кои и за какво) :qipas:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
gacobacov
Мнения: 244
Регистриран на: 16 дек 2007, 00:20
Местоположение: София

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот gacobacov » 12 сеп 2010, 01:13

Аз съм разочарован от съперника на финала - друго щеше да си е да гледаш "мастър ъф ол таймс" да циври като бебе (пак) :twisted:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот maryan unfaitful » 12 сеп 2010, 04:00

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ СЛЕД ПОЛУФИНАЛА

http://www.usopen.org/en_US/interactive ... omo=topnav

Какво е за теб да стигнеш до финала на USO?
- Мисля, че това е още една стъпка напред в кариерата ми и за мен много важна победа. Да, да бъда на финал на последния турнир от ГШ за годината е нещо ново, защото почти винаги съм идвал тук с проблеми. Мисля, че мога да кажа, че направих много добър турнир. Както и да е, резултатът от утрешния мач, разбира се, може да промени това. Но съм много доволен от това как подобрих играта си по време на турнира, защото не дойдох тук в най-добрата си форма. Това е много важно.

След като ще играеш утре, доколко беше важно днес да спечелиш в три сета?
- Винаги е важно да спечелиш в три, ако можеш. Ако бях играл мач като онзи, който играх аз на полуфинала в Австралия през 2009, със сигурност щях да загубя. Но да изиграеш мач за три сета и два часа или малко повече, винаги е чудесно. Утре ще бъда в отлична форма, тъй че това е положително. Ще видим какво ще стане.

Не знаем кой ще е съперникът ти – Роджър спечели първия сет. Ако победи, казват, че това ще бъде най-важният финал в Оупън ерата, ако не и в историята на тениса. Чудя се какво мислиш ти по въпроса.
- Не смятам, че това е важно. Разбира се, мачът е много важен, но е просто още един мач. Мисля, че по време на кариерата си двамата сме играли един срещу друг много важни мачове. Тъй че този ще е нещо ново, защото е на различен турнир. Но за мен утрешният мач не е по-важен от финала на Уимбълдън 2008 или 2007. Така мисля аз.

Ако утре играеш срещу Роджър, като се има предвид резултатът от срещите помежду ви и възможността да направиш кариерен голям шлем, по-рано ти каза, че за теб Роджър е на-великият тенисист на всички времена. Смяташ ли, че ти си на път да бъдеш наречен така? (А по-смотано не можа ли да го започнеш тоя въпрос?)
- (след превод) Не, не, това е просто друг мач и аз не мисля за утрешната победа. Ще видим какво ще стане с Роджър. Мисля, че той играе на чудесно ниво, може би най-доброто през тази година. Тъй че ще е много трудно, ако играя срещу него на финала. Ако не, и Новак ще бъде много труден съперник. Дори да предположим, че спечеля на финала, ще кажа същото. Не съм на път да стана най-добрият в историята, защото това е много далеч. Не вярвам, че мога да стигна нивото на Роджър. Смятам, че това е нещо почти невъзможно за повтаряне. Аз карам ден за ден и само така ще имам шанс да продължавам да печеля важни турнири.

Знаем, че не обичаш да гледаш много напред, нито в мачовете, нито в турнирите, но имаше ли по-специално усещане за този USO през последните няколко месеца, заради възможността да направиш кариерен шлем?
- Знаех, че ако съм здрав, ще дойда тук в по-добра форма, защото психически съм свеж и мога да направя добър турнир тук. Но за мен най-важният турнир за тази година беше РГ. Когато победих отново там, придобих голямо самочувствие, защото загубата през 2009 беше много тежка. Мисля, че след това доста се поотпуснах. Мога да играя много добре на трева и както казах вчера, в Торонто/Синсинати физически не бях в много добра форма, както и когато пристигнах тук. В началото играех чат-пат. Това е нормално, защото не бях особено уверен, след като не играх особено добре в Торонто и Синсинати. Хайде, Торонто беше добре, но в Синсинати изобщо не се чувствах добре. Тъй че работих много по време на този турнир, за да се върна на най-доброто си ниво. Сервисът много ми помогна, защото ми дава самочувствие.

