Фернандо Гонсалес

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Фернандо Гонсалес

Мнениеот mmm_da » 25 мар 2010, 10:33

Все се чудя защо Гонзо да си няма тема?! :qipbl:

Е, вече няма да се чудя! :qipap: :qipaz:



Почвам с нещо с от родната преса: http://tenniskafe.com/sport/rugby-union/3076-2010-03-24-10-54-44 ( :qipag: има уникални "проникновения" обаче)

И с малко снимки от вчеращната му делфинска среща в Маями:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

По вода да му е темата! :qipae:
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: Фернандо Гонзалес

Мнениеот blond » 25 мар 2010, 12:04

Честита ни тема за Фернандо! :qipaz:
Нелка поведе, бравос за което!!! :qipad:

Малко общо инфо:

Фернандо Гонсалес е чилийски тенисист, роден на 29 юли 1980 г. в Сантяго де Чиле.
Той е познат като един от играчите с най-добър форхенд в тура. Наричан е още "El bombardero de La Reina" ( Бомбардировачът от Ла Рейна), "Mano de Piedra" (Стоманената ръка) или просто Гонзо!


Седемгодишен, Гонсалес започва да тренира тенис в Club de Leones de La Reina.
По-късно Фернандо става номер едно в ранглистата за юноши. През 1997 г. заедно с Николас Масу печели турнира на двойки за юноши на Откритото първенство на САЩ, а година по-късно и Ролан Гарос за юноши - както на сингъл, така и на двойки с партньор Хосе де Армас.

Гонсалес записва успехи и в трите Фючърс турнира в Чили през 1998 г., достигайки два полуфинала и побеждавайки на финала на третия италианеца Енцо Артони.

1999-2003
През 1999 г. Гонсалес става професионалист. В началото на годината играе предимно на ниво Фючърс.
Първият турнир на АТП, в който участва е във Вашингтон, където побеждава в първия кръг Иван Любичич, но пада от Марк Росе във втория.

През 2000 г. Фернандо печели първия си АТП турнир. Това става през месец май в Орландо, Флорида. На финала играе срещу Николас Масу - това е първият изцяло чилийски финал на турнир на АТП от 1982 година насам.
2002 е годината, в която Гонсалес прави пробив. Печели две титли от АТП - във Виня дел Мар и Палермо, достига осминафинал на Откритото първенство на Австралия, четвъртфинал на Откритото първенство на САЩ и полуфинал на Синсинати Мастърс. През септември задминава сънародника си Марсело Риос в ранглистата на АТП. В края на годината заема 18-тото място в нея, като година по-рано е 139-и.

Единствиният успех на Гонсалес през 2003-а е участието на четвъртфинал на Ролан Гарос.

2004 - 2010
През февруари 2004 Гонсалес отново печели турнира във Viña del Mar. Най-големият успех в кареирата му до момента са двата медала от 28-ите летни олимпийски игри в Атина. В гръцката столица Фернандо и Николас Масу печелят турнира на двойки, надделявайки на финала над германците Николас Кифер и Райнер Шютлер. На единично печели бронзов медал.

Добрите резултати на Гонсалес през 2005-а (титли в Окланд, Амерсфоорт и Базел и четвъртфинал на Уимбълдън) му позволяват да вземе участие на Мастърс Къп в края на годината. Първоначално е записан като резерва, но по-късно заема мястото на отказалия се Андре Агаси. Същата година печели и първата си титла на двойки от турнир на АТП - във Валенсия с партньор Мартин Родригес.

През 2006 г. Фернандо не успява да спечели турнир, но въпреки това става третият чилиец след Риос и Масу, влязъл в топ 10 на ранглистата. Гонсалес сменя дългогодишния си треньор Орасио де ла Пеня с Лари Стефанки.