В нашия спорт хората обичат да водят разговори кой е най-великият тенисист за всички времена. Смяташ ли, че тази оценка трябва да се базира само на броя на спечелените турнири от ГШ или има и други елементи като резултатите в срещите с другите играчи?
- Резултатите срещу другите за мен не са елемент. Това е част от статистиката, но не е решаващ елемент. Победите на турнири от ГШ са важен елемент, но не са всичко в тениса, защото за мен има по-важни и по-трудни неща от това да спечелиш турнир от ГШ. Според мен. Роджър вече е спечелил 16 титли от ГШ. Но невероятно е, че има 23 или 24 поредни полуфинала. За мен това е невъзможно да бъде повторено. За мен, например, това, което направих на клей през последните години в турнирите преди РГ, шест титли в Монте Карло, пет в Барселона, пет в Рим, една в Хамбург и една в Мадрид – да спечелиш тях е много по-трудно, отколкото РГ, защото са в три сета, турнирите са един след друг и играеш срещу най-добрите още от първия кръг. А на РГ и изобщо на турнир от ГШ можеш да имаш няколко кръга, в които да не играеш срещу топ играчи и това да ти помогне. А и за най-добрите играчи е от полза да играят петсетови мачове, защото ни дава повече време.

Мислиш ли, че резултатите от ДК, Олимпийските игри или Мастърсите трябва да се вземат предвид в тези разговори?
- В разговорите всеки има право на мнение. (смях) Аз не съм този, който да определя критериите, които те правят най-добрият в историята. За мен Роджър е най-добрият в историята, когото съм гледал. Не знам как е бил Род Лейвър, как е било в миналото, защото не съм бил на тоя свят. (смях) Това мога да кажа. Мисля, че Мастърсите 1000 са важни турнири, защото играеш срещу най-добрите играчи във всеки от тях. Много е трудно да спечелиш Мастърс 1000 и ДК. Но на ДК играеш с отбор и зависи с какъв отбор си. Без страхотния испански отбор, би било невъзможно да съм спечелил три пъти ДК. В това е въпросът. Олимпийските игри също – най-трудно е да ги спечелиш, защото в кариерата си имаш само 1-2 шанса. Трябва да си там в подходящия момент, когато си на най-доброто си ниво.

Преди малко каза, че за теб Роджър играе най-добрия си тенис за годината сега. Миналата седмица доста играчи казаха в тази зала, че той играе най-добрия тенис в кариерата си. (Моля?) Колко от мачовете му гледа? Смяташ ли, че играе на най-доброто ниво в кариерата си?
- Не знам. Смятам, че Роджър е забележителен през цялата си кариера. Трудно е да се каже дали сега играе най-добрия си тенис. Вероятно е така, след като не е загубил и сет срещу много трудни противници. Тъй че вероятно играе на най-доброто си ниво, но много пъти е играл на невероятно ниво. (Дипломатчето ми то, добре им го каза на идиотите, те кьорави ли са или пак плетат интриги? Интервюто, в което го питаха за возенката в оня велик ван, беше променено, че насила го накарали да се вози 15 пъти. Но аз слушах пресконференцията, той каза точно това, което преведох)

Преди началото на турнира Роджър каза, че иска да играе срещу теб на финала. Как се чувстваш сега, след като той още играе, а ти вече си на финал?
- Чувствам се прекрасно. За мен е удоволствие да съм тук и да съм първият, достигнал финала. Както ви казах, за мен това не е мечта, мечта е да спечеля турнира. Но за мен е много важно да съм на финала на този турнир. Казах ви вече, това е още един важен турнир в кариерата ми. Ще бъде много трудно да спечеля титлата, но ще направя всичко възможно. И бих предпочел да играя срещу някой друг, а не срещу Роджър на финала, защото той е най-добрият. (смях)

Начинът, по който играеш и се движиш на корта ми напомня 2003-2994. Мислиш ли, че утре ще ти е лесно, ако играеш срещу Джокович?
- Не разбрах първата част.

Тя беше само коментар. Мисля, че в момента се движиш по корта като през 2003-4.
- Аз ли?

Да. Мислиш ли, че утрешният мач ще бъде лесен за теб?
- На първото няма да отговарям, защото вие вече си отговорихте. (смях) А за второто не знам. Вие мислите ли, че ще бъде лесен мач за мен? Аз не. За мен ще бъде много добър мач.

Какво мислиш за Ноле, какво ще е, ако играеш срещу него?
- играл съм срещу него много пъти – когато играе добре, той играе в някои моменти на много високо ниво. Може да прави уинъри от всяка част на корта.Когато сервира добре, сервисът много му помага. За мен той е труден противник и имам много загуби срещу него на тази настилка. Имам и победи, но имам и загуби. Той е голям тенисист. Мисля, че сезонът му не беше много лесен, а и мисля, че той би искал повече да спечели турнир от ГШ, отколкото Мастърс 1000. Той се бореше всяка седмица, но на финала не печелеше. Тъй че заслужава да бъде тук, защото винаги е много позитивен и е чудесен човек и прекрасен тенисист. Със сигурност, ако играя срещу него, ще бъде много трудно.

Ако играеш срещу Роджър, колко по-различна ще е тактиката ти в сравнение с другите настилки, на които вече си играл срещу него?
- Играл съм много пъти срещу него и на такава настилка, тъй че разликата няма да е голяма. Не знам каква ще е тактиката, защото всеки корт е различен. Но мисля, че той винаги играе по подобен начин.

Помниш ли нещо за начина, по който ХМДП победи Роджър миналата година на финала тук? Ако Роджър е твой съперник, възможно ли е да научиш нещо тактически от подхода на Дел Потро или това няма значение за теб? (При положение, че Дел Потро е бил веднъж Фед в живота си, а Рафа 14, е трудно да се сетиш за по-тъп въпрос.)
- Не, мога да се уча от предишните си победи срещу него. Не мога да науча нищо от победата на ХМДП срещу Федерер, защото той играе в съвсем различен стил. Той има невероятен сервис и много плоски удари от основната линия. Моят стил е малко по-различен, тъй че не мога да играя като него. Същевременно, според мен, миналата година трябваше да спечели финала, защото в началото игра невероятно. Имаше пробив във втория и контролираше мача, но нещо стана в края на втория сет и всичко се промени.

Когато беше малък, кои тенисисти обичаше да гледаш най-много? (Що не вземат да им слагат глоби за повторени въпроси, може би ще съкратят тъпите пресконференции.)
- Не знам. Винаги съм обичал да гледам Карлос Моя. Той живее близо до моя роден град, тъй че беше един от любимите ми тенисисти.

Когато беше на корта, ти спомена 11-ти септември и говори колко обичаш Ню Йорк. Какво те накара да направиш тези коментари и какво в Ню Йорк те кара да се чувстваш добре дошъл?
- Първо, мисля, че 11 септември беше шок за целия свят. Всички помнят къде са били, когато са разбрали, аз също. За мен това беше ужасен шок, особено защото само преди няколко месеца се бях качвал на Близнаците. Това е най-малкото, което мога да кажа, съчувствам на жертвите и на семействата им. Когато дойдох тук след това ужасно нещастие, първите шест години винаги ходех на Гранд Зиро и гледах. Това е може би гледката, която най-много ме е потресла в живота ми.

Колко работи върху сервиса си и каква промяна оказа той върху играта ти?(поредният оригинален въпрос)
- Всеки ден обяснявам, а и днес може би не сервирах толкова добре, колкото през цялата седмица. (Само си мислиш, в третия сет беше стигнал 87 процента по едно време.) Но все пак сервирах по-добре от обикновено. Промених малко хвата и позицията. Знам, че трябва да сервирам добре, ако искам да имам шанс да спечеля тук. Затова винаги си го повтарям. Много съм работил по сервиса си през цялата си кариера и трябва да продължа да работя усърдно. Засега сервисът ми е добър, но недостатъчно. Нямам контрол върху ситуацията със сервиса, защото всеки ден е различен, но сервирах много добре на последните шест мача. Ще видим какво ще стане утре, но не мисля, че съм го усвоил напълно. Затова ще трябва да продължа да работя върху него, смятам, че съм на прав път.

Когато спортистите печелят постоянно и стигнат твоето ниво и първото място, стават много консервативни. Не искат да променят нищо. Ти как можеш да настройваш и променяш елементи в играта си дори на това ниво?
- В края на миналия сезон смених кордажа си. Когато си на върха и нещата вървят добре, не бива да се забравя, че можеш да подобриш или да влошиш играта си. Но промяната е риск, който трябва да… Не знам. На английски… днес не съм вдъхновен. Цялото ми вдъхновение остана на корта. (смях) Забравете. (смях)

Винаги си бил изключително амбициозен. Можеше да си останеш само крал на клея, но ти работи, докато спечели Уимбълдън. Можеше да си останеш и с това, но ти работи отново, за да постигнеш това, което правиш на твърда настилка. Тази амбиция от желанието да победиш навсякъде ли иде или просто искаш да се усъвършенстваш максимално? Защо не се задоволяваш с постигнатото?
- Защото смятам, че винаги мога да се подобря още. Затова играя, за да продължа да се усъвършенствам, да се почувствам по-добър тенисист от преди. Аз тренирам всеки ден, не защото трябва да тренирам, а за да науча нещо ново и да подобря нивото си. Вече съм печелил на хард, тъй че за мен не е нещо ново да спечеля на тази настилка. Но условията на всеки турнир са различни и трябва да имам повече варианти, за да печеля срещу трудни съперници като днес. В миналото имах проблеми срещу Южни, защото играех на 2-3 метра зад основната линия и всичките ми топки бяха високи и въртеливи, така той винаги имаше шанс да влезе в корта. Сега мога да сменям ритъма. Мога да играя бекхенд слайс. Мога да сервирам, да спечеля малко повече евтини точки със сервиса си и да играя по-близо до основната линия. Тъй че подобрих позицията си на корта, бекхенд слайса, който е важен, за да спра ритъма на този играч. Форхендът ми винаги е бил добър. Но мисля, че основното е, че сега играя по-близо до основната линия.