През януари 2007 г. Гонсалес играе финал на Откритото първенство на Австралия. Така той става едва петият активен тенисист, достигнал поне веднъж до четвъртфинал на всички турнири от Големия шлем. В края на месеца се изкачва до номер пет в света, само на пет точки от четвъртото място. През май играе и финал на турнира от сериите Мастърс в Рим. Следва спад в играта му и той отпада в първи кръг на много от турнирите в които участва. През септември въпреки слабата си форма успява да спечели турнира в Пекин и се класира на заключителния мастърс в Шанхай. Там той прави едно от най-силните си представяния в кариерата побеждавайки в първия мач в групата световния номер едно Роджър Федерер.

В началото на 2008 г. Фернандо не успява да защити точките си от АО и се смъква в ранкинка до 24 позиция. На следващата седмица обаче, Гонсалес успява да спечели домашния турнир Viña del Mar за 3-ти път в своята кариера. През м.Май Фернандо печели своята 10-та титла от серията АТП, на турнира BMW Open в Мюнхен.
На Олимпиадата в Бейджинг, Китай, Гонсалес успява да подобри представянето си, спечелвайки сребро, след победа над американеца Джеймс Блейк на полуфинала. В спора за златото той губи в 2 сета от испанеца Рафаел Надал.

През 2009 г. Гонсалес отпада в 4-ти кръг на АО, победен от бъдещия шампион Рафаел Надал. През м.Февруари той печели за 4-ти път турнира Viña del Mar (от 5 финала). Фернандо стига до победата без да загуби дори сет и се завръща в топ 15!
На РГ 2009-та г. Гонсалес достига за 1-ви път в своята кариера до полуфинал. В 5 сетов трилър и на 2 гейма от победата, той губи мача от Робин Сьодерлинг. През същата година на US Open, Фернандо достига до четвъртфиналите, където отстъпва на Рафаел Надал в 3 сета.

На АО през 2010 г. отпада в 4-ти кръг от Анди Родик в драматичен, 5 - сетов мач, продължил 3 часа и 25 минути.
Достига и 2 полуфинала на турнирите 2010 Movistar Open и 2010 Abierto Mexicano Telcel.
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот Vesela Taneva » 25 мар 2010, 13:31

Гонзо ми е от симпатичните тенисисти.Много атлетичен ,с наистина страхотен форхенд,но не винаги успява да направи поредица от силни мачове и трудно задържа високо ниво на игра в дълъг и тежък мач.
Има сестра,която учи в САЩ и е била колежанска шампионка по тенис,но не си спомням коя година.
пп Гаджетата му са готини ,но май ги сменя често според нашите коментатори дето знаят кой с коя... :qipad:

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот yarra777 » 25 мар 2010, 14:05

Честита тема на Гонзо, много успехи му пожелавам и дано Чили се оправи колкото се може по-бързо.

Весе, не знам какво говорят "нашите" коментатори, но за толкова години са били известни само Хисела и сегашната му приятелка, Даниела Кастийо. Ето я и нея:
Изображение

А това е кучето му, Пато, който е самоед:
Изображение
Сори, ама като го видях какъв е хубав, не можах да се удържа. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
blond
Мнения: 2085
Регистриран на: 11 май 2007, 13:00
Местоположение: somewhere in Sofia

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот blond » 25 мар 2010, 15:25

ОТ ОС на Фернандо: http://www.gonzaleztenis.com

Успешен благотворителен търг в Маями

Фернандо Гонсалес бе домакин на благотворителния търг, който се проведе в балната зала Метрополис в Маями. С него бе очарователната Марта Монтенегро, която помогна на Гонсалес при набирането на средствата, предназначени за жертвите от земетресението в Чили.
Испанците Фернандо Вердаско, Карлос Моя и Фелисиано Лопес също почетоха събитието, заедно с част от светския елит на Флорида. Повечето предмети на търга бяха тениски и сувенири, принадлежащи на Андре Агаси, Серена Уилямс, Ана Курникова, както и на NBA звездите Алонсо Морнинг и Дуайт Хауард.

„Искам да благодаря на играчите, които бяха загрижени и предложиха помощта си след земетресението. Бих искал да благодаря и на Марта, която ми помогна да направя това за чилийския народ”, сподели Гонзо.