Не знам за вас, но аз имам чувството, че съм изиграла три пъти финала срещу Фед и два пъти срещу Джо. :qipag:

Интервюто на корта
http://www.youtube.com/watch?v=cT3rPxlfcI4
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот Cveti » 12 сеп 2010, 09:37

Добро утро, сладури! Най-накрая и аз да се включа с леко коментарченце :D .
Първо честит толкова желан и изстрадан през годините финал. Вярно, че тази година жребият ни не беше толкова лош, а и обстоятелствата се стекоха по възможно най-добрия начин за Рафа, но той си го заслужи с цялото усърдие, труд и търпение, които винаги е показвал.
Това, че не бях гледала цели негови мачове доста отдавна, се оказа нещо не чак толкова лошо за мен, защото снощи бях изключително приятно изненадана от показаното на корта на най-неудобната ни настилка. Не вярвах, че наистина е подобрил сервиса си чак толкова. Агресивността след всеки вкаран първи сервис беше второто, което ме изуми, както и желанието за кратки разигравания - нещо, което никога не съм си представяла, че ще кажа за Рафа, ако е в добра физическа форма. Наистина е изумително всичко, което е постигнал със себе си, с начина си на мислене и на игра, защото със сигурност му е коствало много да се пречупи, най-вече тактически. Предпочитах да играем с Фед, признавам си, защото знаем, че на финали срещу Рафа Фед определено е стегнат и дава повече шансове, тъй като психически е "обременен" от резултатите помежду им. Срещу Джоко ще бъде доста по-трудно, сърбинът с типичната балканска (само)увереност е доста по-трудно уязвим, а сега е и много надъхан да се докаже най-накрая на УСО. Все пак си мисля, че снощният петсетов трилър ще му е повлиял в кондиционен план и от това би трябвало да се възползва Рафа. Знаем, обаче, какво прави адреналинът дори и с най-преуморения спортист, така че и това е нож с две остриета. Най-важното е да сервира както в мача с Южни и да е агресивен, защото Джоко се чувства добре в дългите разигравания, не е като Фед, който предпочита бързата развръзка. Общо взето, тактиката от мача с Южни, но усъвършенствана, ще е ключът към успеха по мое скромно мнение.
ВАМОС!!!
Това, че не си знаеш цената, не те прави безценен!

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот vill_1 » 12 сеп 2010, 11:17

Ах,жирафа,ах..... #-o #-o #-o :qipaq:
При успех срещу него, Рафа ще стане седмият тенисист спечелил всички турнири от “Шлема” и вторият най-млад сред тях. Освен това може да се превърне в едва четвъртия състезател, спечелил три поредни турнира от “Големия шлем” след въвеждането на Оупън ерата през 1968 г.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот marto » 12 сеп 2010, 20:10

Днес Рафа се изправя срещу историята, може да стане 7-ият играч, които прави шлем след Фред Пери, Доналд Бъдж, Род Лейвър, Рой Емерсън, Андре Агаси и Роджър Федерер. Като единствено Доналд Бъдж го е правил по-млад от Рафа, иначе ако Рафа спечели днес ще стане най-младият такъв в Опън Ерата и едва третият с шлем и също вторият правил Golden Carrier Slam (4 титли + ОИ). Също така Рафа ще излезе на 7-о място във вечната ранклиста по спечелени титли от шлема.



VAMOS RAFAEL
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
gacobacov
Мнения: 244
Регистриран на: 16 дек 2007, 00:20
Местоположение: София

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот gacobacov » 12 сеп 2010, 21:25

Мача май ще се забави защото в Ню Йорк вали в момента

Потребителски аватар
King Гонзо
Мнения: 547
Регистриран на: 08 май 2009, 18:49

Re: ФЕНКЛУБ РАФАЕЛ НАДАЛ 31

Мнениеот King Гонзо » 12 сеп 2010, 23:16

Ба, няма да се бави, ще си играят кво като вАли :qipbj:
Мичо написа:Казуси-мазуси, всички смучете черната патка на Гара, леваци. :qipbo: :qipbo: :qipbo:


Изображение
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта

cron