Гонсалес е поставен под номер 9 в основната схема на втория за годината АТП Мастърс 1000 в Маями. В първи кръг той почива, а във втори ще се изправи срещу победителя от мача Фабио Фонини - Йен Лу.
"Everybody loves Rafa! You can’t buy or work on heart". — commentator talking about Rafael Nadal.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот maryan unfaitful » 25 мар 2010, 18:12

Браво, Нел, браус, момичета! Много ми стана симпатичен Гонзо напоследък, халал да му е темата.

Понеже все още се надявам да поработя, реших да не скачам на преводи, а да потърся по-интересен снимков материал.

И останах смаяна от голямото семейство на Гонзо.

Под името Фернандо Гонсалес гугълчо ми поднесе колкото изображения на Гонзо, толкоз и на Рохер Гонсалес, очевидно са братя или близки роднини. Радост за очите е друг роднина, Рафа Гонсалес, който също честичко се явява под тоз псевдоним. И Марат Гонсалес си го бива, те с Рафа явно са от другата линия на родата.

След като горе-долу разреших въпроса с горенаписаните, се поуспокоих, но за кратко. Само след страница попаднах на други роднини, тия са от Рохеровата страна. Джоко Гонсалес и Цоню Гонсалес. Малко е странен тоз семеен клон, ама карай. Нека има.

Тъкмо се възмущавах, че само мъжове у това семейство и опа, ето я Мирка Гонсалес. Веднъж самостойно, веднъж с Гуен Гонсалес, че и с бебенцето на въпросната.

Последният удар ми бе нанесен от някоя братчедка, пожелала да остане анонимна, която се вихри гърбом по прашки. :qipag:

Та квото направих, дотам беше. Ето малко чешитски визии


Изображение

Изображение
палава снимка с Хисела

Изображение

Изображение

Изображение
с традиционен австралийски инструмент – диджериду

Изображение
с подгласника Чучо във Виня дел Мар (трябва да ида на това място, името направо си ме дърпа)

Изображение
два анфаса :qipad:

Изображение
:qipaz:

Изображение
и пак колега

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Гонзо разрушителя

Изображение
с двама от роднините си на Олимпиадата
Последна промяна от maryan unfaitful на 25 мар 2010, 19:35, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот maryan unfaitful » 25 мар 2010, 19:00

УХАПЯТ ЛИ ТЕ ВЕДНЪЖ, ОПИТАЙ ПАК

Пол Макферсън

Фернандо Гонсалес, който винаги е обичал кучета, с ужас видял как кола блъска малък териер мелез на натовареното шосе към Сантяго. Спрял край пътя и поел да спасява кучето, което едва се движело, явно било със счупена бедрена кост, защото го блъснали и втори път. Но не всеки иска да бъде спасен.

„Опитах се да взема кучето, но то не искаше”, спомня си финалистът от АО 2007 и звезда от топ 10. „Не можеше да се движи добре и видях, че има проблем с бедрото, тъй че не можех да го оставя там.”

Гонсалес внезапно си спомнил, че се намира насред натоварено шосе и вдигнал глава, за да огледа трафика, точно в този момент кучето го ухапало в основата на кутрето на дясната ръка – онази, с която играе! „Не беше силно, но това е важна част от ръката ми. Кучето се боеше, затова ме ухапа. Не исках да го оставя, но в този момент не знаех какво да правя.”

Гонсалес се върнал при колата си, а кучето го последвало и пропълзяло под нея. „Може би така ми показваше, че има нужда от помощта ми”, казва Гонсалес. С риск да бъде ухапан отново, Гонсалес го подмамил да излезе и го сложил на предната седалка на колата до приятелката си. И до ден днешен той не знае породата на кучето, но го оприличава на Бенджи, териерът мелез, който си спечели слава на телевизионния екран.

„Обадих се на сестра ми, която е ветеринар. Обадих се и на лекаря ми, който каза, че трябва да отида в болница. Казах на приятеля ми да ме остави там и после да закара кучето при ветеринаря.”

Гонсалес решил, че трябва да му направят инжекция срещу бяс, но го разубедили. „Веднага ми биха инжекция, но не беше срещу бяс. Казаха ми да изчакам десет дни. Ако кучето оживеело дотогава, значи няма нужда. Ако умре, тогава ще ми бият инжекциите и няма да мога да играя на мастърса в Монте Карло.”

Два дни след спасителната акция чилийската преса научила историята и кучето станало най-известното четириного в страната. Приютът, в който било подслонено, получавал по 50 обаждания на час от хора, които искали да „осиновят” животинчето и популярността му накарала истинските му собственици да се появят, създавайки още една сърцераздирателна история. Кучето било на жена, която не можела да има деца и се загубило, когато брат й го извел на разходка с мотора си.

„То й беше като бебе и за нея означаваше много да си го върне”, каза Гонсалес. „Макар че аз така и не се срещнах със собственичката, от пресата бяха посетили семейството и бяха научили историята, така че се зарадвах, че съм помогнал.”

Гонсалес отдавна обича кучета и е горд собственик на четиригодишния самоед Пато и 18-месечния боксер Роке, подарък от сестра му, чиято кучка родила осем. Когато е на път, ги оставя при родителите си; тогава общият брой кучета в къщата става 6 и това създава допълнителен стрес на двете домашни котки.

Ако ситуацията се повтори, би ли се впуснал отново в такова рисковано спасяване? „Да, определено бих го направил, но може би по малко по-различен начин. Може би ще бъда по-търпелив, защото то се бои.”

Това внесло известно оживление в скучния ден. „От следобед, в който нямаше какво да правим, се озовахме в ситуация, където имаше много неща за правене!”
Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот Ich_Will_ » 25 мар 2010, 19:55

И мен ме е хапало куче преди години :qipbl:

Евала, че някой се е сетил да отвори тема за Гонзо :qipaz: Честита тема и успех! :qipab:
Последна промяна от Ich_Will_ на 25 мар 2010, 20:38, променено общо 1 път.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот vill_1 » 25 мар 2010, 20:11

Евала, че някой се е сетил да отвори тема за Гонзо :qipaz: Честита тема и успех! :qipab:

Точно си мислих,че ще кажеш нещо подобно мазно-евала! #-o
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот yarra777 » 25 мар 2010, 20:19

Ich_Will_ написа:Аз ако бях на мястото на Гонзо, това куче щях да го наритам здравата :qipag: (без извинение)


Каква е тая простотия сега? И то още на първата страница. Аман! :twisted:
Оня след теб и той се е проявил, въобще, чудна история. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот Ich_Will_ » 25 мар 2010, 20:20

Човек не може да се бъзикне(макар че това си е черен хумор). Ще ме извинявате много, но изпитвам непоносимост към кучета още от малка.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот maryan unfaitful » 25 мар 2010, 20:32

Аха. Затова ще спреш колата и ще слезеш да нариташ куче със счупен крак. Гениално.
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот yarra777 » 25 мар 2010, 20:37

Не мисля да те извинявам, беше много несъобразително и не виждам защо трябва да съсипваш хубавата тема с твоята непоносимост към тези прекрасни животни.
Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот Ich_Will_ » 25 мар 2010, 20:38

Редактирах си мнението. Извинявам се, доста се олях.
И въпреки всичко никога не съм посягала на кучета през живота си, докато 2 от тях преди година-две без никаква причина се опитаха да ме нападнат :qipbl:
Последна промяна от Ich_Will_ на 25 мар 2010, 21:11, променено общо 2 пъти.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
mmm_da
Мнения: 868
Регистриран на: 06 авг 2009, 22:56
Местоположение: somewhere in the middle....

Re: Фернандо Гонсалес

Мнениеот mmm_da » 25 мар 2010, 20:45

Първо: момичета, благодаря! За страхотното оформление на темата, за всичко, което аз не направих, за чудните материали, за настроението ви !
Вие отворихте темата, не аз ! :qipaz:


Второ: редакциите трият само буквите, не и усещането от спомена за казаното и написаното. Криво , ама е така!!! :qipbl:
Изображение


Върни се в “Тенис”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта

cron